Znacajna misao..

COCO B ILL:

Evo kako bi, prema stvarnom stanju stvarnosti, trebalo da izgleda drevni simbol "Zakona Trojke i Sedmice" koji je Gurđijev pokušao da rekonstruiše. Valjanost i istinitost ovog Zakona i njegovog simbola može da se proveri apsolutno na svemu što postoji i što se dešava u Univerzumu. Evo, kao primer ja uvek nudim "jaje-piole-koku". Na ovom primeru može da se proveri da tu ničeg drugog nema sem žive i svesne materije koja se uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji uvek iznova pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja.


Taj tvoj simbol nije identičan onom koji je Gurđijev objasnio, nije ni približno isti pošto se tvoja teorija o zakonu sedam razlikuje od njegove teorije o zakonu sedam.
Nije mi jasno zašto se toliko trudiš da povežeš te dve teorije, jer su totalno nespojive.
 
COCO BILL:

Taj tvoj simbol nije identičan onom koji je Gurđijev objasnio, nije ni približno isti pošto se tvoja teorija o zakonu sedam razlikuje od njegove teorije o zakonu sedam.

Zakon "Trojke i Sedmise" zaista jeste univerzalni zakon sveukupnog postojanja i po tome su drevni zakon "Trojke i Sedmice" i zakon "Trojke i sedmice" koji ja nudim, isti. A razlika je u argumentima i logici pomoću kojih ja objašnjavam i opravdavam Zakon "Trojke i Sedmise" i u objašnjenima koja nudi Gurđijev. Moji argumenti i objašnjenja su iskustveno proverljivi i u logici i nauci utemeljeni, a Gurđijevi nisu. Gurđijevi su obične dogme i verovanje. Kao i ona objašnjenja koja se čuvaju u manastirima na Tibetu, Persiji, Egiptu, Indiji, Vatikanu i ko zna još gde? Ta objašnjenja su obično izmišljanje i verovanje. Ljudi koji su pisali te drevne knjige su pripadnici naše civilizacije koji nisu znali prava objašnjenja, a ne pripadnici civilizacija Sumera, Vavilonaca ili Atlantiđana koji su znali o čemu govore.

Nije mi jasno zašto se toliko trudiš da povežeš te dve teorije, jer su totalno nespojive.

Ja ne povezujem ta dva znanja, već ih samo upoređujem, sa namerom da to drevno znanje podignem na nivo nauke, tj. da mu dam ono značenje koje je ono imalo u svom izvornopm obliku. Prosto iz razloga što to drevno znanje, sa svojim pogrešnim objašnjenima, kao ideja, na štetu sveta, kroz hinduizam i hrišćanstvo,, koji okupljaju oko tri i po milijarde ljudi, još uvek vlada svetom. Religijska podela sveta je po svet od uvek bila štetna i pogubna. Milioni i milioni ljudi su tokom istorije stradali zbog tih pogrešnih i različitih verovanja.

Na današnjem nivou znanja iz prirodnih nauka i psihologije je lako izvršiti rekonstrukciju tog drevnog znanja i podići ga na nivo nauke i tako stvoriti solidnu osnovu za ujedinjenje sveta kroz ujedinjenje glavnih svetskih religija - hrišćanstva, hinduizma i islama. Koje ovakve kakve danas jesu, neće moći da opstanu kada se njihove dogme uz pomoć nauke sruše. Zakon "Trojke i Sedmice" koji ja prpagiram je čista nauka. Ja nisam ništa izmislio, već samo logički povezao naučno poznate činjenice iz oblasti psihologije, fizike i biologije i tako došao do otkrića tog Univerzalnog prirodnog zakona "Trojke i sedmise" po kojem sve u Univerzumu postoji i sve se dešava. Zakopn "Trojke i Sedmice" koji ja nudim je sa stanovišta nauke neoboriv. Sve što u Univerzumu postoji i što se dešava može da posluži kao argument u dokazivanju valjanosti ovog Zakona. Pa makar se radilo o tome, kako je to gore Ristob primetio, da čovek samo "prdne". Želeći time da omalovaži i obezvredi Zakon "Trojke i srdmice". Ne shvatajući da se i pomoću običnog "prdca" može dokazati valjanost Zakona "Trojke i Sedmice", bez kojega apsolutno ništa ne može ni da postoji, ni da se desi, pa čak ni da se prdne.

Drughim rečima, da nije pogrešnih i štetnih religijskih podela i verovanja, to drevno znanje "Trojke i Sedmice", koje je u temelju hriščanstva i hinduizma, ne bi bilo vredno ni pomena. Kad bi po ovom novom, u nauci i logici utemeljeninom znanju Zakona "Trojke i sedmice" uspeli da ujedinimo hrišćanstvo i hinduizam, a potom ih spojimo i sa islamom u kojem je temeljno verovanje da je Bog Jedan, koje u krajnjoj liniji nije suprotno Zakonu "Trojke i Sedmice", mi bi tako uspeli da ujedinimo i spasimo ceo svet. U tome je poenta.
 
Ljubo,
Ti dakle meni nudiš znanje, sa kojim u narednih četrdeset godina mogu
komotno da ne uradim ništa?
Pa takvih znanja svi već imamo na pretek. Udavismo se u njima.

