Gradonačelnica iz Hrvatske očitala lekciju ustašama

Upravo tako. A čak ni taj bes nisu smeli da iskale onda kada su znali da će biti posledica, već jedino kada su bili u poziciji apsolutne moći. Kao poslednje sisice, tako su isto iz straha od nestanka molili da uđu u Kraljevinu, iako im je pre toga, kao što možemo da primetimo, neviđeno smetao srpski jezik...

Sa Mađarima se borba vodila diplomatskim putem i to je bila šahovska igra nadmudrivanja. Rijetko je to bilo i oružano, a i kad je bilo oružano nismo čekali da dođu k nama.

"Pregovori Batthyanyja i Jelačića završavaju kratkom objavom rata riječima:

“Batthyany: Vidimo se na Dravi.
Jelačić: Nema potrebe da se umarate. Vidimo se na Dunavu."
 
Sa Mađarima se borba vodila diplomatskim putem i to je bila šahovska igra nadmudrivanja. Rijetko je to bilo i oružano, a i kad je bilo oružano nismo čekali da dođu k nama.

"Pregovori Batthyanyja i Jelačića završavaju kratkom objavom rata riječima:

“Batthyany: Vidimo se na Dravi.
Jelačić: Nema potrebe da se umarate. Vidimo se na Dunavu."

O da, kako herojski, jeste im onda diplomatski smakli kralja kao oni vama? :hahaha:
 
Ne, nisu.

Ustase su IZRODI hrvatskog naroda.

I Srbi imaju svoje izrode, ali nikada nisu bili tako patogeni kao istase.

Nikada jedan ceoi narod ne mozes podvesti pod samo jednu politicku opciju.

A ne, većina hrvatskog naroda je bila ispomoć ustašama. Zapravo su, osim u logorima, direktni izvršioci zločina nad Srbima bili obični, neuniformisani ljudi. Dok su ustaše samo nadzirale.

- - - - - - - - - -

A ljute se Srbi kad ih sve okarakterisu kao cetnike i genocidne.

Ja se ne ljutim, jer su ti koji nas tako karakterišu upravo te izopačene ustaše i njihov cvetni nakot.
 
Samo iskompleksirani ološ može da doživi pisanje niskotiražnog lista kao pretnju po opstanak. Ili kao bilo kakvu pretnju, kad smo već kod toga, ali to još jednom pokazuje koliko je "hrvatstvo" krhka i sklepana stvar :whistling:

Što je oni bilo u Beogradu sa dronom na utakmici?

Zbog jedne krpe ste radije izgubili utakmicu i skoro linčovati gostujuće igrače.

Krhko to srpstvo kad se raspadne zbog jedne krpe.
 
Tрг хрватских господара, Будимпешта:

83_big.jpg
 
A ne, većina hrvatskog naroda je bila ispomoć ustašama. Zapravo su, osim u logorima, direktni izvršioci zločina nad Srbima bili obični, neuniformisani ljudi. Dok su ustaše samo nadzirale.

- - - - - - - - - -



Ja se ne ljutim, jer su ti koji nas tako karakterišu upravo te izopačene ustaše i njihov cvetni nakot.

Ovakvo generalisanje je stvar PRIMITIVIZMA.

Ja recimo poznajem vise Hrvata koji nisu ni nacionalisti, a kamoli ustase.

Verujem da je takva vecina.
 
Što je oni bilo u Beogradu sa drogom na utakmici?

Zbog jedne krpe ste radije izgubili utakmicu i skoro linčovati gostujuće igrače.

Krhko to srpstvo kad se raspadne zbog jedne krpe.

Prvo nauči malo bolje da pišeš, jer ovo ne može da razume ni prevodilac, a drugo pojma nemam o čemu pričaš, mada nije ni bitno, verovatno je još jedan od tvojih debilizama.

- - - - - - - - - -

Ovakvo generalisanje je stvar PRIMITIVIZMA.

Ja recimo poznajem vise Hrvata koji nisu ni nacionalisti, a kamoli ustase.

Verujem da je takva vecina.

Ne, to je stvar čitanja svedočanstava i pregledanja materijala iz tog perioda. To što si ti zatvarao oči pred tim ili te nije interesovalo, druga je stvar, ali mi ne volimo kada nam neko pobije milion i kusur ljudi bez razloga.
 
Кад ти Хитлерова отаџбина каже да си претерао са усташтвом, непроцењиво.

Ali ne i iznenađujuće, imajući u vidu činjenicu da ih je čak i sam Hitler doživljavao kao izmet ljudskog roda. Mislim, jedno je da te tako gleda smrtni neprijatelj, ali saveznik :hahaha:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Meni je sve jasno kad oni uopšte imaju "oca nacije", odnosno ličnost koja se tako karakteriše. Tipično za veštačke narode...

Старчевић је био озбиљно поремећен. да је имао одрешене руке он би сасвим сигурно у Хрватској још у оно време урадио исто оно што је Павелић у току рата.
 
Fenomen kako se nasi i hrvatski desnicari zapravo vole i uvazavaju. Slicno se slicnom raduje.

колико знам, овде пише само један хрватски десничар- колега Брозек. и то врло паметне ствари. али ретко свраћа. остали су углавном левичари- било фашисти, било комунисти.
 

Back
Top