3 body problem

Odgledah trejler. Izgleda kao zesca komercijalna njesra kao i vecina Netfliksovih stvari. A najjace mi je sto svaki trejler mora da ima neku nadahnjujucu muziku epskih proporcija kao da su snimili Ben Hura bogte.
 
Pogledah i ja seriju, iskreno svidela mi se serija, ono svakako drži pažnju i vuče te da gledaš dalje da vidiš šsta će se desiti, doduše serija počinje onako mistično i dosta konfuzno, mislim na prve 2 epizode, gde je teško pohvatati konce i o čemu se zapravo radi, takodje i malo nepotrebno preterano forsiranje i frljanje tom nekom naučnom terminologijom i stručnim izrazima ali ok , 3,4 i 5 epizoda su bile baš super kada je klupko konačno počeo da se odmotava i kada je serija počela da dobija na koheziji i dinamici, te 3 epizode od 3. do 5. su bile ono vrhunac serije i po meni kraj one 5. epizode je trebao biti i kraj 1. sezone (mada koliko čujem i prvi deo romana se završava tu, inače nisam čitao romane) , inače poslednje 3 epizode ono djene-djene, recimo 6. mi je bila onako dosadnjikava, razvučena sa nekom prenaglašenom dramatizacijom (kao da je neki ljubavni/dramski film ili sapunica). poslednje 2 epizode ono možda malko zbrzane ali ok, vidi se da je radjeno sa idejom da bude nastavaka i da 1. sezona nije kompletirana i uokvirena priča.
Tako da čeka se nastavak i nove epizode koje će se svakako gledati. ;)


Inače najjaca mi je scena ono kada ljudi saznaju da ovi iz tri-solarnog sistema tzv. San-Ti stižu na Zemlju za 400 godina, a ono odma kreće masovna histerija i panika, pustoše se prodavnice i ljudi prave zalihe hrane, toalet papira i sredstva za higijenu iako njihov dolazak neće dočekati ni njihovi praunuci, kao kreće histerija i ludilo jer ovi stižu za 400 godina, kao brzo će to proleteti :d, mada ne sumnjam da bi bilo sličnih reakcija kada bi tako nešto zaista bilo zvanično objavljeno (iako već i NASA i Pentagon zvanično priznaju postojanje NLO-a) , zato eto valjda gledaju da zataškaju te stvari i da polako i dozirano ih serviraju ljudima dok ne budu bili u stanju da svare te "big news" jer zamisli sad da priznaju da su vanzemaljci već prisutni na Zemlji (i to ne jedna vrsta već više njih), da ljudi masovno vidjaju njihove letilice širom sveta, da su već u kontaktu sa nekim ljudima ili nekim vladama i zvaničnicima, da otimaju ljude, vrše na njima eksperimente,itd, da su ovde prisutni već jako dugo možda i duže od nas, da su diskretno uticali na našu civilizaciju, itd,, itd, pa svakako da kada bi to postalo i zvanično više ništa ne bi bilo isto i sve bi poprimilo neku potpuno novu dimenziju i potpuno drugi smisao i reakcije ljudi na tako nešto bi bile nepredvidive
 

Back
Top