U krug se vrtiš. Na jednoj strani vidiš sebe nemoćnog da pomogneš drugima
i da spasiš svet, a na drugoj strani si moćan, sa posebnim znanjem, dok druge
vidiš kao nemoćne da to znanje shvate.
I tako već duhih 40 godina? To je patnja teška.
A razumevanje zakona trojke i zakona sedmice upravo iz tog ''začaranog''
kruga izvlači.
Očigledno je da nisi razumeo kako treba.

https://forum.krstarica.com/showthread.php/804294-Intuicija?p=36514700&viewfull=1#post36514700

Evo u ovom postu je naveden primer kako zakon trojke funkcioniše.
Odnosno, na koji način svesni šok menja pravac i izvodi iz kruga.
Možeš li da prepoznaš?
Ako ne možeš da razumeš, zamoli Koko Bila da ti pojasni sa
dijagramima. Možda ti je tako lakše za razumevanje. Vidim da i
sam neke dijagrame praviš.
 
SVESNA GLISTA:

Ako sam te dobro razumeo, kad te udare u obraz, ti po drevnom zakonu "trojke i sedmice" treba sebi da kažeš "nije to ništa", jer ti si visoko svesno biće i pružiš i drugi obraz da ti udare. Tako barem kaže "JA KOJI JESAM" kad objašnjava razliku između svesnog i nesvesnog čoveka. On kaže da nesveni čovek trpi udarac i pati, a svesni kaže sebi "nije to ništa" i okrene i drugi obraz da mu udare i veseo produži dalje. Pa se onda, po drevnom zakonu "trojke i sedmice" spasenje sveta svodi na to da ljudi treba da postanu visoko svesni da bi bez bola mogli da trpe udarce, a ne da traže rešenje kako da udaraca u obraz više ne bude?

Ako je objašnjenje suštine drevnog zakona "trojke i sedmice" zaista takvo, onda je, po meni, takvo objašnjenje lažno, a ne istinsko. Kao što je i celo hrišćanstvo lažno, a ne istinsko, jer i po hrišćanskom učenju, "ako ti neko udari jedan obraz, treba da pružiš i drugi". Zato je hrišćanstvo lažno što za proteklih dve hiljade godina hrišćanstva niti i jedan hrišćanin nije uspeo da istrpi udarac u obraz, a da ne uzvrati udarac, a kamo li da pruži i drugi obraz da mu udare. Što podrazumeva da sa takvim učenjem hrišćansta ili pak sa takvim objašnjenjem značenja drevnog zakona "trojke i sedmice" nešto nije uredu. Ili je možda drevni zakon "trojke i sedmice" dobar, ali su njegova objašnjenja lažna.

A ako te nisam dobro razumeo, zamoljavam COCO BILLA da pojasni taj drevni zakon "trojke i sedmice", odnosno, da pojasni Gurđijev dijagram zakona "trojke i sedmice".

Za tvoju informaciju, ja sam do znanja zakona "trojke i sedmice" došao na osnovu znanja koje nude prirodne nauke i psihologija, a ne verske nauke ili kojekakvi svetski gurui koji sebe smatraju prosvetljenim i visoko svesnim. Po ovom prirodnom zakonu "trojke i sedmice" ljudi ne treba da postanu visoko svesni zato da bi mogli da trpe udarce u obraz, već zato da bi znali rešenje šta treba da urade da udaraca u braz više ne bude. Zato što prirodni zakon "trojke i sedmice" u sebi to prirodno rešenje sadrži. Koje je veoma prosto i koje cela priroda poštuje, sem ljudsko društvo. Koje se svodi samo na to da ljudsko društvo, kao što je to i cela priroda učinila. treba da pređe iz haosa u harmoniju. Da bi u tome uspelo, ono treba da prestane da živi po principu borbe svakoga sa svakim u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljen sva sredstva samoodržanja. I treba da počne da živi po Hristovom principu "Ljubi bližnjega kao samoga sebe".

I sada dolazimo do momenta gde treba da se objasni šta zaista ovaj Hristov princip "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe" znači, da se vidi gde hrišćani greše?

Ovaj Hristov princip ni u kojem slučaju ne znači da, ako ti neko udari jedan obraz, da treba pružiti i drugi, već da treba pronaći rešenje kako da udaraca u obraz više ne bude. Odnosno tgreba pronaći rešenje kako da ljudi sa ovog sadašnjeg principa podele, mržnje, konkurecije i borbe, po kojem svako svakome daje udarce u obraz, pređe na princip "ljubavi prema bližnjem", kako bi uzajamno delenje udaraca u obraz među ljudima prestalo?

Po rešenju istinskog i osnovnog prirodnog zakona "trojke i sedmice", po kojem je cela priroda sagrađena, o čemu u okviru prirodnih nauka i psihologije dokazi već odavno postoje, da bi ljudi prestali da žive po principu konkurencije i borbe, a počeli da žive po Hristovom principu "ljubavi prema bližnjemu kao prema samome sebi", treba samo da se ujedine i naprave ravnopravan svetski društveni i ekonomski poredak, sa pravednom podelom rada i rezultata rada i to je sve. Dakle, sa lica Zemlje treba da nesatanu sve politićke, nacionalne, verske i klasne podele, kao i novac i sav onaj društveno nekorisni i neopravdani rad koji je uzrokovan novcem i političkim, nacionalnim, verskim i klasnim podelama, jer to su glavni uzroci zbog kojih se ljudi već hiljadama godina uzajamno šamaraju. I to je sve.

I to je ono osnovno što ja već skoro 40 godina pokušavam da objasnim ljudima, a niko ne uspeva da razume. To je primarno objašnjenje i značenje zakona "trojke i sedmice" po kojem su sve materijalne forme u Univerzumu sagrađene - i atomi i nebeska tela i sistemi nebeskih tela i tela ćelija, biljaka i ljudi. Ljudsko društvo je jedino koje taj zakonin niti poznaje, niti poštuje.

