Srbija sa deset MIG 29 aviona postala regionalna vojno-politicka sila.

Srbija je regionalno najjaca.

  • Da najjaca je

  • Ne nije jaka

  • ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Hoćeš da kažeš da zato što je Srbija bombardovana 1999. god. zbog ratnih dejstava na Kosovu , Dejtonski mirovni sporazum iz 1995. god. ne važi ? Pa kako se onda pozivate na njega kad vam je stalo do interesa manjeg bh entiteta ? Jes' da Dejtonskom mirovnom sporazumu pristupata kao švedskom stolu, ovo hoću ono neću, ali se pozivate na njega, ponekad samo što se ne kunete u njega :)
Razmisli ti , ako Srbija nema veze sa Jugoslavijom , vakat vam je da kao Kosovo tražite priznanje Srbije u UN :)

Mali je svijet , i od Bosne zavisi :)

Ej da ti kazem.. ne vazi nista... vidis da se prekraja svet kako sile hoce. Ako Ameri sutra podviknu smrdljivom Bakiru da pusti Srpsku sta ce on moci da uradi?

Jel mislis da Siptarija nece da ukine takse? AMerika podviknula. Situacija se menja. NIkad ne znas sta ce sutra biti.

Srpska ce se odvojiti od Bosne i ima ista prava kao sto ste vi imali prava da se izdvajate iz Jugoslavije.

Mi vas nismo terali da podmecete markale i zapocinjete rat. U nadi da cete pocistiti Srbe. Cak sam 100% siguran da vam je pametnije bilo da sa Srbima pravite savez sto je i pokojni Gadafi trazio.. ali ste slusali degenerika Aliju.. kao i sada Bakira... kako vas je Alija zaebao.. tako ce i Bakir...

Zivi bili pa videli.
 
Srbija će biti jaka kad bude imala bar:

dve eskadrile aviona Mig 35 (otprilike 26 komada)
dve eskadrile aviona Mig 29 generacije 4++
15 modernizovanih orlova 2.0
15 modernizovanig Supergalebova G4md
Pancir S2
Buk 2M
S 300

Od ovoga trenutno nemamo ništa, tj imamo 1 orao 2.0, a u bliskoj budućnosti ćemo imati samo orlove 2.0 i pancir S1 (a ne S2), možda i BUK, dakle nedovoljno
 
Srbija će biti jaka kad bude imala bar:

dve eskadrile aviona Mig 35 (otprilike 26 komada)
dve eskadrile aviona Mig 29 generacije 4++
15 modernizovanih orlova 2.0
15 modernizovanig Supergalebova G4md
Pancir S2
Buk 2M
S 300

Od ovoga trenutno nemamo ništa, tj imamo 1 orao 2.0, a u bliskoj budućnosti ćemo imati samo orlove 2.0 i pancir S1 (a ne S2), možda i BUK, dakle nedovoljno

Ako bude imala Vulina za ministra odbrane sve je to gvozdjurija.
 
Srbija će biti jaka kad bude imala bar:

dve eskadrile aviona Mig 35 (otprilike 26 komada)
dve eskadrile aviona Mig 29 generacije 4++
15 modernizovanih orlova 2.0
15 modernizovanig Supergalebova G4md
Pancir S2
Buk 2M
S 300

Od ovoga trenutno nemamo ništa, tj imamo 1 orao 2.0, a u bliskoj budućnosti ćemo imati samo orlove 2.0 i pancir S1 (a ne S2), možda i BUK, dakle nedovoljno
a koji je to Mig 29 4++ generacije a da se ne vika Mig 35 ?
 
mozda u tvojoj masti.Javi Rusima da je 35-ica avion pete generacije,verujem da ce biti prijatno iznenadjeni

Nevazno je to. S 400 vidi F22 i F35 kao soko. Nevidljivost aviona se napusta kao nerealna. Rusi imaju talasne duzine radara koji otkrivaju sve to.

Poenta je da je MiG 35 kao i Su 35 jedan od najnaprednijih a opet mnogo jeftinijih borbenih aviona.

Oba su bolji od eurofighter-a, rafala, americkih F-ova.
 
mozda u tvojoj masti.Javi Rusima da je 35-ica avion pete generacije,verujem da ce biti prijatno iznenadjeni

Ima elemente aviona 5 generacije, ne mislim na onaj Su 57. I ovaj Mig 35 ima neke elmente aviona 5 generacije a zadržao je 4++. Dakle može se svrstati u 4+++ ili 5- generaciju ili 4.5, kako god ali bolji je od 4+

- - - - - - - - - -

Nevazno je to. S 400 vidi F22 i F35 kao soko. Nevidljivost aviona se napusta kao nerealna. Rusi imaju talasne duzine radara koji otkrivaju sve to.

