750e komp - izmene,predlozi,saveti

To je odlichna plocha ... MSI nije poznat po loshoj izvedbi vec po brdu nenamernih felera s toga da ce verovatno prva kupivina te ploche morati da se reklamira sve dok ne dobijesh dobru (uglavnom je tako),a kad dobijesh takvu dobru ,veruj mi bolja je i od Asusa ,GB-a i td...
Samo je sreca da iz prve dobijesh 0k primerak...

Najjaci si. Pogotovu ovo dobra ploca, samo desetak primerka treba izmenjati. HAHAHA
 
Vrlo zanimljiva teorija. Po kojim kriterijumima se to odlučuje da li je bolja Asusova, MSI-jeva ili Gigabyteo-ova ploča sa istim čipsetom?


Odlucuje se tako sto proizvodjaci kao sto je recimo Asus (moj favorit za maticne) pravi odlice maticne koje su super overclockeri. Tj. nije samo chipset maticna ploca. Cak i oni pasivni hladnjaci ako su previse blizu procesora (ima takvih maticnih) to definitivno ne valja. Losije hladjenje, a i ne mozes namontirati neki gabaritniji kuler. Dalje Asus stavlja puno elektonike koja stabilizuje i "prociscava" stuju koju salje procesoru. To smanjuje vDrop. Zatim ima fantastican bios (a ne ona provala sa CoreCell u MSI), koji se automaski pri lose OCu vraca na stabilne vrednosti (ne ono CMOS reset :) ). Zatim nudi opcije da snimis podesavanja u BIOSU kao profile. Flashuje se preko USB. A da ne pominjemo da recimo ASUS P5K Pro koji je izasao nedavno prostim BIOS flashom dobija zvanicu podrsku za 1600MHz FSB (moze to i OCom ali lepse ovako :)). Itd itb itnj...


A tek ploce sa X48 chipsetom. SAN! Samo sto podrzavaju jedino DDR3 :( A cena:dash:
 
Poslednja izmena:
Najjaci si. Pogotovu ovo dobra ploca, samo desetak primerka treba izmenjati. HAHAHA

Najjachi si ti ...prichash neshto shot si chuo ili si prochitao na netu ...Nemoj da trabunjash ako se nisi uverio sam,a pritom ne mislim na ploche od 50eura...
Dobar primerak MSi-a je uvek davao bolje 0C performanse od bilo kojeg modela i u proshlosti shto se tiche modifikacije grafickih kartica tako i plocha ,a i u buducnosti.
S toga ces uz Asus imati sigurno kvalitet i performanse ali sa MSI-em i vishe od onoga shto pishe u uputstvu
 
Pa ne moze covek sve da proba. A ovo menjanje maticnih to nisam cuo skoro. Koji to covek kupuje neki uredjaj koji zna da mora da zameni 10 puta da bi nasao primerak koji valja. Kako li bi ti kupovao kola? Ajde ovima ne rade kocnice, sledecem primerku ce sigurno da rade???
 
Pa ne moze covek sve da proba. A ovo menjanje maticnih to nisam cuo skoro. Koji to covek kupuje neki uredjaj koji zna da mora da zameni 10 puta da bi nasao primerak koji valja. Kako li bi ti kupovao kola? Ajde ovima ne rade kocnice, sledecem primerku ce sigurno da rade???

Shto se tiche Msi-a eventualno sam pisao o jednoj reklamaciji ,naravno da su mnogi odustali jer nisu bili zadovoljni iz prve... i takvi sada prosipaju tu neku prichu ,ali su to proizvodi srednje klase,tu imam predrasuda i shto se tiche Asus-a i ostalih (ja sam reklamirao P5K i uzo istu na kraju ),a kod skupljih plocha i grafichkih Msi-evi proizvodi su u vrhu po benchmarq
 
Vrlo zanimljiva teorija. Po kojim kriterijumima se to odlučuje da li je bolja Asusova, MSI-jeva ili Gigabyteo-ova ploča sa istim čipsetom?


Kako se to konkretno u Windowsu manifestuje da 32 bitni Windows "hardverski vidi" 4GB memorije, kako kažeš?
Sa mojim površnim razumevanjem hardvera, shvatam da 32 bitni operativni sistemi imaju 4GB adresnog prostora, od kojih se oduzimaju one adrese koje BIOS koristi za pristup uređajima, PCI BUS-u, grafičkoj kartici (onoliko RAM-a koliko ima grafička), pa BIOS shadow, i tako dalje. E sad, u zavisnosti od konfiguracije, sam Windows će moći da koristi onaj ostatak adresnog prostora, bez obzira na to koliko je fizički memorije ubodeno u kompjuter.

Zato mi je zanimljivo što svi ovde govore o 2.8, 3.25, 3.5GB RAM-a kao da su to neke apsolutne cifre....


NIshta nisam drugachije napisao n0 ti.32 bit 0s imaju ogranichenu physical memoriju ali ne i t0tal-nu ... Koristi se svih 4gb ,dokaz za to je jedino zahtevna aplikacia tipa visokopoligonski rendering ,na win 32 i na win 64 pod 32 emulatorom imamo isto vreme,a i u task manageru se to lepo vidi
 
@sax83 Jesi probao Asus P5K Pro (to je neki mainstream otprilike). Ne znam da li ces naci ikog ko moze nesto lose da kaze o njoj a da to ne bude : "Nije X38 chipset nego je P35".