Ja sam ubeđen da je i izvorno objašnjenje drevnog zakon "trojke i sedmice" bilo identično ovom objašnjenju koje sam ja sada dao, jer ovo objašnjenje ima svoje oopravdanje u praktičnom životu i u nauci, ali su ljudi kasnije ovo izvorno objašnjenje zaboravili i izopačili.

Ako COCO BILL ne misli tako, neka on iznese to drugačije objašnjenje zakona "trojke i sedmice", pa da vidimo da li to objašnjenje ima svoje opravdanje i dokaze u praktičnom životo i nauci.

Moje opširnije tumačenje zakona "trojke i sedmice" je ovde:
 
Poslednja izmena:
Ljubo,
Ti dakle meni nudiš znanje, sa kojim u narednih četrdeset godina mogu
komotno da ne uradim ništa?
Pa takvih znanja svi već imamo na pretek. Udavismo se u njima.

U krug se vrtiš. Na jednoj strani vidiš sebe nemoćnog da pomogneš drugima
i da spasiš svet, a na drugoj strani si moćan, sa posebnim znanjem, dok druge
vidiš kao nemoćne da to znanje shvate.
I tako već duhih 40 godina? To je patnja teška.
A razumevanje zakona trojke i zakona sedmice upravo iz tog ''začaranog''
kruga izvlači.
Očigledno je da nisi razumeo kako treba.

https://forum.krstarica.com/showthread.php/804294-Intuicija?p=36514700&viewfull=1#post36514700

Evo u ovom postu je naveden primer kako zakon trojke funkcioniše.
Odnosno, na koji način svesni šok menja pravac i izvodi iz kruga.
Možeš li da prepoznaš?
Ako ne možeš da razumeš, zamoli Koko Bila da ti pojasni sa
dijagramima. Možda ti je tako lakše za razumevanje. Vidim da i
sam neke dijagrame praviš.

Nema potrebe Ljubi ništa objašnjavati. Ako ne može da shvati ono što Simo govori, neće moći da shvati ni mene.
Zakon trojke kod njega deluje kao kod svakog nesvesnog bića, aktivna mu je ličnost a suština pasivna tako da život ima ulogu neutralne sile.
Drugim rečima, život upravlja njegovim bičem i tu nema pomoći ukoliko je ne želiš, a poželećeš je ukoliko ličnost dovedeš u pasivno stanje.
Zakon trojke se manifestuje i u jednom i drugom primeru, ali ti možeš odabrati verziju za ličnu upotrebu. O tome i Simo govori,
 
Da li um koji je osvojio samog sebe time lisava sebe sve svoje snage?

Snaga nije u vlasništvu uma. Um je alatka Bića, te kao takav ne može sebe
lišiti ičega što mu ne pripada. Um je alatka ali to nije kvarljiva alatka, ona je
uvijek u funkciji bilo da nam je to jasno ili ne. Biće je ono koje voljom upravlja
umom. Um pripada njemu (onom koje jeste). Međutim, zbunjenost kod Bića
nastaje kada ono pomjeri centar pažnje sa svega-što-(ono)-jest na singularno
znanje-o-sebi (JA-UM), te volju poistovijeti sa tim izabranim JA, tada sve što
odlučuje odlučuje iz tog JA kojeg kao centar volje u zabludi doživljava Sobstvom.
I dalje je Sopstvo ono-što-jest, Biće, a ne to JA u kojemu je centrirano.

Um je stoga singularitet, dakle jedna jedina 'tačka', znanje-o-sebi (JA) koja služi
svim ostalim 'tačkama' (znanjima-o-sebi), Jastvu, da se u njemu, kroz njega, dakle
zahvaljućujući njemu spajaju i razdvajaju čineći na taj način spektar jednačina koje
kroz dalje procese projekcije transmutiraju u manifestujuća iskustava. Pošto su
mogućnosti jednačina beskonačne stoga je i um koji im omogućava beskonačnost
manifestacije takođe beskonačan. Odatle se može reći da um ne može 'osvojiti sebe'
i anulirati sopstvenu 'snagu'. Um je singularitet koji zadržava kvalitet nematerijalnog,
besprostornog, bezvremenog; beskonačna praznina koja sobom omogućava kreaciju
doživljaja materije, prostora i vremena. Prazninu stoga nije moguće ispuniti, osvojiti i
anulirati. Ona je uvijek beskonačna.
Za razliku od praznine prostor je konačan itd...

Snaga ne pripada umu već Biću koje svoju moć postavlja u um s kojim se identifikuje.
Identifikacija mu stvara iluziju gubitka moći.
Moć je uvijek u domenu Bića.
Biće je apsolutno.
Ono je apsolutni gospodar svih realnosti.
Jedino Biće može anulirati snagu uma, a to ostvaruje povratkom pažnje na Sebe.
 
Poslednja izmena:
SVESNA GLISTA:

Ako sam te dobro razumeo, kad te udare u obraz, ti po drevnom zakonu "trojke i sedmice" treba sebi da kažeš "nije to ništa", jer ti si visoko svesno biće i pružiš i drugi obraz da ti udare. Tako barem kaže "JA KOJI JESAM" kad objašnjava razliku između svesnog i nesvesnog čoveka. On kaže da nesveni čovek trpi udarac i pati, a svesni kaže sebi "nije to ništa" i okrene i drugi obraz da mu udare i veseo produži dalje. Pa se onda, po drevnom zakonu "trojke i sedmice" spasenje sveta svodi na to da ljudi treba da postanu visoko svesni da bi bez bola mogli da trpe udarce, a ne da traže rešenje kako da udaraca u obraz više ne bude?


