А да мало учимо од Грка?

U Hrvatskoj su davno uvedene mjere stednje kojima se Grci (koji su u daleko vecim gownima od Hrvatske) jos uvijek ogorceno opiru. :kafa:

Znas, prije par dana gledam nekog reportera na atinskoj trznici, pridje nekom trgovcu i otpocne razgovor sa njim. Trgovac govori engleski, malo teze i sa pogresnim naglaskom, ali govori. Lik je kivan do neba - ali ne na Europu, Njemacku, etc., nego na svoju drzavu. Pa kaze otprilike nesto kao "u zadnjih 10-tak godina, od EU smo dobili nepovratno 10 milijardi eura i nije se desilo apsolutno nista, kao da se baca u rupu bez dna, sad ponovo trazimo pomoc od njih, kako da nam pomognu? Da nam daju jos 10 milijardi? Pa bili bi najvece budale kad bi to ucinili!"

To je otprilike i sustina - grcki sistem se kompletan mora preurediti da bi stvari dosle na svoje, inace nista od svega.

Nije samo Balkan rupa bez dna (naravno uključujući i Hrvatsku)!!! Rupa bez dna su i Portugal, Španija, južni dio Italije, sve baltičke članice EU...
 
Ma koji si mi ti tako lepo pametan ?:per::hahaha:

Je li u Grčkoj cveta korupcija? Cveta.
Da li su prezaduženi? Jesu.
Hoće li morati početi da štede ako žele da stabilizuju finansije? Hoće.

Da li je Grčka crna ovca Evrope pa da je svi sada krive za sve živo? Nije, preterani napadi na Grčku su čisto političke prirode.
Da li je narod kriv za sve što se Grčkoj dešava? Ne u potpunosti, ali gledaući posledice Grčka treba da se stabilizuje da se ne bi počeli dešavati veći problemi. Ako ne žele da prihvate te mere mogu samo gledati kako im njihove netaknute plate i dohotke jede inflacija.


Izvoli, prosvetli me zaluđenog.
 
А ви сте своје дугове санирали???
Грци барем имају своја острва која ако оће, могу да продају!!! Ви сте своја распродали!!!






...

nerazumijem sto ti je ovo trebalo?:dontunderstand:
kao forumasa kojega cijenim, iznenadilo me je...
Grcka je, ne samo prezaduzena, nego je uz to i najkorumpiranija drzava EU...svaki grcki stanovnik placa godisnje oko 1500 € samo za korupciju, znaci svaki....bez obzira zeli li dobiti termin u bolnici ili neku potvrdu...bez koverte neide...a mi pljujemo na nasu vlast i vicemo o korupciji a u poredenju s njima smo mala djeca..
RH jos nije prodala ni jedan svojih otoka (iako ja osobno mislim da bi trebala), a Grci, ako bi i htjeli, moraju najprije naci kupca:)
Grcka je, poput Rumunije i Bugarske usla u EU zbog pol. razloga i u EU zonu temeljem prevare koja je sad izasla na vidjelo i jedini izlaz je vracanje drahme (sto ce se prije ili kasnije dogoditi...jedino je jos Francuska spremna Grckoj dati kredit)...sto juznije to tuznije
i summa summarum..niti je RH Grcka(nema ni potencijale ni mnogoljudnost iste) niti je njen duznicki put isti, niti su nasi drzavni dugovi ni u blizu grckih...i, za nase otoke, ako bi se odlucili da ih prodamo, ima masa zaineresiranih, sto se za grcke nebi moglo reci...
nasi otoci su infrasrukturalno dostupni...:D
 
znam da se odnosi na drzavni sektor,koji bi privatnik koji vodi racuna o svakom euru isplacivao te nebuloze od privilegija

Nisi razumeo svi koji su u radnom odnosu imaju 14 plata!Ovo sto sam ja napisala odnosi se na druge privilegije.Jedan od razloga sto imaju 14 plata je jer imaju male plate u odnosu na plate u EU,to je jedan od nacina da primaju malo vise novca a da im ne ulazi u prosek za penziju.:think:
 
Углавном руским бизнисменима и то све уз певање - Данке Дојчланд.:mrgreen:

