Adsense stigo mi cek,koja je sad procedura u banci ?

Stavis lepo cek u kosulju, ali tako da obavezno viri bar 2 cm iznad dzepa.
Izadjes iz stana, javis se ekipi na cosku.
Malo setas ulicom da prolaznici vide tvoj cek.
Onda lepo dodjes do lokala na kojima pise "banka".
Udjes unutra, usput se nasmejes obezbedjenju .
Dodjes do saltera, izvadis cek ikazes: Dobar dan, zelim da naplatim cek.
Sve ostalo ce ti tamo objasniti.
 
Odi u banku, ponesi osobnu iskaznicu obavezno, ime na čeku mora odgovarati imenu na osobnoj. Na šalteru traži da unovčiš ček. Postoji velika mogućnost da će te ček slati na inkaso tj. provjeru . U tom slučaju trebati ćeš čekati oko 3 tjedna da te ispalte novce + naplatiti će ti tu provjeru. Ako bude išao na inkaso , morati ćeš ispunjavati neki obraac, u kojem ćeš morati navesti od koga i zašto si dobio ček, ja sam uvijek popunjavao da je to poklon. Probaj izbjeći taj inkaso, reci bankaru na šalteru da ti to nije prvi ček da je od googla , da je to sigurna uplata itd..
Moja preporuka da u gogole adsensu namjestiš opciju da dobivaš novce preko western uniona , puno je jednostavnije i nemoraš se živcirati zbog inkasa
 
EVO SLIKE:

adsense.jpg



Cek sam ponio u banku dana 14.01.2013 ,i kao i obicno oni nisu imali pojma o cemu se zapravo radi..i sta treba da urade,uzeli su telefon i nazvali ove glavne iz Crnogorske Komercijalne Banke Podgorica i oni su im rekli kako to da odrade,ja sam svo vrijeme bio prisutan dok ga nisu poslali na inkaso (proveru) ...
e sad me zanima,da li je moguce da su mi uplatili taj novac dana 29.01.2013 godine ?
ovo sto pise "cek je naplacen" tek sam video jutros,sto znaci da prije npr.10 dana to nije bilo ...
 
cek sam ponio 14 januara u banku ....danas sam otiso posto je proslo tacno mjesec dana da vidim jesul mi stigle pare ...na racunu je bilo samo 68€.
cek je bio 105,98€ (otvorio sam devizni paltio 4 € ,i 4€ im dao da ubace na racun tamo jer im se pojavilo preko 3€ da ide kao za proviziju,to sam uradio prije mjesec dana) zasto mi je semo 68€ stiglo ? :O
 
e ovako imam kod sebe izvjestaj o naplati iz inostranstva i na njemu pise Inostrani troskovi 37,70€ .cudno mi je sto se pominje neka banka,tacnije pise ovako:
Preko: Commerz Bank AG Frankfurt ( koliko ja mogu da skontam to je islo preko te banke ) ,u mojoj banci nista ne znaju,jer su smotani ... cudli su se kad sam im ponijo cek,i onda su zvali ove glavne iz Podgorice i pitali ih kako to da odrade....
 

Back
Top