Besplatno obrazovanje

Da li mislite da je tako nesto ispravno

  • Da, poen je poen

  • Ne, to je nepravda prema radnicima

  • svako treba da placa svoj rucak


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ок, вратимо се теми.

Образовање је обавезно.
Од тог доступније не може .

Тема се бави трошењем пара пореског обвезника на залудно принудно школовање маса тупаџија који ће остати примитивни и глупи и након година проведених на присилном образовању.
 
Higher education in Denmark is free for students from the EU/EEA and Switzerland. Similarly, if you are participating in an exchange programme your studies in Denmark are free.
"Nothing is for free" is a saying that is true in many cases. But in Norway it is possible to get quality education without having to pay tuition fees. If certain prerequisites are met you could also be eligible for financial support that can pay for your living expenses. Through various fellowship programmes, scholarship schemes or student loans, international students can receive funding for a full degree or a limited number of semesters.
If you have a passport from a country of the EU/EEA or Switzerland, you are eligible to study in Sweden for free.

Six programs in Chinese Government Scholarship provide full scholarship for international students, including Bilateral Program, Chinese University Program, Great Wall Program, EU Program, AUN Program, PIF Program.

И тако даље.
 
Ок, вратимо се теми.

Образовање је обавезно.
Од тог доступније не може .

Тема се бави трошењем пара пореског обвезника на залудно принудно школовање маса тупаџија који ће остати примитивни и глупи и након година проведених на присилном образовању.

Koliko se sredstava troši na finansiranje kampanja političkih stranaka? Svrsishodnije je uložiti ih u obrazovanje.

Dakle, Srbija je u Evropi na prvom mestu po broju funkcionalno nepismenih. Poražavajuće, tragično.
Obrazovanje je neophodno.
Obrazovanom osobom je teže manipulisati.
 
Koliko se sredstava troši na finansiranje kampanja političkih stranaka? Svrsishodnije je uložiti ih u obrazovanje.

Dakle, Srbija je u Evropi na prvom mestu po broju funkcionalno nepismenih. Poražavajuće, tragično.
Obrazovanje je neophodno.
Obrazovanom osobom je teže manipulisati.
I sta ako je neko nepismen. Evo ja jos nisam naucio azbuku. Niti mi treba niti me zanima da naucim.

- - - - - - - - - -

И тако даље.

Te zemlje mogu si priustiti tako nesto. Srbija nemere.
 
I sta ako je neko nepismen. Evo ja jos nisam naucio azbuku. Niti mi treba niti me zanima da naucim.

Ne treba se hvaliti neznanjem.

"Ко не зна, а не зна да не зна - опасан је
- избегавајте га!
Ко не зна, а зна да не зна - дете је
- научите га!
Ко зна, а не зна да зна - спава
- пробудите га!
Ко зна и зна да зна - мудар је
- следите га!" (Konfučije)
 
ti spadas u prvu kategoriju. Jako plitko razmisljas. To je sigurno posledica drzavnog obrazovanja, a to zahteva uglavnom napamet ucenje. Ima retkih koji cene kreativnost i razmisljanje

Hvala što brinete o mojoj kreativnosti i razmisljanju. Lakše je "gledati u tuđe dvorište, nego sređivati svoje dvorište". To je odlika malicioznih osoba.

Moj posao zahteva logičko razmišljanje (prirodna nauka), a svoju kreativnost izražavam putem svog hobija (umetnost).

- - - - - - - - - -

ti spadas u prvu kategoriju. Jako plitko razmisljas. To je sigurno posledica drzavnog obrazovanja, a to zahteva uglavnom napamet ucenje. Ima retkih koji cene kreativnost i razmisljanje

Verujem da Vam je Konfučijeva misao bila poznata, samo sam Vas htela podsetiti na to.
 
Hvala što brinete o mojoj kreativnosti i razmisljanju. Lakše je "gledati u tuđe dvorište, nego sređivati svoje dvorište". To je odlika malicioznih osoba.

Moj posao zahteva logičko razmišljanje (prirodna nauka), a svoju kreativnost izražavam putem svog hobija (umetnost).

- - - - - - - - - -



Verujem da Vam je Konfučijeva misao bila poznata, samo sam Vas htela podsetiti na to.

Odlika narcisa je da stalno preuvelicava svoja dostignuca. DIskutujemo o temi.
 
skroman neskroman moras nauciti da ono sto koristis treba da platis. Obrazovanje je usluga, kao i svaka druga. Ako nemas priliku da studiras radis plocice., Ako si pametan to je bolje po tebe. Kako je opsti interes toboze taj da se finansiraju studenti koji dinara ne uplacujuj u budzet( poput dece nezaposlenih i bosnjaka i montegrina) .
 
skroman neskroman moras nauciti da ono sto koristis treba da platis. Obrazovanje je usluga, kao i svaka druga. Ako nemas priliku da studiras radis plocice., Ako si pametan to je bolje po tebe. Kako je opsti interes toboze taj da se finansiraju studenti koji dinara ne uplacujuj u budzet( poput dece nezaposlenih i bosnjaka i montegrina) .

Studio, ne studirao u Zemlji Srbistanu, nista ti ne vredi. Knjizica SNSa je vec druga prica. Jos ako si dobra pitchka... :hahaha1:

_nobody_
 
Koliko se sredstava troši na finansiranje kampanja političkih stranaka? Svrsishodnije je uložiti ih u obrazovanje.

Dakle, Srbija je u Evropi na prvom mestu po broju funkcionalno nepismenih. Poražavajuće, tragično.
Obrazovanje je neophodno.
Obrazovanom osobom je teže manipulisati.

