Kako je ruznima kad traze partnera...

Andjelka777:
.


E sad, niko nije naveo sledecu varijantu: devojka/momak koji su prosecni ili cak lepi, ali koji sebe vide kao ruzne. I koji zbog toga pate i odbijaju ponudjene prilike i pokusaje suprotnog pola, posto misle da ih taj neko zeza ili da zeli samo kres ili ima lose namere.
S druge strane, to ima velike veze i sa samokritikom, posto ima ljudi koji sebe vide kao lepe ljude a da u stvari treba da MNOGOOO porade na sebi pa da budu neki prosek, a ne nesto vise. Pogledajte po gradu, gomila devojka utegnute u minice i farmerice niskog kroja, a salo se preliva na sve strane. A one misle da su prelepe... A neke koje su super gradjene to ne bi obukle jer misle da ipak nisu toliko dobro gradjene za minic.
Da, nemojte samo da mi kazete da te debele jednostavno znaju to da nose ili da nisu iskompleksirane i da je to cool... Ne govorim o tome, vec o situacijama koje su u vecini, a to je da ljudi o sebi imaju pogresnu procenu.
Nekima je samokritika toliko jaka da misle da su lepi a to nisu, a neki su iskompleksirani i kriju se iza ruznih frizura i neupadljive garderobe, a imaju i te kakav potencijal....
Sta kazete za to?
upravo ovde se krije odgovor. kako je ruznima kad traze partnera? ko je ruzan... onaj koji sebe smatra ruznim ili koga okolina smatra ruznim?
ako je on sebi lep, tema gubi smisao...
a ako je lep, a sebi ruzan, tema za njega ne vazi?
 
Andjelka777:
Zasto, zar je ovo tema samo za ruzne?
Svako ima pravo da odgovori iz svog ugla. Ja sam sebi bila neprivlacna u pubertetu, mislila sam da sam jako mrsava i nosila sam siroke stvari od kojih mi se nije ni nazirala figura. Tek sam kasnije shvatila da imam retko lepo telo, ali zahvaljujuci drugim ljudima koji su me naterali da vidim nesto sto je svima bilo ocigledno. Ponekad i nenamerno okolina moze da pomogne/odmogne...

I ne, nije moja zadnjica...


da, da , cesto nam okolina nametne kompleks.Tu nam jedino pomaze visok nivo samopouzdanja.
 
Po meni to nema veze. Evo ja recimo. U globalu sam gledano lice iznad proseka ne mogu da tvrdim da sam neki top model. Mozda imam koji kg viska ali to se ispod odece i ne vidi. I tesko da i jedna devojka pristane da izadje samnom. A sa druge strane gomila debelih i smesnih , bas tih sifonjera sa visecim buljama ima devojke.
 
Ima i ruznih zena, odnosno s nekom vecom manom, ali su toliko interesantne i pune duha, da su mi mnogo "lepse" od neke glupe lutkice. Imam drugaricu koja je ruznjikava, ali ima takav temperament i tako zraci pozitivnom energijom, da bih je, da sam musko, uvek pre izabrala od neke nadobudne lutkice.
Poenta - ima ruznih ljudi, stvarno ruznih, koji sire takvu energiju i toliko su interesantni da ih to ne sprecava ni u cemu. A opet, neki imaju samo fizicki izgled koji im ide u prilog. To mi je ipak tuznija varijanta....
...Treba biti svestan sebe i svojih mana, tako se postaje bolja osoba...
 
A kako mozes sam sebi da budes lep ako ti to niko nikad nije rekao ili stavio do znanja direktno ili indirektno ili nikad to nisi ukapirao. Npr ako ides gradom i okrecu se za tobom onda to znaci da si lep, ako ti neko ponudi da se slikas za casopis onda to znaci da si lep, ako ti drugarica javi da se svidjas nekom ko te je video na slici to opet znaci da si lep.

Primer sa mog faxa, ima jedna mnogo lepa devojcica i tacno se vidi da kad muskarci pricaju sa njom kako se svi smeskaju i bukvalno im svetli im u ocima. To je njoj indirektan znak da je lepa i da ima moc nad njima.
 