Poenta je da je MiG 35 kao i Su 35 jedan od najnaprednijih a opet mnogo jeftinijih borbenih aviona.

Oba su bolji od eurofighter-a, rafala, americkih F-ova.

Ako nam budu dali daće nam S 300, ne verujem S 400
 
Ima elemente aviona 5 generacije, ne mislim na onaj Su 57. I ovaj Mig 35 ima neke elmente aviona 5 generacije a zadržao je 4++. Dakle može se svrstati u 4+++ ili 5- generaciju ili 4.5, kako god ali bolji je od 4+

- - - - - - - - - -



Ako nam budu dali daće nam S 300, ne verujem S 400

I S 300 ih vidi. Zato sto ti radari imaju nesvakidasnje talasne opsege. Takodje ne mogu da zamislim bilo kakvu intervenciju sa iskljucivo nevidljvim avionima. Takdoje S 300 imas mnogo varijanti tako da... najvazniji je opseg. I na kraju, ne verujem da ce ikada vise da Srbi stvore situaciju da se na njih izvede masovni napad. ovo je sve za regionalnu upotrebu, sasvim dovoljno. Protiv opste invazije nam slabo sta vredi osim S 400 osam baterija :D

- - - - - - - - - -

Mi sad jos nabavljamo MIG-ova koji su kao i ovi sada opremljeni ZUK radarima koji imaju domet do 400 km. Ovo su potpuno drugacije avionike od onih sto smo imali 1999.
 
Или дефетизам или мегаломанија, како другачије када смо Срби, али хајде да погледамо чињенице. Са тих десет МИГ-ова преживела је српска војна авијација, старија од авијације Гордог Албиона. То значи средње модерне војне авионе, то значи пилоте, то значи техничаре и све оно што се деценијама ствара или то неко ради за тебе. Слажем се да је потребна (сви смо осетили зашто) што ефикаснија противваздухопловна одбрана, али "колико пара, толико музике". Полако и увезано. Мени су најважнији модернизовани Орлови и Супергалебови који ће, ако Бог да, да обаве највећи посао "када друга постане судија". Али, како сам нестручан, то је само жеља.
 
Или дефетизам или мегаломанија, како другачије када смо Срби, али хајде да погледамо чињенице. Са тих десет МИГ-ова преживела је српска војна авијација, старија од авијације Гордог Албиона. То значи средње модерне војне авионе, то значи пилоте, то значи техничаре и све оно што се деценијама ствара или то неко ради за тебе. Слажем се да је потребна (сви смо осетили зашто) што ефикаснија противваздухопловна одбрана, али "колико пара, толико музике". Полако и увезано. Мени су најважнији модернизовани Орлови и Супергалебови који ће, ако Бог да, да обаве највећи посао "када друга постане судија". Али, како сам нестручан, то је само жеља.

Pa mi smo komplet eskadrilu dobili dzabe. 200 miliona je dzabe. Zato sto to NISU avioni od pre 20 godina, nego reparirani i sa novijom avionikom. Kao sto su Hrvati hteli F16.. ali nije to F16 od pre 30 godina, nego je Barak upgrade. E mi smo dobili varijantu SD. Ima jak Zuk radar pa samim time moze da koristi i ruske dalekomente rakete. U principu oni ne zaostaju mnogo za najnovijim gripenima, rafalima i slicno. Jesu stariji i losiji ali ne toliko. Pogotovo kada se pogleda cena.

Te ruske rakete vazduh vazduh gadjaju neprijatelja na 170 km olako.

Slovacka ce za eksadrilu F16 blok 70 da potrosi 2 milijarde dolara.
 
Ej da ti kazem.. ne vazi nista... vidis da se prekraja svet kako sile hoce. Ako Ameri sutra podviknu smrdljivom Bakiru da pusti Srpsku sta ce on moci da uradi?

Jel mislis da Siptarija nece da ukine takse? AMerika podviknula. Situacija se menja. NIkad ne znas sta ce sutra biti.

Srpska ce se odvojiti od Bosne i ima ista prava kao sto ste vi imali prava da se izdvajate iz Jugoslavije.

Mi vas nismo terali da podmecete markale i zapocinjete rat. U nadi da cete pocistiti Srbe. Cak sam 100% siguran da vam je pametnije bilo da sa Srbima pravite savez sto je i pokojni Gadafi trazio.. ali ste slusali degenerika Aliju.. kao i sada Bakira... kako vas je Alija zaebao.. tako ce i Bakir...

Zivi bili pa videli.

Android , ne glupiraj se .. što ne bi razmislili kad je Srbija pogodila sa Hrvatskom da rasturaju SFRJ .. garant je to bilo poslije Titine smrti u ranim 80-tim, i garant su učestvovale DB strukture .. mnogo prije nego su se Milošević i Tuđman sastali 1991. u Karađorđevu radi dogovora o kupusanju BiH, taj dvojac je bio izvođač radova ..
Polahko, doćete vi na mjeru , nije nacionalističko divljanje predviđeno da se nacija obogati nego "nova elita" ..
 