Greška.Većina hotela na hrvatskoj obali su vlasništvo nemačkih firmi. Renovirani, dovedeni do evropskih standarda, uz ljubaznost i kulturu osoblja, privlače milijarde evra profita. A imaju i vodu za piće ceo dan. I za tuširanje, zamisli.:mrgreen:
 
nerazumijem sto ti je ovo trebalo?:dontunderstand:
kao forumasa kojega cijenim, iznenadilo me je...
Grcka je, ne samo prezaduzena, nego je uz to i najkorumpiranija drzava EU...svaki grcki stanovnik placa godisnje oko 1500 € samo za korupciju, znaci svaki....bez obzira zeli li dobiti termin u bolnici ili neku potvrdu...bez koverte neide...a mi pljujemo na nasu vlast i vicemo o korupciji a u poredenju s njima smo mala djeca..
RH jos nije prodala ni jedan svojih otoka (iako ja osobno mislim da bi trebala), a Grci, ako bi i htjeli, moraju najprije naci kupca:)
Grcka je, poput Rumunije i Bugarske usla u EU zbog pol. razloga i u EU zonu temeljem prevare koja je sad izasla na vidjelo i jedini izlaz je vracanje drahme (sto ce se prije ili kasnije dogoditi...jedino je jos Francuska spremna Grckoj dati kredit)...sto juznije to tuznije
i summa summarum..niti je RH Grcka(nema ni potencijale ni mnogoljudnost iste) niti je njen duznicki put isti, niti su nasi drzavni dugovi ni u blizu grckih...i, za nase otoke, ako bi se odlucili da ih prodamo, ima masa zaineresiranih, sto se za grcke nebi moglo reci...
nasi otoci su infrasrukturalno dostupni...:D

Evo ja sam grcki stanovnik i nikad nisam platila ni za neki termin ni za potvrdu.Grcima je mnogo toga ostalo iz vremena turkokratije pa i to da podmicuju da bi brze nesto zavrsili ili imali bolji tretman u bolnici ali nije obavezno.Sigurno je da ima korupcije ali ovo sto citam je preterano.
Svi su pozurili sahraniti Grcku,juce su uspesno prodate sve drzavne obaveznice ako niste znali tako da nije samo Fr koja hoce da pomogne.Da li znas kad je GR usla i EU i glupo je porediti je sa BUG i ROM.Vecina bi bila veoma srecna da se vrati drahma jer se mnogo bolje zivelo ali kako cujem male su sanse za tako nesto.
U GR je vazecim zakonom zabranjena prodaja pogranicnih teritorija strancima a tu spadaju i ostrva.Ti stvarno mislis da nema ili da nije bilo zainteresovanih kupaca za GR ostrva?
 
Evo ja sam grcki stanovnik i nikad nisam platila ni za neki termin ni za potvrdu.Grcima je mnogo toga ostalo iz vremena turkokratije pa i to da podmicuju da bi brze nesto zavrsili ili imali bolji tretman u bolnici ali nije obavezno.Sigurno je da ima korupcije ali ovo sto citam je preterano.
Svi su pozurili sahraniti Grcku,juce su uspesno prodate sve drzavne obaveznice ako niste znali tako da nije samo Fr koja hoce da pomogne.Da li znas kad je GR usla i EU i glupo je porediti je sa BUG i ROM.Vecina bi bila veoma srecna da se vrati drahma jer se mnogo bolje zivelo ali kako cujem male su sanse za tako nesto.
U GR je vazecim zakonom zabranjena prodaja pogranicnih teritorija strancima a tu spadaju i ostrva.Ti stvarno mislis da nema ili da nije bilo zainteresovanih kupaca za GR ostrva?

Kao što rekoh, preterani napadi na Grčku su političkog karaktera, da se pažnja stanovništva ostatka Evrope koncentriše na malu Grčku i skloni sa pravih velikih evropskih problema.

Ako Grčka uspe da sruši Evro, onda ta valuta i nije za održavanje jer je onda previše krhka. EU je previše novca i vremena uložila u Evro da bi ga pustila tek tako da propadne zato što jedna zemlja ima preveliki dug i probleme sa korupcijom.

