Primećen član
Banovan
Poruka
635
Hej, luda, ti znas da su ova obracanja tebi iznudjena kao povremena! I
svasta nesto jos znas. Vise se ne upucujem u isto. Strahova i uskracenosti
previse. Poslednje iz te, jedine pouzdane riznice, dogadja se veceras:
fijasko u vezi, ta sta bi drugo bilo! Za moju informaciju, veza nije
ni postojala, uprkos intenzivnom, i za brak zavidnom kontaktu, vec mesecima! Niko nece sa sirotanom, sta li. Prosto se pitam uobrazavam li da li
imam ista i u glavi, kad je vec novcanik opustosen. Iz inata, ponajvise, ne
zelim "popravljati" ishta, mada ovo ne shvati kao tvrdoglavu
nezainteresovanost da poboljsam svoju materijalnu situaciju. Pritom, i
realno sam sprecen. Imati ikakav posao, postaje umece ovde. A ovaj koji
imam samo je trenutna fasada, nista vise. Uh, crno, ali je tako. Osim kad
tebi napisem. Elem, ne patim, nimalo, zbog valjda same predstave, a ne jos
jedne generalne probe raskida... Publike ionako nikad nema, da mi pomogne da
shvatim gde se nalazim. Cak ne znam da li ce sutra ponovo da se nastavi s
kolotecinom. Ako ikakvog dostojanstva imam - ne. Nisam ni povredjen, jer
je neperspektivnost uvek visila u vazduhu. Ona se mozda i zanosi, ali
svakako veruje u porodicni zivot kome je posvecena, ili ce biti posvecena.
Precesto mi je te informacije servirala s vidnom zamerkom da sam losa
karika, cak i neko s kim je IZGUBILA vreme. Kao da ja pa hocu ne znam
sta u ovim godinama, s ovim shvatanjima... Ne jednom sam zabezeknut svojim
statusom kraj osobe koja mi je, nimalo deklarativno, bila sve na svetu.
Necu VISE da budem talac icemu. Ni ne pada mi na pamet da se priklonim
taktiziranjima ma koje vrste da bih stekao i sacuvao "bolju polovinu".
Ispostavi se, u svim najznacajnijim pokusajima, da je taktika
i logistika itekako razradjivana s druge strane "bojista". Toliko o meni kao
nesudjenom vojnom strategu, da te ocas prikujem za zemlju, da mi se ne
klatis tuda pred nasrtajem per(j)a! :lol:

Eto, kakav performans! Neprikladan za pozorisne daske, ali ne i tvoje
receptore. Pojma nemas kolika mi je to satisfakcija! Do same svrhe, skoro!
Jer, nekad je i jedan mig sagovornika koji svedoci o potpunommmmm
razumevanju, sadrzajniji i kvalitetniji od svih improvizacija ucesnika/ica
dogadjaja. Znam da tastatura moze da ponese, da nas nasminka i naoruza,
ali, nema te "kozmeticke kuce" koja bi tebe opskrbljivala ovolikom
sentencioznoscu! A ono po sredi "tek", mozda poput moje, tvoja osasavljena
glavica (istina, s obilatom pomoci sdrasca)... Duhovita, promisljena diva,
lagana u opservacijama, manirom iskusnog pisca nedorecena... zacini svako
moje neraspolozenje, tutne mi biljcicu optimizma... da se nedvosmisleno
primi, da se na njoj odmorim, da me njena hladovina osvezi, toplina
prigreje. Ne, ne kenjuckam nimalo, iako do dana danasnjeg ne znam tvoje
obitavajuce odrediste i svakojake druge relacije koje prijatelji, pa uz to i
pretendenti na uzajamna srcekucajucija stanja, netremice razmenjuju. A u
usima mi, iz podruma ovog mog nakaradnog i ogavnog egzistencijalnog teatra, trenutno
odzvanja MILE VOLI DISKO...

Nemah nameru da duzim, ali se nanovo ispovedih! Ocitaj mi koji
psalm, ili kako se vec zovu ti svestenicki marifetluci, da nastavim da
srljam kao i do sada ovim suludim emotivnim horizontima, uvek naivno
prepustan jedinom licnom opstalom smislu - zenama. (JAK TI SMISAO, pomislices! ;-) )

...
 
ma neka dileja....zna da misterija ovde nabrze prolazi...
no name...bice interesantan 3-4 dana a onda ce na Romantici poceti nesretno postovanje svojih kilometarkoh postova
 
Vragolasta Amfibija:
ma neka dileja....zna da misterija ovde nabrze prolazi...
no name...bice interesantan 3-4 dana a onda ce na Romantici poceti nesretno postovanje svojih kilometarkoh postova
Uf to ne valja... bezveze je sto se judi povredjuju... uvek on nju, ona njega...pa u krug... i onda romantika.... bezveze...
 
