Bošnjaci: 9. januar neustavan i diskriminirajući praznik

Najjače je, i pored tog verskog momenta za koji si u pravu, što bi čak i muslimani, kada bi se našli u sličnoj situaciji kao Hrvati, potražili zaklon kod Srba. Zato što se svi mi jako dobro poznajemo i znamo šta možemo da očekujemo jedni od drugih. Recimo, ja bih se pre borio do poslednjeg metka nego prebegao na jednu ili drugu stranu, prosto zato što im ne verujem. Dok oni znaju da, ukoliko ne pristupe neprijateljski, od nas neće dobiti sličan tretman. To jest, znaju da mi ne ubijamo bez razloga, odnosno kada nismo direktno napadnuti.
Штос је у томе што су прошла времена толике српске наивности, јер, данас -у доба претрпаности медијима и информацијама- више нико не може, и поред свих ријалитија, кретенитујућих серија и таблоида да подвали и најглупљима причу о некаквом "братству и јединству". Једноставно, сад сви знају за хрватску и муслиманску притворност и кривоверност- нема тог "броза" који би опет то могао да подвали ма и најглупљим Србима.
Једноставно- не верује им више нико.
Али, увек могу да добију неку аутономију, неку своју регијицу, у којој их нико неће дирати док су мирни, не дирају никог и не траже оно што другоме не дају.
И то је једини начин да уопште опстану.
 
Da li tebi ovo lici na tzv drzavu BiH? :D

defile-srpska-vojska.jpg

Ne rekoh li vec! Meni lici na tarabu, na kojoj pise p..cka i pored probusena rupa, pa ti probaj i uvjeri se.....
 
Za to sto ne postoje vjecna prijateljstva, nego su samo vjecni interesi. Pogledaj, covic umjesto u Sarajevu sjedi i smjeska se u etnicki ociscenoj od Hrvata Banjaluci. Pitas li se zasto....

Da, ali kao što rekoh, mene ni bliski susret sa smrću ne bi naterao da odem kod vas ili Hrvata, a i retko koji Srbin bi bio spreman na tako nešto. Dok kod vas i njih nema izuzetaka, kada ste ugroženi, nećete razmišljati da pobegnete kod Srba, ukoliko vas u tom trenutku oni ne ugrožavaju. I znam zašto Čović sedi u etnički čistoj Banjaluci. Takođe iz interesa. Procenio je da mu je bitniji opstanak Hrvata u BiH od mantranja o hrvatskoj Banjaluci. Ono što ti treba da se zapitaš je kako ste od nekadašnjih saveznika uspeli da napravite zagriženije neprijatelje nego što su vam to Srbi ikada bili...
 
Ne rekoh li vec! Meni lici na tarabu, na kojoj pise p..cka i pored probusena rupa, pa ti probaj i uvjeri se.....

Svako prema svojim afinitetima. Recimo, ja kad vidim na šta liči Sarajevo ili neka druga muslimanska mahala, svestan sam da to nije moje. Dok ti misliš kako su ovo neki prolaznici koji će sutra da se spakuju i odu. Samo, razlika između vas i nas je što mi nemamo pretenzija na vaše, dok biste vi i dalje da upravljate našim. Takvo neuvažavanje tuđih interesa vas je i nabilo u 23 posto.
 
Orator bi trebalo da razmišlja kako da napravi svoju državu,pa da i Bošnjaci konačno imaju svoju državu,u kojoj se oni pitaju i u kojoj se živi po njihovim pravilima.A ne kao Kurdi ili ,ne daj Bože,Romi.Ali,ne,oratoru je bitnije da gleda šta se rad u drugim državama.Zanimljivije mu je to što se dešava u republici Srpskoj od činjenice da on pripada narodu bez Zemlje.
 
Orator bi trebalo da razmišlja kako da napravi svoju državu,pa da i Bošnjaci konačno imaju svoju državu,u kojoj se oni pitaju i u kojoj se živi po njihovim pravilima.A ne kao Kurdi ili ,ne daj Bože,Romi.Ali,ne,oratoru je bitnije da gleda šta se rad u drugim državama.Zanimljivije mu je to što se dešava u republici Srpskoj od činjenice da on pripada narodu bez Zemlje.

