A šta ste meni kupili?

Ako idemo u goste, mi deci obavezno nosimo cokolade, nevezano za kurtoazne poklone domacinima (ono: kafa, ratluk, secer.... :mrgreen:). Za rodjendan, poklon ide samo rodjendancu + cokolada. Ostaloj deci samo po cokolada, pa nek’ se ljuti ko ‘oce.
Mislim na ove matore. A bilo ih je. ;)

Bilo je i onih sto su narucivali poklone za svoje mezimce, bez da sam ih ista pitao:
“Jao, kupi mu Pertini auto na akumulaaatoooor.” :telefon:
Mislim se, hocu, kako da necu. Ni moj sin ga nije imao, pa cu tebi da kupujem. :roll:

OK, sigurno necu detetu da kupim kineza, tek da ga skinem s q, ali, brate, i ovo je :bljak:

Pritom se radi o ljudima koji svom detetu u zivotu nisu kupili igracku, nikakvu, samo brendiranu garderobu. Kao da klincu od 2 godine to nesto znaci. :evil:

Za njihove malogradjanske pojmove, igracke su, valjda, bacanje para, a vazno je da komsiluk vidi kako je dete obuceno. :roll:

Ali zato umete od mene da trazite, majkevamga. :tiganj:


A tek kad pocnu da narucuju “nastavna sredstva“. :dash: Jednom mi je jedan “ortak“ trazio da kupim neku Chicco glupost, da dete od 3 godine nauci da gleda na sat. :eek:

Drugi je trazio auto sediste za dete. :mrgreen:

Alo, bre, ja cu da mu kupim igracku da se dete raduje, a na tebi je da mu kupujes udzbenike, da ga hranis, oblacis i sta vec mislis da mu treba. Ako ti je to tesko, daj ga na usvajanje, neko ce da se osevapi. :rtfm:

Da li je potrebno da naglasavam da su, po njihovom kriterijumu, kineske igracke sasvim prigodne za moje dete? ;)

Joj, kako smo ih razhebali, zena i ja. :per:
Citam i ne verujem. I neka ste. Za post rep s moje strane
Ljudski bezobrazluk je neizmerljiv, vise uopste ne razumem ljude, nisam ni ja iz tzv starije generacije, nemam ni 30 g, ali se u vezi nekih stvari ponasam isto kao moja baba. Bukvalno. Tad su se neka pravila postovala i znao se red.
 
Kod mene to malo zavisi od finansijske situacije. Ako sam pri parama a imam uskoro neki rodjendancic... ne mozes me ni motkom isterati iz radnje! Nemam puno prijatelja koji imaju po dvoje ili vise dece... ali kad odem ne mogu da bar nekom sitnicom ne obradujem i drugo detence. Ako nemam love kupim bar slatkise.
A druga stvar, deca ne prave razliku izmedju igracaka iz pertinija i kineskih, nego roditelji. Naravno da bih volela da uvek mogu da kupim nindza kornjacu (videh malopre da kosta 2000) ili barbiku dizni princezu(2000 minimum!)... ali nisam uvek u mogucnosti. Ako jesam pa mogu da biram, radije cu kupiti krpice za te pare.
 
Moja starija cera se uvek ljutila kako je njenoj mladjoj sestri pre rodjendan nego njoj:zcepanje::zcepanje:
Inace sam za to da se deci kupi cokolada ili knjiga i ako ne slave rodjendan.
I nikad nisam otisla kod nekoga ko ima decu a da deci nisam kupila makar lizalicu...
Treba da se zna kome je rodjendan ali treba obratiti paznju i na drugo dete koje ocekuje makar tu cokoladicu.:mazi:
 
Moja starija cera se uvek ljutila kako je njenoj mladjoj sestri pre rodjendan nego njoj:zcepanje::zcepanje:
Inace sam za to da se deci kupi cokolada ili knjiga i ako ne slave rodjendan.
I nikad nisam otisla kod nekoga ko ima decu a da deci nisam kupila makar lizalicu...
Treba da se zna kome je rodjendan ali treba obratiti paznju i na drugo dete koje ocekuje makar tu cokoladicu.:mazi:

To je to... Da si ga se setio, nista vise, a ne ono, mojoj sestri rodjendan, svi me zaboravili
Ne mora materijalno da kosta isto, i ne treba, ali u decjim ocima to je planina, pa zamisli da neko ne obrati ni malo paznje na tebe i preskoci te skroz. Tuga kad si mator, a zamisli dete tek. Moja parola je daj mu zvaku, al se SETI
 

Back
Top