Ne, ja to ne objašnjavam tako, to ti tako prevodiš moje objašnjenje dok ja kažem:

Pomjeri fokus sa negativnosti, dakle sa mogućeg scenaria šamaranja na svoju suštinu (Jednotu).
Bezuslovno joj predaj svoj razum jer će u nedostatku pažnje (fokusa) kojom si je do tada hranio, negativnost (kao mogućnost) nestati.

...

Takođe, nikada i nigdje nisam tvrdio da čovjek može postati svjestan.
Samo Biće može osvijestiti SEBE u čovjeku.
Stoga, samo Biće može biti svjesno ili pak nesvjesno... SEBE.
 
Poslednja izmena:
COCO BILL:

Nema potrebe Ljubi ništa objašnjavati. Ako ne može da shvati ono što Simo govori, neće moći da shvati ni mene.

Ja sam hteo od tebe da čujem šta se u drevnom zakonu "trojke" i sedmice, prema Gorđijevu, smatra zakonom "triojke", a šta "sedmice"? U onome što je Simo rekao nigde nije pomenuo, ni tricu", ni "sedmicu".

Zakon traojke kod njega deluje kao kod svakog nesvesnog bića, aktivna mu je ličnost a suština pasivna tako da život ima ulogu neutralne sile.

Nisi razumeo o čemu govorim. I pasivna i aktivna i neutralna sila je jedna i ista sila - jedno i isto svesno "JA" koje se pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja. Primer: "jaje-pile-koka". Inače, u prirodi, sem "Jastva", nikakve druge prirodne sile ne postoje. Sve što postoji, u sebi i za sebe je "JA" - i svaka elementarna čestica i svaki atom i svako nebesko telo i svaka galaksija i svaka ćelija i telo svake bilke, životinje ili čoveka, kao tela svih ostalih pilića, kučića, mačića i zečića. Zato što sve ovo što sam nabrojao, raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti bez kojih nikakvog Jastva ne može da bude, niti pretakanja bilo kojeg Jastva kroz njegova tri prirodna oblika i stanja. Zato JA+7 i jeste osnovni i univerzalni prirodni zakon po kojem sve postoji i sve se dešava.

Drugim rečima, život upravlja njegovim bičem i tu nema pomoći ukoliko je ne želiš, a poželećeš je ukoliko ličnost dovedeš u pasivno stanje.

Frljaš se terminima isto kao i Simo. Hajde lepo mi objasni šta je u meni "biće", a šta "život" koji upravlja mojim "bićem". Takođe objasni ko ili šta je u mene "ličnost", a ko ili šta sam "ja" koji svoju "ličnost" mogu da dovedem u "pasivno" stanje.Naravno objasni i to kakvo je to "pasivno", a kakvo "aktivno" stanje "ličnosti? Budi konkretan da mogu to putem iskustva da proverim. Apstraktne pojmove i reči ne uvažavam. Imaj na umu da ja ne priznajem da postoji bilo šta drugo sem JA+7. Prosto iz razloga što u prirodnim naukama i psihologiji, kao ni u ličnom iskustvu, ne postoje dokazi za postojanje bilo čega drugog. I iz raloga što po logici zakona "trojke i sedmice" ne može postojati ništa drugo.

Zakon trojke se manifestuje i u jednom i drugom primeru, ali ti možeš odabrati verziju za ličnu upotrebu. O tome i Simo govori,

Ne možeš tako da razgovaraš sa mnom. Uvažavam samo ono što može putm ličnog ili naučnog iskustva da se proveri. Ne možeš da govoriš o "zakonu trojke" bez objašnjenja šta pod "zakonom trojke" podrazumevaš.
 
Poslednja izmena:
JA KOJI JESAM:

Pomjeri fokus sa negativnosti, dakle sa mogućeg scenaria šamaranja na svoju suštinu (Jednotu).
Bezuslovno joj predaj svoj razum jer će u nedostatku pažnje (fokusa) kojom si je do tada hranio, negativnost (kao mogućnost) nestati.

Drugim rečima, kad god ti je gusto, gurni glavu i pesak i ne boj se. Da li je to tvoj recept za spasenje sveta?

Takođe, nikada i nigdje nisam tvrdio da čovjek može postati svjestan.
Samo Biće može osvijestiti SEBE u čovjeku.
Stoga, samo Biće može biti svjesno ili pak nesvjesno... SEBE.

Pa, i ja to tvrdim. Ja čak tvrdim da čovek i ne postoji. Postoji samo bezbroj malih i velikih elektromagnetnih svesnih polja koja sebe zovu imenom "JA", koja raspolažu sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih, putem samoorganizovanja grade ljudski organizam, kao svoju ekonomsku zajednicu i organizaciju svog života i rada. Slično kao što ljudi grad jednu državu kao organizaciju svog kretanja i rada. Gde imamo da nije država svesna, već ljudi koji je uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti grade. I gde imamo situaciju da država i ne postoji, već i uvek i samo ljudi koji državu uz pomoć svojih sdam fizičkih i psihičkih sposobnoszi grade.
 
Nema potrebe Ljubi ništa objašnjavati. Ako ne može da shvati ono što Simo govori, neće moći da shvati ni mene.
Zakon trojke kod njega deluje kao kod svakog nesvesnog bića, aktivna mu je ličnost a suština pasivna tako da život ima ulogu neutralne sile.
Drugim rečima, život upravlja njegovim bičem i tu nema pomoći ukoliko je ne želiš, a poželećeš je ukoliko ličnost dovedeš u pasivno stanje.
Zakon trojke se manifestuje i u jednom i drugom primeru, ali ti možeš odabrati verziju za ličnu upotrebu. O tome i Simo govori,

Na osnovu toga kako je njegovo objašnjenje razumeo, vidim i ja da nema svrhe. :confused:

Mada i meni je teško da dokačim to u praksi. Obično samo polaritete zamenim.
Desi se iz toga promena, ali nije to to. To je kao da sam u onom primeru, umesto
da šamar dobijam, ja lupila nekome šamar. Isti đavo.
 
