Omiljena zemlja za Balkance: Plata preko 5.000 EUR

Samo priblizavanje EU znaci da moramo da uvedemo pristojne zakone (ok,ne slazem se sa porodicnim zakonima u EU) i da se POSTUJU.
Smanjenje sive ekonomije,korupcije,burazerske ekonomije...Ja o tome pricam.Kod nas da se zakoni postuju kao u nekim sredjenim zemljama,bili bi sasvim pristojno mesto za zivot.Ali za to mora da se menja svest naroda,pa onda vlast.
 
Samo priblizavanje EU znaci da moramo da uvedemo pristojne zakone (ok,ne slazem se sa porodicnim zakonima u EU) i da se POSTUJU.
Smanjenje sive ekonomije,korupcije,burazerske ekonomije...Ja o tome pricam.Kod nas da se zakoni postuju kao u nekim sredjenim zemljama,bili bi sasvim pristojno mesto za zivot.Ali za to mora da se menja svest naroda,pa onda vlast.

Tako je prvo svest naroda. Ali ne zbog EU jer kao sto vidis Rumunija je ogrezla u korupciji, Hrvatska u nacizmu. Eu izgleda jedino zanima spoljnopoliticka usaglasenost.

Da se vratim na temu. Dakle jeste Danska uredjenija, ali meni je milija Srbija ovakva kava je, prvenstveno jer je jeftinija, nemam jezicku barijeru, ne osecam se kao stranac i finansijski mi je jako dobro. To sad sto nije demokratija, mi je u Srbiji nikad nismo ni imali i mozda je tako i bolje. Kada se poredi pismenost severnjaka sa Balkanom vidi se da ovaj narod nije pismen. Kao takav je i sebican. Kao sebican je sklon korupciji.

Ko ne moze to da trpi mora preko, kome ne smeta lepo mu je ovde.
 
Poslednja izmena:
Kad bi Srbi shvatili nekoliko bitnih stvari,mnogo bi nam bolje bilo.Da ako hocemo da se menjamo-pocinjemo sami od sebe,ne cekamo komsiju...Da je vlast smenjiva,onoliko puta koliko treba.Da se nezadovoljstvo necim ne izrazava-cuti kad nije gore...da se ne zadovoljavamo izborom manjeg zla,nego necim sasvim drugim...
Vidi samo Grke...Sta im je Bog dao,a ne umeju da iskoriste.Lenjost ih ubija.Ni mi nismo daleko od njih.
 
Kad bi Srbi shvatili nekoliko bitnih stvari,mnogo bi nam bolje bilo.Da ako hocemo da se menjamo-pocinjemo sami od sebe,ne cekamo komsiju...Da je vlast smenjiva,onoliko puta koliko treba.Da se nezadovoljstvo necim ne izrazava-cuti kad nije gore...da se ne zadovoljavamo izborom manjeg zla,nego necim sasvim drugim...
Vidi samo Grke...Sta im je Bog dao,a ne umeju da iskoriste.Lenjost ih ubija.Ni mi nismo daleko od njih.

Ko god krene od sebe jako lepo zivi u Srbiji tako da ne brini ti za ostale koji su u glibu. A bolje nece biti dok ko god iole zna da razmislja odlazi. Zbog takvih kao ti koji su pobegli ovde ne moze da bude bolje nikad. Da ne govorim o polovini glasaca koji su ostali, imaju mozga a dopustaju da ih terorise najnizi sloj stanovnistva glasanjem.
 
Omiljena zemlja za Balkance: Plata preko 5.000 EUR


Kopenhagen -- Za narode sa Zapadnog Balkana, pored Nemačke, Austrije i Švajcarske, među favoritima je i Danska.


Po površini je manja od Bosne i Hercegovine, a ima oko 5,5 miliona stanovnika. Poznata je po odličnoj socijalnoj politici i veoma visokim platama.

Kako piše "Poslovni dnevnik", Danska je jedna od najuređenijih i najstabilnijih država na svetu i to se vidi na svakom koraku. Baš je ovih dana objavljeno da je to zemlja s najmanje korupcije na svetu. Skupo je, ali su i plate velike. Prosečna bruto plata je 5.124 evra. Visoki su i porezi, ali su zato povlastice takve da se niko ne buni.

