ulcerozni kolitis

Shvatam ja vas da mislite da je sve sterilno, ali da ste videli samo kako je ova sestra samo umocila i izvadila sajlu iz kofice sa vodom i dezinficijensom i proplaknila kolonoskop sve bi vam bilo jasno, a sterilizator im ne radi vec je poklopljen i na njemu naredjane soljice za kafu i pribor za kuvanje iste, inace ova sestra bakica od sezdesetak godina ciji je stav ovakav '' da si u ameriku ili afriku pa da uhfatis hepatit c ili hiv a de ces ovde da ga uhvatis od ovi starci koji vise non stop na kolonoskop'' e i sta da joj kazes ona u njenom skolovanju pre dvadeset trideset godina nije ni ucila o tome pema tome to za nju ne postoji, bar ne ovde a u ameriku ga ima, eto vidite ko radi na takvim poslovima i igra se ljudskim zivotima, samo se nadam da je pogodila pravo sredstvo za dezinfeciju i da je dovoljno jako da pobije sve zgadije ipak se tu radi sa osetljivim delovima tela i krvlju, cinjenica je kad nam uzmu uzorak hvataljkama ili odstrane polip da je to vrsta hiruske intervencije, ima krvi i razmenjuje se putem instrumenata, ja ziva nisam zaboravi na kolitis sad cu da razmisljam o testiranju na viruse, jao ko me tero na kolon.mogla sam terapiju i bez prgleda i tako se stanje primirilo, sama sam krivaaaaaaa sta se kacis kod nestrucnih ljudi i jos nece da mi kaze koje sredstvo koriste prosto se uvredila a nasi zivoti manje vazno,nego ode ona da si doruckuje i pije kafu a kaze vi crevari ste mi preko glave pa sta ako uhvatite nesto i tako visite ovde non stop a ja tad prvi put bila, nego one ogorcene, ako mi je sad crkavaj od brige zbog sasvim desete stvari dodje mi da sama sebe pojedem od muke sto sam uopste bila na kolonos. zlatni standard dijagnostike, da ali sa normalnim i strucnim osobljem!!!! Samo ako me dezinfekcija spasi jaooooo!!!!
Nadam se da ces biti dobro.Izbegavaj cestu kolonoskopiju.Moj doktor je retko praktikuje.Nema potrebe za tim vidom pregleda cesto.Mozda cek jednom u par godina.Dobrom dijagnosticaru dovoljan je jedan kolonoskopski pregled i uzimanje uzorka.Lekovi...ishrana i sto redja kolonoskopija.Samo kad bas mora ako se stvar suvis komplikuje.Srecno!
 
Godinama sam patio od problema sa stomakom i godinama sam trazio resenje.
Da bi ste se resili problema treba da se pridrzavate sledecih uputstava:
Ne jedite mleko i mlecne proizvode.
Izbegavajte kasne i obilne vecere
Pite sto vise sveze cedenih sokova
posebno je dobar sok od zelenog kupusa i limuna, ali i svi ostali sokovi znacajno
poboljsavaju stanje

i konacno glavni i bitan sastojak a to je
svezi crni luk.
Svaki put kad vam se ukaze prilika i ne idete negde sa drustvom obavezno jedite svez, termicki ne obraden crni luk
minimum 4 puta nedeljno po glavicu.
Mene je to u potpunosti oslobodilo od stomacnih problema i preporucujem svako da proba i videcete da ce da se desi cudo.
Svi problemi ce veoma brzo da nestanu.

Toliko od mene
 
Godinama sam patio od problema sa stomakom i godinama sam trazio resenje.
Da bi ste se resili problema treba da se pridrzavate sledecih uputstava:
Ne jedite mleko i mlecne proizvode.
Izbegavajte kasne i obilne vecere
Pite sto vise sveze cedenih sokova
posebno je dobar sok od zelenog kupusa i limuna, ali i svi ostali sokovi znacajno
poboljsavaju stanje

i konacno glavni i bitan sastojak a to je
svezi crni luk.
Svaki put kad vam se ukaze prilika i ne idete negde sa drustvom obavezno jedite svez, termicki ne obraden crni luk
minimum 4 puta nedeljno po glavicu.
Mene je to u potpunosti oslobodilo od stomacnih problema i preporucujem svako da proba i videcete da ce da se desi cudo.
Svi problemi ce veoma brzo da nestanu.

