IGRAONICA

Igraonica je još u novembru preseljena u nove prostorije na prvom spratu jedne divne stare zgrade u centru grada.
Poseta je osetno bolja nego na staroj lokaciji, iako je daleko od onoga što bi trebalo da bude i što želimo da postignemo.
Aktiviram temu jer me (i dalje) zanima šta roditelji žele da dobiju u dečijoj igraonici, šta bi ih privuklo dasa svojom decom posećuju takvo mesto, šta im je prioritetno prilikom donošenja odluke gde proslaviti dečiji rođendan...
 
Ja slabo vodim dete u igraonicu , jer su mahom vrlo prljave . To je prvo sto gledam UVEK !!!
Higijena mi je jako vazna.

Kad prodje moju sanitarnu , onda mi je sve ostalo manje vazno .

Ali ne slavimo rodjendane u igraonicama ,iako se moje dete lepo igra u njima. Za rodjis biram neki mini klubic , ili kafic ili dvoriste ...Sto ??? Ne znam al uvek tako.

U igraonicama i u mini klubicima , posle higijene paznju mi privuce osoblje , ili ti animacija , ili devojke koje motre na decu. U nekima ( tipa Kockice u Zemunu) , mi te devojke ne ulivaju poverenje , pa kad pomislim da i u igraonici moram da gledam na dete , radije biram da ne idem u igraonicu. U jednoj maloj igraonici u mom kraju rade devojke koje bas ulivaju poverenje , ostavim im dete i sednem da pijem kafu , potpuno bezbrizno.

Procitam nekad za tih sat vremena i po pola knjige ...

Rado bi vodila dete u igraonicu narocito zimi...i volela bi da bude - cista , ne mnogo velika , sa posebnim delom za roditelje , i dobrim espresom ...Nadam se da sam ti pomogla .
 
Higijena, i same igraonice i toalet.
Da ima dovoljno devojaka tako da ih stvarno cuvaju, a ne da se setkaju.
Da postoji deo za roditelje, ali da mozes da vidis sta ti radi dete u igraonici.
Da se umiruju deca koja prave haos, pogotovu ako su veliki i mogu mladje da povrede.
Da se ne organizuju rodjendani u vreme kada redovno radi. U tim slucajevima zna da se napravi nas velika guzva. Ili recimo vase dete ima 4 godine, a u igraonici se stvori 25 osmogodisnjaka koji potpuno polude. Automatski morate da vodite dete.
Valjda je malo pomoglo.
 
Ne volim igraonice, cak ni za decije rodjendane. Obicno u isto vreme na istom mestu budu deca od 2 i od 5 godina, a interesovanja su im potpuno razlicita, roditelji, dim, opsta cika. Mislim da su igraonice nuzno zlo, sa najcesce priucenim kadrom i neadekvatnim prostorom, igranje po komandi, ajde presvlacite se za maskenbal, ajde sad torta po komandi....
Vise volim igre napolju, a rodjendan ovde godine planiram da pravimo na klizalistu, ali ako nas posluzi sneg mozda napravimo nesto drugacije, svakako uz tortu i topao caj, sanke, lampione, pravljenje Sneska... Da je rodjena u leto, pravila bih okupljanje u prirodi, Kosutnjak, Ada...
 
Divno sto si tu! :-D
Pa, ja ne znam odakle da pocnem, sve me zanima.
Koliki je vas prostor, videla sam slike i to je bas ono sto sam i ja zamislila, znaci kaFez ;-) za decu i nesto tipa kafica da roditelji mogu da popiju kafu na miru...
Nemam blagu predstavu koliko taj deo za decu moze da kosta, koji god sajt otvorim - kazu, posaljite upit pa cemo vam odgovoriti, a ja jos ni prostor nemam...
Eto, za pocetak me zanima velicina prostora i neka okvirna startna suma koju bih trebalo da imam.
Hvala ti puno!
 
Cao svima

lepe slike i ideje :

moja devojka planira da otvori igraonicu tj. vec je izvesno ali jos ne mozemo da pronadjemo cene i mesta gde moze da se nabave igracke, "kavezi".... i ostali rekviziti. Smeh molim te ako mozesh javi mi koje su cene i da li moze negde da se nabavi polovna oprema.
unapred hvala
 
Pozdrav

I ja planiram da otvrim igraonicu ali prva saznanja o cenama kaveza, i ostali komponenti su be obeshrabrili. Cene su prevelike npr: lavirinti (kavezi) od 4x5m2 kostaju oko 10k evra !

