Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma ništa se ne mora... živim gde mi je lepo. Da mi ovde nije lepo, otišao bih tamo gde mi je bolje. Ovi koji kukaju, ali i dalje žive ovde - oni mi nisu jasni.

Nije zivot jednostavan. Mnogi zive negde jer moraju zbog posla , porodice, zene , dece


Vrlo mali broj ljudi ima tu slobodu da zivi bas tamo gde zeli/hoce....
 
Ja za sat vremena voznje u mojem kraju predjem 50-100 km

Ti za sat vremena voznje u tvom Beogradu predjes 5-10 km

]

mislis da je to reper kvaliteta zivota?

fokusiras se na podstanarstvo i saobracajne guzve?

da li je to presudno za kvalitet zivota.

ili da pojasnim- sta je kvalitet zivota po tebi?

imam ja takve pametnice kao ti... pre par godina me jedna koleginica koja je otisla za ''boljim zivotom'' u bijeljinu pitala kad je izlozba macaka, da dodjem... (u bg imaju te izlozbe). rekoh ... sacekaj , bice i u brckom.... to ti je da prepisas.... :)

- - - - - - - - - -

Recimo, ti spadaš u treće, hteo si u Beograd, ali nisi uspeo pa sad živiš gde ne želiš/hoćeš.

fascinantno je to kod takvih likova kojima je sve neobjasnjivo. bg ima samo smeta zbog prevoza i guzve. oni (ako si primetio ) nemaju nikakvu drugu zamerku.

moj kolega koji je farmaceut komercijalista, radi jug... u rozajama ko na ***** ga zaboli zub... ma kakvi.... cekaj do jutra pa se javi... oni to dole zovu '' pripravnik'' - :D neki zubar koji je u pripravnosti :D

a tog naci mozes samo u kafani. lepota.
 
Istraga protiv jedanaestoro osumnjičenih da su prodavali stanove umrlih ljudi u Beogradu, danas je i zvanično pokrenuta.

Slučaj je preuzelo Tužilaštvo za organizovani kriminal, a to bi mogao da bude samo početak.

30 miliona dinara do sada je zaradila ova organizovana kriminalna grupa. Kako se sumnja oni su stanove u Beogradu, čiji su vlasnici umrli, na osnovu falsifikovanih dokumenata prodavali ispod tržišne cene. Za sada se ne zna da li među uhapšenima ima ljudi iz državne administracije.

"Neko je morao to da im dojavi, oni su morali nekako to da uknjiže, i uz sve falsifikate, ne može da im se poveruje na reč. Kada neko donese ugovor da je naslednik, ne može da mu se poveruje na reč. Znači, oni su imali te spoljne saradnike, ljude koje su verovatno plaćali, tako da me ne bi začudilo da tu bude još hapšenja, i da tu budu ljudi iz neke administracije", kaže novinar Miloš Ž. Lazić.

Prilikom pretresa stanova osumnjičenih pronađeni su unapred pripremljeni falsifikovani ugovori o kupoprodaji nepokretnosti, ugovori o otkupu stanova, potvrde da su u celosti isplaćeni stanovi i više desetina falsifikovanih pečata drzavnih institucija sa kojima je urađena overa prethodno pripremljene falsifikovane dokumentacije. Stanove su na članove grupe knjižili u zemljišne knjige Republičkog geodetskog zavoda.

"Republički geodetski zavod je informacije o aktivnostima grupe koja je falsifikovala dokumenta o vlasništvu nad nepokretnostima koje su pripadale preminulim osobama, saznao iz medija. Očekujemo da će, tim povodom, u narednom periodu, policija RGZ-u dostaviti zvanične informacije" , navede je iz te instirucije..

Javni beležnici, odnosno notari, kažu da je sada nemoguće falsifikovati ugovor o prometu nepokretnosti.

