3godisnje skolovanje na pravnom u Kragujevcu?

felipe gonzales:
J Žena koja se javila iz studenstke službe mi je rekla da po završetku školovanja stičem zvanje dipl. pravnik i da nemogu da polažem pravosudni jer moram da idem još valjda jednu ili dve godine da bi bio master, jer je kod njih valjda usvojen program 3+2 , dok je u beogradu 4+1. Ko neveruje neka pita lično telefonom pa neka ovde postuje, jer ja sam zvao zbog sebe jer sam hteo da predjem sa pravnog u bg na pravni u kg, kako bi brze dosao do diplome, i to sam pitao prvo im objasnim da sam apsolvirao u bg i da imam nekoliko ispita do kraja (gpp, trgovinsko, m privatno...) i čovek koji se javio kaže mi da je moguće preći i ako sam već apsolvirao na drugom fakultetu, a u statutu pravnog u kg piše da student nemože preći na prvoj i zadnjoj godini studija i sad vi vidite koje tu lud ili se pravi lud.

Pa sve je ok, sta se bunis??
Ti si fax upisao po starom programu, i sad si apsolvent !
Fora je u tome--ako se prebacis, ti ces kod njih biti '06 broj indexa, i oni te moraju zato staviti po novom programu (po Bolonji), a ne po starom..(ne mogu ti dati '02, '03,'04 br indexa)
A status ti ostaje potpuno ISTI kao u Bg-u : taj i taj upisan semestar, priznati ispiti bla bla..

Samo mi nije jasno --zar ti se isplati da se prebacujes ako imas toliko malo ispita???
mislim--moras da platis 2500 ispisnicu + 1000 din., svaki ispit u Beogradu!!
Plus--moras da platis sve u Kg --priznavanje ispita, upis...
 
Pa i jesam zakasao, zato i želim tamo preći jer su ovi ispiti tamo lakši. Nego me interesovalo da li je isto trogodišnje studiranje u kg jer se dobija diploma dipl pravnik, i četvorogodišnje studiranje u bg gde se isto dobija diploma dipl pravnik?. Meni to nije jasno u pogledu polaganja pravosudnog, jer sa diplomom pravnog u bg može a sa ovom (trogodišnjom u kg) nemože a ista titila dipl pravnik :!: :?:
 
to najbolje da vidis koja je razlika u ispitima... mozda ti sa tim ispitima u kg budes 5 godina.... ako je 3+2 ... kapiras.... jer ja n everujem da su ubaceni neki novi ispiti na cetvrtoj i petoj godini, tj. mozd ai ima neki ali laki..... pozovi pa proveri.... us vakom slucaju ako ti je ostalo GPP ne razmisljaj o nishu :)....
 
Ja kad sam upisivao pravni u bg ja sam onda živeo u bg, medjutim ćale dobio prekomandu za Niš i to je to. Pa neće valjda i meni da plaćaju stan u bg, kad ga već plaćamo u Nišu. A bitno mi je da što pre završim ovaj jebeni fax, muka mi je od svega, nego jel neko upoznat sa svim ovim dešavanjima u kg u pogledu trogodišnjeg studiranja i njihovih diploma i "dipl. pravnika"
 

Back
Top