To i meni nije jasno. Zašto recimo oni ne potegnu pitanje nezavisnosti, pa da probaju malo sami sobom da upravljaju? A odgovor je verovatno taj da su uvek živeli na tuđ račun, pa za drugačije jednostavno ne znaju...
 
Da, ali kao što rekoh, mene ni bliski susret sa smrću ne bi naterao da odem kod vas ili Hrvata, a i retko koji Srbin bi bio spreman na tako nešto. Dok kod vas i njih nema izuzetaka, kada ste ugroženi, nećete razmišljati da pobegnete kod Srba, ukoliko vas u tom trenutku oni ne ugrožavaju. I znam zašto Čović sedi u etnički čistoj Banjaluci. Takođe iz interesa. Procenio je da mu je bitniji opstanak Hrvata u BiH od mantranja o hrvatskoj Banjaluci. Ono što ti treba da se zapitaš je kako ste od nekadašnjih saveznika uspeli da napravite zagriženije neprijatelje nego što su vam to Srbi ikada bili...

Pa to ti i govorim. Da ne idemo dalje od dogovora Cvetkovic-Macek, Tudjman-Milosevic, Boban-Karadjic, Dodik-Covic...kontas....
 
Najjače je, i pored tog verskog momenta za koji si u pravu, što bi čak i muslimani, kada bi se našli u sličnoj situaciji kao Hrvati, potražili zaklon kod Srba. Zato što se svi mi jako dobro poznajemo i znamo šta možemo da očekujemo jedni od drugih. Recimo, ja bih se pre borio do poslednjeg metka nego prebegao na jednu ili drugu stranu, prosto zato što im ne verujem. Dok oni znaju da, ukoliko ne pristupe neprijateljski, od nas neće dobiti sličan tretman. To jest, znaju da mi ne ubijamo bez razloga, odnosno kada nismo direktno napadnuti.

To je našs slabost koja će nas koštati glave.
 
Pa to ti i govorim. Da ne idemo dalje od dogovora Cvetkovic-Macek, Tudjman-Milosevic, Boban-Karadjic, Dodik-Covic...kontas....

I dalje mi nisi odgovorio na pitanje, šta misliš zašto su se Hrvati otuđili od vas, a približili nama? Ja znam zašto, ali to je ono što ti tek treba da uvidiš. Kao i činjenicu da vi jednostavno nemate snage da idete protiv svih. Mi imamo, brojniji smo od svih ostalih zajedno, pa smo tako mogli u isto vreme da trpimo sankcije i ratujemo na deset strana. Ali vi niste mi, osim činjenice da ste otpali od nas nekada davno.

- - - - - - - - - -

Sta mislite, koliko dugo ce jos hrvatski veleposlanik u tzv. BiH Ivan Del Vechio biti na toj funkciji? Dan? 2 dana? Imam osjecaj da mu je karijera odzvonila za sva vremena. :D

Ako muslimani ovako nastave, Hrvatska će da otvori svoju ambasadu u Banjaluci i postaviti njega za ambasadora :D
 
Orator bi trebalo da razmišlja kako da napravi svoju državu,pa da i Bošnjaci konačno imaju svoju državu,u kojoj se oni pitaju i u kojoj se živi po njihovim pravilima.A ne kao Kurdi ili ,ne daj Bože,Romi.Ali,ne,oratoru je bitnije da gleda šta se rad u drugim državama.Zanimljivije mu je to što se dešava u republici Srpskoj od činjenice da on pripada narodu bez Zemlje.

Anex 1 Bosna i Hercegovina nastavlja svoj kontinuitet i teritorijalni integritet u medjunarodnim priznatim granivcama. Na Istriveru se viori drzavna zastava. Svaki njezin drzavljan posjeduje B i H pasos, i da vise ne nabrajam. Bosna je starija od svih svojih naroda, i je uvjek bila multietnicka i takva ce i ostati! Nju ce braniti njezini gradjani koji su uvjek bili u vecini i nad nacionalistima. I kada Bosnjaka bude iznad 80% nikada za sebe nece traziti veca prava nego sto bih i drugima i drugacijima dali. Eto vidis u cemu je razlika imedju Oratora vi vas Utorenoh nacionalista...
 