COCO BILL:



Ja sam hteo od tebe da čujem šta se u drevnom zakonu "trojke" i sedmice, prema Gorđijevu, smatra zakonom "triojke", a šta "sedmice"? U onome što je Simo rekao nigde nije pomenuo, ni tricu", ni "sedmicu".

Simo nije pomenuo što ne znači da nije primenio.

Ali prvo da pokušam da ti objasnim zakone 3 i 7 u učenju koje je prenosio Gurđijev.
Sa tačke gledišta ovog učenja Univerzum je stvoren: pre svega živimo u stvorenom, a zatim u organizovanom Univerzumu. Kad bi Univerzum bio haos, ne bi bilo reda i ne bi bilo zakona. Kosmos bukvalno znači poredak za razliku od haosa. Kad bi svet bio haos, izučavanje zakona materije i tome slično ne bi bilo moguće. Nauka ne bi mogla da postoji.

Zakon Tri je zakon Tri Sile stvaranja. Ovaj zakon kaže da tri sile ulaze u svaku manifestaciju. Ali stvaranjem upravlja drugi zakon. Zakon sedam, ili Zakon poretka manifestacije. Kreativne sile ne mogu da rade dok nisu kreairane u nekom poretku i taj poredak manifestacije ili poredak kreacije je rezultat Zakona Sedam.

Ali prvo ću da govorim samo o Zakonu Tri.

Svaka manifestacija u svetu je rezultat kombinacije tri sile. Te sile se zovu Aktivna Sila, Pasivna Sila i Neutralna (Neutrališuća) Sila.

Aktivna se zove Prva Sila, ili Sila 1
Pasivna se zove Druga Sila ili Sila 2
Neutralna je Treća Sila ili Sila 3

Prva Sila može da se definise kao inicijacijska sila, Druga Sila kao sila otpora ili reakcije i Treća Sila kao balansirajuća ili povezujuća sila ili tačka primene.

Ove tri sile se nalaze i u Prirodi i u Čoveku. Kroz ceo Univerzum, na svakom nivou, ove tri sile deluju. One su kreativne sile. Ništa ne može da nastane bez konjukcije te tri sile.

Konjukcija ove tri sile stvara trijadu. Jedna trijada kreira drugu trijadu, i na vertikalnoj skali i na horizontalnoj skali Vremena. U Vremenu, ono što zovemo lanac događaja, je lanac trijada.

Svaka manifestacija, svaka kreacija, rezultira iz susretanja ove tri sile, Aktivne, Pasivne i Neutralne. Aktivna sila, ili Prva Sila, ne može da stvori ništa sama za sebe. Pasivna sila, ili Druga Sila, ne može ništa da stvori sama za sebe. Neutralna sila, ili Treća Sila, ne može ništa da stvori sama za sebe. Niti samo dve od ove tri sile ne mogu da proizvedu manifestaciju. Neophodno je da se sve tri sile sretnu zajedno da bi nastala manifestacija ili kreacija.

Tri sile su jedino kreativne na tački njihovog podudaranja, i ovde se dešava manifestacija, kreacija, događaj, ali ne u drugim okolnostima. Ali od neograničenog broja stvari koje mogu da se dogode, samo nekoliko se zaista događa - naime, kad se ove sile sretnu u konjukciji. Ako se sve tri ne sretnu uopšte, onda ništa ne može da se dogodi. Na primer, ako se Prva i Druga Sila pojave ništa ne može da se dogodi, nikakav događaj se neće desiti. Ali ako se Neutralna Sila pojavi, onda će biti tri sile u radu i nešto će se dogoditi. Trijada će biti prisutna - tj. trijada sastavljena od tri sile - i gde god da se tri sile sretnu u konjukciji kao trijada manifestacija mora da usledi. Svaka trijada, svaka konjukcija od tri sile, može da stvori sledeću trijadu i pod pravim uslovima lanac trijada se rezultira. Uvek iz Neutralne Sile - tj. Treće Sile nova trijada nastaje.

U sledećoj trijadi, Neutralna Sila predhodne trijade postaje ili Aktivna ili Pasivna Sila. Ali o tome ću govoriti nekom drugom prilikom.

Neutralna sila, ili Treća Sila, u trijadi dovodi Aktivnu i Pasivnu Silu u vezu. Sastavlja ih kao što stožer dovodi u ravnotežu dve stvari. Bez Neutralne Sile, Aktivna i Pasivna Sila bi poništile jedna drugu, jer su suprotne jedna drugoj. One su suprotnosti. Povezujuća ili Sila koja ih dovodi u vezu, je neophodna. Neutralna Sila je posrednik između Aktivne i Pasivne Sile. Kad je prava Neutralna Sila prisutna, Aktivna i Pasivna Sila nisu u beskorisnoj suprotnosti jedna sa drugom, već stoje u radnom odnosu koji stvara manifestaciju. Na primer, mašina može nekad biti smatrana za Neutralnu Silu. Grub primer je vetrenjača. Aktivna ili Sila izvorna je vetar. Pasivna sila ili Sila otpora je zgrada. Jedra koja se okreću čine vezu između pritiska vetra i otpora zgrade i manifestacija se događa. Da nema jedara, ili ako bi se vetrenjača srušila, ili da nema vetra, nema manifestacije. Ovo je samo gruba ilustracija.