Andjelka777:
Ima i ruznih zena, odnosno s nekom vecom manom, ali su toliko interesantne i pune duha, da su mi mnogo "lepse" od neke glupe lutkice. Imam drugaricu koja je ruznjikava, ali ima takav temperament i tako zraci pozitivnom energijom, da bih je, da sam musko, uvek pre izabrala od neke nadobudne lutkice.
Poenta - ima ruznih ljudi, stvarno ruznih, koji sire takvu energiju i toliko su interesantni da ih to ne sprecava ni u cemu. A opet, neki imaju samo fizicki izgled koji im ide u prilog. To mi je ipak tuznija varijanta....
...Treba biti svestan sebe i svojih mana, tako se postaje bolja osoba...

Pa ti lepi i dosadni ocigledno nisu svesni potencijala koji poseduju, jer da jesu ne bi bili dosadni nego bi i oni zracili. O kakvoj prednosti pricam? Evo primer, biras izmedju 2 decka koja imaju identicne osobine i unutrasnju lepotu i potpuno ti odgovaraju samo jedna razlika: jedan lep, drugi ruzan.. koga ces da izaberes? Znaci lepog i to samo zato sto se on eto rodio tako.
 
Evo situacije iz zivota... Mene je koleginica jednom pitala kako je to kad ti svi dele komplimente i smeskaju ti se po ulici, da li mi to prija i kako je to biti lep.... Bilo mi je cudno, ja sebe ne gledam samo kao lepo lice. Mozda bas zato, kao sto sam gore navela, nisam tako oduvek sebe videla, pa sam radila na sebi u drugim oblastima, nisam samo bila koncentrisana na telo. Ta devojka mi je rekla da njoj niko nikad nije udelio kompliment, osim njenog decka. Ona je njemu lepa, ali se oseca lose jer sem njega niko je ne gleda. A nije ruzna, ali je neupadljiva.
 
jovan24:
Pa ti lepi i dosadni ocigledno nisu svesni potencijala koji poseduju, jer da jesu ne bi bili dosadni nego bi i oni zracili. O kakvoj prednosti pricam? Evo primer, biras izmedju 2 decka koja imaju identicne osobine i unutrasnju lepotu i potpuno ti odgovaraju samo jedna razlika: jedan lep, drugi ruzan.. koga ces da izaberes? Znaci lepog i to samo zato sto se on eto rodio tako.


Hm, pa ja bas nisam reprezentativan uzorak, prilicno sam specificna. Pre svega imam cudan ukus, ono sto je meni lepo ne mora da bude klasicno lepo ili lepo po nekim sveprihvacenim standardima.
Volim da vidim lepe ljude, pogotovo muskarce, koji toga nisu svesni. Takav moze da me razoruza. Ali sam u svom zivotu upoznala samo jednog takvog. Devojke su se po ulici okretale za njim, bilo mi je cak neprijatno. On je zeleo mene, ali je meni kod njega nesto falilo. Cudno zvuci, ali mi je bio previse lep....I ne, nije bio praznoglavi kreten, naprotiv.
 
AcaBg82:
To ne mogu da shvatim. Mozda se plase posto sam u pincipu lepsi muskarac od vecine u toj okolini, to stoji. Ja to realno mogu da kazem. Top model mozda nisam ali sam u tom nekom krugu lepsi od vecine. Mozda ih to plasi. Sta znam.


Moguce da im delujes pun sebe, ako si previse svestan toga da si lep i da to potenciras. Po principu, lep sam, svet je moj. Izvini, mozda gresim, ali ako izgled guras u prvi plan i potenciras ga, mozda im to smeta. A ima i devojaka koje nece decka koji je lepsi od njih.
Kakvim devojkama prilazis, najlepisim ili najruznijim u drustvu?
 