Anex 1 Bosna i Hercegovina nastavlja svoj kontinuitet i teritorijalni integritet u medjunarodnim priznatim granivcama. Na Istriveru se viori drzavna zastava. Svaki njezin drzavljan posjeduje B i H pasos, i da vise ne nabrajam. Bosna je starija od svih svojih naroda, i je uvjek bila multietnicka i takva ce i ostati! Nju ce braniti njezini gradjani koji su uvjek bili u vecini i nad nacionalistima. I kada Bosnjaka bude iznad 80% nikada za sebe nece traziti veca prava nego sto bih i drugima i drugacijima dali. Eto vidis u cemu je razlika imedju Oratora vi vas Utorenoh nacionalista...

E vidiš, to su ti upisi na tarabi koji ništa ne znače na terenu. Uzgred, Bosna nije bila uvek multietnička, prvo su tu bili samo Srbi, pa su tek onda nastali drugi postepenim otpadanjem od Srba. A građani koje pominješ neće biti dovoljni da odneseš prevagu kada je reč o Srpskoj.
 
I dalje mi nisi odgovorio na pitanje, šta misliš zašto su se Hrvati otuđili od vas, a približili nama? Ja znam zašto, ali to je ono što ti tek treba da uvidiš. Kao i činjenicu da vi jednostavno nemate snage da idete protiv svih. Mi imamo, brojniji smo od svih ostalih zajedno, pa smo tako mogli u isto vreme da trpimo sankcije i ratujemo na deset strana. Ali vi niste mi, osim činjenice da ste otpali od nas nekada davno.

- - - - - - - - - -



Ako muslimani ovako nastave, Hrvatska će da otvori svoju ambasadu u Banjaluci i postaviti njega za ambasadora :D

Pa kako bih htjeo da ti odgovorim, da ti crtam. Svi ti dogovori su, dogovor Srba i Hrvata protiv Bosnjaka. Izmedju toga dogodio se i Knin i vukovar i jos mnogih medjusobnoh pokolja, ali na kraju interesi su uvjek prevladavali....
 
Anex 1 Bosna i Hercegovina nastavlja svoj kontinuitet i teritorijalni integritet u medjunarodnim priznatim granivcama. Na Istriveru se viori drzavna zastava. Svaki njezin drzavljan posjeduje B i H pasos, i da vise ne nabrajam. Bosna je starija od svih svojih naroda, i je uvjek bila multietnicka i takva ce i ostati! Nju ce braniti njezini gradjani koji su uvjek bili u vecini i nad nacionalistima. I kada Bosnjaka bude iznad 80% nikada za sebe nece traziti veca prava nego sto bih i drugima i drugacijima dali. Eto vidis u cemu je razlika imedju Oratora vi vas Utorenoh nacionalista...

Lepo to izgleda na papiru.No,činjenica je da BiH ima nešto što se zove "Visoki predstavnik".Ima neka 3 predsednika-ludilo :zblesav: Živi,zahvaljujući tome što neki strani faktori,za sada,žele da živi.Tako se i finansira i održava jaku,a potpuno veštačku valutu,koja ne odražava realno stanje privrede.
No,najbitnije je da to nije država Bošnjaka.Bošnjaci su samo njeni stanovnici.Imam i ja kolometar od mene jedan čisto Romski kvart.Oni su stanovnici Srbije,ali Srbija nije njihova nacionalna država.Oni to nemaju,kao što ni Bošnjaci nemaju svoju.
Evo ti jedan primer : 99,9 % Bošnjaka,uključujući i političare iz redova te grupacije bi sutra priznalo nezavisnost Kosova ili bi glasalo za Palestinu u UN.No,pošto BiH nije nihova država,bošnjački narod i političari ne mogu da ostvare svoje želje kroz mehanizme BiH.