Svidja mi se ideja koju je retotov rekao a to je da su mu majstori pravili kaveze i jos nesto ali koliko vidim on vise nije aktivan na krstarici da bi mogli da ga pitamo detaljnije.

--Ako neko ima iskustva ili ideju u vezi sa tim, bilo bi lepo da podeli sa nama ili bar na pp.
 
Divno sto si tu! :-D
Pa, ja ne znam odakle da pocnem, sve me zanima.
Koliki je vas prostor, videla sam slike i to je bas ono sto sam i ja zamislila, znaci kaFez ;-) za decu i nesto tipa kafica da roditelji mogu da popiju kafu na miru...
Nemam blagu predstavu koliko taj deo za decu moze da kosta, koji god sajt otvorim - kazu, posaljite upit pa cemo vam odgovoriti, a ja jos ni prostor nemam...
Eto, za pocetak me zanima velicina prostora i neka okvirna startna suma koju bih trebalo da imam.
Hvala ti puno!
Ups... na ovo sam zakasnila da odgovorim :oops:. Žao mi je, zaista nisam videla poruku.
Naš prostor je oko 35m2 za Igraonicu i otprilike toliko za kafić. I moje mišljenje je da je to neki minimum jer teško da se u manje prostora može sve "upakovati" i biti funkcionalno.
Okvirna "startna suma" je jako, jako relativna stvar. Ako ja sad počnem da sabiram koliko smo para potrošili, verovatno ću i samu sebe obeshrabriti, a ne tebe koja tek treba da startuješ!
Pre početka neko mi je pametno rekao: "Kolikogod da računaš da ti treba vremena da sve razradiš - trebaće ti više. Koliko god da računaš da ti treba novca - potrošićeš više".
Ono što je utešno je da se novac uvek nekako nađe - ne znam kako ali se nađe.:roll:
 
Cao svima

lepe slike i ideje :

moja devojka planira da otvori igraonicu tj. vec je izvesno ali jos ne mozemo da pronadjemo cene i mesta gde moze da se nabave igracke, "kavezi".... i ostali rekviziti. Smeh molim te ako mozesh javi mi koje su cene i da li moze negde da se nabavi polovna oprema.
unapred hvala
Hvala, hvala! :D
U stvari snimci su iz "stare Igraonice", pošto smo se u međuvremenu preselili (A Mili nikako da dođe sa klincima u posetu i sve ponovo fotografiše pa postavi ovde ;)).
Klasične "igračke" skoro da nisu potrebne (osim u izuzetnim situacijama kada u poseti imate asocijalno dete koje se teško uklapa u igru ostalih), možda "puzzle", slikovnice, bojice, blokovi za crtanje... što je zanemarljiv izdatak (hvala Bogu, tu su Kinezi ;)).
Profesionalno i dobro urađen kavez je i po mom iskustvu veoma skup. Mi smo kupili polovan, takođe ga dosta patili, ali upravo je to atrakcija i ono što najviše privlači klince. Budući da smo ga prilikom selidbe rasklapali i ponovo sklapali - procena je da mora da košta par hiljada evra čak i ako ga sami pravite. Računajte da je "na spratu" nekad i desetak klinaca, te da mora da bude dobro sastavljen, izdržljiv i maksimalno bezbedan.
Pokušajte preko oglasa.
 
Pozdrav

I ja planiram da otvrim igraonicu ali prva saznanja o cenama kaveza, i ostali komponenti su be obeshrabrili. Cene su prevelike npr: lavirinti (kavezi) od 4x5m2 kostaju oko 10k evra !

Svidja mi se ideja koju je retotov rekao a to je da su mu majstori pravili kaveze i jos nesto ali koliko vidim on vise nije aktivan na krstarici da bi mogli da ga pitamo detaljnije.

--Ako neko ima iskustva ili ideju u vezi sa tim, bilo bi lepo da podeli sa nama ili bar na pp.
Ti si već dobio odgovore, zar ne? ;):)
 
Ja volim da vodim decu u igraonicu, najviše u Klik-Klak u Nišu, jako je čisto i devojke su divne, evo ja vodim decu već tri godine i iste su radnice, što znači da je i gazda igraonice zadovoljan, to je ono najbitnije meni, mislim da su devjke OK i da animiraju decu i pruže im zabavu i učenje koje ja ne mogu kod kuće..
Pitanje: pošto više ne živim u Nišu, najbliže igraonice su mi u Leskovcu(u kome isto ne živim, već blizu ovog grada), ako neko zna gde su igraonice u Leskovcu neka napiše. Žalosno je da ih vodim samo jednom mesečno, pogotovu zimi..
Hvala unapred
 
