5. beogradska gimnazija-skola dece bogatih roditelja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mikica_:
-Iz XV-e sam.
-Takodje smatram da je dovoljno inteligentan da moze sam da se brani,nema potrebe ti da uskaces..Ne jedem ja malu decu.
-Mogu da sudim o XIII-oj ,jerbo znam dovoljan broj ljudi koji idu tamo ...Stoga...
-Svaka cast,divim ti se sto bi o5 upisala svoju skolicu.Sta cekas,aplauz?Em nisi nista bila pitana,a ubacujes se bez osnove,em nam dajes svoje cenjeno misljenje..Hvala,ali..Ne hvala!

ahahahaha bash si me nasmejala sad
pa uskochila sam jer je normalno da se prijatelji medjusobno shtite, brane itd...znash mi to praktikujemo koliko god to tebi bilo chudno

Ne morash da mi zahvaljujesh i drugi put cu drage volje reci shta mislim nije mi teshko
aj uzdravlje i lepo provedi raspust ;)
 
bear:
ahahahaha bash si me nasmejala sad
pa uskochila sam jer je normalno da se prijatelji medjusobno shtite, brane itd...znash mi to praktikujemo koliko god to tebi bilo chudno

Ne morash da mi zahvaljujesh i drugi put cu drage volje reci shta mislim nije mi teshko
aj uzdravlje i lepo provedi raspust ;)
Majo, glavna odlika foruma je slobodna konverzacija, tako da svako mozhe da se ubaci, ako je javno. Za privatne konverzacije postoje PP.
Elem, gde idesh za dve nedelje?
 
Dodacu samo primer lika koji je tri godine isao u Petu. Stalno je nesto kukao i pljuvao po skoli, pricao kako je svugde bolje itd. Na kraju se prebacio u kao laku gimnaziju (necu navoditi ime) i okinuo godinu. Voleo bih da ga pitam sta sada misli o Petoj. U njoj je barem prolazio godinu iako je realno trebao da bude nedovoljan iz barem pet predmeta. Ali su ga profani pustali.
 
DJOLE_SAMI:
Dodacu samo primer lika koji je tri godine isao u Petu. Stalno je nesto kukao i pljuvao po skoli, pricao kako je svugde bolje itd. Na kraju se prebacio u kao laku gimnaziju (necu navoditi ime) i okinuo godinu. Voleo bih da ga pitam sta sada misli o Petoj. U njoj je barem prolazio godinu iako je realno trebao da bude nedovoljan iz barem pet predmeta. Ali su ga profani pustali.

Mislish na predsednika MOK-a??:):)
 
Ti se samo zalis na Petu. Kod koga padaju? Sasvim je normalno da u srednjoj skoli ne mogu svi da budu odlicni. Peta upisuju djaci koji su na prijemnom imali oko 90 bodova. Oni su svi vecinom bili odlicni ili cak vukovci u osnovnoj. NE MOGU I U GIMNAZIJI TAKVI DA BUDU!!!!!!!!!!!!! I trojka je dobra ocena. Cak i dvojka. To je dovoljno.
Interesantno je, a to mozes da pitas i profesore, da je generacija 88 imala rekordno najmanji broj bodova koji je bio potreban za upis u Petu. Potrebno je bilo samo 67, mozda cak i manje, bodova. Ipak ta generacija je mnogo bolja od svih sledecih i prethodnih koje su ovu gimnaziju upisivale sa minimum 88 bodova. To je zato sto mi nismo dosli napaljeni iz srednjih skola kako smo najpametniji nego smo znali sta je to jedinica, dvojka ili trojka!!!!!!!!!
 
Chester girl:
ma dajte ljudi, ne pricajte gluposti.... ako je peta laka onda stvarno.....
ko god da se iz mog odeljenja prebacio (iz pete u neku drugu gimnaziju)ima extra ocene, ne uci nista, medju najboljima je!!!
ne moze to da se poredi....
a imam par njih koji su dosli iz nekih gimnazija u petu, i svi se pokajali, padaju iz po dva predmeta....

Ko si ti da pricash nama da mi prichamo gluposti??Jel si isla mozda u 5-u pa znas ili si samo cula priche!!! A ti sto su se mucili u petoj, zasto su je upisivali ako recimo prirodne predmete uce napamet(kao i 99% ljudi koji padnu iz istih) a ovi koji padnu iz drustvenih oni stvarno nisu za neko vise obrazovanje od osnovnog!!

