1000 Zašto - 1000 Zato (o religiji i Bogu)

u medjuvremenu ako ne krenes halucinirati od gladi ili umora uzmi malo svete trave zvane kanabis i sa nekim ces sigurno pricati...

Kada već spomenu ovo, u Jemenu, Magrebu i Bliskom istoku jako je dobro poznata biljka Khat, koja ima narkotike u sebi i koja se koristi žvakanjem na toj teritoriji već vekovima i pre Isusa i Biblije.
Tako da se postavlja pitanje da sve to nije posledica konzumacije iste biljčice, možda su Apostoli imali tu naviku, malo žvaknu, malo sa Bogom pričaju....
Ova biljčica je sigurno odgovorna za Allaha i Muhamedove "vizije" u pećinama tada.....
http://en.wikipedia.org/wiki/Khat
 
Poslednja izmena:
Kanabis je izuzetno zdrav i podsticajan. Ja ga stalno koristim i ništa mi ne fali već mi samo dodaje.

mmm znaci pajdo...jel ti se javio bog

Kada već spomenu ovo, u Jemenu, Magrebu i Bliskom istoku jako je dobro poznata biljka Khat, koja ima narkotike u sebi i koja se koristi žvakanjem na toj teritoriji već vekovima i pre Isusa i Biblije.
Tako da se postavlja pitanje da sve to nije posledica konzumacije iste biljčice, možda su Apostoli imali tu naviku, malo žvaknu, malo sa Bogom pričaju....
Ova biljčica je sigurno odgovorna za Allaha i Muhamedove "vizije" u pećinama tada.....
http://en.wikipedia.org/wiki/Khat

ti si kralj!:znamiguje:
 
Potrebno je da malo razmislis o recju savrsen...ako je savrsen On ne moze da stvori dan i noc u istom trenutku...ne sto se to kosi njegovoj savresenosti, vec zbog toga sto je to samo po sebi kontradiktorno...Po tvojoj poruci zakljucujem da ne volis mogo da razmisljas, pa onda pricas iz prve ruke. Bog je tu da nam kaze nemojte udarati glavom u zid jer ce vas zaboleti glava, ali mi smo ti koji nemamo poverenje, vec hocemo da udarimo glavom u zid,. Dakle, Bog ne moze u bica sa slobodnom voljom ugraditi spoznaju zla, ako ta bica nisu dozivela tlo. Zato nas Bog pusta da udarimo glavom u zid da bi videli da je to bolno i da to vise ne bi radi. On moze da stvori robote koji ce raditi sve sto im On kaze ali onda tu nema ljubavi i prave srece. Ponavljam: potrebno je da se sva bica u Univerzumu upoznaju sa zlom da ga vise nebi niko cinio, da se vise niko ne bi pobuio, jer su sada stvorenja upoznata sa zlom...i znaju koliko je ono okrutno.

Pa da Tvorac ne preti, da se nije mesao u ljudsku istoriju, znas gde bi nam bio kraj!? Pa ne bi na ovoj planeti bio ni jedan pravednik! Pa ljude cim pustis da oni vode neki tok znamo kako ce to da zavrsi...Bog se mesao i spasavao sto se spasti moze...da nije intervenisao sa potopom ugasila bi se ljudska teznja ka istini...ne bi bilo ljudi koji bi se spasli. Kod Boga se zna zakon, i naravno taj zakon se postuje, ali ovde na nasoj planeti se zna zakon, ali se ne postuje...i onda Bog mora da intervenise na nacin na koji intervenise...Mi vidimo kako Indiju, Indoneziju, Peru, Haiti, i td. dovodi u red..raznim vremenskim nepogodama...On bi najradi da nema potrebe za tim, ali to je ocigledno jedini nacin da se koliko toliko ublazi covekov nemoral na ovoj plaeti.

Zamisli sutra tvoje dete, kaze: Sto je mene stvorio otac? Sto sam mu ja potreban kada ima moje dve sestre koje ga vole!? Zasto ja moram da slusam svog oca? Zar ne mogu da se kurvam i da radim druge nemoralne stvari!? Zasto!? Ako mi otac to zabranjuje zasto me je onda stvorio? Da mu budem sluga? Kakav tiranin! Ma idem ja da se obesim...
Ti si kao glavni iranski mula. I on ima teoriju da bog koristi zemljotrese da kaznjava ljude zbog njihovih grehova. Opet verujem da on zna malo vise od tebe od religiji. Znaci pravi bog je Alah?

Cudim se da ti toliko znas sta bog hoce, kako razmislja i sl.
Jel pricate vi ponekad?
 
Nisi dovoljno dobar vernik, zar ne vidiš da se moraš usrdnije moliti, probaj sa hodočašćem negde, znaš ono po hladnoći ili vrućini nekih 30-tak ili više kilometara peške, naravno usput se usrdno moli.
Možda te tada čuje, a ako ni tada nema odgovora, probaj sa postom, nekolio dana bez hrane ili na minimumu, možda se onda javi.....nikada se ne zna.
Ma kakvi! Pouzdano znam da niko od "vernika" ne posti, a svi znaju i sta bog hoce, i kada hoce. Kao da piju kaficu sa njim.
Problem je sto svi pricaju razlicitu pricu.
Razliciti bogovi?
 