Toliko od mene

Jedno su stomačni problemi a drugo je ulcerozni kolitis.
Ovo što si naveo za UK nije.
 
Godinama sam patio od problema sa stomakom i godinama sam trazio resenje.
Da bi ste se resili problema treba da se pridrzavate sledecih uputstava:
Ne jedite mleko i mlecne proizvode.
Izbegavajte kasne i obilne vecere
Pite sto vise sveze cedenih sokova
posebno je dobar sok od zelenog kupusa i limuna, ali i svi ostali sokovi znacajno
poboljsavaju stanje

i konacno glavni i bitan sastojak a to je
svezi crni luk.
Svaki put kad vam se ukaze prilika i ne idete negde sa drustvom obavezno jedite svez, termicki ne obraden crni luk
minimum 4 puta nedeljno po glavicu.
Mene je to u potpunosti oslobodilo od stomacnih problema i preporucujem svako da proba i videcete da ce da se desi cudo.
Svi problemi ce veoma brzo da nestanu.

Toliko od mene
Auuu,ala ste Vi zalutali!!!Sve ovo sto govorite je uglavnom kod ulceroznog kolitisa zabranjeno i obrnuto.Mlecni proizvodi se mogu jesti ali bez velikih kiselina.Odlican je jogurt i to sa pojacanim probioticima.Kupus i crni luk nikakao!!!!Narocito ne presni!!!!Limun i citrusi takodje,skoro da su zabranjeni ili u jako malim kolicinama.Voce?Kuvana jabuka i ponekad banana,ostalo je u teskim slucajevima strogo zabranjeno a u laksim samo u malim kolicinama i ponekad.Dozvoljena je testenina i testa uopste.Psenica ponekad,griz,pirinac,krompir,palenta.Slatkisi,torte,keksevi...to moze.Cokolada u malim kolicinama.Paradajz bez ljuske,krastavac retko,zelena salata samo jako mlada,rotkvice,crna bela rotkva,kupus,grasak,boranija,pasulju,su zabranjeni totalno.Suzen je krug mogucnosti za ishranu pa je stoga porebno uzimati Zinkosel vitamine sa izbalansiranim miligramazama.Jedna tableta dnevno.
 
Auuu,ala ste Vi zalutali!!!Sve ovo sto govorite je uglavnom kod ulceroznog kolitisa zabranjeno i obrnuto.Mlecni proizvodi se mogu jesti ali bez velikih kiselina.Odlican je jogurt i to sa pojacanim probioticima.Kupus i crni luk nikakao!!!!Narocito ne presni!!!!Limun i citrusi takodje,skoro da su zabranjeni ili u jako malim kolicinama.Voce?Kuvana jabuka i ponekad banana,ostalo je u teskim slucajevima strogo zabranjeno a u laksim samo u malim kolicinama i ponekad.Dozvoljena je testenina i testa uopste.Psenica ponekad,griz,pirinac,krompir,palenta.Slatkisi,torte,keksevi...to moze.Cokolada u malim kolicinama.Paradajz bez ljuske,krastavac retko,zelena salata samo jako mlada,rotkvice,crna bela rotkva,kupus,grasak,boranija,pasulju,su zabranjeni totalno.Suzen je krug mogucnosti za ishranu pa je stoga porebno uzimati Zinkosel vitamine sa izbalansiranim miligramazama.Jedna tableta dnevno.

To je istina što se hrane tiče. Sve si pravilno rekao.
Ovaj gore priča nešto bez veze i tako šteti zdravlju bolesnika.
 