Kako piše ovaj hrvatski portal, Danska za podizanje nataliteta isplaćuje “ekonomsku pomoć” deci do 18. godine – od 2.500 evra godišnje za decu do dve godine. Do 1.500 evra godišnje za one od 15. do 18. godine. Vrtići su im u prirodi, a obrazovanje je potpuno besplatno – od prvog razreda do kraja fakulteta.

Kako pišu hrvatski mediji, ona je dobra destinacija za nekoga ko želi da zaradi i usput nauči poštuje zakon. Jer strogo poštovanje zakona ovde je princip života. I to se oseća na svakom koraku.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2019&mm=02&dd=04&nav_id=1501740

Odlican izbor nema sta.

Pa šta vi rvati čekate ?

Pravac Danska.

Vorwärts!
 
Tako je prvo svest naroda. Ali ne zbog EU jer kao sto vidis Rumunija je ogrezla u korupciji, Hrvatska u nacizmu. Eu izgleda jedino zanima spoljnopoliticka usaglasenost.

Da se vratim na temu. Dakle jeste Danska uredjenija, ali meni je milija Srbija ovakva kava je, prvenstveno jer je jeftinija, nemam jezicku barijeru, ne osecam se kao stranac i finansijski mi je jako dobro. To sad sto nije demokratija, mi je u Srbiji nikad nismo ni imali i mozda je tako i bolje. Kada se poredi pismenost severnjaka sa Balkanom vidi se da ovaj narod nije pismen. Kao takav je i sebican. Kao sebican je sklon korupciji.

Ko ne moze to da trpi mora preko, kome ne smeta lepo mu je ovde.
Ne moze niko biti srecno bogat u nesrecnoj i siromasnoj zemlji.

Bez obzira ko kako finansijski stoji u ovom drustvu, kolektivno smo svi povezani i niko nije izuzet od negativnih stvari. Mozes ti da izgradis lepu kucu, ali preko puta ce ti komsija praviti baraku i gomilati otpad a ti nista neces moci da uradis da ga sprecis u tome, jer drzava ne funkcionise. Mozes ti da kupis super auto ali ces da vozis po rupama. Mozes da ides na preglede kod privatnih lekara ali kada slucajno budes slomio nogu hitno ce te smestiti u Klinicki centar na ortopediju pa ces da lezis u prljavim krevetima i cekas svoj red, jer mi privatne bolnice nemamo.

Ne mozes ti sebe da izolujes u jednom losem sistemu. Ti mozes svoj polozaj u tom losem da poboljsas ali sto je kolektivu losije, bice i tebi, na direktan ili indirektan nacin.

Onda upravo, ta svest o kojoj pricas nece moci bez obzira na svoju finansijsku situaciju da izdrzi vise odsustvo svesti svojih sunarodnika.

Mi svi koji smo ovde rodjeni smo vezani za svoju zemlju porekla raznoraznim jakim vezama. Da li ce neko otici ili ne, ne zavisi samo od zelje vec i od okolnost i mogucnosti. Naravno da neko ko ima dobru platu za nase uslove nece da se iseljava po svaku cenu da bi ziveo u uredjenom i po svim objektivnim (a ne subjektivnim parametrima tipa nema hrane bez sarme i niko ne zna da se zabavlja osim nas) boljem drustvu, ali ako barem nacelno te zelje ili teznje nema, meni to ipak govori o odusustvu svesti kod te osobe jer je nemoguce da se kao osoba na visem stepenu civilizacijskog napretka zadovoljavas sredinom i standardima sredine koja stvara drustvo na nizem stepenu civilizacijskog napretka.
 
Ne moze niko biti srecno bogat u nesrecnoj i siromasnoj zemlji.