Međutim i Grci bi trebali da shvate da im je štednja neophodna. Mislim da ćeš se složiti.
 
Kao što rekoh, preterani napadi na Grčku su političkog karaktera, da se pažnja stanovništva ostatka Evrope koncentriše na malu Grčku i skloni sa pravih velikih evropskih problema.

Ako Grčka uspe da sruši Evro, onda ta valuta i nije za održavanje jer je onda previše krhka. EU je previše novca i vremena uložila u Evro da bi ga pustila tek tako da propadne zato što jedna zemlja ima preveliki dug i probleme sa korupcijom.

Međutim i Grci bi trebali da shvate da im je štednja neophodna. Mislim da ćeš se složiti.

Ja se u potpunosti slazem sa tobom,mnogo je toga sto se mora menjati,ali nije takva katastrofa kako je predstavljaju.
Moj post je bio samo odgovor na masu netacnih podataka i glupih poredjenja.
 
У Србији са народом и радницима, власт ради шта хоће.
У Г рчкој, кад отпусте пет радника, пет милиона изађе на улицу.
Грчка влада за рад очувања статуса у ЕУ, хоће да народ стегне каиш...
А Г рчки народ је одговорио на следећи начин.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=04&nav_category=167&nav_id=415481
Grčka: Zauzeta zgrada Ministarstva
Beograd, Atina -- Aktivisti sindikata Front za sindikalnu borbu zauzeli su Ministarstvo finansija protiveći se merama štednje koje je najavila vlada, saopštila je policija.

Rasplamsavaju se sindikalni protesti u Grčkoj. Dan pošto je usvojen novi paket mera štednje, aktivisti Fonda za sindikalnu borbu, u znak protesta zauzeli su Ministarstvo finansija. S druge strane, političari su optimistični i veruju da će novi vladin program omogućiti smanjenje ogromnog državnog duga.
Oko 300 sindikalnih aktivista uspelo je da uđe u Ministarstvo dok je u zgradi bio samo jedan čuvar.

Oni su izašli na terasu gde su razvili natpis sa rečima: "Pobunite se, ove mere ne treba da budu usvojene".

Sindikalci su pozvali sve nezadovoljne građane da se u 6 uveče okupe na trgu Sintagma u centru Atine i time spreče da i parlament usvoji vladin predlog stezanja kaiša.

"Ulazak u zgradu Ministarstva finansija ima simboličan karakter, time želimo da ojačamo duh radnika pre današnjih velikih protesta i sutrašnjeg generalnog štrajka u 10", kaže učesnik protesta, Tanasis Kokos.

Danas su i zaposleni u “Olimpik erlajnzu“ blokirali glavnu zgradu svoje firme, u koju ne puštaju zaposlene. U okolnim ulicama saobraćaj je blokiran.

Krizu u Grčkoj na svojoj koži sve više osećaju obični građani. Trgovci kažu da prodaju robu ali da ne dobijaju keš. Svojim mušterijama dozvoljavaju odloženo plaćanje.

I dok su građani nezadovoljni povećanjem poreza i zamrzavanjem plata, predstavnici vlasti veruju u uspeh novih mera štednje.

Zamenik ministra spoljnih poslova Dimitris Drucas je ocenio da će taj program omogućiti planirano smanjenje duga za ovu godinu.

Evropska unija od vlade u Atini zahtevala je rigorozan program štednje i reformi da bi se smanjio budžetski deficit od 12,7 odsto - tri puta veći od limita Unije - i dug od oko 300 milijardi dolara.

U međuvremenu, iz Evrope stižu neobični poredlozi za rešenje grčke krize. Neki političari iz nemačke vladajuće koalicije predlažu da grčka vlada počne da prodaje državnu imovinu ali i svoja nenastanjena ostrva kojih ima preko 2 hiljade.

A Nana Muskuri, poznata grčka pevačica, koja je rođena na Kritu, i tokom četiri godina bila i grčki poslanik u Evropskom parlamentu, odriče se svoje penzije u korist države zbog teške ekonomske krize kroz koju prolazi.
a sto bi ti da naucis od Grka
kako prevariti i zivjeti na tudi racun?
 