"Ne postoji mogućnost da stranke nose same u katastar dokaz, nego notar čim overi pošalje, overi ga svojim pečatom, overi ga elektronskim pečatom, pošalje ga elektronskim putem katastru, i kaže izvršite promenu na osnovu ovog ugovora. Znači ne postoji mogućnost da stranke falsifikuju taj ugovor", navodi javni beležnik Nina Štiglić.

Po sadašnjem zakonu, ukoliko se izvrši upis po nekom starom ugovoru, koji je recimo overen pre 20 godina u sudu, katastar je dužan da automatski upiše zabeležbu da se radi o starom ugovoru.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=11&dd=02&nav_category=16&nav_id=1464400

Beogradski prevaranti. Prodavali stanove pokojnika tako sto bi falsifikovanom dokumentacijom stanove uknjizili na sebe kao naslednike
 
za sve koji tvrde da je Beograd pusta livada
obratiti pažnju na štop svetla koja gore, dakle, kola se ne kreću a nije bio zastoj zbog nečega
ovo je svakodnevna slika
slikano juče
i da, gužva je u oba pravca
znači, veso botovi, šatap

WP-20181102-16-01-10-Pro-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Svakog seljobera koji kaze dj, jel moze nesto na cirilici treba uhapsiti i muciti.

Ја стварно не знам где ископаш ове будалије :lol:

- - - - - - - - - -

poseti lübeck sad kad pocnu weihnachtsmärkte, mnogo je lepo...

У последње време је у Немачкој свака манифестација са више од 20 људи ''високог ризика''.

Треба то мало прескакати док се ствари не слегну.
 
Ја стварно не знам где ископаш ове будалије :lol:

- - - - - - - - - -



У последње време је у Немачкој свака манифестација са више од 20 људи ''високог ризика''.

Треба то мало прескакати док се ствари не слегну.

Na koje budalije mislite? Moguće na Dj.
 
za sve koji tvrde da je Beograd pusta livada
obratiti pažnju na štop svetla koja gore, dakle, kola se ne kreću a nije bio zastoj zbog nečega
ovo je svakodnevna slika
slikano juče
i da, gužva je u oba pravca
znači, veso botovi, šatap

WP-20181102-16-01-10-Pro-1.jpg

Mogao si imanju fotku da okačiš, da se baš ništa ne vidi, ovako jedva da se išta vidi. :lol:
Inače, i ovo si omašio, teško da je iko od nas nekoliko koji ne dajemo Tiksiju da seje svoju mržnju, bili čiji bot. Ali ne znam šta da kažem za one koji su pristali da svaki dan voze kroz te famozne gužve. Baš je zanimljivo gledati kako neki kreću sa pokušajima vređanja čim izgube argumente. :lol:

- - - - - - - - - -

Na koje budalije mislite? Moguće na Dj.

Što se ti javljaš Franko, nije na tebe mislio. Valjda?
 
Zamisli, automobili na auto putu u vreme špica?! Užas, ko ih je tamo pustio.
I to prema gradu, kao što smo i pisali. Ova leva traka, koja ide ka nama, je deo puta od Arene ka opštini i to je normalno da se ide i desnom trakom, zbog isključenja. Nema tu nikakvog usporenja, a naročito nema kad se prođe to skretanje za opštinu.
 
Poslednja izmena:
Juče sam vozio u najgorem špicu po najvećoj gužvi, 17h popodne - i to po celom gradu, od Trga republike do Konjarnika Bulevarom, pa autoputem do Bežanije, pa u Zemun, ceo grad prešao u krug. Odometar kaže 16 kilometara, i trebalo mi je 50 minuta kolima. Slušam radio, telefoniram, uživancija. Nisam ni osetio vožnju, a realno od petka popodne nema gore gužve. Bitno je zadržati zen, onda problema nema.

Nego Rifke, kako ti izdržavaš ovu gužvu u tvom komšiluku, razmišljaš li da pobegneš međ' neke međede u planinu?

hot-mess-35.jpg
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top