S obzirom da sam kuhala suprugu 5 godina za vrijeme trajanja njegove akutne faze ulceroznog kolitisa i djelili s njime njegove dobre i loše dane, mislim da si grdo promašio savjete za "sanaciju" uc. Kao što je gore napisao komentar Bliznace, točno si izokrenuo što se smije a što ne kod ulceroznog kolitisa. Možda neki gastritis ili neko drugo oboljenje, ali UC nikako. Ništa svježeg voća i povrća, NE citrusima, kupusu, luku, paprikama. Hvala na dobroj volji, ali pogrešno je
 
S obzirom da sam kuhala suprugu 5 godina za vrijeme trajanja njegove akutne faze ulceroznog kolitisa i djelili s njime njegove dobre i loše dane, mislim da si grdo promašio savjete za "sanaciju" uc. Kao što je gore napisao komentar Bliznace, točno si izokrenuo što se smije a što ne kod ulceroznog kolitisa. Možda neki gastritis ili neko drugo oboljenje, ali UC nikako. Ništa svježeg voća i povrća, NE citrusima, kupusu, luku, paprikama. Hvala na dobroj volji, ali pogrešno je

Da, čovjek je zamijenio UC sa nečim drugim.
 
Znaci ladno imamo pravo da si prestao da dilujes onaj Putin cak i da sada dilujes neke gljive. Zapeo covek sa njima pa to ti je. Samo na Krsti kada osvane najnoviji tvoj internet link prodavnice gljiva + pljuvanje konkurencije alternativne, kako su samo tvoje gljive original a ostale nisu.
 
Znaci ladno imamo pravo da si prestao da dilujes onaj Putin cak i da sada dilujes neke gljive. Zapeo covek sa njima pa to ti je. Samo na Krsti kada osvane najnoviji tvoj internet link prodavnice gljiva + pljuvanje konkurencije alternativne, kako su samo tvoje gljive original a ostale nisu.

O čemu to pričaš sine ? Kakvo dilovanje ? Tebi je još uvek Putin u glavi ? Zašto ga toliko mrziš ?
 
Морачанин се занео ;)

Nisam.
Moj rođak je probao sve živo što je čuo i video.
Sve ljekove što postoje i ove najnovije.
Samo medrol malo pomaže ali ima ogromno nuspojava i oslabe ti kosti, zubi,....

Sada su ljekari rekli da je jedina mogućnost operacija i da se ostrani cijelo debelo crijevo i na trbuh se izvede stoma.
Znači 8 godina muka i svih mogućih ljekova bez ikakve pomoći.
 
Nisam.
Moj rođak je probao sve živo što je čuo i video.
Sve ljekove što postoje i ove najnovije.
Samo medrol malo pomaže ali ima ogromno nuspojava i oslabe ti kosti, zubi,....

Sada su ljekari rekli da je jedina mogućnost operacija i da se ostrani cijelo debelo crijevo i na trbuh se izvede stoma.
Znači 8 godina muka i svih mogućih ljekova bez ikakve pomoći.

ma zadnji post je bio iz 2014 pa si se opet pojavio 2017

uh, žao mi je tvog rođaka....
 
ma zadnji post je bio iz 2014 pa si se opet pojavio 2017

uh, žao mi je tvog rođaka....

Tražili smo pomoć ljekara iz cijelog svijeta, od Japana, Amerike, Kine, EU,....
Za tu bolest svijet nema lijeka. Niko tačno ne zna zašto nastane? Samo su nagađanja.... i svaki bolesnik je priča za sebe.
Ponekad malo sama od sebe popusti pa se ponovo pojavi i tako traju muke 5-10 godina i na kraju svi završe na operaciji.

Mnogim ljudima bolest ponekad oslabi ili čak i privremeno prestane pa mnogi misle da im je pomoglo to i to!!!!!!!!!
Onda kroz nekoliko mjeseci udari još žešće i tako se ponavlja.

Ja mislim, da je najbolje ko već oboli, da odma ide na operaciju i da mu ostrane debelo crijevo u suprotnom se osoba
namuči muka, obole joj drugi organi od silnih i jakih ljekova.

Razni "vitafoni", "gljive", "čajevi", "specijalna ishrana", "probiotici i omega 3",
"srčana trava", "salofagi", "pentase", "medroli" , "homeoterapije",
" sve 4 vrste bioloških ljekova"
SVE JE TO BEZ VEZE i čovjek se samo truje.
Boles nije privremeno prestala zbog toga već niko ne zna zašto ali nikad i ni kod koga nema ozdravljenja.
To vam je istina.
 

Back
Top