Bez obzira ko kako finansijski stoji u ovom drustvu, kolektivno smo svi povezani i niko nije izuzet od negativnih stvari. Mozes ti da izgradis lepu kucu, ali preko puta ce ti komsija praviti baraku i gomilati otpad a ti nista neces moci da uradis da ga sprecis u tome, jer drzava ne funkcionise. Mozes ti da kupis super auto ali ces da vozis po rupama. Mozes da ides na preglede kod privatnih lekara ali kada slucajno budes slomio nogu hitno ce te smestiti u Klinicki centar na ortopediju pa ces da lezis u prljavim krevetima i cekas svoj red, jer mi privatne bolnice nemamo.

Ne mozes ti sebe da izolujes u jednom losem sistemu. Ti mozes svoj polozaj u tom losem da poboljsas ali sto je kolektivu losije, bice i tebi, na direktan ili indirektan nacin.

Onda upravo, ta svest o kojoj pricas nece moci bez obzira na svoju finansijsku situaciju da izdrzi vise odsustvo svesti svojih sunarodnika.

Mi svi koji smo ovde rodjeni smo vezani za svoju zemlju porekla raznoraznim jakim vezama. Da li ce neko otici ili ne, ne zavisi samo od zelje vec i od okolnost i mogucnosti. Naravno da neko ko ima dobru platu za nase uslove nece da se iseljava po svaku cenu da bi ziveo u uredjenom i po svim objektivnim (a ne subjektivnim parametrima tipa nema hrane bez sarme i niko ne zna da se zabavlja osim nas) boljem drustvu, ali ako barem nacelno te zelje ili teznje nema, meni to ipak govori o odusustvu svesti kod te osobe jer je nemoguce da se kao osoba na visem stepenu civilizacijskog napretka zadovoljavas sredinom i standardima sredine koja stvara drustvo na nizem stepenu civilizacijskog napretka.

Vidis upravo sam ja bio i radio na Zapadu i skontao da tamo nisu samo standardi drugaciji. Posto si svesna komsije koji gomila otpad, da li si svesna negativnih pojava zapadnog drustva? Razmisli malo o tome pa ces dobiti mrtvu trku izmedju odlaska i ostanka. Prevagnu neke kljucne stvari. Odlaze mahom oni koji ovde nemaju nista i moraju. Manjina odlazi jer se zaista dobro na zapadu prodaju. Veeeeelika manjina. Ali vecinu je naterala muka i na Zapadu su najniza klasa, koja rmbaci po dva posla da bi sastavila kraj s krajem.

Naravno da bih se sutra iselio na Zapad kada bih snimio neki holivudski film i stekao honorar od nekoliko miliona. Naravno da sam Djokovic da ne bih ziveo u Srbiji. Ali imas milione i milione Srba koji sasvim lepo prihoduju u Srbiji i to im je bolje nego da kao vecina nasih iseljenika lomi kicmu na Bausteli. Ti Srbi koji su ovde a ima nas 7 miliona, svako je nasao svoj modus. Srbija ima masu masu benefita za Srbina koji na Zapadu jednostavno ne postoje.

Ovde ti je porodica, ovde su ti prijatelji. Idem ulicom u kojoj sam prvi put deovjku poljubio. Majka i otac su mi ovde. Svi govore srpski i niko me ne smatra strancem. Ja ne znam ni o kojim deponijama pricate? Pa jeste ima prljavstine ali kada setam recimo kroz Beograd ima papirica, ali brale, Bg je cist. Pa bio sam u RImu i nije nista cisci. A Rim je zapad.

Dakle moje misljenje je da nasem narodu jeste mesto u Srbiji. A manjina snobova koja misli da je civilizacijski naprednija, smatra sugradjane za olos i zeli da se iseli u neku Dansku da bi tamo izigravali froncle... po meni je ta manjina klasicna odrodjena i nece biti nigde zadovoljna. Zato mahom i dolaze ovde da nama dokazu kako je tamo nesto kao bolje i da su oni najpametniji. Da to jeste tako, taj kompleks ne bi postojao i ne bi gubili vreme ovde sa nizim bicima ;)

Garantujem da radnicke plate skoce na 500 eur sa ovih 300 da niko ne bi isao na Zapad. Ni vecina IT strucnjaka ne bi isla jer mogu odavde da rade distant. Zato Srbija i ima preko milijardu dolara godisnji izvoz IT usluga.

