Quantcast

Agatha Christie

• Začetnik teme Ofelija
  • Datum pokretanja

ILO

Aktivan član
Poruka
1.059
Citala sam Agathu dosta kada sam bila manja. Bas cu uzeti neku njenu knjigu da vidim sta bih mislila o njoj sada. Znam da je Agata Kristi napisala i svoju autobiografiju, ali ne znam da li je prevedena kod nas.
Da li znate da se 'Misolovka' vec 55godina bez prekida igra u Londonskom West End-u?

Poruka
51.006
Omiljene: "Zla kuća", "Tužni čempres", "Beskrajna noć", "Nofret se sveti" (tj. "Smrt dolazi na kraju"), "Deset malih Crnaca". Imam njena kompletna dela, što u izdanju Globusa, što na engleskom. Takođe, treba pročitati Agatinu "Autobiografiju". U ljubićima je bila slaba, ali je definitivno jedna od najboljih pisaca krimića. Na žalost, na ovim prostorima, među oficijelnim kritičarima i tzv."intelektualnom elitom", krimi-žanr, kao i SF i horor, tretira se kao umetnost nižeg ranga.

bojim_se

Obećava
Poruka
95
Agatu volim...
I dan danas uzivam da je citam.
Eto, pre par dana procitah "Smrt na Nilu''.
Sto neko gore rece, uzivam u atmosferi njenih romana.
Nisam citala njene ljubavne romane, ali valjda cu imati vremena da malo proceprkam kako pise o ljubavi, taj rad...

apocalypse_iki

Aktivan član
Poruka
1.493
Obozavam je...toliko me zainteresuje knjiga da sam u stanju da je procitam za par sati, i posle mi bude zao sto sam procitala tako brzo jer nemam sta da radim,... :)
Od svih knjiga koje sam procitala jedino mi se dve nisu svidele..Iskricavi cijanid i Tajanstveni gospodin Kvin..ovu drugu nisam bas najbolje razumela, a prva je nekako, po mom misljenju, mnogo slabija od ostalih njenih dela...

Sweeney Todd

Zainteresovan član
Poruka
342
"Murder at the links"(ne znam kako se prevodi) je poslednja koju sam prochitala.Imam problema da nadjem josh jedno 14!Da li neko zna gde mogu da ih nadjem?Najvishe mi se svidjaju "Lesh u sarkofagu", "Dogodilo se na dan Svih Svetih" i "Smrt u oblacima"

Meda Božanin

Aktivan član
Poruka
1.762
Rizikovacu da se MALO razlikujem.

Svaka njena knjiga je velika intriga cudesnih zapleta i nestvarnih mogucnosti raspleta, odlicno srocena za svoje vreme i mnoga leta kasnije. Prva serija knjiga koje sam sve procitao u dahu jednog letnjeg raspusta.
Nazalost, danas, u eri vaseljenskih komunikacija, na momente je potrebna masta i zaborav danasnjeg sveznanja da bi utisak ostao utisnut.

Mozda sam ja ipak samo previse realista pa samo meni to upada u oci.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.