Na danasnji dan.......................

S obzirom da su u Rambujeu bile jasno iskazane namere NATO pakta - sloboda kretanja po citavoj SRJ (de facto - okupacija kompletne zemlje) i nezavisnost Kosmeta, rezultat odbrane od agresije se delimicno moze smatrati uspehom i pobedom - uprava nad pokrajinom je poverena Ujedinjenim nacijama, suverenitet nad Kosmetom je garantovan rezolucijom 1244, garantovan je i povratak bezbedonosnih snaga, a sprecena je i okupacija citave zemlje. Dakle NATO nije ostvario svoje planove.
Za to vreme, dok se vodila bitka za slobodu Srbije, jedan drugi, nimalo zanimljivi covek - Z.Dj. trazio je bombardovanje Srbije sve dok se ne omoguci njegov dolazak na vlast.
 
Markelja:
Pre sedam godina, u 19 i 30 krenulo je bombardovanje SRJ. Trajalo 78 dana. Da li se moglo izbeci? I da li smo zaista pobednici kako je izjavio onaj zanimljivi covek pored kamina?

sve ratove koje je pomenuti vodio i koje je proglasio pobednickim su zavrseni tako sto su iza njih ostale hiljade pobijenih, obogaljenih, prognanih iz svojih kuca i vekovnih ognjista i sa gubitkom teritorija.......ako je to nekom pobeda.....
 
Такозвани споразум у Рамбујеу предвиђао је референдум "становништва Косова" о статусу у року од три године. Ситница коју господа домобрани...пардон, демократе крију од јавности.
 
Witch-king of Angmar:
Такозвани споразум у Рамбујеу предвиђао је референдум "становништва Косова" о статусу у року од три године. Ситница коју господа домобрани...пардон, демократе крију од јавности.

nismo mi nikakvi domobrani,vec ustashe...odlucite se vec jednom...
 
Markelja:
Meni su najzanimljiviji bili braca Rusi. Kad su isterali onu atomku ispred hangara. To je bio drugi dan rata. Kao u slucaju da nastave sa bombardovanjem oni ce da gadjaju USA. E to je bilo zalosno. Da i interesuje me sta mislite kakva je uloga Rusa bila u svemu tome?
Nikakva moj Mrkelja! Imali su oni, i jos uvek imaju, preko glave svojih problema da bi pazili na nas! Nemam ja nista protiv Rusije (stavise veoma su mi dragi kao narod), ali MI se uvek okrecemo njima bez povoda!
 
Markelja:
Meni su najzanimljiviji bili braca Rusi. Kad su isterali onu atomku ispred hangara. To je bio drugi dan rata. Kao u slucaju da nastave sa bombardovanjem oni ce da gadjaju USA. E to je bilo zalosno. Da i interesuje me sta mislite kakva je uloga Rusa bila u svemu tome?
Koliko ja znam Ivanov, sef diplomatije, je bio u fazonu bombardujte ih i nama je Sloba do*chio,
Jeljcin je standardno bio pijan,
U Dumi su se malo komunisti busali u grudi,
Nesto generala je carlijalo od vojnog pasulja i kupusa,
i to bi bilo to otprilike.

I danas da recimo USA napadne recimo Iran, slicna bi bila reakcija.
Jedino cemu bi Iranci mogli da se nadaju je pomoc u nekim vasljivim cebicima od pre 60 godina (jos gorim nego sto su kod nas u vojsci, a otprilike istog modela), i konzervama hrane istog godista.

Ko veruje u neku intervencionisticku i uticajnu viziju Rusije, taj je budala (intervecionisticku i uticajnu u smislu nesto dalje od same ruske granice)
 
DeteSunca:
Nikakva moj Mrkelja! Imali su oni, i jos uvek imaju, preko glave svojih problema da bi pazili na nas! Nemam ja nista protiv Rusije (stavise veoma su mi dragi kao narod), ali MI se uvek okrecemo njima bez povoda!
Pa dobro, nemoj sad i ti tako.
Ne bi bas rekao da je molba da se stavi veto na uvodjenje sankcija nama neki bezveze povod.

Ali eto, sankcije su nam uvedene samo tako.
Dakle...svako gleda svoje uske interese, pa mogli bi i mi da se ugledamo na to pravilo ;)
 
serb_pagan:
ajde ne pravi se mutav,znas dobro da bi prihvatanjem sporazuma iz rambujea,nasi ljudi ostali na kosovu,da ne bi bilo razaranja,da bi ostalo nesto vojske i policije da ih stiti...a zloba je rekao :"ko vas ****" i sta je onda bilo svi znamo...

Da li znaš šta je sadržano u sporazumu iz Rambujea? I da li si upoznat sa mišljenjima većine zapadnih političara, u smislu da takve uslove ne bi prihvatila niti jedna država ?

Rambuje je bio ultimatum. Na kraju, gledali smo i dokumentarac (beše pre 7 dana na B92) gde učesnici jasno govore šta im je bio cilj.

"Ako vi, Albanci, ne potpišete, onda ih (Srbe,naravno) ne možemo bombardovati." :shock:
 
Arhangel NS:
Da li znaš šta je sadržano u sporazumu iz Rambujea? I da li si upoznat sa mišljenjima većine zapadnih političara, u smislu da takve uslove ne bi prihvatila niti jedna država ?

Rambuje je bio ultimatum. Na kraju, gledali smo i dokumentarac (beše pre 7 dana na B92) gde učesnici jasno govore šta im je bio cilj.