Da je to tako kako pricate vi koji ste nezadovoljni i neostvareni pa vam cela drzava kriva, pa ne bi imali ni dolar izvoza IT. Svi bi otisli da zive u Kopenhagenu. A ono cvrc.. vidis ti milijarda izvoza.


SVe je to u redu, ali nije narod glup. Narod ima poslovicu svuda podji kuci dodji. Nije ona dzabe izmisljena ;)

- - - - - - - - - -

Najveci hejter, pljuvaci i ekstremisti su oni koji su u stvari nezadovoljni sobom, svojim sexualnim zivotom i slicno. Oni mogu da se isele i na Mars, ali svoje probleme nose sa sobom.

I DA moze covek da bude presrecan u svakoj zemlji. U toj izjavi i pokazujes da si nezadovoljna sobom. Mislis li ti da je milijardu Kineza nesrecno? Milijarda siromasnih indijaca da je nesrecna? Ljudi svuda zive najbolje sto mogu. A najveca sreca koju covek moze da ima nije uredjena drzava, plata, auto, ciste ulice. To su zadovoljstine za polupane ljude nezadovoljne.

Prava sreca jeste da nisi gladan, zedan, da imas zenu, decu, prijatelje, da imas socijalizaciju zdravu. Zdrava socijalizacija je jedina sreca. To nikakve pare ne mogu da kupe. Ali to su vec price koje ti i slicni ne bi razumeli tako da...

Eno vidim u Parizu i Francuskoj zuti prslci presrecni sto zive na Zapadu. A zapitaj se kakvi su protestanti ljudi i zasto su bas protestanstske drzave matematicki najbogatije zemlje na svetu. Iskreno ja ih odlicno poznajem i pre bih ziveo sa katolicima, muslimanima nego sa protestantima. Ne bih navodio razloge jer bih bio optuzen za versku netoleranciju.

Sa svima ali sa njima nikad.
 
Poslednja izmena:

Pogledajte listu poslodavaca koji dolaze po radnike u Banja Luku



Proljetni Sajam zapošljavanja MojeDelo.com još jedna prilika za direktan kontakt sa slovenačkim poslodavcima. Preko 20 poslodavaca traži više od 130 radnika.

Najveći Slovenački portal zapošljavanja MojeDelo.com, u četvrtak, 28. marta u Salonu Jelena, Banja Luka organizuje Sajam zapošljavanja. Na sajmu će se predstaviti preko 20 poslodavaca koji su iskazali potrebu za preko 130 radnika različitih zanimanja.

Među profesijama, za koje se procjenjuje da su u deficitu u Sloveniji u 2019. godini, najizraženiji je deficit kod zavarivača, alatničara, vodoinstalatera, fizioterapeuta, mašinskih inženjera, mehaničara, građevinskih inženjera, zubara, mesara i medicinskih sestara. Najveći udio slovenačkih poslodavaca koji imaju poteškoća u pronalaženju radnika je u sljedećim aktivnostima: ugostiteljstvo (69%), građevinarstvo (62%), zdravstvo i socialna skrb (62%), ostale poslovne aktivnosti (61%) i djelatnost prerade (56%).

Na prošlogodišnjem sajmu zadovoljeno je od 40 do 45 procenata potreba poslodavaca za radnicima

Najčešće slovenački poslodavci traže nove radnike u bivšim republikama Jugoslavije iz građevinske, transportne i skladišne industrije.

Sajam će biti održan u periodu od 9 do 17 časova a ulaz je slobodan.

Na sajmu će posjetitelji moći napraviti test engleskog jezika i poslušati predavanje „Kako što prije do radnih dozvola“. Više informacija o poslodavcima i programu možete pronaći na

www.sajamzaposljavanja.com.

Slijedi lista poslodavaca koji su do danas potvdrili prisustvo.

https://www.biznisinfo.ba/pogledajte-listu-poslodavaca-koji-dolaze-po-radnike-u-banja-luku/
 

Back
Top