Maltezer

Molila bih iskusnije vlasnike kucnih pasa da mi odgovore: da li postoji neka posebna "procedura" kad se donosi stene u kucu?Ne znam da li sam se dobro izrazila,posto nisam dosad nikad gajila malo stene u kuci,zanima me sve sta treba pripremiti za dolazak tog malog stvorenja,tipa: neka posebna higijena,korpa za spavanje...
 
Molila bih iskusnije vlasnike kucnih pasa da mi odgovore: da li postoji neka posebna "procedura" kad se donosi stene u kucu?Ne znam da li sam se dobro izrazila,posto nisam dosad nikad gajila malo stene u kuci,zanima me sve sta treba pripremiti za dolazak tog malog stvorenja,tipa: neka posebna higijena,korpa za spavanje...

U principu je sa svakim stenetom isto ( kucnim psima ).... :)
Pre nego sto kuca dodje kod tebe..prvo smisli kako ce da se zove i pocni ga odmax privikavati na to ime....kupi mu korpu za spavanje i uci ga da u njoj spava....mozes mu u Pet - shopu kupiti i igrackice za njega....neke loptice , koskice ( gumene ) :)
Kad stene dodje kod tebe...( racunam da ce tad imati 2,3 meseca ) ... treba da primi dve vakcine i revakcinu.... i onda posel 3. meseca mozes da krenes da ga setas napolje..inace ne smes pre da ga izvodis napolje..zbog zaraza....od pocetka treba da ga ucis gde da vrsi nuzdu..itd. :D
Nadam se da sam pomogla.... :bye:
 
U principu je sa svakim stenetom isto ( kucnim psima ).... :)
Pre nego sto kuca dodje kod tebe..prvo smisli kako ce da se zove i pocni ga odmax privikavati na to ime....kupi mu korpu za spavanje i uci ga da u njoj spava....mozes mu u Pet - shopu kupiti i igrackice za njega....neke loptice , koskice ( gumene ) :)
Kad stene dodje kod tebe...( racunam da ce tad imati 2,3 meseca ) ... treba da primi dve vakcine i revakcinu.... i onda posel 3. meseca mozes da krenes da ga setas napolje..inace ne smes pre da ga izvodis napolje..zbog zaraza....od pocetka treba da ga ucis gde da vrsi nuzdu..itd. :D
Nadam se da sam pomogla.... :bye:

Te koskice nisu od gume, to je preradjena govedja kost;) ispresovana pod pritiskom, sto se tice loptica... moja prodje pored njih kao da ne postoje, i - glavna igracka su joj gazdine papuce.
 
Hvala ,jedva cekam da nam se useli ta mala bela gospodjica,vec pravimo razmestaj da joj sve bude potaman, a kad dodje bice :vatromet:
Imamo jedan problem bili smo u Pet shopu i nismo uspeli da izaberemo igracke,bojali smo se da ne pogresimo pa da se ne povredi,pomagajte sa cime se stenci najradije igraju? Ja sam zevala u sve one ili su mi prevelike ili su plisane a ja se bojim da ne pojede one dlacice pa da je zaboli stomacic.:think:
 
Moj Tedi od igračkica ima malu plišanu ovčicu, koju stalno gricka, gumene loptice, gumenu kosku i još svašta nešto iz Pet shopova. Redovno gricka one grickalice sa kalcijumom i od goveđe kože. Ma ima svašta po pet shopovima. Pitaj u radnjama, šta ti preporučuju za štene maltezera, pa ćeš sama odabrati .

