Kako zamisljate kompjutere za 10-20 god

Ljudi sta lupetate, kakvi 3D hologrami??? Sve sto moze biti za 10 godina jeste da ce se mozda izbaciti PC iz upotrebe i svi ce koristiti prenosne racunare, bilo lap-top, notebook ili u obliku mobilnog telefona! Jedno je sigurno: tezi se da se katodni monitori izbace iz upotreba, skuplji su i komplikovaniji za izradu od LCD monitora! Kada sam napisao skuplji mislim na materijal koji je potreban za izradu, a sigurno je da ce biti LCD jeftiniji od katodnih! I verovatno ce se praviti iskljucivo od biorazgradivih materija, a mozda ce se i poluprovodnicka elektronika izbaciti iz upotrebe i koristiti biotehnologija kako najavljuju (ali to tek za 50 do 100 godina)!
 
Nag sam kad se skinem:
Ljudi sta lupetate, kakvi 3D hologrami??? Sve sto moze biti za 10 godina jeste da ce se mozda izbaciti PC iz upotrebe i svi ce koristiti prenosne racunare, bilo lap-top, notebook ili u obliku mobilnog telefona! Jedno je sigurno: tezi se da se katodni monitori izbace iz upotreba, skuplji su i komplikovaniji za izradu od LCD monitora! Kada sam napisao skuplji mislim na materijal koji je potreban za izradu, a sigurno je da ce biti LCD jeftiniji od katodnih! I verovatno ce se praviti iskljucivo od biorazgradivih materija, a mozda ce se i poluprovodnicka elektronika izbaciti iz upotrebe i koristiti biotehnologija kako najavljuju (ali to tek za 50 do 100 godina)!
Au ljudi al' se frljate s tim godinama, kao da je 50 godina nesto sto prodje za tren (gledano iz ljudskog ugla).
Pa pre 100 godina niko nije imao auto. Za struju se nije ni znalo.Digitron nije postojao niti bilo koje letece vozilo.
Glavno prevozno sredstvo kocija......
A sad ste tako sigurni sta ce se desiti i u skoroj i u daljoj buducnosti.
 
Кулиража:
Nag sam kad se skinem:
Ljudi sta lupetate, kakvi 3D hologrami??? Sve sto moze biti za 10 godina jeste da ce se mozda izbaciti PC iz upotrebe i svi ce koristiti prenosne racunare, bilo lap-top, notebook ili u obliku mobilnog telefona! Jedno je sigurno: tezi se da se katodni monitori izbace iz upotreba, skuplji su i komplikovaniji za izradu od LCD monitora! Kada sam napisao skuplji mislim na materijal koji je potreban za izradu, a sigurno je da ce biti LCD jeftiniji od katodnih! I verovatno ce se praviti iskljucivo od biorazgradivih materija, a mozda ce se i poluprovodnicka elektronika izbaciti iz upotrebe i koristiti biotehnologija kako najavljuju (ali to tek za 50 do 100 godina)!
Au ljudi al' se frljate s tim godinama, kao da je 50 godina nesto sto prodje za tren (gledano iz ljudskog ugla).
Pa pre 100 godina niko nije imao auto. Za struju se nije ni znalo.Digitron nije postojao niti bilo koje letece vozilo.
Glavno prevozno sredstvo kocija......
A sad ste tako sigurni sta ce se desiti i u skoroj i u daljoj buducnosti.

Zato sto se cevna tehnologija koristila samo nekoliko decenija, pa se preslo na poluprovodnicku elektroniku! Prvi televizijski sistem je izmisljen 1899. godine (1928. je BBC poceo sa konstantnim radom u javnosti)! Proslo je samo 100 godina, pa ti vidi kako danas izgledaju i koje funkcije imaju novi televizori! Da ne pricamo o HDTV (televizije visoke definicije), pa zatim teletekst, satelitska televizija, LCD displeji, i.t.d.
 
Nag sam kad se skinem:
Zato sto se cevna tehnologija koristila samo nekoliko decenija, pa se preslo na poluprovodnicku elektroniku! Prvi televizijski sistem je izmisljen 1899. godine (1928. je BBC poceo sa konstantnim radom u javnosti)! Proslo je samo 100 godina, pa ti vidi kako danas izgledaju i koje funkcije imaju novi televizori! Da ne pricamo o HDTV (televizije visoke definicije), pa zatim teletekst, satelitska televizija, LCD displeji, i.t.d.
Ma razumem ja to i znam sta mislis i po logici stvari sve to jeste tako, ali nikad ne mozes predviteti u kom ce se pravcu nauka razvijati.
 
KRV_MALOG_ZEKE:
:!: :!: :!:
KOMPOVI CE NAM BITI UGRADJENI U MOZGOVE! BICEMO ZIGOSANI KO STOKA (PO PROROCANSTVU) BROJEM 666! PAKAO COVECE! GOTOVI SMO! ODUPRITE SE TEHNOLOGIJI! UNISTIMO KOMPOVE! UNISTIMO TOSTERE! UNISTIMO OTVARACE ZA KONZERVE!

da bre....rage against the machine :lol: :lol:

a zasto bas brojem 666?

i hoce nam biti ugradjivani u mozgove, i to NE dobrovoljno....

ja ne dam na sebe, a ni na moju decu.
neko ce tu da nayebe, ja sigurno, ali i mnogo njihovih


paranoya....
 
Комјутери ће бити мали ,али врло моћни.Толико моћни да ће препознавати глас свог власника и игнорисати туђе гласовне команде.Преко наочара ће се пројектовати слика уместо на екран мобилног паметног телефона.Могућа ће бити комбинација реалног гледања у свет кроз наочаре и компјутерског екрана.Комјутери ће бити део одеће, наочара или врло ситних геџета, који ће лако стати у џеп.
 

Back
Top