CIA World Fact Book

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
Да ли је неко скидао са интернета CIA World Fact Book?

Врло занимљиво. Нпр. Србија и Црна Гора су једина, али ЈЕДИНА држава која има исцртане унутрашње границе. Звучи сулудо, али истинито. Ниједна држава, чисте федерације типа САД, Немачке, Индије и др. немају исцртане унутрашње границе, само ми. http://www.odci.gov/cia/publications/factbook/geos/yi.html
 
Занимљиво је шта пише за Белгију http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/be.html

growing producer of synthetic drugs; transit point for US-bound ecstasy; source of precursor chemicals for South American cocaine processors; transshipment point for cocaine, heroin, hashish, and marijuana entering Western Europe; despite a strengthening of legislation, the country remains vulnerable to money laundering related to narcotics, automobiles, alcohol, and tobacco

За Хрватску и Бугарску не пише да је економија рањива на прање новца. Код нас пише, као и за Белгију и Холандију, да је економија рањива на прање новца. Занимљиво, нема шта.
 
Dlakava_Strvina:
Ljudi, imate Britaniku 2006.
Nabavite kako hoćete.
Molim sve demokratske snage da ne idu na pomenute sajtove jer sadrže spyware i kontrolne viruse na pojedinim delovima.

Ostali neka idu. :lol:

Зато су демократске снаге инсталирале НОД 32 и антишпијунске програме.
 
Elvine, ја нисам ставио линк за пропаганду, већ као ЗАПАЖАЊЕ да су само на мапи Србије и Црне Горе исцртане унутрашње границе, док код других држава то није случај.
 
DukeofSerbia:
Јесте Елвине.

Али СЦГ је једина која има и УНУТРАШЊЕ, плус Космет и Војводина.

Земљак, шта ти мислиш, хоће ли доћи до цепања Србије по рецепту којим су нас плашили радикали и СПС-овци...Мислим, сећам се тог времена, и сам сам говорио како је то "милошевићевска" пропаганда, али сада... :roll:
 
Зависи... И да и не. Ако ствари буду ишле по плану, од цепања нема ништа.

Али ми се не свиђа што је ЦИА једино код СЦГ уцртала унутрашње границе. Зашто нису сопственој држави, кад имају 50 држава + Дистрикт Колумбија.
 
DukeofSerbia:
Зависи... И да и не. Ако ствари буду ишле по плану, од цепања нема ништа.

Али ми се не свиђа што је ЦИА једино код СЦГ уцртала унутрашње границе. Зашто нису сопственој држави, кад имају 50 држава + Дистрикт Колумбија.

Ako nas pamćenje služi (neke od nas, hvala Bogu, još služi), oni su granice crtali još pre 1990-te, još za vreme SFRJ sa sve granicama Kosova i Vojvodine...Postoji neko i naravoučenije iz tog vremena. Ne crtaju oni što vole crtanje, ili što nemaju pametnijeg posla...

A po čijem planu stvari idu, svi smo svedoci...Po nekom našem planu za sada ne idu nikako...
 

Back
Top