Ideja Tri Sile je u religijama zasnovana na konceptu Trojstva. U nauci ideja različitih sila postoji, kao i pozitivni i negativni električni naboj od čega je u krajnjoj liniji materija stvorena. Ali u nauci ideja Treće ili povezujuće Sile nije još jasna.

Činjenica da tri sile stvaraju, znači da tri volje stvaraju. Prvi Poredak Kreacije je stoga predmet tri volje ili tri zakona, i sledi da su potonji poredci stvaranja koji slede iz ovog prvog pod dejstvom sve više i više zakona.

Za Tri sile se kaže da dolaze iz Jednistva. Ovo Jedinstvo označeno je i kao Apsolut, što znači ono što nije uslovljeno ili ograničeno na bilo koji način. Pošto Tri Sile su neophodne za bilo koju manifestaciju, Apsolutno i Nemanifestovano ili Nestvoreno.

Apsolut je izvan svake ljudske misli.

Kreacija nastupa vertikalno nadole povećavajući gustinu zakona, sve dalje i dalje od Apsoluta. Kao što ćemo videti kasnije kad budem govorio o Zakonu sedmice u Zraku Stvaranja Zemlja dolazi na veoma niskom nivou vertikalne skale Univerzuma.

Promena kvaliteta Neutralne Sile neće samo da izmeni odnos snaga u trijadi već može i da preokrene Aktivnu i Pasivnu Silu. Kad je, recimo, život Neutralna Sila, ličnost je Aktivna i čovek i suština su Pasivni. Ako Neutralna sila dolazi kroz ovo učenje kao Rad, tada ličnost ili naš stečeni deo postaje pasivna a aktivira se suština ili naš stvarni deo. Ličnost je stečena i preko čula povezana sa spoljnim svetom, odnosno sa životom, dok je suština kao naš stvarni deo povezana sa bićem. Promenom aktivnosti koji se ogleda u neidentifikovanju sa životom se menja i percepcija delovanja aktivne sile, koja kao suština deluje iznutra ka vani što je i Simo primenio u svom objašnjenju kod šamara i fraze "okreni drugi obraz".

Porazgovarajmo sada o Trećoj Sili u njenom psihološkom aspektu.

Studija Tri Sile počinje sa njihovim izučavanjem u čoveku. Kao što je rečeno, Tri Sile postoje u Prirodi i u Čoveku. Veoma je teško videti Tri Sile. One pre svega moraju biti sagledane psihološki - tj. kao što one postoje u čoveku - sredstvima samoposmatranja. Aktivna sila ili Prva Sila može biti uzeta kao ono što čovek želi. Pasivna sila ili Druga Sila može biti uzeta kao ono što se opire ili sprečava ono što čovek želi. To je ono što se mora uvideti za početak. Nemoguće je videti treću silu dok čovek ne vidi Prvu i Drugu Silu.

Druga Sila ili Sila otpora postoji u svemu. Tj. u odnosu na ono što želimo neizbežno postoji sila otpora. Ako ljudi shvate ovo oni se neće žaliti i optuživati onoliko koliko to čine, niti će smatrati da su njihovi problemi jedinstveni. Govoriću ukratko o par pitanja u vezi studija Treće Sile na psihološkoj ravni.

Kod stvaranja Cilja, Druga Sila mora biti uzeta u obzir, u protivnom Cilj će biti nepraktičan. Ako imate neki Cilj morate da imate u vidu cenu držanja tog Cilja. Ako to uradite bićete mnogo praktičniji. Cilj ne sme biti previše težak. Sve što vas sprečava od ostvarivanja vašeg Cilja, je Druga Sila. Predpostavimo da ste načinili neki veštački privremeni Cilj - da nećete da sedite ceo dan. Primetićete Drugu Silu u sebi u vezi sa ovim Ciljem - naime, šta pruža otpor, šta se suprostavlja, šta se suprostavlja održavanju ovog Cilja, sva različita “Ja”, različite argumente, itd. Priroda Druge Sile će naravno biti određena prirodom Prve Sile - u ovom slučaju to je Cilj koji želite da održite.

Nemojte da pokušavate da vidite Treću Silu. To je na početku sasvim uzaludno. Ali pokušajte da prvo vidite Prvu a zatim Drugu Silu. Prva Sila čini da se Druga Sila pojavi. Ako ništa ne želite, onda nema Prve Sile u odnosu na vašu želju. Ljudi čak i ne znaju šta je Prva Sila u njima, tj. ne znaju šta hoće. Pitajte se ponekad “Šta želim?” Morate biti iskreni u zapažanju šta je ono što zaista želite. Ako se čovek pretvara da ne želi nešto što stvarno želi njegova Aktivna Sila je ono što stvarno želi. On laže sebe.

Ukratko sam govorio o Zakonu Tri Sile u njihovom psihološkom aspektu. Sledeći put ću da govorim o Zraku Stvaranja u svetlosti Tri Sile Kreacije - tj. razmatraćemo Zakon Tri u kosmološkoj primeni kroz Zakon oktave ili Zakon sedmice.
 
I eto Saske kao otpornik dokazuje teoriju. :mrgreen: bravo... :zcepanje:

Otpor mora da postoji da bi se bilo šta desilo, ne da bih svoj fokus na otpor
prebacila i izgubila silno vreme boreći se sa njim ili odustala.
I zaista, čim nešto rešim da uradim, otpor se pojavi. Bilo unutrašnji ili od nekog
drugog dolazeći, kao demotivacija.
 

