Krit - ko je bio?

Poslednji prolazak kroz selo Kritsa pred večni počinak





CENTER]
 
Jezero se nalazi u centru Agios Nikolasa i zove se Λίμνη Βουλισμένη, (Límni Voulisméni).

Zvanično je duboko 64 metra, ali vam nijedan stanovnik Agiosa NIKADA, ni pod pretnjom mučenja neće to priznati.

To je lokalna legenda i oni tvrde da to SLATKOVODNO jezero NEMA DNO !!??
 
Hah...

Preko dana je još uvek pretoplo za moj ukus.....25-30. Noći su prilično hladne, ujutro bude 10.
More je još uvek relativno toplo, svi se kupamo.

Oko 22 h je bilo 19 stepeni, tako su rekli na TV.

Počinju žestoke kiše koje traju po 10 sati bez prestanka. Sve ono što iz neba nije ni kanulo 6 meseci, sada gleda da nadoknadi. Stanujem u prizemlju, na obali mora, i pošto kiša isključivo nailazi sa zapada, ili retko sa severozapada, podigao sam frižider na kuhinjski element da me ne udari struja. Naime kiša uz jak vetar ponekad tako jako nabija, da mi kroz PVC vrata i prozor stvori baricu u kuhinji na podu. Jednom je bilo vode do članaka. Sva sreća, pa je kuhinja nešto niža, pa ne ulazi voda u sobe....

Zime su blage, sneg je pao samo jednom ove decenije, 03. februara 2005-te.
Ne računam planine....na Lefka Ori (cca 2500 metara) ima snega 5 meseci u godini....


p2140101.jpg
 

Eh kako to lepo zvuči odavde.
Sivo i hladno, a standard u p.m :(

Srećom tu je `Vero` za Mythos i Retzinu, čisto želja da nas mine dok vredno radimo za sledeće leto i gledamo fotke sa prošlog...naravno najboljeg :)
Još kad bi mogao da kupim `Old Holborn Yellow` na trafici kao u svakoj normalnoj državi...Navukla me braća Grci, njima omiljeni duvan za motanje.. Englezi ne mogu da ga naštancaju koliko oni mogu da popuše..

Sorry znam da nije tema..
 
Galiniju NE MOŽEŠ protetsvovati, jer je DOŽIVOTNO banovan od strane Jominija zato što je učinio nezamisliv zločin i napisao reč LJIGAV, pa ti ne može odgovoriti.

A što se tiče meda...ne razumem se potpuno. Znam da med MOŽE da se kristališe, ali to nikako ne znači i da MORA. To je moje skromno mišljenje, ne tvrdim da sam u pravu.

Ja volim baš taj med koji mi donose seljaci, ali kada mi ponestane, onda kupim o prodavnici ovaj:


Attiki_Greek_Honey_from_Thyme_and_other_flora_label_available_in_many_languages_.jpg
 
Znam da med MOŽE da se kristališe, ali to nikako ne znači i da MORA. To je moje skromno mišljenje, ne tvrdim da sam u pravu.

Odlika meda je kristalizacija, pravi med kristalise , i tako se razlikuje od laznjaka koji nemaju lekovita i druga svojstva meda.
Neko je pisao kako im je hrana na 1 mestu, nikada tu ne bi zakidali pa se ja lepo nakupova sira i meda :mrgreen: po lepoj ceni :mrgreen:
 
Pčelari znaju, a i retki domaći potrošači, da je pravom, prirodnom medu svojstveno da vremenom poprima oblik polučvrstog stanja. Tada kažemo da je kristalisao. Ova pojava dogadja se kada glukoza, jedan od tri glavna šećera u medu, spontano počne da se izdvaja iz prezasićenog rastvora, gubi vodu (glukoza monohidrat) uzimajući oblik kristala, čvrstog tela pravilne strukture (Assil, H.I.). Kristalna forma rešetke ucvršćuje ostale sastojke meda u rastvoru čineći polučvrstvo stanje (McGee, H.).

Da bi došlo do kristalizacije neophodana je prezasićenost rastvora. Ona se javlja zato što je u medu mnogo više šećera, više od 70%, u odnosu na vodu, koje ima i manje od 20%. Mnogo je faktora koji utiču na brzinu kristalizacije.
Neki med gotovo nikad ne kristališe, drugi to čine par dana po vrcanju. Šta zapravo odredjuje sklonost nekog meda ka kristalisanju....itd....itd....

http://www.pcelinjak.com/kreculj4.htm


I ovo: S vremenom prije ili kasnije svaki med mora kristalizirati. Kristalizacija je prirodno svojstvo svakog meda. Brzina same kristalizacije ovisi o vrsti meda, a može biti za nekoliko tjedana do nekoliko godina. To je sasvim prirodan proces koji ne utječe na kvalitetu meda.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Med#Kristalizacija_meda

Zašto misliš da BAŠ SVE najbolje znaš ?
 
Poslednja izmena:

Back
Top