Ja sam zavrsio 5-tu gimnaziju i odgovorno tvrdim da se sa minimalnim ucenjem moze zavrsiti vrlo-dobar ili odlican(naravno, ne svako, neko mora i nesto vise truda da ulozi ali svako je moze zavrsiti sa dosta zadovoljavajucim nivoom) i opet se vratimo klasicnom problemu danasnje omaldine :: Zasto se uci za ocenu a ne za znanje???
I da je istina da je peta teska gimnazija, u nju idu ucenici koji zele da steknu odredjeno opste obrazovanje koje ce im pomoci kako u zivotu, tako i na fakultetu!!!
 
Ne mozes bas da povecas ocenu za 1.14 u drugom polugodistu. Realnije je 0.5 ili 0.65 (licni primer).
Istina je da su ocene na kraju godine u vecini slucajeva dosta bolje nego one na polugodistu. I to vazi za sve godine a ne samo za prvu. Sto si stariji profesori su, kao sto sam napomenuo, sve opusteniji. Tako ce ti se prosek sigurno uvecavati iz godine u godinu. Jedino ce mozda u cetvrtoj da bude slabiji jer se tu svi zajebavaju (mislim nista ne uce). A sto se tice kampanjskog ucenja. Ono moze da prodje u Petoj, ali ne kod svih profesora. Moras da provalis kako ispituje svaki profesor. Zato na pocetku redovno uci, a kasnije kada provalis kako pitaju i ocenjuju mozes da kampanjises.
 
Ja sam skontao da ti Chester Girl ides u Petu. Jel tako? Verovatno si prva ili druga godina. Molim te objasni mi na primerima sta je to lose u Petoj gimnaziji i koji to profesori toliko obaraju. Ali navedi prave primere, znaci imena i prezimena itd. Ja znam da ima puno ljudi koji dele tvoje misljenje. Ali nije mi jasno zasto! U mom odeljenju je za cetiri godine pao samo jedan lik. I taj se svojski trudio da padne. Doduse bilo je njih na popravnim ispitima ali su svi dobijali dvojke pa makar na poklon. Jedan je cak dobio i PET (mislim na predsednika MOK-a).
 
zavrsila sam 3.godinu...
i zapravo sam jedna od boljih u odeljenju, ali pricam u ime ostalih koje poznajem...nije normalno da ucenici koji su bili tako dobri u osnovnoj (i koji su i dalje stvarno dobri)budu tako drasticno losi i gori u srednjoj.... ja sam i u osnovnoj bila jedna od najboljih, a bukvalno svi koji su po nekim drugim gimnazijama su sada bolji od mene.....ili su 5,00 ili 4,8 ili kako god.....a znam kakvi su.... to je nepravicno i o tome pricam i to me nervira...zato makar treba da se prizna razlika izmedju gimnazija, mrzim kad neko kaze sve su gimnazije teske i iste, jesu *....
 
ZA BEN ADAMA: Potrebna je velika kolicina znanja i umeca koje se stice samo u Petoj gimnaziji da bi se shvatila ova socioloska, na neki nacin apokalipticna, poruka jednog velikog uma!!!!!!!!

ZA CHESTER GIRL: To za nepravdu si potpuno u pravu. Ali takav je zivot. Neki bi ti rekli da imas manji prosek ali da si zato bolje pripremnjena za fakultet od ucenika drugih gimnazija. I to je glupost. Prijemni ispit za fax se moze spremiti za 6 meseci (ukoliko hoces da polazes nesto sto bas nemas pojma, ukoliko ne onda je dovoljno i mesec ili dva). Najbitnije za skolu i uopste za zivot je drustvo. Po tome se Peta razlikuje od drugih skola. Jer ces sigurno naci nekoga ko deli tvoje misljenje i sa kime ces se druziti i zbog toga ce ti biti lepo u skoli. Ocene, casovi, profesori, sve je to nebitno. Bitno je da ti uzivas da ides u skolu zbog ljudi u njoj i njene okoline (Peta se nalazi na po meni najboljoj lokaciji u gradu).
 
isidorice,i ja sam upisala petu sad...

al prirodni smer...

onog dana kad sam upisala shkolu...tj pre 2 dana kad sam se vratila kutji pochela sam da skachem i da se gubim po kutji hahah....

al jbt kad chitam ovo...chini mi se ko da je bolje da sam skakala u jamu nego od sretje..

tj drago mi je sto nisam upisla sedmu koja mi je druga na listi,kad vidim ko sve ide tamo..

tako da...

jel sam pogreshila ljudi??
 
Najbolje je rekao jedan lik za Petu gimnaziju. On je isao u nju i stalno je kenjao kako je teska. Prvacima je govorio kako su dosli u pakao, da su se grdno zajebali itd. Kada su ga pitali sto toliko mrzi Petu rekao je da nije zadovoljstvo da ides u bilo koju skolu a da ne pljujes nju i njene profesore. Tako vi koji ste upisali Petu ili neku drugu srednju skolu OPUSTITE SE I UZIVAJTE!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top