COCO BILL:


Ali prvo da pokušam da ti objasnim zakone 3 i 7 u učenju koje je prenosio Gurđijev.Zakon Tri je zakon Tri Sile stvaranja. Ovaj zakon kaže da tri sile ulaze u svaku manifestaciju. Ali stvaranjem upravlja drugi zakon. Zakon sedam, ili Zakon poretka manifestacije. Kreativne sile ne mogu da rade dok nisu kreairane u nekom poretku i taj poredak manifestacije ili poredak kreacije je rezultat Zakona Sedam.
Bravo Bili! Fantastično! Sada sam siguran da su zakon JA+7 i drevni zakon "trojke i sedmice" jedan i isti zakon.

Problem je samo u tome što drevni zakon , takav kako ga ti sada objašnjavaš, može da ima značenje samo dogme i vere, jer iskusteno i naučno, tako kako ga ti objašnjavaš, ne može da se proveri, a ovako kako ga ja objašnjavam, može. Ne samo da može, već je on u okviru prirodnih nauka i psihologije već proveren i dokazan, jer sve njegove elemente sam, prilikom njegovog formulisanja, uzeo već gotove i proverene iz prirodnih nauka i psihologije. Tu je svaki element konkretan, precizno imenovan i iz iskustva svakom čoveku poznat. Tako da svaki čovek, čak kad i samo prdne, može na tom primeru u celosti da proveri zakon "trojke i sedmice". Jer, na primer, da bi se dokazao i razumeo zakon "trojke i sedmice", nije dovoljno samo reći da postoje tri sile "aktivna, pasivna i neutralna", ako se te tri sile tačno ne imenuju da njihovo postojanje, njihovo dejstvo i uzajamni odnos može iskustvfeno i naučno da se proveri i razume. Pogledaj, na primer, na ovom mom dijagramu na prvoj stranici ove teme https://forum.krstarica.com/showthread.php/818735-Znacajna-misao?p=36532162&viewfull=1#post36532162 gde sam nabrojao sedam različitih formulacija trojednosti, gde se vidi da su ljudi u različitim oblastima i nauke i života došli do saznanja o zakona trojednosti, tj. zakona pretakanju te jedino-postojeće prirodne sile i pojave kroz njena tri prirodna oblika i stanja. Tako da iz ove analize prikazane na dijagramu konkretno i tačno, gledano iz različitih uglova, može da se vidi, proveri i zna o kojoj i kakvoj prirodnoj sili je reč.

Posebno na dijagramu obrati pažnju na psihološku formulaciju trojednosti (znanje, nezadovoljstvo i zadovoljstvo) da razumeš kako se ta jedinstvena prirodna sila u samoj sebi psihički manifestuje na tri različita načina prilikom pretakanja kroz svoja tri prirodna oblika i stanja. Zato što fizičkog pretakanja kroz tri oblika i stanja ne može da bude bez istovremenog, psihičkog. Zato što je fizičko uvek ono napregnuto i pokrenuto svesno i psihičko. Materija je samo napregnuta i pokrenuta Svest (JA), koja po načinu naprezanja i kretanja poprima fizička svojstva sile i mase i tako postaje opažljiva.

Kada je u aktivnom stanju, tj u stanju stvaranja, tj. u stanju samorealizacije ili samokreacije, ova sila (Svest-JA) se u sebi manifestuje kao osećanja želje (volje) da se samorealizuje. Ovo osećanje želje za samorealizacijom, ako se okleva, prelazi u stanje nezadovoljstva i zla, koje tera tu jedinopostojeću svesnu silu (uvek je reč o Svesti, odnosno, Jastvu) da se samorealizuje, tako da na kraju ta sila (Jastvo) uvek MORA toj svojoj želji (volji) da udovolji.

A šta se dešava kada ta sila (Jastvo) na kraju udovolji toj svojoj želji(volji)? Dešava se to da želja (volja) kao pokretačka snaga i sila, prestaje da deluje, zato jer je cilj ostvaren. Da bi istog trenutka ta sila (Jastvo), iz stanja osećanja želje (volje) prešla u stanje osećanja zadovoljstva zbog ostvarenog cilja, a takođe i iz napregnutog i pokertnog stanja u opušteno. To je ono stanje koje u drevnom zakonu "trojke i sedmice" ima značenje "psivne sile", suprotne želji (volji) kao "aktivnoj" sili.

Naravno, ni osećanje zadovoljstva, sa značenjem "pasivne sile", ne može da traje večno. I osećanje zadovoljstva počinje postepeno da slabi i na kraju potpuno nestaje. Da bi posle toga nastupilo to "neutralno" stanje ("neutralna sila"), tj. stanje u kojem nema ni želje (volje) sa značenjem nezadovoljstva, niti ima osećanja zadovoljstva. U tom stanju postoji samo sećanje, tj iskustvo, odnosno postoji zanje o minuloj fizičkoj samorealizaciji i sećanje na minulo nezadovoljstvo i zadovoljstvo kroz koje se tom prilikom prolazilo

Da bi na kraju ta jedinopostojeća sila (Jastvo), kad se odmori, uz pomoć pomisli na svoju raniju fizičku i psihičku manifestaciju, ponovo prešla u stanje želje (volje) da ceo postupak ponovi. I to je način na koji se ona beskonačno, u prošlost i budućnost, ponavlja i tako samoodržava.