Ne maris da me obidjes u snovima. Lako ti je, znam. Nezaborav si odavno obezbedila. Sad samo otupelim kandzama zagrebucnem zidove ponora u koji pouzdano tonem. Ni ne osvrcem se na neminovnost patetike. Tako je jednolicno, suvo. Ti bezdani su mi izgledali vonjaviji. Prevario sam se. Ne jedini put. Srcane lirske mane kao gorivo prozaicnosti pojavnog, koje vlada. A vladari ne bi da sidju s trona, to opasna slast. Mene je ipak oduvek zanimao samo tvoj pijedestal. Dok nisi skliznula s litica sna koje sam tako plasticno izvajao. Imala si komfor, svu raskos moje duse i znala da je tako. Al zivot nas, odvec slabe, namami u zamke, da ne odstupimo od banalne prolaznosti. I... nova recka, melanholicna usredsredjenost na patnju, tu najizdasniju pijacu bola, gde sve vapi od besplatnih jecaja namernicima koji slucajno zalutaju s praznim cegerima. A oni mislili da plate. Samo zahvati, kupche, onako, po seljacki, shakachke, i nosi, ne vracaj, nece faliti. Niko i nikada, nece primetiti.

A seti se Kislovskog. Samo na tren. Samo u jednoj boji. Znas kojoj. I odoli, ako mozes. Meni je dah vecma ponestao. Ti mu jos trazis koordinate zabezeknuca. Da li je bolje da ih ne nadjes, da ostanes uskracenija za ubitacne spoznaje sivila? Dileme ne bi bilo da si se nastavila napajati smekom bravurozne posebnsoti koji se nozem mogao rezati ponad tvoje glave, koji je duplirao neznost i sjaj svake vlati tvoje kose. Ma, kako bi neprimereno bilo svakodnevno te zadevati u rever, jer znas da si cvetak srastao s mojim nabreknucima, od najsuptilnijih do najpohotnijeg!

Bes kao losa improvizacija nezadovoljstva. Tako je animalno, nelogicno.

I, sta? Moze se na drugom uzglavlju? Mozda podno grejanje isceljuje reumaticne nagovestaje? Smederevac ti bese los. Pa i on star. Za medenjak bio na raspolaganju tek (istina, trajni) dvodnevni vaucer u stanu tvoje tetke u Novom Sadu, dok se ona svrcka Kiprom i inim fensi destinacijama, za vikend. Pa jos da smo uboli leto da svezemo bar meseeeeeec dana!! Sta fali! Prazna gajba (ne racunajuci skupocene inostrane komade namestaja, te proklete statusne simbole kvazi gospode u poodmaklim godinama, sticane mahom za vremena socijalisticke ravnopravnosti), samo zazmuris pred nekim neprikladnostima. Ko jos danas ne sklapa oci pred vecinom stvari koja ih zatice. A ti mi se tu femkala! Ma adje... Danas imas izdasniji make up, misleci da odlazes galop bora. Ne zaboravi maramu, draga, vrat nekako najnepodlozniji hirurskoj magiji podmladjivanja. A podvrgnuces se istoj, zar ne? Ili si vec? Samo da ti se novopeceni dragi ne namrgodi. Da mu teces zuborom po precizno definisanoj putanji pozeljne emotivnosti, nus efektu halapljive jurnjave za novcem. Da te s uzdignutim nosom pokazuje po banketima, da ga valjano dekorises u prvim redovima pozorisnih premijera. I sve upakovano svilenom masnicom sterilne predvidljive ljubavi i porodicne harmonije. Jooooj, kako vi srecno zivite, zavidece slicni i neslicni, uspeli i tek neuspeli.

Inteligencija i svi njeni podskupovi jos kad su ozloglaseni kao sindikalna razonoda. Nemoj se igrati vise na kompjuteru. Nema smisla, prevazisla si ti to. A drago mi zbog tebe, bez zeze. Sta bih ti ja? Cemu? Vidis da samo ironisem, sujetan i ranjen k'o gladna zver. Nikada nisam bezao od priznanja svojih nedostataka, zasto bih i sad? Ali ni od ljubavi prema tebi, takođe. Samo mi krivo sto se svrstah u one koji je unizise u svojoj smislenosti, prepusten "carima" filozofiranja da li ljubav zaista postoji. Ne pitaju se o tome oni retki srecnici koji je konzumiraju. Svejedno, traj kao ti, ma kakva azuriranja duse pretrpela...
 
mislim da te shvatam,
duboko te je povredila.......da te ne boli, nebi joj se ovako obracao.......
oposti joj zbog svog licnog mira,
ne moras da zaboravis,ali ipak oprosti i sebi,bice ti lakse.........;)
 

Back
Top