Школовање је у Србији обавезно.
Сад прст на чело и запитај се зашто статистика каже то што наводиш или још боље, запитај се колико неписмених ти лично познајеш.
Образованом особом је лакше манипулисати.
Средства која се разбацују на школетине и политичаре боље би било утрошити на подизање шума по Србији.
 
Школовање је у Србији обавезно.
Сад прст на чело и запитај се зашто статистика каже то што наводиш или још боље, запитај се колико неписмених ти лично познајеш.
Образованом особом је лакше манипулисати.
Средства која се разбацују на школетине и политичаре боље би било утрошити на подизање шума по Србији.

Pa da... Razumem ja tebe. Imas 2 razreda osnovne skole, zato si i sturnuo iz Svabije. Nije lako raditi na gradjevini po 10 sati dnevno za minimalac. Mnogo lakse svirati 'armoniku u kafanama po UZASu, ovi nepismeni Srbi zemljoradnici placaju NErad neverovatno dobro! :aha2:

_nobody_
 
Pa da... Razumem ja tebe. Imas 2 razreda osnovne skole, zato si i sturnuo iz Svabije. Nije lako raditi na gradjevini po 10 sati dnevno za minimalac. Mnogo lakse svirati 'armoniku u kafanama po UZASu, ovi nepismeni Srbi zemljoradnici placaju NErad neverovatno dobro! :aha2:

_nobody_

Имам малко више, ал небитно пошто свакако то сматрам дангубом најцрњом.

Боље да сам уместо школе веџбо армунику по десет сати дневно или да сам трениро кунг фу.

Уопште, боље је било шта радити него стуцати пола живота на школовање па се једног дана пробудити и схватити да си мого да живиш ко господин човек и без тог дркања вишедеценијског.
 
Уопште, боље је било шта радити него стуцати пола живота на школовање па се једног дана пробудити и схватити да си мого да живиш ко господин човек и без тог дркања вишедеценијског.

Nazalost, tako je u Srbistanu. U Nemackoj potpuno suprotno. Ti se nalazis na pravom mestu sa svojom obrazovnom filozofijom. I ja sa svojom. :aha2:

_nobody_
 
Ne treba se hvaliti neznanjem.

"Ко не зна, а не зна да не зна - опасан је
- избегавајте га!
Ко не зна, а зна да не зна - дете је
- научите га!
Ко зна, а не зна да зна - спава
- пробудите га!
Ко зна и зна да зна - мудар је
- следите га!" (Konfučije)

a koja je razlika izmedju prve i zadnje kategorije , trebas biti u zadnjoj da bi uvideo

a i tada zbog razlicitih uglova gledanja , mozete imati razlicito misljenje , a obojica u 4 kat

1 i 4 ,obojica su ubedjeni da znaju , da su u pravu

cak je onaj iz prve kategorije spreman i da se posvadja , da se pobije
 
Nazalost, tako je u Srbistanu. U Nemackoj potpuno suprotno. Ti se nalazis na pravom mestu sa svojom obrazovnom filozofijom. I ja sa svojom. :aha2:
Tako je samo i jedino u Buu-ovoj glavi, i glavama ljudi koji su omanuli u životu, i u Srbiji i u Nemačkoj i u Kini i svugde... jer naravno da postoje neka zanimanja za koja se teško iškolovati, a koja i ne donose neku naročitu nagradu, ali to je već stvar odluke. Ne može me niko ubediti da student koji upisuje istoriju umetnosti ili filozofiju nije svestan toga da će svoj rad teško naplatiti. Međutim, znam ljude koji su se školovali i po 20 godina, ali sad zahvaljujući tome imaju poslove koji su ladovina, sa minimalnim radnim vremenom i odličnom platom. Ali eto, trebalo je to zaraditi i doneti pravilnu odluku pre početka studiranja.
 
Школовање је у Србији обавезно.
Сад прст на чело и запитај се зашто статистика каже то што наводиш или још боље, запитај се колико неписмених ти лично познајеш.
Образованом особом је лакше манипулисати.
Средства која се разбацују на школетине и политичаре боље би било утрошити на подизање шума по Србији.

Nikada nije kasno da sazadite šume.
Obrazovnom osobom je teže manipulisati.

- - - - - - - - - -

a koja je razlika izmedju prve i zadnje kategorije , trebas biti u zadnjoj da bi uvideo

a i tada zbog razlicitih uglova gledanja , mozete imati razlicito misljenje , a obojica u 4 kat

1 i 4 ,obojica su ubedjeni da znaju , da su u pravu

cak je onaj iz prve kategorije spreman i da se posvadja , da se pobije

Razlika je jasna, mudra osoba ume da proceni situaciju i sagovornika, ne reaguje instiktivno. Ume da vlada sobom.
Mudra osoba nikada neće poniziti drugu osobu.

- - - - - - - - - -

a koja je razlika izmedju prve i zadnje kategorije , trebas biti u zadnjoj da bi uvideo

a i tada zbog razlicitih uglova gledanja , mozete imati razlicito misljenje , a obojica u 4 kat

1 i 4 ,obojica su ubedjeni da znaju , da su u pravu

cak je onaj iz prve kategorije spreman i da se posvadja , da se pobije

skroman neskroman moras nauciti da ono sto koristis treba da platis. Obrazovanje je usluga, kao i svaka druga. Ako nemas priliku da studiras radis plocice., Ako si pametan to je bolje po tebe. Kako je opsti interes toboze taj da se finansiraju studenti koji dinara ne uplacujuj u budzet( poput dece nezaposlenih i bosnjaka i montegrina) .

Podnesite inicijativu i sakupite potpise građana, da bi Vaša Inicijativa bila predmet razmatranja u Skupštini
 

Back
Top