Aljia Izmetbegovic i njegovi "vlaznjikavi snovi o Kalifatu" :

220px-Islamska_deklaracija.jpg
 
Android , ne glupiraj se .. što ne bi razmislili kad je Srbija pogodila sa Hrvatskom da rasturaju SFRJ .. garant je to bilo poslije Titine smrti u ranim 80-tim, i garant su učestvovale DB strukture .. mnogo prije nego su se Milošević i Tuđman sastali 1991. u Karađorđevu radi dogovora o kupusanju BiH, taj dvojac je bio izvođač radova ..
Polahko, doćete vi na mjeru , nije nacionalističko divljanje predviđeno da se nacija obogati nego "nova elita" ..

Ala si se nalupala. Kakva elita covece? Ja ne pricam na pamet kao ti sta je bilo. Ne znam i ne pricam. Samo kazem to sto sam rekao. I nema zasto da se ponavljam.

Znas da sam u pravu. Zato si i osula salvu nebuloza. Da su se Srbi i Hrvati dogovorili ne bi bili u ratu u Bosni. Oni se jesu dogovorili ali posle Dejtona jer su vama oni uterali zaeb. Drugo nisi mogla da ocekujes od necasnih.

Ponavljam, bolja vam je varijanta sa Srbima bila. Hrvati su vas ponovo izebali, najvise ste stradali, a sada su vas opet izebali i okrenuli se Srbima.

Zasto? Drazi vam Papa od srpskog Partijarha?

- - - - - - - - - -

Aljia Izmetbegovic i njegovi "vlaznjikavi snovi o Kalifatu" :

220px-Islamska_deklaracija.jpg

Pa da degenerik. Napravio je da ce na kraju muslimani da zive u bosanskom getu.

Budala.
 
Android , ne glupiraj se .. što ne bi razmislili kad je Srbija pogodila sa Hrvatskom da rasturaju SFRJ .. garant je to bilo poslije Titine smrti u ranim 80-tim, i garant su učestvovale DB strukture .. mnogo prije nego su se Milošević i Tuđman sastali 1991. u Karađorđevu radi dogovora o kupusanju BiH, taj dvojac je bio izvođač radova ..
Polahko, doćete vi na mjeru , nije nacionalističko divljanje predviđeno da se nacija obogati nego "nova elita" ..

Tako je zapisano u piramid'ma, bolan.
 
Све ове новокомпоноване државице-спонзоруше које направише и језике и историју и све што су мислили да им треба за државност, никако да самостално обезбеде сопствени ваздушни простор. Скоро све су добили од спонзора, али ово је изгледа мало много. Када се најзад очекује слетање ефова, не прави се више питање блокова? Ово питам због велосипедисте који стално пита "јесу ли слетели?". Претпостављам да мисли на хрватске, пошто ови српски делују да лете.
 
Ove migove 29 sto imamo čisto da znate su sledeći:

4 migova 29 onih 4 koji su nam preostali od osamdesetih godina su na nivou 3+ generacije (od toga 1 dvosed školski)
6 migova 29 koje nam je Rusija isporučila su 4. generacije
4 migova koje će nam Belorusija isporučiti su 4. generacije

Tek onda sledi (ako do toga uopšte dođe) modernizacija na 4+ u Rusiji sa radarima Žirov dometa 120km i dometima raketa 70-80 km
 
A pre nego sto je doslo do :

Ove migove 29 sto imamo čisto da znate su sledeći:...:

...smo imali - sta ?


Ako nista , bar su za obuku pilotima i kontrolu vazdusnog prostora iznad Srbije i ako bude ekonomskih mogucnosti i povoljnih geo politickih okolnosti , mozda ce se za nekih 10 - tak godina skupiti dovoljno novca za nabavku novih i savremenijih ...
 
A pre nego sto je doslo do :



...smo imali - sta ?


Ako nista , bar su za obuku pilotima i kontrolu vazdusnog prostora iznad Srbije i ako bude ekonomskih mogucnosti i povoljnih geo politickih okolnosti , mozda ce se za nekih 10 - tak godina skupiti dovoljno novca za nabavku novih i savremenijih ...

Mi smo okruženi Nato zemljama. Ako dođe do bilo kakvih sukoba ratujemo sa Natoom. Treba nam minimum 2 eskadrile Mig 29 4++ i 2 Eskadrile Mig 35. To je nekih 52 aviona, plus S 300, Buk i Pancir. To je dovoljno za odvraćanje. Ne bi ni ratovali nego kažem za odvraćanje
 

Back
Top