Zašto samo Beograd na vodi,zašto ne cela Srbija

Kada vec pominje BGH2O...

47163661_2187872304805977_8030911278069317632_n.jpg


:sad2:
 
Каква гомила глупости, Вуковар је на Дунаву па је пропао начисто, никакав Дунав му није помогао, Сремска Митровица је на Сави па ником ништа, мртав град.

А зтај исти Београд је пре само 110 година имао једва 60 000 људи.

А то да људи серу и праве смеће то сви знамо, него не знам коју то производњу има Београд.

- - - - - - - - - -



Београд треба развластити, а пре тога похапсити и повешати све за које се докаже да су покрали рецимо преко милион евра.
Али то нема ко да докаже, јер ти који су на власти и јесу дошли на власт управо да би крали, а могу да украду велике суме једино ако сконцентришу сву власт на једном месту, тј. у Београду.

Тако да нама једино може да помогне да нас неко са стране окупира, и да развласти ту багру која се деценијама скупљала и градила своје позиције у Београду науштрб читаве државе и нације, и то не само једне, ратови, хаос, крв и смрт у бившој Југославији су умногоме пројектовани у Београду.

На крају крајева, другој албанској државу на Балкану темељ није ударен у Приштини, него управо у Београду.

REPKA, jedan od NAJPAMETNIJIH FORUMASA, ovaj drugi post, kao da sam ga osobno pisao, stim, da bi smanjio celzijus (cenzus, pljacke), na najvise 50 tisuca ojra, jedan skromni stan.

Jer su nekoc davali takve po neboderima za DZ, i otkup za 3 stoje marki.
 
Ali zato i najsiromasniji ima pristup mnogo boljoj zdravstvenoj zastiti i verovatno 4-5 godina duzi ocekivani zivotni vek, nego ostatak zemlje.

Sve je to ok. Ali, da li ce se metro graditi iz budzeta grada ili iz budzeta republike.
Ako se gradi iz budzeta republike, onda BG otima pare od Srbije. ;)

Kako otima kada se najveci promet iskazuje u Beogradu, Sta ima da otima ono sto sama najvise puni, Vidis tvoja opstina najverovatnije parazitira na budzetu ,nema prihode ,ljudi nista ne kupuju nema pdv na podrucju opstine ni za 50 plata a u optini vam radi 600. Neki primer prosecne srpske opstine,Na neki nacin drugi finansiraju vasu opstinu,
 
Ја ти дам пример Бачке Тополе која је на путу, ти ми кењаш о реци, ја ти дам пример града на реци који тавори, ти ми помињеш пут..

Једини пут који је важан за Београд задњих 100 и кусур година је пут новца, због тог пута се Београд увећао колико се увећао.

Да да, унутрашња потрошња ти је кад онај у Бачкој Тополи једва може да купи хлеб, а онај у Београду не зна ће с парама јер је држава све набила у тих пар квадратних километара клизишта, брда и мочвара.

- - - - - - - - - -



Наша држава ће да пропадне на сличан начин како је пропала Византија, с једне стране Турци који надиру, а са друге стране невиђена раскош, расипање и бахаћење оних који су уграбили власт,
И не може се рећи да ће бити штета.

Cekam dan, kada ce se raspasti Srbija, kojoj 1000 olos elita pije krv na slamcicu. Ima se odma poturcim, i da gi nabivam na kolac.

Posto sam na jug, on ce prvi padne, pa cu ko Marko Kraljevic sas Turci. Da haracim i opljackam lopurde, a damice i decu, da im PRODAM U ROBLJE u Anadoliju, kod crnijeh Arapa.
 
Beogradu nacionalni stadion, a putevi u Vojvodini se raspadaju


Beogradski glas (Beta) – Liga socijaldemokrata Vojvodine (LSV) saopštila je da izgradnja Fruškogorskog koridora neće početi ni u 2019. godini, iako su predstavnici aktuelne vlasti još 2017. godine najavljivali završenu eksproprijaciju i projektnu dokumentaciju za ovaj projekat.

LSV je u saopštenju naveo da je nedopustivo smanjenje od 20 odsto za sredstava namenjena kapitalnim projektima u budžetu Srbije za sledeću godinu, odnosno za saobraćajnicu prvog „b“ reda od Novog Sada do Rume, za koji je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture budžetom opredelilo 40 miliona dinara ili oko 340.000 evra.

