Узнемиравање јавности - ауторска тема

Mračak@

Elita
Poruka
24.612
Ћао.

Имамо ових дана случај ношења фамозних вешала на јавном скупу. На страну то коме су упућена као порука, Србија има историју чудног односа према претњама,

и стварима које се доживљавају као претње.

Идемо мало у времеплов.

Kimiju 16 meseci robije zbog lutke Brankice Stanković

https://www.telegraf.rs/vesti/248296-kimiju-16-meseci-robije-zbog-lutke-brankice-stankovic

Година 2009. Фудбалска утакмица Партизан-Шахтјор. Вођа навијача Партизана држи лутку новинарке Бранкице Станковић. Дело је оквалификовано као угрожавање сигурности и претња.

Казна затвора 16 месеци.

Прво је шесторо осумњичених ослобођено, а онда:
Razrešiti sudiju koja je oslobodila huligane

https://www.blic.rs/vesti/hronika/razresiti-sudiju-koja-je-oslobodila-huligane/p5exdhl

Онда је Министарство правде (Слободан Хомен, Снежана Маловић - незванична контрола ДуПе - један од координатора данашњег СзС), неуставно утицало на ВСС да разреши судско веће које је донело такву одлуку.

Након притисака из извршне власти и Демократске странке (Тадић, ДуПе, и остали), суд доноси одлуку о казни затвора од 16 месеци, и ако није доказано да је лице Милош Радисављевић узвикивало паролу, кроз редовна снимања утакмице од стране надлежних из МУП-а.

Данас, коментари на притвор од месец дана за ношење вешала:

Janko Veselinovic


@j_veselinovic (један од лидера СзС)

Ogradili smo se od plastičnih vešala na protestu. Moj lični zahtev je - pustite odmah na slobodu momke koji tamo leže na osnovu političke odluke. To nije krivično delo.



Питање за СзС је, да ли је онда кривично дело ношење лутке новинарке?

Како ће уговор са грађанима потписати Душан Петровић који је незванично руководио правосуђем у периоду када се због држања лутке хапсило?

Даље, идемо још у историју, у 2008 годиницу.

Postupak zbog pretnji Tadiću i Đeliću vraćen u istragu

Tadić i Đelić trebalo bi da svedoče na okolnost da li smatraju da im je bezbednost bila ugrožena plakatima kojima je 2. maja Simonović oblepio Beograd, posle potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, na kojima su bile njihove fotografije i natpisi "državni neprijatelj" i "Jedan je Puniša Račić".
Simonović je u istrazi odbacio sve navode optužbe koja ga tereti za krivično delo ugrožavanje bezbednosti Tadića i Đelića ističući da plakatima koje je lepio nije imao nameru nikome da preti, već da izrazi revolt povodom potpisivanja S S P-a.
Za krivično delo ugrožavanja sigurnosti najviših državnih zvaničnika zaprećena je kazna do tri godine zatvora.

http://www.pressonline.rs/info/poli...retnji-tadicu-i-djelicu-vracen-u-istragu.html



Дакле,

Зашто је тада у том периоду било пожељно да се било какво узнемиравање јавности санкционише, а сада су поједини у фазону постуте дечаке, то је перформанс?

Ти појединци су аплаудирали на тадашња хапшења, и још су вршили отворени притисак на суд да пресуди строжије.


Која је разлика између вешала, лутке и плаката?
 
Pa da su ovi veseljaci javno vikali i podsticali i ostale prisutne da viču recimo obesićemo Vučića ili Vučiću proći ćeš ko Čaušesku onda bi se mogla povlačiti paralela sa slučajem gospodina Radisavljevića i njegovim perfomansom sa lutkom ,ovako nidje veze , jer te plastične cevi u formi vešala mogu da se odnose i na Djilasa,Sorosa ili recimo na šunke i kobasice koje se u ovo doba godine vešaju .
 
Kimiju 16 meseci robije zbog lutke Brankice Stanković
https://www.telegraf.rs/vesti/248296-kimiju-16-meseci-robije-zbog-lutke-brankice-stankovic

Година 2009. Фудбалска утакмица Партизан-Шахтјор. Вођа навијача Партизана држи лутку новинарке Бранкице Станковић. Дело је оквалификовано као угрожавање сигурности и претња.

Казна затвора 16 месеци.

..........
 