Mislim da je ruznima lakse da dodju do partmera... jer su svesni svoje ruznoce i time spustaju kriterijume... ili ih cak i nemaju uopste... Dok lepi nece prihvatiti bilo sta i skloni su biranju... Traze nesto bar slicno sebi a time im je izbor drasticno suzen...

Komplexe i sigurnost mogu jednako imati i ruzni i lepi u zavisnosti od dogadjanja u proslosti...
 
Andjelka777:
Moguce da im delujes pun sebe, ako si previse svestan toga da si lep i da to potenciras. Po principu, lep sam, svet je moj. Izvini, mozda gresim, ali ako izgled guras u prvi plan i potenciras ga, mozda im to smeta. A ima i devojaka koje nece decka koji je lepsi od njih.
Kakvim devojkama prilazis, najlepisim ili najruznijim u drustvu?

Prilazim prosecinm deovojkama, po nekad pridjem i nekoj lepotici ne mogu da kazem da ne. U globalu izgled mi je bitan, ali ne mora da bude svetska ribe, ali bas i ne moze da bude neka prljava krezuba mala debela od 100 kg posto je takav izgled obicno posledica ne postovanja samog sebe. U principu da je normalna i da normalno izgleda.

A sto je najveca fora. Nikad ne potenciram svoj izgled.
 
Petar_Pan:
Mislim da je ruznima lakse da dodju do partmera... jer su svesni svoje ruznoce i time spustaju kriterijume... ili ih cak i nemaju uopste... Dok lepi nece prihvatiti bilo sta i skloni su biranju... Traze nesto bar slicno sebi a time im je izbor drasticno suzen...

Komplexe i sigurnost mogu jednako imati i ruzni i lepi u zavisnosti od dogadjanja u proslosti...



Znaci, po tebi, lepi mogu da biraju a ruzni moraju da uzmu sta im se nudi i da budu zadovoljni??? Ne bih rekla. Neko je vec pomenuo kombinacije lep decko-ruzna riba i obrnuto, a da nije rec o sponzorstvu. LEPOTA NORMALNIM LJUDIMA NIJE JEDINI KRITERIJUM. Jeste dobrodosla, ali ne i presudna. Bar kod mene
 
Andjelka777:
A ne, ne, Pero, rekli su meni vec za tebe... Mojne da pocinjes.... Sad cu da zovem zenske s foruma da me brane.. hehe
Ja komentarisao avatar... psihu jos nisam zagledao...
I sta ti kazu: da ne volim lezbejke? Pa ne volim... :lol: A ti veruj onima koje me pecaju za sebe... :wink: :lol: Raspitaj se onda i kakve ja devojke volim pre nego pomislis da li si u mom vidokrugu pa onda postavi komentar... :wink:
 
Petar_Pan:
Mislim da je ruznima lakse da dodju do partmera... jer su svesni svoje ruznoce i time spustaju kriterijume... ili ih cak i nemaju uopste... Dok lepi nece prihvatiti bilo sta i skloni su biranju... Traze nesto bar slicno sebi a time im je izbor drasticno suzen...

Komplexe i sigurnost mogu jednako imati i ruzni i lepi u zavisnosti od dogadjanja u proslosti...

Evo ja sam ugly mothafucker a drzim kriterijume, i sta cemo sad? Pade ti teorija u vodu.
 
AcaBg82:
Prilazim prosecinm deovojkama, po nekad pridjem i nekoj lepotici ne mogu da kazem da ne. U globalu izgled mi je bitan, ali ne mora da bude svetska ribe, ali bas i ne moze da bude neka prljava krezuba mala debela od 100 kg posto je takav izgled obicno posledica ne postovanja samog sebe. U principu da je normalna i da normalno izgleda.

A sto je najveca fora. Nikad ne potenciram svoj izgled.


Pa kakve su ti bile devojke s kojima jesi izlazio (pod pretpostavkom da je takvih bilo)? Probaj da razgovaras s nekom drugaricom koja ce ti iskreno reci sta je to sto ti "daje prolaz", i radi na tome - znas da slusas, zanimljiv si, simpatican....
 

Back
Top