koga ne mrzi da pogleda...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slike su i previse morbidne , a svaka nosi u sebi poruku! Pozadina ovakvog izrazavanja emocija je nesnalazenje u svakodnevnom zivotu, i slikar, na ovaj nacin, prezentuje svetu da nije u duhovnom skladu sam sa sobom. Po meni (ja nisam psiholog, a ni sociolog), vec samo laik, ovo zadire u patologiju, i kad- tad ovakve licnosti, zbog prevelikog naboja, presude sebi ,ali cesce svojoj okolini. Mislim da jedan normalan um ovakve stvari ne moze da slika, a da ostane, izvan ovih uzasa, netaknute duse! :(
 
Jeste morbidno, ali na mene ne ostavlja toliko snažan utisak. Pre bih rekao da crta morbidne stvari čisto sa ciljem da isprovocira osrednju publiku punu osećaja za lepo slikarstvo i uzvišene vrednosti... Pih, ne znam šta mi je ogavnije, lik koji ovo crta ili ljudi koji se zgražavaju nad njegovim slikama.
 
Chim umetnost nije "lepa" i "uzvishena" odmah krenu optuzbe za "shokiranje radi shokiranja" i potpuno irelevantne opaske o mentalnom stanju autora. Ako delo izazove narochito snazno neprijatno osecanje - ljudi automatski zauzimaju odbojan stav.
 
Goscica:
Sto se tematike tice, licno mi se ne dopada, previse mrachno za moj ukus, sorry! Crtacki - ok.U tom duhu mi je mnoooogo kvalitetnije i lepse http://www.worldoffroud.com/


bio sam na sajtu...al ne kontam shto je to u tom duhu?...mislim vile??...prochitaj neki pext pre slike...stavove i priche lika koji crta...ok objashnjenje slika...i meni se slike kao slike ne dopadaju previshe...al autor je ima neke mnogo dobre stavove...bolje da je pisac...
 
AntunTun:
bio sam na sajtu...al ne kontam shto je to u tom duhu?...mislim vile??...prochitaj neki pext pre slike...stavove i priche lika koji crta...ok objashnjenje slika...i meni se slike kao slike ne dopadaju previshe...al autor je ima neke mnogo dobre stavove...bolje da je pisac...
Iskrena da budem text nisam uopste citala, mislila sam obzirom da je ovo LU da ti prvenstveno ciljas na vizuelni sadrzaj.Mozda paralela sa world of Froud nije najbolja, ali mi je slicnost mozda sto su i jedni i drugi likovi ilustrativnog karaktera, nastali iz literarnih formi i kao takvi oni su predstavnici jednog imaginarnog sveta.Mozda se ovo vise odnosi na vile i vilenjake, patuljke, dzinove i ostala cudna bica koja korene vuku iz narodnih predanja i legendi, folklornog miljea i sl...i sad kad bolje razmislim u pravu si ti - nisu u slicnom duhu....
 
AntunTun:
the poenta je u textu...koji vetjina nije chitala...tj pozadina i objashnjenje slika...e da...astrodita ne lupetaj

:shock: Zašto lupetam? Tražio si mišljenje, i ja sam dala svoje viđenje! U čemu je problem? Pročitala sam text na sajtu i komentare tog opičenog slikara, i napisala šta mislim o slikama ! Ne vređaj, ako već želis da ti učesnici ove teme odgovore...ili tebi postavljanje iste služi samo za sopstvenu promociju ludosti i primitivizma! :-x O.K....izbegavamo se ubuduće! Želim ti lepo veče.

P.S. Još nesto: da li bi okačio neku njegovu sliku na zid dnevne sobe ili možda u dečijoj sobi? Osim Castrata-Outsidera?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top