Pa da su ovi veseljaci javno vikali i podsticali i ostale prisutne da viču recimo obesićemo Vučića ili Vučiću proći ćeš ko Čaušesku onda bi se mogla povlačiti paralela sa slučajem gospodina Radisavljevića i njegovim perfomansom sa lutkom ,ovako nidje veze , jer te plastične cevi u formi vešala mogu da se odnose i na Djilasa,Sorosa ili recimo na šunke i kobasice koje se u ovo doba godine vešaju .


On se sve vreme zaleće na Željka Mitrovića, i mislim da sam ja lično i svi mi poslanici Dveri pogrešili što se mi nismo stavili na čelo, a ne da strada danas i leži u pritvoru taj čovek. Mi smo trebali da se obračunamo sa Mitrovićem i mi ćemo to uraditi - rekao je Obradović.

Da li tuzilastvo treba da pita Staresinu sta znaci obracunacemo se, jer smo pogresili sto smo pustili obicnog coveka da se obracuna?

- - - - - - - - - -

Ili je to rezervisano samo kad rade zestoki momci, a ne sekaperse lajave?
 
U nekom momentu Kurta izgubi naklonost, a dobije je Murta, pa ga pripuste na Kurtu.

Kako sve kreira jedan centar vremenom postaju neinvetivni i već viđeni, ali kako im je prošlo , dva tri puta za rukom do tada misle da do beskraja mogu na isti način.

да, они немају никог трећег у понуди. курта је немац, нпр курт валдхајм, а мурта је мурат, морт, смрт.
зато смо одавно у ситуацији да на изборима бирамо од два зла мање зло, како ветар дуне тако народ окреће.
тешко ће неко аутентичан ускоро доћи на политичку сцену јер су поубијали људе и опљачкали земљу, нема много шансе.
само време може променити ствари, треба времена да се створи нова елита која ће понудити трећу четврту или коју већ опцију.
а времена за чекање нема, треба живети, а да би се живело нормално треба скинути паразите, значи и курту и мурту.
 
https://hr.wikipedia.org/wiki/Damoklov_mač

800px-Damocles-WestallPC20080120-8842A.jpg


DAMOKLOV MAČ

Damoklo je bio dvorjanin cara Dionizija. Bio je hvalisavac i zavidnik, koji je koristio svaku priliku kako bi pohvalio veliku sreću i moć koju Dionizije ima kao vladar. Dioniziju je to dojadilo, pa mu je ponudio da zamijene mjesta na jedan dan, kako bi mogao osjetiti sve "čari" vladanja. Damoklo je uživao u kraljevskim počastima, a najviše na svečanoj večeri. Tada je primjetio da mu iznad glave visi veliki, oštri mač obješen samo o jednu konjsku dlaku. Odmah je izgubio volju za slavljem i nije ga više zanimala ukusna hrana i moć.

"Damoklo se ukočio. Zaboravio je popiti vino, nazdraviti svojoj sreći. Ruke su mu zadrtale. Dao je znak rukom glazbenicima da prestanu sa svirkom, plesačima da se izgube iz dvorane. Užasnut, gledao je prema oštrici koja je visjela nad njegovom glavom. Nije se usudio napraviti nijedan nagao pokret, da njime ne bi uznemirio zrak, kako se tanka nit ne bi zanjihala i prekinula. Samo je želio da se kradom izvuče iz dvorane, iz dvorca, da se nađe što dalje od ovoga mjesta.
Dionizije je sjedio na začelju velikoga gozbenog stola.
- Što je, prijatelju? - upitao ga je prinoseći čašu ustima - Zašto si se ukočio i problijedio? Kao da si izgubio želju za jelom i pićem?
- Taj mač, taj mač - prošaputao je Damoklo - Zar ga ne vidiš?"
- Naravno da ga vidim - reče Dionizije - Ja ga gledam svakoga dana. On uvijek visi nad mojom glavom. Svakoga dana netko može prerezati tanku nit o kojoj visi. To može učiniti netko od mojih savjetnika tko se osilio, netko tko mi zavidi poput tebe, netko tko huška narod protiv mene. To može učiniti netko potplašen od kralja susjedne zemlje, koji bi se htio domoći mojega bogatstva i prijestolja. Ili bih ja sam mogao u nekomu času učiniti nešto nesmotreno, što izaziva pad i smrt. Ako želiš biti vladar, onda moraš prihvatiti i opasnosti, koje vrebaju jednog vladara. Jer svaka vlast i vladarstvo donose svoje kušnje i pogibli.
- Da, vidim... - reče Damoklo - Bio sam u zabludi misleći da je kraljevanje samo puko uživanje. Razumijem tek sada da ti imaš mnoge brige i mnoge obveze, osim što imaš bogatstvo i slavu. Ne bih želio ni časa dulje sjediti na tvojemu mjestu.
I tako se Damoklo vratio svojoj kući, sretan što nije Dionizije."
 