Jao, mi se juče kupali prvi put ( od kad je kod nas), Tedi se uplašio i kupanja i feniranja. Posle "traume", se zavukao u njegovu korpicu i stavio šapice preko glave. Mnogo mi je bio sladak. Kasnije se dečko prošetao i svi smo bili oduševljeni kako je lep. Čupko moj mali !!!!
 
mamaa-Hvala ,kupica i ja to onda:D jedva cekamo da nam dodje i da i mi dozivimo prvo kupanje,predpostavljam da je to bila festa. Stavi neku novu slicicu ako imas da i mi malo uzivamo u tom lepotanu,a i moram malo da kibicujem deckice po forumu za svoju damicu :zper:
 
mamaa-Hvala ,kupica i ja to onda:D jedva cekamo da nam dodje i da i mi dozivimo prvo kupanje,predpostavljam da je to bila festa. Stavi neku novu slicicu ako imas da i mi malo uzivamo u tom lepotanu,a i moram malo da kibicujem deckice po forumu za svoju damicu :zper:

:confused: Paoni mogu da se pare najmanje sa godinu ipo..... do tad ces se nacekati........
 
Tedi, (slikano pre neki dan)
IMG_2899-1.jpg


IMG_2900-1.jpg
 
catycat , ja sam kod te gospodje sto mi je gaga dala predlog rezervisala stene i to je bilo jedino jos slobodno,inace ih je imala ukupno 3. Ne znam kakvog zelis maltezera da li ti je bitna velicina,meni je bila bitna,mama od ovih stenaca je jako mala,ali mislim da nece imati bar godinu dana prinove. Na temi o pudlama ima neki covek koji gaji pudle i maltezere iz Jagodine ,forumasice kazu da je ok,jedna je kupila pudlu od njega a cini mi se da je pominjao i da je Zorica B.uzela kucu kod njega,mozda ne bi bilo lose da potrazis na toj temi njegov telefon a ima i sajt. Nadm se da sam ti ista pomogla. :) I polako, ne zaleci se,svasta ljudi prodaju pod "maltezer",i ne kupuj ako nema mame sa stencima, ja sam mesecima citala i istrazivala,cinilo mi se da cu izludeti od svega:)
 
Već mesecima istražujem temu maltezera i otkrila sam svašta. Zato molim pomoć od svih forumašica kako da dodjem do maltezera.

A cekaj, ako neki forumas zna gde i sta on ne sme da pomogne?:think::!:
Salu na stranu, izgubila sam broj zene od koje sam kupila maltezera, a mislim i da nema vise malih, jer se nece pariti bar do sledeceg teranja:neutral:
e sad pitaj sava032 da li ima malih, ako nema.... ne znam sta da ti kazem.... guglaj, trazi, bez muke nema nauke;) ja sam tako i dosla do moje malene.
 
sava032 nema maltezera do oktobra meseca. A ja guglam, guglam i guglam i tako već dve godine a intenzivno 5 meseci. Doduše imala sam dva veoma neprijatna iskustva i u celoj prici, naročito kod drugog iskustva, više sreće nego pameti, pa sam sada veoma oprezna. U svakom slučaju, kako pametno gagasf kaže, tu nema žurbe. A želja je strašno velika i moja i moje devojčice koja ima 13 godina i koja maltezera želi već dve godine. Ja samo mogu da kažem, i to javno, da je moje prvo iskustvo sa maltezerom bila kupovina kod sava03 i to je bilo prelepo štene. Čovek ima zaista dobre štence sa svim odlikama maltezera. Na žalost štene je kod nas bilo svega 5 dana i uginulo, a da niko nije znao razlog tome. Čovek nam je vratio novac, iako sam ja, malo u šoku, bila neprijatna. Na kraju je moj suprug dovršio dogovor sa njim. U svakom slučaju njegove kuce su prave i zaista dobre, a videli smo i pre i posle toga svašta, šta sve ljudi zovu - maltezer. Ja lično mogu preporučiti upravo sava03 ako neko želi kucu, pre svega jer je čovek korektan i jer su mu kuce dobre. Ne bih trebala da mu budem reklama, jer je naša kuca uginula, ali, nama su veterinari rekli da je kuca imala jak epi napad a to je nešto što je izuzeto retko moguće, ali se dešava. Dakle, nije do uzgajivača, ni do nas, prosto se nekada desi. I tako, ja i dalje tragam.
 

Back
Top