Abu Dhabi... Dubai

Pozdrav svima.Stigao sam u Dubai pre par dana,trazim posao inzenjera u gradjevini.Imam Bachelor diplomu,prevedenu i spremnu,Radio sam u Srbiji i Rusiji(4god iskustva)
Pomalo upoznajem grad,saljem mailove.Imam par odgovora tipa,da ce mi zakazati intervju kada zavrse obradu mog cv ali jos nista konkretno.
Ako neko moze da mi da neki savet na koji nacin bih ovde mogao jos da dodjem do posla ili neke kontakte,firme koje bi barem dale sansu da se predstavim ili cak sansu da se dokazem,bio bih vam veoma zahvalan.
 
Pozdrav forumasi,nedavno sam preko agencije dobio posao u Abu Dabiu,potpisao sam ugovor,predugovor,precizirana plata oko 700e, smestaj,prevoz,hrana,radio bi u restoranu,interesuje me da li se sa tom platom moze nesto usredeti i moze li se napredovati,i naravno kakav je smestaj koji ti obezbede,unapred hvala svima na bilo kakvoj pomoci
 
Zdravo drugari,
Molim za malu pomoc.
Dosla bih u UAE i direktno odande trazila posao, pitanje je gde iznajmiti stan, da li mogu na dubizzle iznajmiti apartman za tih mesec, dva ili moram preko bookinga? I sta se desava ukoliko recimo za ta 2 meseca ne nadjem posao, vracam se u Srb po vizu ili mogu da je tamo produzim na jos recimo 2 meseca?
Hvala puno!
 
POSTOVANI
Ja sam lijekar na specijalizaciji iz ginekologije i akuserstva , zavrsna godina
Radim kao sef hitne pomoci u zadnjih 6 godina
Ja sam odlucijo da uskoro po zavrsetku karieru nastavim u UAE
Zanima me kolikoje to izvodljivo sta mi sve od dokumentacije treba i da li me ceka dole posao.... Kolika su primanja
Hvala
 
Zdravo svima, dobio sam ugovor za poziciju Waiter'a u Abu Dhabiu, free accomodation (smjestaj) hranu i prevoz od posla do stana gdje cu biti tamo. Cifra je u pitanju 1200 AED sto izadje nepunih 300 eura... u bosni zaradim toliko kao konobar... potpisao sam ugovor vec i poslao sam im papire za visu koje su trazili...i dalje ne znam da li da idem, dajte ljudi savjet ne znam sta da radim nekako mi je cifra previse mala...preko agencije Feron.

Da li si otisu u Abu Dhabi ako jesi kako si se snaso . Preko koje agencije si otiso
 
ljudi, odgovori na vecinu gore postavljenih pitanja su vec pisani u ovoj temi, citajte.
takodje, probajte da postavite pitanja na fejsbuk grupi dubai serbs, tu se aktivnije diskutuje nego ovde ;)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi.

Kontaktirala me firma gulvianpartners.com preko linkedina radi zapošljenja u Abu Dabiju. Trenutno u Srbiji radim kao master inženjer u jednoj od nameskih fabrika ( vojno mašinstvo ) i ponudjneo mi je da radim u Abu Dabiju.Kako su naveli firma u kojoj bi trebao da radim je drzavna,proizvodnja vojne svrhe.
U početku mi ličilo na prevaru ali prvo,ponuda je stigla preko Linkedina,veliki broj referenic ima čovek koji me kontaktirao,proverio sam i frimu u kojoj bi trebao da radim,proverens je. Ipak s obzirom da je sve u pitanju vojna proizvodnja ili je ponuda kkao treba ili neko ISIS s... :)
Ponudjneo mi je 16 000 AED plus stan i hrana. Jel to ok? Čuo sam da u UAE sve ok sa cenama osim rentiranja stanova.
 
Pozdrav ljudi.

Kontaktirala me firma gulvianpartners.com preko linkedina radi zapošljenja u Abu Dabiju. Trenutno u Srbiji radim kao master inženjer u jednoj od nameskih fabrika ( vojno mašinstvo ) i ponudjneo mi je da radim u Abu Dabiju.Kako su naveli firma u kojoj bi trebao da radim je drzavna,proizvodnja vojne svrhe.
U početku mi ličilo na prevaru ali prvo,ponuda je stigla preko Linkedina,veliki broj referenic ima čovek koji me kontaktirao,proverio sam i frimu u kojoj bi trebao da radim,proverens je. Ipak s obzirom da je sve u pitanju vojna proizvodnja ili je ponuda kkao treba ili neko ISIS s... :)
Ponudjneo mi je 16 000 AED plus stan i hrana. Jel to ok? Čuo sam da u UAE sve ok sa cenama osim rentiranja stanova.

Kako se zove firma za koju bi radio? Ima ih nekoliko ovde koje se bave tim delatnostima, a sudeći prema situaciji, mislim da će im to biti sektor koji neće biti pogođen tekućom krizom. Državne su uglavnom okupljene oko EDIC grupe, tu je i famozna Mubadala, i AMROC (koji je nekad bio englesko igralište, ali sad smanjuju broj stranaca), Global Aerospace Logistics, itd... Ima u UAE i dosta privatnih kompanija koje se bave čak i proizvodnjom (polu)vojne opreme, tipa oklopna vozila, i sl.
Međutim, 16.000 AED je relativno mala cifra, treba da proveriš šta to tačno nude oko stana. Daj više detalja, ili ovde, ili privatnom porukom.
 
Zdravo drugari. Pre nekih nedelju dana sam dobio posao u Abu dabiju, pa me interesuje kakvi su uslovi, s obzirom da mi je pocetna plata 1800AED i placen mi je prevoz, smestaj, prevoz od kuce do posla, zdravstveno... I da li prilikom ulaska u zemlju kompanija mora da ti oduzme pasos ili je to neka njihova prevara, posto sam cuo da tako rade... Unapred hvala :)
 
Pozdrav svima!
Ne znam da li se već točno pisalo na temu pedijatra ili logopeda, ali mislim (koliko sam pregledala),da nije. Ovako, sestra mi je pedijatar i čeka DHA prometric ispit . Ja sam logoped, no moj je usmeni i idem polagati direktno u Dubai.Da li ima netko ovdje s iskustvom istih, tj. veliki nam je problem iz čega učiti...Svaka pomoć nam je dobro došla.
 
Iz knjiga za Američki NCLEX bih ja rekao za medicinske sestre. Ne znam za doktore.

- - - - - - - - - -

Питање: Јел има неко да је слао пакет поштом из Емирата у Србију? Занима ме да ли царина у Србији прави проблеме? Како то све иде? Знам да кад мени стигне пакет у Емирате царина пита шта има унутра, да ли може да отвори и сл. Никад није било проблема. Рутинске ствари. Како то иде у Србији?
 

Back
Top