Poslednja izmena:
On se sve vreme zaleće na Željka Mitrovića, i mislim da sam ja lično i svi mi poslanici Dveri pogrešili što se mi nismo stavili na čelo, a ne da strada danas i leži u pritvoru taj čovek. Mi smo trebali da se obračunamo sa Mitrovićem i mi ćemo to uraditi - rekao je Obradović.

Da li tuzilastvo treba da pita Staresinu sta znaci obracunacemo se, jer smo pogresili sto smo pustili obicnog coveka da se obracuna?

- - - - - - - - - -

Ili je to rezervisano samo kad rade zestoki momci, a ne sekaperse lajave?
Pa neka ga pita , ne smemo zaboraviti da je Boletov idol Mita bio jedan od najpoznatijih advokata u KJ ,čak i ministar pravde , tako da nema sumnje da bi se i Bole odazvao pozivu odvjetništva .
 
Ћао.

Имамо ових дана случај ношења фамозних вешала на јавном скупу. На страну то коме су упућена као порука, Србија има историју чудног односа према претњама,

и стварима које се доживљавају као претње.

Идемо мало у времеплов.



https://www.telegraf.rs/vesti/248296-kimiju-16-meseci-robije-zbog-lutke-brankice-stankovic

Година 2009. Фудбалска утакмица Партизан-Шахтјор. Вођа навијача Партизана држи лутку новинарке Бранкице Станковић. Дело је оквалификовано као угрожавање сигурности и претња.

Казна затвора 16 месеци.

Прво је шесторо осумњичених ослобођено, а онда:


https://www.blic.rs/vesti/hronika/razresiti-sudiju-koja-je-oslobodila-huligane/p5exdhl

Онда је Министарство правде (Слободан Хомен, Снежана Маловић - незванична контрола ДуПе - један од координатора данашњег СзС), неуставно утицало на ВСС да разреши судско веће које је донело такву одлуку.

Након притисака из извршне власти и Демократске странке (Тадић, ДуПе, и остали), суд доноси одлуку о казни затвора од 16 месеци, и ако није доказано да је лице Милош Радисављевић узвикивало паролу, кроз редовна снимања утакмице од стране надлежних из МУП-а.

Данас, коментари на притвор од месец дана за ношење вешала:

Janko Veselinovic






Питање за СзС је, да ли је онда кривично дело ношење лутке новинарке?

Како ће уговор са грађанима потписати Душан Петровић који је незванично руководио правосуђем у периоду када се због држања лутке хапсило?

Даље, идемо још у историју, у 2008 годиницу.



Tadić i Đelić trebalo bi da svedoče na okolnost da li smatraju da im je bezbednost bila ugrožena plakatima kojima je 2. maja Simonović oblepio Beograd, posle potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, na kojima su bile njihove fotografije i natpisi "državni neprijatelj" i "Jedan je Puniša Račić".
Simonović je u istrazi odbacio sve navode optužbe koja ga tereti za krivično delo ugrožavanje bezbednosti Tadića i Đelića ističući da plakatima koje je lepio nije imao nameru nikome da preti, već da izrazi revolt povodom potpisivanja S S P-a.
Za krivično delo ugrožavanja sigurnosti najviših državnih zvaničnika zaprećena je kazna do tri godine zatvora.

http://www.pressonline.rs/info/poli...retnji-tadicu-i-djelicu-vracen-u-istragu.html



Дакле,

Зашто је тада у том периоду било пожељно да се било какво узнемиравање јавности санкционише, а сада су поједини у фазону постуте дечаке, то је перформанс?

Ти појединци су аплаудирали на тадашња хапшења, и још су вршили отворени притисак на суд да пресуди строжије.


Која је разлика између вешала, лутке и плаката?

E, de si. Šta ima novo?
 

Back
Top