Da li je moguce ? ? ? ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jaba

Obećava
Poruka
61
Posle uzaludnog truda da saznam nesto o tome, resio sam da pitam ovde:
Imam maticnu Asus P4VP-MX, celeron na 2.0GH, ami bios (update-ovan) via chipset i 512 mb ram-a!! E sad, da li i kako mogu da overclock-ujem procesor? Uspeo sam to da uradim preko CPUCOOL-a iz windows-a ali cim mi nestane struja ili nema napona na maticnoj podesavanja se vrate na fabricka. U biosu nisam video dostupna podesavanja za to pa zato i trazim pomoc, zapravo ima tamo necega u opciji CPU CONFIGURATION ali nikako ne mogu da tu podesavam nesto, takodje nema ni opcije koju bi mogao da promenim na manual da bi mi ta podesvanja bila dostupna. Unapred zahvalan. HEEEEELP
 
kako bre celeron nije pogodan.

Ja sam moj svojevremeno dok mi je bilo zanimljivo dosta nasviravao :lol:
Problem mozes da imas iz mnogo razloga.
RAM se ne voli sa plocom, RAM ti nije uparen itd moze da bude mali milion razloga.

BTW VIA chipset nikad nije bio najsrecnije resenje, sorry
 
tab503:
kako bre celeron nije pogodan.

Ja sam moj svojevremeno dok mi je bilo zanimljivo dosta nasviravao :lol:
Problem mozes da imas iz mnogo razloga.
RAM se ne voli sa plocom, RAM ti nije uparen itd moze da bude mali milion razloga.

BTW VIA chipset nikad nije bio najsrecnije resenje, sorry
Shta je pesnik ovime hteo da kaze?
NEMA MI RESENJA??? Dajte bre ljudi, mora da postoji nacin da se ubrza jos malo ovo cudo :-D :grin:
 
Pa ono sto te muci u vezo klokovanja postavljaj u temi za to predvidjenoj, a ne ako nastanu problemi otvaras nove teme.
Svrha lepljivih tema nije samo da se zalepi drustveno opstekorisni tekst, vec i da se isti dopunjava iskustvima raznih ljudi.
Ono sto tamo pise su osnovna pravila klokovanja, a svaka konfiguracija ima nesto specificno za sebe, i mnogi postovi o tome govore.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top