Adsl, kablovski i drugi načini povezivanja na internet

E Mile i ja imam problem sa ADSL-om. Prvo sam cekao kod Telekoma 3 nedelje dok me nisu pozvali i rekli kao nemaju vise modema i ja tada lepo raskino ugovor. A moj ortak 2 dana nakon toga dobio kod njih net. Sad evo vec 5 nedelja cekam kod Sezam Pro-a( uplatio i potpisao ugovor) i najblizi dobijanju neta sam bio kada su mi izmislili kao da sam 29. na listi na NBG-u i da ocekujem net sutra. To je bilo pre 2 nedelje. Sta da radim? Da raskidam ugovor i idem kod Beotela ili napravim skandal i pripretim raskidanjem ugovora ili sedim i cekam?
 
„Telekom Srbija” a.d. u oktobru započinje prodaju Internet usluga ADSL i DialUp. U narednim mesecima korisnici u svojim poštanskim sandučićima mogu očekivati ponudu sa detaljnim informacijama na koji način mogu postati Internet korisnici našeg nacionalog telekomunikacionog operatera.
Svi korisnici koji do 01.12. 2006 sa Telekomom sklope ugovor o korišćenju usluge ADSL biće oslobođeni plaćanja naknade za zasnivanje pretplatničkog odnosa u visini od 5.900,00 dinara. Svim korisnicima koji budu zaključili ugovor do 01.12.2006 godine biti omogućen i popust od 15 odsto na cenu mesečne pretplate u periodu od tri meseca od dana aktiviranja usluge
Ovo je samo deo teksta. Ostatak na adresi:
http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Vesti.aspx?ac=snews&ui=4870

Ja mislim da je ovo za tzv. Antimonopolsku komisiju jer sam čuo da je oformljena, ali nisam čuo da je nešto do sada uradila. Zato izgleda ima problema sa ADSL priključcima u Novom Sadu i Nišu. Ne znam kako je u Beogradu...


Ovaj tekst ne treba da te čudi to je kampanja Telekoma za 10-to godišnjicu postojanja. I nema monopola oko adsl priključaka jer ima barem 50 provajdera koji prodaju tu takođe uslugu.
 
E Mile i ja imam problem sa ADSL-om. Prvo sam cekao kod Telekoma 3 nedelje dok me nisu pozvali i rekli kao nemaju vise modema i ja tada lepo raskino ugovor. A moj ortak 2 dana nakon toga dobio kod njih net. Sad evo vec 5 nedelja cekam kod Sezam Pro-a( uplatio i potpisao ugovor) i najblizi dobijanju neta sam bio kada su mi izmislili kao da sam 29. na listi na NBG-u i da ocekujem net sutra. To je bilo pre 2 nedelje. Sta da radim? Da raskidam ugovor i idem kod Beotela ili napravim skandal i pripretim raskidanjem ugovora ili sedim i cekam?

U jednom trenutku je Telekom imao problema sa modemima ali samo sa mod. koji rade preko ISDN priklučka. Danas ih ima na pretek i moj ti je savet da ponovo podneseš zahtev kod Telekoma. Dalje i ako sklopiš ugovor sa nekim drugim provajderom on opet koristi usluge Telekoma alli ne i one majstore koji su na održavanju. Tako da može da ti se desi da modem ne radi a da te Telekom otkači kao idi se žali tvom provajderu. A on nema svoje ljude koji modeme održavaju jer je običan trgovac i tako.
 
Dobio sam Net kod SezamPro-a. Nije lose. Ista brzina kao kod ortaka sa telekomom. A i sigurno sad ne bih uzeo kod Telekoma zbog njihovog govnjivog modema koji koliko sam cuo od skora vise ne moze da se menja zbog toga sto ti vise ne daju sifru na papiricu, vec ga trpaju direktno u modem, pa ti ako oces da menjas modem mozes se slikas.

Модем који добијеш од Телекома има своју default-шифру:

login: admin
password: admin

једноставно, такав је тип модема, и ништа у њега не "трпају" нити сакривају, него службеници код којих преузимаш модем највероватније то ни не знају.
 
Hmmm. Znam da sa, procitao negde da od 1.10 Telekom sada ne daje vise sifru iz svoj modem vec ga stevlja direktno u njega. Ali ako je ta sifra admon,admin onda ok.

Јесте 100%, можеш да провериш код било кога ко је преко Телекома, и то је ваљда фабричка "default" шифра тих модема које даје Телеком у овој "1 динар" акцији, и које је давао док је прикључење било бесплатно.
 
Nakon dugog razmisljanja o provajderima, cimanja oko ugovora, modema......odem u Neobee ,provere tehnicke mogucnosti i ja resim da odaberem home1024/128.Platim odmah 1750din, preuzmem modem, instaliram sve i sta dobijem>jedva uspostavim vezu,nestabilna konekcija-malo malo pa prekine,protok uvek manji...(na testiranju od pre 10 minuta, bez ikakvog skidanja oko 850kpbs/107, a ne daj boze sa torentom 250kpbs/56)
srecom pa nema ugovora i ultimatuma, pa kad mi bude doslo preko glave........odo ja:evil:
 
E ovako imao sam adsl flat(yubc) 512/64 flat i kad sam igrao dotu preko gg clienta ekstra mi radi dok burazer ne pocne nesto da skida ,dobro to verovatno zato sto smo preko splitera pa nam se deli brzina e sad ja sam nadogradio net i sad mi je 1024/128 i normalno radi kad on nije prikljucen i cim se on prikljuci i skida nesto odma pocne da secka u doti preko neta,zar ne treba da mi bude kao kad sam bio sam sa 512/64 kao da se ne deli brzina lol!!!!!Pomozite!!!!!!!!!!! :help: :help: :help: :help: :help:
 

Back
Top