Kako je navedeno u saopštenju, iz ovih brojki se vidi da su sredstva opredeljena samo za izradu projektno – tehničke dokumentacije, dok nastavak radova na izgradnji pomenute deonice tek treba da „sačeka svoj red“.

Dodaje se da treba da se sačeka završetak projektno – tehničke dokumentacije, definisanje investicione vrednosti izgradnje deonice, rešavanje imovinskih odnosa, kao i izrada geološko-istražnih radova.

LSV je navela da su ponovo obmanuti gradjani Vojvodine i opštine Irig kroz koju prolazi put kojim dnevno prodje oko 12.000 vozila, jer povezuje Srbiju sa susednom Bosnom i Hercegovinom, preko Šapca i Loznice.

„Poredjenja radi, najavljena je izgradnja nacionalnog stadiona u Beogradu, procenjene vrednosti oko 250 miliona evra, što ukazuje da su stadioni u glavnom gradu veći prioritet od puteva u Vojvodini“, piše u saopštenju koje je potpisala narodna poslanica LSV Olena Papuga.

Dodala je da i ostala putna mreža u Vojvodini, koja pripada kategorijama nižeg reda, u budžetu Srbije ne postoji.

„To ukazuje da će se ionako loše stanje puteva dodatno pogoršati. LSV je uložila amandman na Predlog zakona o budžetu za 2019. godinu kojim se traži povećanje sredstava, kako bi se radovi konačno pomerili sa nivoa praznih obećanja“, rekla je Papuga.

http://beogradski-glas.rs/srbija/beogradu-nacionalni-stadion-a-putevi-u-vojvodini-se-raspadaju/
 
Kako otima kada se najveci promet iskazuje u Beogradu, Sta ima da otima ono sto sama najvise puni, Vidis tvoja opstina najverovatnije parazitira na budzetu ,nema prihode ,ljudi nista ne kupuju nema pdv na podrucju opstine ni za 50 plata a u optini vam radi 600. Neki primer prosecne srpske opstine,Na neki nacin drugi finansiraju vasu opstinu,

Ako u budzetu grada ima dovoljno para za izgradnju metroa, onda BG gradi metro, ako nema onda Srbija gradi metro.

I posto je vlast u vasim rukama, mozete da promenite zakone i prestanete da uplacujete na racun republike, samo me zanima koliko dugo ce Srbija opstati. ;)
 
Poslednja izmena:
Ako u budzetu grada ima dovoljno para za izgradnju metroa, onda BG gradi metro, ako nema onda Srbija gradi metro.

I posto je vlast u vasim rukama, mozete da promenite zakone i prestanete da uplacujete na racun republike, samo me zanima koliko dugo ce Srbija opstati. ;)

Vucete me celo vece za jezik, Mene interesuie samo Beograd iZemun, Uvek mi je to bio prioritet.,kakva Srbija ,kakva Backa Topola?Ovde zivim i radim ,tu zelim da bude sto bolje,
 
Vucete me celo vece za jezik, Mene interesuie samo Beograd iZemun, Uvek mi je to bio prioritet.,kakva Srbija ,kakva Backa Topola?Ovde zivim i radim ,tu zelim da bude sto bolje,

Ne vucem te za jezik, vec sam razgovarao o ovim temama i uvek se svodi na isto.
Meni je lepo, zelim da mi bude bolje, briga me za ostale i da li sam zbog toga licemer ili nisam. To je sasvim normalna ljudska reakcija.

Ako saberes populaciju Beograda, Novog Sada, opstina izmedju njih i Panceva, to je oko 1/3 cele Srbije, skupljena na relativno malom prostoru. To je srce Srbije i ono raste, ostatak Srbije se rasipa i propada, delom i zato sto hrani taj prostor svojom populacijom.