Zato sto na ovoj planeti ne vlada Njegova volja...mi smo izabrali Sotonu, i On se povukao, jer kako pise u Svetom Pismu: ''ne mozete sluziti dva gospodara!" Prema tome, onaj kome je stalo do istine brzo ce je pronaci, Bog nam se dovoljno otkrio da nema ni mrvice mesta za sumnju!
Takodje, Bog moze svima da se objavi i da kaze ''Ja sam Bog. Verujte u mene!'' Jos kada bi pokazao svoju silu! Tada bi ljudi poverovali u Njega....ali poverovali bi iz straha! Bog ne zeli da postoji strah u nasem odnosu...jer tamo gde je strah, tamo nema slobode! a onda nema ni ljubavi ni radosti. Zato imamo da kada se Tvorac otkriva coveku putem molitve, On se otkriva skrivajuci lice svoje, u zelji da ne smrvi ljudsku licnost...jer je Tvorac karakteran, cist, za razliku od nas koji ne bi podneli tu cistotu!
Ko je izabrao sotonu???
nisam ja nikog izabrao!
a ti poznajes nekog koga su satanisti zrtvovali svom bogu?
Zar citava biblija ne pise da se on trudi za zatstrasi vernike??? jesi li ti uopste citao bibliju? bogu uopste nije problem da plasi ljude...
i nikad se nikom nije otkrio putem molitve.
ne slazem se ni sa jednom tvojom recenicom, osim sa time kada bi nam se pokazao ne bi bilo mesta za sumnju.
 
Ti si kao glavni iranski mula. I on ima teoriju da bog koristi zemljotrese da kaznjava ljude zbog njihovih grehova. Opet verujem da on zna malo vise od tebe od religiji. Znaci pravi bog je Alah?

Cudim se da ti toliko znas sta bog hoce, kako razmislja i sl.
Jel pricate vi ponekad?
Nije ti potrebno teolosko znanje da bi video da zemljotresi udaraju tamo gde je najveci nemoral....Indija, Kina, Indonezija i dr.
Alah je ime za Tvorca.

Bog nam je dao svoju pisanu rec, Sveto Pismo...u Njemu ces naci odgovor na svako pitanje.
 
Ko je izabrao sotonu???
nisam ja nikog izabrao!
a ti poznajes nekog koga su satanisti zrtvovali svom bogu?
Zar citava biblija ne pise da se on trudi za zatstrasi vernike??? jesi li ti uopste citao bibliju? bogu uopste nije problem da plasi ljude...
i nikad se nikom nije otkrio putem molitve.
ne slazem se ni sa jednom tvojom recenicom, osim sa time kada bi nam se pokazao ne bi bilo mesta za sumnju.
U pocetku Adam i Eva, a sada vidimo da ih je vise.
Koga biras to pokazujes svojim delima i postupcima.
Pa danas imas mnoga tajna drustva, t.j. sataniste, koji se klanjaju Sotoni, i prinose mu ljudske zrtve...toga imas gde god se okrenes...ali ljude to mnogo ne zanima...dok im negde dete ne nestane, pa se zapitaju!
Preti onima koji cine nemoral, to je realnost, to nije pretnja.
A odakle ti znas da se Bog nije nikom otkrio putem molitve???? Neko tvoje iskustvo?? Da nisi mozda nekada pokusao dazatrazis od Njega pomoc??? Pa da si se molio sada ne bi postavljao razna pitanja...na sve bi ti se dali odgovori..ali posto tebe ova tema mnogo ne zanima, onda ovde dolazis da kritikujes.
 
Ma kakvi! Pouzdano znam da niko od "vernika" ne posti, a svi znaju i sta bog hoce, i kada hoce. Kao da piju kaficu sa njim.
Problem je sto svi pricaju razlicitu pricu.
Razliciti bogovi?

Isti Bog ali različita halucinacija, koncentracija serotonina im nije uvek ista, pa tako ni Bogovi ne mogu uvek da budu isti ( Mojsije je razgovarao sa grmom koji gori i ne sagoreva u sred pustinje... ) pitanje je šta su nekadašnji vernici konzumirali ?
 
Nije ti potrebno teolosko znanje da bi video da zemljotresi udaraju tamo gde je najveci nemoral....Indija, Kina, Indonezija i dr.
Alah je ime za Tvorca.

Bog nam je dao svoju pisanu rec, Sveto Pismo...u Njemu ces naci odgovor na svako pitanje.

Nepoznata ti je postavka da je Bog isti svim narodima, ali da su forme njegovog prikazivanja tim narodima namerno drugačije ?
Znači po tebi je samo jedna religiija prava religija a ostale su Satanskog karaktera, znači li ti reč Islam nešto, izuzetno ste slični po pitanju poimanja religija i njihove ispravnosti.
 
Nepoznata ti je postavka da je Bog isti svim narodima, ali da su forme njegovog prikazivanja tim narodima namerno drugačije ?
Znači po tebi je samo jedna religiija prava religija a ostale su Satanskog karaktera, znači li ti reč Islam nešto, izuzetno ste slični po pitanju poimanja religija i njihove ispravnosti.
Ocigledno da je tebi nepoznato da smo svi stvoreni od jednog Tvorca, i da postoji samo jedna istina, i pravi put. Muslimani koji se drze Kurana zive moralno i ako se drze te moralnosti spasce se!
 

Back
Top