Kao što rekoh, preterani napadi na Grčku su političkog karaktera, da se pažnja stanovništva ostatka Evrope koncentriše na malu Grčku i skloni sa pravih velikih evropskih problema.
nije bas tako...a i Grcka nije toliko mala...zasto je usla u EU znamo svi, ali da je usla temeljem prevare u EU zonu(unatoc geo-pol. prioretitima) mora platiti racun..predpostavljam da ce se vratiti drahmi

Ako Grčka uspe da sruši Evro, onda ta valuta i nije za održavanje jer je onda previše krhka. EU je previše novca i vremena uložila u Evro da bi ga pustila tek tako da propadne zato što jedna zemlja ima preveliki dug i probleme sa korupcijom.
Grcka nece uspijeti srusiti Euro (iako ce mu donijeti stetu) i EU ce povuci crtu, Grcka nazad na drahmu i dalje borbu protiv korupcije i ako je potrebno, a jeste, suzavac protiv neradnika
Međutim i Grci bi trebali da shvate da im je štednja neophodna. Mislim da ćeš se složiti.
Grci moraju shvatiti da poreski obveznici EU nisu vise voljni da placaju njihovu lijenost
 
Da, naučili smo od Grka kako korupciju plaćaju obični građani. Platiće i ovu.

Mogu oni protestvovati koliko žele, ukoliko Grčka ne počne da štedi neće imati posao na kojem će da štrajkuju.

resenje grckog problema je da ne vracaju dugove i da odhebu evropsku uniju pre svega nemce i da im kazu "NEK VAM KREDITE VRATE ONI KOJI SU IH I UZIMALI"

primera radi ta ista Nemacka i Austrija su posle drugog svetskog rata trebale da plate ratnu odstetu u stotinama hiljada milijardi dolara a nisu platile ni 1% navedene sume

Grci treba da kazu Nemcima da im otpisu kredite u znak odstete za okupaciju u drugom svetskom ratu
 
Greška.Većina hotela na hrvatskoj obali su vlasništvo nemačkih firmi. Renovirani, dovedeni do evropskih standarda, uz ljubaznost i kulturu osoblja, privlače milijarde evra profita. A imaju i vodu za piće ceo dan. I za tuširanje, zamisli.:mrgreen:

У Црној гори се не крије да су Руси све покуповали, али код вас, није баш згодно да јавност сазна како су Руси заређали по целом Јадрану:mrgreen:, проверите мало састав капитала немачких фирми.

Честитам на води за пиће , а тек оној за туширање, стигла значи цивилизација :klap:
 
Evo ja sam grcki stanovnik i nikad nisam platila ni za neki termin ni za potvrdu.Grcima je mnogo toga ostalo iz vremena turkokratije pa i to da podmicuju da bi brze nesto zavrsili ili imali bolji tretman u bolnici ali nije obavezno.Sigurno je da ima korupcije ali ovo sto citam je preterano.
Svi su pozurili sahraniti Grcku,juce su uspesno prodate sve drzavne obaveznice ako niste znali tako da nije samo Fr koja hoce da pomogne.Da li znas kad je GR usla i EU i glupo je porediti je sa BUG i ROM.Vecina bi bila veoma srecna da se vrati drahma jer se mnogo bolje zivelo ali kako cujem male su sanse za tako nesto.
U GR je vazecim zakonom zabranjena prodaja pogranicnih teritorija strancima a tu spadaju i ostrva.Ti stvarno mislis da nema ili da nije bilo zainteresovanih kupaca za GR ostrva?


Та ставка у грчком закону је стратешки једна од најважнијих.Њихова обала је најразуђенија тако да је гранична линија дужа чак од афричке обале.
Због тога њихови младићи служе две године војни рок.Не знам да ли је још увек тако.
Грци су веома патријархалан и национално свестан народ, чувају до своје традиције у културе.Православни и тешко је у Грчкој замислити мешовити брак.
 