A kada se postavi pitanje kako i na koji način ta jedinstvena prirodna sila (Jastvo) sve to radi, odgovor je da to sve radi uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. Onako kako se ta prirodna sila (Jastvo) kružno i naizmenično pretače i ponavlja kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, tako isto i njenih 7 fizičkih i psihičkih radnji jedna iz druge naizmenično proizilaze. Da bi ovo bolje razumeo, ponovo pogledaj sada ovaj drugi moj dijagram.

https://forum.krstarica.com/showthread.php/818735-Znacajna-misao?p=36535156&viewfull=1#post36535156
 
pa kao I uvek,um prvo pretpostavi pa onda dokazuje
bitna je pocetna namer,a kasnije se vezujes za svoj um I pocinje neka vrsta odusevljenja,sto dovodi do uverenja da je pocetna predpostavka nesto posebno
a sad da li je predpostavka nesto posebno,to je uglavnom situaciono tvoje stanje
sto znaci da je bitna namera pocetne pretpostavke,I to sta te je dovelo do nje
izgospodari umom da bi bio prakticniji I sebi korisniji,kad vec umujes
 
SVETOZARIL

izgospodari umom da bi bio prakticniji I sebi korisniji,kad vec umujes

Negde si to pročitao i naučio napamet, a pojma nemaš o čemu pričaš.

Sve što postoji je um. Možeš um nazvati i imenom "svest" ili imenom "JA", jer svaki um sebe zove imenom "JA".. I ti sam si um, tj. svest, koji sebe zoveš imenom "JA". Svaka elementarna čestica u Univerzumu, svaki atom, svako nebesko telo, svaka ćelija, kao i tela svih biljaka, životinja i ljudi su takođe um, tj. svest. Zato što je um, tj. svest, ono koje raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. I zato što u prirodnim naukama i psihologhiji postoje dokazi da sva ta tela koja sam nabrojao - od elementarne čestice i atoma, pa sve do čoveka i do Univerzuma - raspolaže sa tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Bez njih u Univerzumu ništa ne bi moglo ni da postoji, ni ta bude um.Zato ovih sedam sposobnosti i jesu ZAKON svakog postojanja. Pa zato kad kažeš "izgospodari umom", to znači da si rekao "Izgospodari samim sobom", a ne nečim drugim što nisi ti sam.

Kako um može da gospodari samim sobom ili bilo čim drugim?

Ne postoji drugi način da gospodari, ni sobom, niti bilo čim drugim, već jedino uz pomoć svojih sedam, gore nabrojanih, fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, jer one su jedini alat kojim um raspolaže, pomoću kojeg može i da postoji ili gospodari sobom ili bilo čim drugim.

I ako si razumeo sve ovo što sam napred rekao, hajde sada pokušaj ponovo da nam objasniš šta si želeo da kažeš kad si rekao "izgospodari umom", jer ja te stvarno nisam razumeo, a verujem, ni ostali.

- - - - - - - - - -

COCO BILL:

Još uvek čekam da objasniš šta se u drevnom zakonu "trojke i sedamice" podrazumeva pod pojmom "zakon sedmice"?
 
konkretno je znacilo,budi sebi koristan I drugima
mogu da umujem da sve ima um I da je svemir veliki um,al sta konkretno sa tim
evo umuj o tome odakle je izasao svemir
ali cemu to,kad stvarnost podrazumeva prakticnost
ili da umujes o tamnoj materiji
mislim ok je kad imas sagovornika,kao trenutno sto mozes o kvantnoj fizici ili teoriji relativiteta
zagospodari u smislu koriscenja uma za korisno tebi I drugima
 
SVETOZAR:

zagospodari u smislu koriscenja uma za korisno tebi I drugima

Korištenje uma, tj. korištenje sposobnosti kojima um raspolaže - sposobnosti naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja - ničemu drugome i ne služi do da um na taj način dođe do koristi za sebe i okoline u kojoj živi i deluje. To je namera uma čak i onda kad u svom neznanju te svoje sposobnosti koristi na štetu i svoju i svoje okoline. Što važi i za moj um kad umuje, jer uvek umuje sa svrhom postizanja nekog dobra za sebe i svoju okolinu. Zato tvoja poruka koji si mi uputio ranije, a i sada da "izgospodarim umom da bi bio korisniji I sebi i drugima, kad vec umujem" i jeste za mene provokativna, jer si njome hteo da mi staviš do znanja da moje umovanje nije korisno ni za mene ni moju okolinu. Pa bi bilo pošteno, kad me već kritikuješ, da do kraja objasniš razlog zbog kojeg misliš da moje umovanje nije korisno? I kakvo bi moje umovanje, po tvom mišljenju trebalo da bude da bi bilo korisno? Da li bi možda trebalo da idem redovno u crkvu i preko popa molim Boga za korist svoju i korist drugih? Ili možda misliš na nešto treće? Jer po mom "umovanju" i dubokom ubeđenju, samo jedinstven i ravnopravan svetski društveni i ekonomski poredak, sa pravednom podelom rada i rezultata rada, poredak bez političkih, nacionačnih, verskih i klasnih podela i bez novca i nekorisnog i neopravdanog društvenog rada, bi jedino mogao da bude od koristi i za mene i moju okolinu i ništa drugo.
 
RISTOB:

'Ne priznajem ništa osim konkterno dokazivu realnost.' Reče Ljupče i ode na čašicu sa svjetlosnim bićima.

Sve što kažem, ja to i dokažem. Da li sam na mom videu priložio i video snimke "svetlosnih bića"? Jesam! Evo ti takav jedan dokaz. Ako želiš još imaš na internetu koliko voliš!

 
COCO BILL:

Još uvek čekam da objasniš šta se u drevnom zakonu "trojke i sedamice" podrazumeva pod pojmom "zakon sedmice"?

Kad budeš pravilno shvatio zakon trojke o kojem sam pisao, tada ću napisati nešto i o zakonu sedmice.
Sve dok čitaš sa naočalima svoje teorije poredeći je sa ovom o kojoj ja pišem, nećeš ništa razumeti.
 

Back
Top