Ups... na ovo sam zakasnila da odgovorim :oops:. Žao mi je, zaista nisam videla poruku.
Naš prostor je oko 35m2 za Igraonicu i otprilike toliko za kafić. I moje mišljenje je da je to neki minimum jer teško da se u manje prostora može sve "upakovati" i biti funkcionalno.
Okvirna "startna suma" je jako, jako relativna stvar. Ako ja sad počnem da sabiram koliko smo para potrošili, verovatno ću i samu sebe obeshrabriti, a ne tebe koja tek treba da startuješ!
Pre početka neko mi je pametno rekao: "Kolikogod da računaš da ti treba vremena da sve razradiš - trebaće ti više. Koliko god da računaš da ti treba novca - potrošićeš više".
Ono što je utešno je da se novac uvek nekako nađe - ne znam kako ali se nađe.:roll:
hvala u svakom slucaju, nazalost za sada sam odustala od igraonice ali samo za sada, tako da su svi saveti i dalje dobro dosli.
 
Hvala, hvala! :D
U stvari snimci su iz "stare Igraonice", pošto smo se u međuvremenu preselili (A Mili nikako da dođe sa klincima u posetu i sve ponovo fotografiše pa postavi ovde ;)).
Klasične "igračke" skoro da nisu potrebne (osim u izuzetnim situacijama kada u poseti imate asocijalno dete koje se teško uklapa u igru ostalih), možda "puzzle", slikovnice, bojice, blokovi za crtanje... što je zanemarljiv izdatak (hvala Bogu, tu su Kinezi ;)).
Profesionalno i dobro urađen kavez je i po mom iskustvu veoma skup. Mi smo kupili polovan, takođe ga dosta patili, ali upravo je to atrakcija i ono što najviše privlači klince. Budući da smo ga prilikom selidbe rasklapali i ponovo sklapali - procena je da mora da košta par hiljada evra čak i ako ga sami pravite. Računajte da je "na spratu" nekad i desetak klinaca, te da mora da bude dobro sastavljen, izdržljiv i maksimalno bezbedan.
Pokušajte preko oglasa.

hvala smeh :) znaci mi ovo dosta
ako mozes molim te posalji mi na PM koliko kostaju otprilike polovni kavezi, posto ovde se govori uopsteno :(

P.S. Mogla bi sama da postaviis neku sliku :D
 
'Ej smeh, imam i ja jedno pitanje.Kako funkcionišete preko leta; ili inače dok je lepo vreme. Pošto kažeš da ste na prvom spratu, pretpostavljam da nemate napolju prostor :?
 
'Ej smeh, imam i ja jedno pitanje.Kako funkcionišete preko leta; ili inače dok je lepo vreme. Pošto kažeš da ste na prvom spratu, pretpostavljam da nemate napolju prostor :?
Dobro pitaje! :roll:
Interesantno je da avgust ove godine i nije bio toliko los.
Sledece godine 1. 07. stavljam kljuc u bravu i odoh na odmor. :D 8)
O povratku na posao moze da se prica negde oko 15. 08.
Cak i da imamo prostor napolju, tesko da bi Igraonica kao Igraonica funkcionisala. Mozda terasa kafica i bi, ali nekako nemam zelje niti ambicije da se time bavim.
Inace, moja zelja je bila da Igraonica bude smestena u kuci sa veeeelikim dvoristem pa da i napolju postoji prostor za igru. Ali... to tek kad ja budem pravila svoj prostor! ;)
 
Ja volim da vodim decu u igraonicu, najviše u Klik-Klak u Nišu, jako je čisto i devojke su divne, evo ja vodim decu već tri godine i iste su radnice, što znači da je i gazda igraonice zadovoljan, to je ono najbitnije meni, mislim da su devjke OK i da animiraju decu i pruže im zabavu i učenje koje ja ne mogu kod kuće..
Pitanje: pošto više ne živim u Nišu, najbliže igraonice su mi u Leskovcu(u kome isto ne živim, već blizu ovog grada), ako neko zna gde su igraonice u Leskovcu neka napiše. Žalosno je da ih vodim samo jednom mesečno, pogotovu zimi..
Hvala unapred

ja znam za puno igraonica u nisu ali nikad nisam cula za klik klak ... gde je to?
 
Na drugom spratu tržnog centra Kalča, dođeš do "Tramvaj-a", pa odatle ideš do lokala gde se prodaje oprema i rekviziti FK Crvena Zvezda, i tu uđeš u lamelu, treći lokal u lameli.
Lep provod
 

Back
Top