- - - - - - - - - -

Dodajmo tome i činjenicu da Bošnjaci nemaju svoju zastavu i himnu,kao što je to kolega gore primetio

- - - - - - - - - -

A što je najluđe,Srbi slave dan Republike Srpske,mimo želje bošnjačkog naroda,koji tako nešto ne može sprečiti.Pa opet,bošnje dolaze na forum da nam pričaju o "svojoj zemlji"
 
Anex 1 Bosna i Hercegovina nastavlja svoj kontinuitet i teritorijalni integritet u medjunarodnim priznatim granivcama. Na Istriveru se viori drzavna zastava. Svaki njezin drzavljan posjeduje B i H pasos, i da vise ne nabrajam. Bosna je starija od svih svojih naroda, i je uvjek bila multietnicka i takva ce i ostati! Nju ce braniti njezini gradjani koji su uvjek bili u vecini i nad nacionalistima. I kada Bosnjaka bude iznad 80% nikada za sebe nece traziti veca prava nego sto bih i drugima i drugacijima dali. Eto vidis u cemu je razlika imedju Oratora vi vas Utorenoh nacionalista...

Ostavi se formalnosti Republika Srpska je faktički država , ima svoj ustav himnu , dan državnosti itd. Većina građana današnje Bosne na koje se ti pozivaš jeste za raspad ovakve Bosne to jest za mirno razdruživanje a jedina nit koja je održava ovakvu Bih jesu stranci a održavaju samo zahvaljujući vojnoj pretnji. Da nema te pretnje stvari bi išle svojim prirodnim tokom jednom mirnom razdruživanju koje je što se tiče Republike Srpske čista formalnost. I naravo da sve ovo dobro znaš samo. se tešiš, lažeš sebe i druge.
 
Poslednja izmena:
Da je makar nešto originalno nacrtano, nego skoro prekopirali Vartin simbol. Mora nešto u vezi Poljske da bude, tako su i titosloveni prekopirali poljsku himnu svojevremeno...

Pa nisu bas ni fulali, ima onaj zuti trokut koji jasno pokazuje na koga se ta zastava odnosi.

One zvjezdice su tu da im pruze iluziju kao da pripadaju Europi, a plava podloga je tu jer kad se pomijesa sa zutom ispadne zeleno, ko sarajevski nogostupi. z:D
 
Pa kako bih htjeo da ti odgovorim, da ti crtam. Svi ti dogovori su, dogovor Srba i Hrvata protiv Bosnjaka. Izmedju toga dogodio se i Knin i vukovar i jos mnogih medjusobnoh pokolja, ali na kraju interesi su uvjek prevladavali....

Ti pričaš o interesima kao da su pare, a u ovom slučaju izbor nije između manje para i više para, nego između života i smrti. Drugo, i u takvom izboru, pošto ne zavisi sve od tebe, nisi siguran jer moraš da se osloniš na milost drugih. Pa te ponovo pitam, kako je došlo do toga da se vaši decenijski saveznici Hrvati u izboru između života i smrti oslanjaju na nas, a ne na vas?
 
E vidiš, to su ti upisi na tarabi koji ništa ne znače na terenu. Uzgred, Bosna nije bila uvek multietnička, prvo su tu bili samo Srbi, pa su tek onda nastali drugi postepenim otpadanjem od Srba. A građani koje pominješ neće biti dovoljni da odneseš prevagu kada je reč o Srpskoj.

Mozes ti zanemarivati cinjenice koliko god hoces, ali one sa tim nece prestati postojati, i dalje su tu. Ne iznosim nikakve upise sa taraba,, iznosim ono sto pise u Daytonu, sto smo potpisali i sto smo se dogovorili. Sad sto neko to ne zeli ispostovat to je drugi par opanaka, ali te cinjenice i dalje stoje ....
 
Mozes ti zanemarivati cinjenice koliko god hoces, ali one sa tim nece prestati postojati, i dalje su tu. Ne iznosim nikakve upise sa taraba,, iznosim ono sto pise u Daytonu, sto smo potpisali i sto smo se dogovorili. Sad sto neko to ne zeli ispostovat to je drugi par opanaka, ali te cinjenice i dalje stoje ....



Где је Војска РС? Ко ју је укинуо и зашто? Хајде кад већ лупаш о Дејтону.
 

Back
Top