Srbi ce verovatno napustiti jug Srbije i naselice se uz Savu i Dunav u narednih 50-tak godina

Mene iritiraju beogradske patriJote, koje su ovoga svesna, a pricaju o ratovima i prosirenjima drzave. :roll:
 
Nije to za svaki grad realno gledajuci.Mozda za Novi Sad bi se moglo nesto slicno uraditi ali u manjem obimu.Neka vrsta naucno tenoloskog parka kao buduci deo Borce ili neka vrsta zicare ka Fruskoj Gori sa velikom botancikom bastom.Nis na Nisavi ne bi licio ni nasta,da bar Nis ima ocuvan stari dio grada kao Bitola,Ohrid pa bi se mogli hvaliti sa tim gradom u turistickoj ponudi kao balkanski deo Srbije.
Trenutno se izgradjuje Novi Nis bice to fino naselje.Meni su vise prihvatiljivija naselja sa cetverospratnicama,velikim parkovima i rekreativnim zonama tipa sportskim terenima i teretanama.

- - - - - - - - - -


Gasi svijetla :rtfm:
 
Beogradu nacionalni stadion, a putevi u Vojvodini se raspadaju


Beogradski glas (Beta) – Liga socijaldemokrata Vojvodine (LSV) saopštila je da izgradnja Fruškogorskog koridora neće početi ni u 2019. godini, iako su predstavnici aktuelne vlasti još 2017. godine najavljivali završenu eksproprijaciju i projektnu dokumentaciju za ovaj projekat.

LSV je u saopštenju naveo da je nedopustivo smanjenje od 20 odsto za sredstava namenjena kapitalnim projektima u budžetu Srbije za sledeću godinu, odnosno za saobraćajnicu prvog „b“ reda od Novog Sada do Rume, za koji je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture budžetom opredelilo 40 miliona dinara ili oko 340.000 evra.

Kako je navedeno u saopštenju, iz ovih brojki se vidi da su sredstva opredeljena samo za izradu projektno – tehničke dokumentacije, dok nastavak radova na izgradnji pomenute deonice tek treba da „sačeka svoj red“.

Dodaje se da treba da se sačeka završetak projektno – tehničke dokumentacije, definisanje investicione vrednosti izgradnje deonice, rešavanje imovinskih odnosa, kao i izrada geološko-istražnih radova.

LSV je navela da su ponovo obmanuti gradjani Vojvodine i opštine Irig kroz koju prolazi put kojim dnevno prodje oko 12.000 vozila, jer povezuje Srbiju sa susednom Bosnom i Hercegovinom, preko Šapca i Loznice.

„Poredjenja radi, najavljena je izgradnja nacionalnog stadiona u Beogradu, procenjene vrednosti oko 250 miliona evra, što ukazuje da su stadioni u glavnom gradu veći prioritet od puteva u Vojvodini“, piše u saopštenju koje je potpisala narodna poslanica LSV Olena Papuga.

Dodala je da i ostala putna mreža u Vojvodini, koja pripada kategorijama nižeg reda, u budžetu Srbije ne postoji.

„To ukazuje da će se ionako loše stanje puteva dodatno pogoršati. LSV je uložila amandman na Predlog zakona o budžetu za 2019. godinu kojim se traži povećanje sredstava, kako bi se radovi konačno pomerili sa nivoa praznih obećanja“, rekla je Papuga.

http://beogradski-glas.rs/srbija/beogradu-nacionalni-stadion-a-putevi-u-vojvodini-se-raspadaju/

Међу нама речено, путна мрежа нижих категорија припада АП Војводини или локалној самоуправи, ови су класични лопови који се ваде на ове веће лопове у Београду.
 
Међу нама речено, путна мрежа нижих категорија припада АП Војводини или локалној самоуправи, ови су класични лопови који се ваде на ове веће лопове у Београду.
Mene baš čudi da ne znaš ko se za sve pita i ko otvara svečano od fabrika do wc šolja po školama..
 
Decentralizuj, koliko imaš sa tim se *****... Pa da vidimo onda kako opstaje BG .

Da vidimo da li bi onda trošili milione eura za retardiran kič po ulicama BGa.

Nema nista od decentralizacije, to je trebalo primeniti tokom 90-tih, BG je sada dovoljno velik da tera po svome.

Ljudi zele da zive izmedju Sapca i Pozarevca, tj. Mladenovca i Novog Sada, sto blize BG. Taj prostor ce se najvise razvijati i treba ocekivati da ce tu ziveti barem 50-60% stanovnika u narednih 20-30 godina.

