5. октобар

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.771
Данас је 5. октобар. Данас је двадесет и друга годишњица пада Слободана Милошевића и његовог режима.

Званична Србија изгледа не мари за овај дан. Свеједно честитамо свима који славе пад можда најлошијег српског режима; а конкуренција у тој трци је врло јака!

Такође од срца захваљујемо нашим америчким пријатељима на логистичкој подршци. Без њих, Србија би вероватно и данас била нека "СРЈ" са мумифицираним Слободаном на трону.

Оно што је зачето 9. марта родило се 5. октобра. Србија је и даље прилично лоша држава, али 5. октобар је био бар један корак да постане боља.

C7BB1215-21A3-4277-8FF6-6B854E889A2A_w1023_r1_s.jpg
 
Данас је 5. октобар. Данас је двадесет и друга годишњица пада Слободана Милошевића и његовог режима.

Званична Србија изгледа не мари за овај дан. Свеједно честитамо свима који славе пад можда најлошијег српског режима; а конкуренција у тој трци је врло јака!

Такође од срца захваљујемо нашим америчким пријатељима на логистичкој подршци. Без њих, Србија би вероватно и данас била нека "СРЈ" са мумифицираним Слободаном на трону.

Оно што је зачето 9. марта родило се 5. октобра. Србија је и даље прилично лоша држава, али 5. октобар је био бар један корак да постане боља.

C7BB1215-21A3-4277-8FF6-6B854E889A2A_w1023_r1_s.jpg

:lol:

Верујем да се 99% ове масе са слике каје своје заблуделости. А ни онај 1% који је профитирао одавно не слави, да им не закуца Пореска на врата.
 
:lol:

Верујем да се 99% ове масе са слике каје своје заблуделости. А ни онај 1% који је профитирао одавно не слави, да им не закуца Пореска на врата.
Ne kajem se, to je vrhunac svih protesta 90ih. Nazalost, nije posle izvrsena lustracija, prilika je nepovratno propustena...
 
Данас је 5. октобар. Данас је двадесет и друга годишњица пада Слободана Милошевића и његовог режима.

Званична Србија изгледа не мари за овај дан. Свеједно честитамо свима који славе пад можда најлошијег српског режима; а конкуренција у тој трци је врло јака!

Такође од срца захваљујемо нашим америчким пријатељима на логистичкој подршци. Без њих, Србија би вероватно и данас била нека "СРЈ" са мумифицираним Слободаном на трону.

Оно што је зачето 9. марта родило се 5. октобра. Србија је и даље прилично лоша држава, али 5. октобар је био бар један корак да постане боља.

C7BB1215-21A3-4277-8FF6-6B854E889A2A_w1023_r1_s.jpg
Sa smrti voljene kraljice, do slavljenja petog oktobra....kako kompatibilno...
 
ne zavrsen posao i sad imamo nakaze koje nas jebu .................ono malo sunca je ugaseno

Па посао не може никад да буде децидирано завршен захваљујући ономе што Владета Јанковић исправно назива "српским менталитетским недостацима".

Али схвати то као процес а не као бинарно стање ствари, грозна Србија:дивна Србија. 5. октобар је део процеса.
 
Ne kajem se, to je vrhunac svih protesta 90ih. Nazalost, nije posle izvrsena lustracija, prilika je nepovratno propustena...
e to je zato sto se, kako kaze pobedonoscev, trebamo zahvaliti americi na pomoc (citaj: organizaciji rusenja milosevica) 5. oktobra.
Da se narod sam organizovao danas ne bi ostali ti restlovi americke vojne uprave sa milosevicem na celu.
 
Zato sto su isti oni koji su podrzavali Milosevica, ucestvovali u njegovom rusenju?

То обашка. Него, тако би отворили врата вечитом лустрирању, што би значило да би и ЊИХ некада нека власт могла да лустрира, а иако су се надали, знали су да ипак неће владати вечно и срећно до краја живота.
 
:lol:

Верујем да се 99% ове масе са слике каје своје заблуделости. А ни онај 1% који је профитирао одавно не слави, да им не закуца Пореска на врата.
Ниједног тренутка се не жалим што је Милошевић протеран са власти. Жалим што је тежак шљам дошао и после њега. Али за њим не жалим. Његови потписи и данас стоје на највећим српским издајама. Човек који је имао ресурсе да читав сукоб реши већ средином 1992. године када је кренуо тенковима на Загреб, попустио је пред притиском и онда су му увек налазили тачку пуцања.

Овај човек је мирно гледао како усташе нападају, масакрирају и протерују Србе из РСК и није прстом мрднуо да заштити народ. Препустио је РСК усташама, а онда им је 1998. године вратио и Вуковар (јер ВУковар је заједно са још неколико места и после Олује био под контролом Срба). Милошевић је једини који је увео санкције браћи у Републици Српској и то у сред рата. То је учинио како би натерао Караџића на уступке муслиманској и усташкој страни, у тренутку када је овај држао 70 одсто територије. У то време Милошевић је уживао да га на западу зову "фактор стабилности на Балкану". У Дејтону је онда потписао документ у име Срба где се наши повлаче са великих територија.

На Косову је препустио годинама да се шиптари наоружавају. Граница као да није постојала коликко је оружја допремано. Али још поразније од свега је што је мирно гледано како се шиптари укопавају. Не говорим о обичним бункерима, већ о десетинама километара повезаних ровова, бункера, подземних склоништа, опремљених болница. Све се то радило тешком механизацојом на нашој територији, коју смо ми тада контролисали. Онда када су кренули сукоби, уместо да заврши посао за пар дана, послао је полицију да се пушкара са шиптарским бандитима, да упада у заседе. Терористи су у том тренутку контролисали око 70 одсто територије, а успели су да заузму и један град, Ораховац, где су држали нашу полицију у окружењу. И тек када се генерал Делић умешао са војском, када је ослобдио град и када је војска почела да делује, онда је преокренута ситуација.