Imao sam prilika da je vidim ,mnogi misle da ima samo WiFi i da njega placas + 3000 din od P5K ali nije ....kad se malo bolje zagleda sama plocha,ne karakteristike...
Pa jes nije x38 ali je P35 Exprees ...bih ga reklamirao 20puta dok ne dobijem neshto tipa legednarnog Ep0xa ili od cpu-a +1700
 
Poslednja izmena:
@sax83 Jesi probao Asus P5K Pro (to je neki mainstream otprilike). Ne znam da li ces naci ikog ko moze nesto lose da kaze o njoj a da to ne bude : "Nije X38 chipset nego je P35".
Evo ja cu ti naci mnogo njih koji sa tom plocom imaju probleme:http://www.google.at/search?sourceid=navclient&aq=t&hl=de&ie=UTF-8&rls=GGLJ,GGLJ:2008-22,GGLJ:de&q=p5k+problems.
A ako bas hoces Maticnu za Klokovanje evo ti je:http://geizhals.at/a295180.html.
P.S.ja je licno imam i mogu ti reci da jede zivu decu(nema badava ime-Republic of Gamers).;)
 
@Dupont:
Prvo ploca je P5K Pro a ne P5K (razlika je velika izmedju njih, cak i cena je oko 30E veca). ASUS ASUS Maximus Formula jeste naj za overclock ali je i cena malo problem.

A mislim da je ova ploca jos malko bolja od Maximusa (da ne pominjem da ce podrzavati Nehalema): http://geizhals.at/a341678.html. Ovo mi necemo skoro videti na nasem trzistu.
A za tu kazes da nema niko nista da kaze!
http://www.google.at/search?sourceid=navclient&hl=de&ie=UTF-8&rls=GGLJ,GGLJ:2008-22,GGLJ:de&q=p5k+pro+problems;)
 
@Dupont:
Prvo ploca je P5K Pro a ne P5K (razlika je velika izmedju njih, cak i cena je oko 30E veca). ASUS ASUS Maximus Formula jeste naj za overclock ali je i cena malo problem.

A mislim da je ova ploca jos malko bolja od Maximusa (da ne pominjem da ce podrzavati Nehalema): http://geizhals.at/a341678.html. Ovo mi necemo skoro videti na nasem trzistu.


Ne vidim koja je plocha u pitanju,nece da otvori
 
3.5 prepoznaje sistem u xp.

crysis radi u 1280x1024, very high oni tweakovi za dx10, aa 2x fps 35-50 izvlaci. Vise nego dovoljno da bude igrivo, presao sam 2 misije sve je super i sa explozijama i sa efektima. Bioshock, cod4, asseisan creed sve u istoj rez na high radi perfektno.

Jedino me brine jer dok igram crysis ili neku drugu, posle pola sata grafa zagreje samo tako, kolko moze ona da izdrzi ? 600w mi je napajanje..
 
3.5 prepoznaje sistem u xp.

crysis radi u 1280x1024, very high oni tweakovi za dx10, aa 2x fps 35-50 izvlaci. Vise nego dovoljno da bude igrivo, presao sam 2 misije sve je super i sa explozijama i sa efektima. Bioshock, cod4, asseisan creed sve u istoj rez na high radi perfektno.

Jedino me brine jer dok igram crysis ili neku drugu, posle pola sata grafa zagreje samo tako, kolko moze ona da izdrzi ? 600w mi je napajanje..

Pa sto uze krs kuciste?Ja sam bas zbog toga Antec Sonata II( http://www.google.com/products/catalog?q=antec+sonata+II&oe=utf-8&cid=13581201618434813790 ) kuste zamenio za
NineHundred kucistem ( http://www.antec.com/us/productDetails.php?ProdID=15900 )
Prethodni post se odnosi na koriscenje memorije kod 32-bit sistema
 
3.5 prepoznaje sistem u xp.

crysis radi u 1280x1024, very high oni tweakovi za dx10, aa 2x fps 35-50 izvlaci. Vise nego dovoljno da bude igrivo, presao sam 2 misije sve je super i sa explozijama i sa efektima. Bioshock, cod4, asseisan creed sve u istoj rez na high radi perfektno.

Jedino me brine jer dok igram crysis ili neku drugu, posle pola sata grafa zagreje samo tako, kolko moze ona da izdrzi ? 600w mi je napajanje..

Kakve veze sad ima napajanje sa tvojom grafickom? Mozes ti da imas i napajanje od 1.2 KW i to ti nista ne menja.

Radne temperature grafickih su uglavnom visoke, maksimalne temperature opet zavise od proizvodjaca.

Dobro resenje ti je da stavis jos neki kuler u kucistu (sa strane kucista da duva u pravcu graficke recimo jedna 12tica). Probaj da napravis da vise vazduha izlazi iz kucista nego sto ulazi. Na taj nacin ce sav zagrejan vazduh biti izbacen.
 

Back
Top