Samo ne treba zapostaviti juzne ispostave Nis, Krusevac, Kraljevo i Uzice, kako bi imao ko da nam cuva dupe. :)
 
Beograd je prestonica Srbije,i on kao takav,pretstavlja "izlog",cele nase velike zemlje.Mi smo se opredelili za razvoj turizma.Da bi turisti dolazili,moramo nas glavni grad
opremiti,da izgleda svetski.Beograd na vodi,pretstavlja genijalno delo nasih ljudi,koji vode ovu zemlju,putem napretka,putem uvodjenja Srbije,u red vodecih evropskih zemalja.Da bi to postigli,moralo se pristupiti izgradnji,jednog reprezentativnog dela Beograda,dela grada,koji ce svojim atraktivnim izgledom,zaista zaseniti turiste.
Ne znam koliko je vecini gradjana poznato,ali u Beogradsko Pristaniste,godisnje pristigne nekoliko stotina brodova,kruzera.Kada ti turisti kroce na tle nase beogradske
obale,sta ce prvo videti.? Oni ce biti impresionirani,kada ugledaju vele lepne gradjevine beograda na vodi.! Nasa najbolja investicija za buduci razvoj zemlje,upravo je
izgradnja beograda na vodi,koja ce povuci celu nasu privredu,u nezadrzivi uzlet.
 
Vucete me celo vece za jezik, Mene interesuie samo Beograd iZemun, Uvek mi je to bio prioritet.,kakva Srbija ,kakva Backa Topola?Ovde zivim i radim ,tu zelim da bude sto bolje,

И ја сам са ћуковца али бих више волео да могу да одем у Ниш или Лесковац као на Врачар а не као у турско циганску махалу.
 
Beograd je prestonica Srbije,i on kao takav,pretstavlja "izlog",cele nase velike zemlje.Mi smo se opredelili za razvoj turizma.Da bi turisti dolazili,moramo nas glavni grad
opremiti,da izgleda svetski.Beograd na vodi,pretstavlja genijalno delo nasih ljudi,koji vode ovu zemlju,putem napretka,putem uvodjenja Srbije,u red vodecih evropskih zemalja.Da bi to postigli,moralo se pristupiti izgradnji,jednog reprezentativnog dela Beograda,dela grada,koji ce svojim atraktivnim izgledom,zaista zaseniti turiste.
Ne znam koliko je vecini gradjana poznato,ali u Beogradsko Pristaniste,godisnje pristigne nekoliko stotina brodova,kruzera.Kada ti turisti kroce na tle nase beogradske
obale,sta ce prvo videti.? Oni ce biti impresionirani,kada ugledaju vele lepne gradjevine beograda na vodi.! Nasa najbolja investicija za buduci razvoj zemlje,upravo je
izgradnja beograda na vodi,koja ce povuci celu nasu privredu,u nezadrzivi uzlet.

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/1063177-dinkic-zaduzen-za-beograd-na-vodi

Bivši ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić započeće angažman u kompaniji iz UAE koja će biti uključena i u projekat "Beograd na vodi“.

Dinkic vec godinama lobira za tako nesto, sad je i dobio.

Ne znam da li ce biti atrakcija, niti da li BG ima potencijal da bude turisticka destinacija, ali neko ce lepo zaraditi.
 
U sustini ako nemas svojih para nadji investitora, Nasli su ,Arape, Druge nisu mogli,tako da je u ovoj situaciji kada ne mozes da biras dobar i arapski kapital.

Ne znam da li si slusao Dinkica, kad je pricao o velikoj zgradi? :think:

On je to zamisljao kao kombinaciju markentiskog trika i snage srpske (BG) ekonomije.
"Potrebna nam je velika zgrada, toranj, koju cemo moci da pokazujemo strancima. Tu ce biti eksluzivni prostor. Najvece firme ce tu imati sediste i hvalice se svojom lokacijom"

Nesto kao nekadasnje "Kule Bliznakinje" u Nju Jorku, ali ce koristiti i kao turisticka atrakcija, kao npr. Ajfelov toranj ili Big Ben.

Ako mislis da BG H[SUB]2[/SUB]0 moze da bude to, onda ok, ali to su samo zgrade. Nista posebno, malo luksuzniji enterijer, to mozes i sam da napravis.

Za gradjevinu koja ce privlaciti paznju potrebno je nesto inovativno, specificno za okruzenje gde je nastala, prica itd.

Mada BG H[SUB]2[/SUB]0 ce imati pricu o seicima i fantomima. :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top