Па је онда пустио ОЕБС-ове "посматраче" и верификациону мисију са ЦИА шпијуном Вилијамом Вокером. Па када је он спасао шиптаре, ови су се поново разлетели, исценирали Рачак и после је све већ било решено.

А онда је после 78 дана суровог бомбардовања нашу непоражену војску повукао са Косова и Метохије и предао ту територију САД и НАТО, а ови дали то шиптарима. ДАкле његов потпис је на том споразуму где се наша војска повлачи. Сви смо знали да оне одредбе где је предвиђен повратак дела војске и полиције, да од тога нема ништа, јер је запад изиграо и све друго што је потписао, али наш велики вођа то није знао.

Ни ту није крај. Слоба је потписао документ који је дао моћ хашком трибуналу да процесуира ратне злочине на територији бивше СФРЈ. Дакле он је својим потписом дао легитимитет том суду, не слутећи да ће једног дана сам бити жртва тог потписа.

Уз све то, не да није форсирао неку праведну социјалну државу, већ је под његовим окриљем израсла прва класа тајкуна и криминалаца који су се у сред кризе срамотно обогатили. Почев од Мишковића и Митровића преко многих других, они и данас глуме велике предузетнике и капиталисте. Да не говорим о организованом криминалу који је био део државе. У свом том хаосу, његов син фура мото трке, држи дискотеку, прети и бије, мафија.

Ја знам да је код Срба увек најгора она власт која је тренутно на власти, али када се узму неки други параметри, Слоба је најтрагичнија историјска личност после Краља Александра, јер су његови потези оставили далекосежне последице које ће осетити све генерације.

Тај 5. октобар се не би догодио да је признао пораз у првом кругу на изборима 23. септембра. А изгубио је јер су против њега били и патриоте и ови грађанисти (којих је било увек много мање). На жалост данас се његова смена приписује ЦИА, БИА и неким тајним службама а реално народ га је сменио. Једини тренутак када су се најразличитији српски политичари окупили око једне ствари.

Сав хорор који је после дошао разбојницима из ДОС-а не даје оправдање за Слобу. Да је био иоле бољи, ДОС никада не би дошао у шансу да га угрози. Тако да нека је пао, само ми је жао што му ми нисмо судили за велеиздају и криминал, него смо га испоручили Хагу да му суди за непостојеће злочине. Иронично, једино где је до краја истрајао и где се држао достојанствено као државник, био је Хаг. За то му свака част.
 
jes Allaha mi, lepa vremena za vreme rahmetli Milosevica, plata 3 marke, a litar benzina 5 maraka...neka mu svemoguci Allah daruje dzehenem...njemu, njegovoj ludoj zenturaci i njegovim pajtasima...jeftino su prosli za sva zlodela koja su uradili srbiji...Allahu Akbar
 
То обашка. Него, тако би отворили врата вечитом лустрирању, што би значило да би и ЊИХ некада нека власт могла да лустрира, а иако су се надали, знали су да ипак неће владати вечно и срећно до краја живота.
Vladali bi vecno da nisu ubili Djindjica.
 
Vladali bi vecno da nisu ubili Djindjica.

:lol: Мало сутра!

То је била прво опозиција плаћена споља да руши власт, а потом инсталирана,такође - споља, власт. Двадесет година вам није било довољно да увидите западњачки шаблон?
То не би потрајало дуже него што јесте, а да нису убили Ђинђића, можда чак и краће.
 
5 oktobar bio je nada za mnoge gradjane Srbije da je dosao kraj izolaciji i sankcijama. Vlasti demokratske oporbe koje su nasljedile Milosevica ucinile su sve sto je zapad od njih trazio pa i vise, ali Kosovo je ipak priznato, Crna Gora je napustila zajednicku drzavu, obecana financijska pomoc nikad nije stigla, sankcije nikad nisu stvarno uklonjene, Srbija je i dalje zivjela pod pritiskom zbog Kosova i BiH (RS) i to traje i dan danas, u biti se skoro nista nije promijenilo i nakon odlaska Milosevica.
Zakljucak je da je odnos zapada prema Srbiji manje vise uvijek isti, svejedno bio na vlasti neko poput Seselja ili Vulina, ili pak Canka ili Sormaza.
Moje misljenje je da je 5 oktobra otisao los, a dosao losiji. (Po Srbe losiji mislim)
 
Vladali bi vecno da nisu ubili Djindjica.
Баш и не би. Ђинђић је непосредно пред убиство био најнегативнија политичка личност у Србији. Мислим да су истраживања изашла неких десетак дана пре његовог убиства. Разлог је наравно што је пљачкање кроз приватизацију већ узело маха, што су људи блиски њему већ почели да музу ову сиротињску државу, што је све већи број људи остављен без посла и што је уз све то његова влада имала јасну антисрпску и ону извињивачку политику. Ни у једном тренутку Ђинђић није био популаран за живота као након смрти. Али много тога има код наше српске митоманије, да од неких лоших људи и лидера правимо свеце који то нису били.

Лично ми је жао што је убијен, пре свега што је жена остала без мужа, мајка без детета, деца без оца. Жао ми је што је то срамота за Србију која се показала неспособна да заштити највише државне званичнике. Али да главе му је дошла мафија са којом је шуровао.
 

Back
Top