"Ako vi, Albanci, ne potpišete, onda ih (Srbe,naravno) ne možemo bombardovati." :shock:
A Ivanov je rekao "bombardujte ih!", pa ako i jesu... imali su precutnu podrsku rusije, uz tihe javne proteste.
 
st.maurice:
Pa dobro, nemoj sad i ti tako.
Ne bi bas rekao da je molba da se stavi veto na uvodjenje sankcija nama neki bezveze povod.

Ali eto, sankcije su nam uvedene samo tako.
Dakle...svako gleda svoje uske interese, pa mogli bi i mi da se ugledamo na to pravilo ;)
E, o tome se radi!!! Kratko i jasno! Zato bi i Rusi eventualno stavili veto u UN-u na napad na Iran!
 
st.maurice:
A Ivanov je rekao "bombardujte ih!", pa ako i jesu... imali su precutnu podrsku rusije, uz tihe javne proteste.

Ja sam JA Jeljcin B. - Sjerbi naša braća!
JA SAM JA JELJCIN B. - Sjerbi naša braća!!!
Čim završim ovu Vodku ja govnjivu hvatam motku
Da rastjeram nad Serbijom Avione sve.
Ja nje hoću gledat Zapad, kak na Braću vršit napad,
Ja zažmurim čim pošalju - milijardu,dve...

Inače da onaj kamin ne stoji malo nakrivo?
 
st.maurice:
A Ivanov je rekao "bombardujte ih!", pa ako i jesu... imali su precutnu podrsku rusije, uz tihe javne proteste.

Mjauris, što se tiče Rusa, ja tih dilema nisam nikada ni imao...Pričam Paganu o Rambujeu i komentarima svih ozbiljnijih političara. Sad je lako biti pametan, sad skoro svako ima pravo na "svoju" verziju - "šta bi bilo-kad bi bilo"...To mi je neozbiljno.
 
HTML:
Z.Dj. trazio je bombardovanje Srbije sve dok se ne omoguci njegov dolazak na vlast.

Hiljadu hiljada puta ponovljena laz, bi trebalo da postane istina???
Gebelsov recept, koji besomucno koriste Vadikali , na njihovu zalost, ne daje zeljene rezultate..Srbija je na Djindjicevoj sahrani pokazala koliko veruje u tu glupost.
Ne iskljucujem da ima likova, koji u svom neznanju, neobrazovanju i redukovanoj inteligenciji zaista veruju u tu bajku.No, to je njihov problem, i naravno, problem njihove blize okoline i rodbine.

Ako je to istina, nadam se da ce neko od Vadikalsko -patriotsko- domacinskih fanova naci bilo koji post, koji to dokazuje..ne bi trebalo da bude tesko.

Tvrditi tako nesto neverovatno, je na nivou bajke, da su Natasa Jovanovic i Goca Pop.super ribe!
Ili da je Vucic operisao namerno usta da lice na pilece dupe!
 
Major, a što se ti "primaš" baš toliko ? Za Đinđića pričaju i o volovskom pečenju, pa šta sad? Kome da objasniš, onima koje to ne interesuje?

Radikali imaju jedan ograničeni arsenal koji koriste u svakoj prilici (zato je i ograničen, je l'), samim tim oni više govore o sebi, nego o onome koga napadaju.

Nešto slično rade i LDP-ovci...

Isti qratz, drugo packaging. :wink:
 
Nikako ne moze biti isti , samo drukcije spakovan.
Mislim da si ovo smislio zbog neke protivteze, koju zelis da napravis, distancirajuci se od Radikalskih gluposti (sto je za pohvalu), ali ne bi bas hteo da na forumu budes izdajnik, i strani placenik, pa ajde, da opletem LPD , kao pandan radikalima.

Malo nema veze s mozgom, ali razumem motive.

A voleo bi, kada bi mi neko dao uporedjenje te dve partije , a da nije u dijametralno suprotnom stavovima i principima.
 
Major_TOM:
Nikako ne moze biti isti , samo drukcije spakovan.
Mislim da si ovo smislio zbog neke protivteze, koju zelis da napravis, distancirajuci se od Radikalskih gluposti (sto je za pohvalu), ali ne bi bas hteo da na forumu budes izdajnik, i strani placenik, pa ajde, da opletem LPD , kao pandan radikalima.

Malo nema veze s mozgom, ali razumem motive.

A voleo bi, kada bi mi neko dao uporedjenje te dve partije , a da nije u dijametralno suprotnom stavovima i principima.

Pa, ako ćemo "klizeći s leđa", ni tvoj post nema veze s mozgom, al' razumem motive. :wink: Hvala na pitanju, ne osećam se stranim plaćenikom (tako su me nazivali Ćobicini puleni tokom '90-tih), a LDP nikako nije pandan radikalima, bar po % biračkog tela...

Tomo, ne volEm extreme, a LDP vidim kao extremističku stranku, kao i radikale. Dok ti ukapiraš odoše muda...Isto sam govorio i za Čankovu LSDV '90-tih, pa smo se naslušali Čankovih bisera...I još ga guraju po nekim emisijama. Dokle više? Sad će da ga "vrte" u duetu sa Jeblenom Krkljušom po roze-poze TV-ima. :roll:

Ali, tema je - na današnji dan...Bomb the Serbs! simpa poziv na smirenje divljeg plemena...
 

Back
Top