Evo ja sam grcki stanovnik i nikad nisam platila ni za neki termin ni za potvrdu.Grcima je mnogo toga ostalo iz vremena turkokratije pa i to da podmicuju da bi brze nesto zavrsili ili imali bolji tretman u bolnici ali nije obavezno.Sigurno je da ima korupcije ali ovo sto citam je preterano.
Svi su pozurili sahraniti Grcku,juce su uspesno prodate sve drzavne obaveznice ako niste znali tako da nije samo Fr koja hoce da pomogne.Da li znas kad je GR usla i EU i glupo je porediti je sa BUG i ROM.Vecina bi bila veoma srecna da se vrati drahma jer se mnogo bolje zivelo ali kako cujem male su sanse za tako nesto.
U GR je vazecim zakonom zabranjena prodaja pogranicnih teritorija strancima a tu spadaju i ostrva.Ti stvarno mislis da nema ili da nije bilo zainteresovanih kupaca za GR ostrva?

osecaj da je bilo bolje kad je bila drahma je zbog toga sto je tad drzava mogla ladno da podigne plate a onda kroz inflaciju u narednom periodu te plate opet spadnu na prethodni nivo,a gradjani imaju osecaj da imaju vise novca(to je slucaj i sa spanijom i itallijom),sad kad vise ne kontrolisu monetarnu sferu nemogu da se bave tim prevarama,sad se vidi da je grcka nekonkurentna ekonomija,da imaju velike plate u odnosu na produktivnost,da se grcka sad vrati na drahmu propali bi odmah,dugovi su im u evrima,morali bi da vrse depresijaciju drahme sto bi smanjilo plate za 20-30%,a zaduzivali bi se ne po 3-4% koliko se zaduzuju u euro zoni vec po 12-13%.grcka ima srece sto je u eu ,inace bi propala definitivno:cool:
 
Та ставка у грчком закону је стратешки једна од најважнијих.Њихова обала је најразуђенија тако да је гранична линија дужа чак од афричке обале.
Због тога њихови младићи служе две године војни рок.Не знам да ли је још увек тако.
Грци су веома патријархалан и национално свестан народ, чувају до своје традиције у културе.Православни и тешко је у Грчкој замислити мешовити брак.

Ne sad sluze 9 meseci.Veoma je tesko zamisliti mesoviti brak,ja sam veoma dugo u GR i neznam ni za jedan,osim onih koji su primili pravoslavlje!
 
osecaj da je bilo bolje kad je bila drahma je zbog toga sto je tad drzava mogla ladno da podigne plate a onda kroz inflaciju u narednom periodu te plate opet spadnu na prethodni nivo,a gradjani imaju osecaj da imaju vise novca(to je slucaj i sa spanijom i itallijom),sad kad vise ne kontrolisu monetarnu sferu nemogu da se bave tim prevarama,sad se vidi da je grcka nekonkurentna ekonomija,da imaju velike plate u odnosu na produktivnost,da se grcka sad vrati na drahmu propali bi odmah,dugovi su im u evrima,morali bi da vrse depresijaciju drahme sto bi smanjilo plate za 20-30%,a zaduzivali bi se ne po 3-4% koliko se zaduzuju u euro zoni vec po 12-13%.grcka ima srece sto je u eu ,inace bi propala definitivno:cool:

Potpuno si u pravu sto se ekonomsokog aspekta tice,ja sam napisala kakav je osecaj u narodu.Sa drahmom sam provela 10god i bilo je mnogo bolje u odnosu na evro zadnjih 8 god.
 
Potpuno si u pravu sto se ekonomsokog aspekta tice,ja sam napisala kakav je osecaj u narodu.Sa drahmom sam provela 10god i bilo je mnogo bolje u odnosu na evro zadnjih 8 god.

da .ali zato sada mora da se plati ta cena neodgovorne politike koja se vodi odavno,tek kad su uveli euro prestala je mogucnost da se vestacki podize standard gradjana,zato je i bolje da zemlje koje imaju totalno neodgovorne elita(cela juzna evropa i balkan)nemaju svoje valute, u nemackoj,holandiji i ostalim ozbiljnim drzavama je uzbuna ako se premasi projektovana inflacija za 0.5%,zato su i ozbiljne drzave,svejedno grcka ostrva ce ostati na svom mestu i jedva cekam leto da ih obilazim polako:p
 

Back
Top