Samohranoj majci blokirana alimentacija za nepostojeći dug

nesko101

Elita
Poruka
18.164
Vest da je jednoj samohranoj majci u Beogradu izvršitelj blokirao alimentaciju da bi naplatio dug i svoju nagradu, izazvala je buru negativnih komentara i osuda
Izvor: B92 četvrtak, 20.09.2018. | 08:07
Podeli

8593188895ba33c562670b694049114_w640.jpg
Da stvar bude gora, reč je o nepostojećem dugovanju za komunalije, a postupak skidanja novca sa njenog računa urađen je protivzakonito.

Hoće li nesavesni javni službenik biti kažnjen, koja primanja građana su izuzeta od naplate izvršitelja, da li banke treba da štite klijente i proveravaju kada smeju da blokiraju račun, kome oštećeni treba da se obrate, samo su neka od pitanja za goste Jutra Prve TV Svetlanu Manić iz Komore javnih izvršitelja i Tijanu Kostić, advokata.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=09&dd=20&nav_id=1445987

Ovde je strašno što se ovde sve prikriva kao da je nepostojeći dug, pa da će se ova ugrožena majka spasiti lako-Šta ako je u pitanju postojeći dug?
da li onda treba ovako ugrožavati nekom pravo na opstanak i preživljavanje?
Ovde je pitanje zašto narod trpi ovolika ovlašćenja izvršitelja u Srbiji?
 
Самохране мајке су нека посебна категорија становништва која треба да има посебне привилегије које немају други грађани ове земље?

Видим, дете има и оца, а не само мајку.

Prosto ne mogu da verujem kako te ovde ne tretiraju kao šarlatana jer to stvarno i jesi.
Žena ne može da bude samohrana majka zato što je živ otac -je li-a koliko je očeva u Srbiji napustilo porodice na milost i nemilost znaš li uopšte?
Drugo ovde se radi o ugrožavanju prava na život i ono što razlikuje čoveka od životinje.A ti se ovde prepucavaš ko ima veća prava.Mrš bre.
 

Prosto ne mogu da verujem kako te ovde ne tretiraju kao šarlatana jer to stvarno i jesi.
Žena ne može da bude samohrana majka zato što je živ otac -je li-a koliko je očeva u Srbiji napustilo porodice na milost i nemilost znaš li uopšte?
Drugo ovde se radi o ugrožavanju prava na život i ono što razlikuje čoveka od životinje.A ti se ovde prepucavaš ko ima veća prava.Mrš bre.

Глуп си нешке. Не знам одакле ти ови дебилни закључци.

Поменуо сам самохране мајке у контексту (пошто си толико глуп да све треба да ти се црта) да сматрам да самохране мајке не треба да имају посебне привилегије у друштву од осталих мајки.

Разумеш?

Вероватно не.


Што се констатације да дете има оца тиче, не видим одакле ти закључак да мајка не може да буде самохрана ако дете има оца.

Даље, не видим зашто да дођемо до закључка да је отац неки лош човек ако је мајка самохрана. Можда је лош, а можда је добар човек. То што није са мајком, не значи да је лош отац или да бежи од детета или да се не брине о детету ни да не може да се брине о детету.
 
Глуп си нешке. Не знам одакле ти ови дебилни закључци.

Поменуо сам самохране мајке у контексту (пошто си толико глуп да све треба да ти се црта) да сматрам да самохране мајке не треба да имају посебне привилегије у друштву од осталих мајки.

Разумеш?

Вероватно не.


Што се констатације да дете има оца тиче, не видим одакле ти закључак да мајка не може да буде самохрана ако дете има оца.

Даље, не видим зашто да дођемо до закључка да је отац неки лош човек ако је мајка самохрана. Можда је лош, а можда је добар човек. То што није са мајком, не значи да је лош отац или да бежи од детета или да се не брине о детету ни да не може да се брине о детету.

1. Када се напише: САМОХРАНА МАЈКА - то значи да дете има само мајку а ако и има оца то значи да тај отац одбија да учествује у гајењу и издржавању детета на било који начин.

2. Ја сам поборник ДА СЕ ХИТНО МОРАЈУ ПОВЕСТИ ИСТРАГЕ ПРОТИВ тзв.ИЗВРШИТЕЉА јер сматрам да су они једна "удруга" која врши организовану пљачку нарочито оних људи за које процене да су беспомоћни - а оне људе који су стварно ДУЖНИ МИЛИОНЕ не смеју ни да погледају а не да дођу да им нешто наплаћују.
 
1. Када се напише: САМОХРАНА МАЈКА - то значи да дете има само мајку а ако и има оца то значи да тај отац одбија да учествује у гајењу и издржавању детета на било који начин.

Не еремито.

Самохрана мајка је разведена жена са дететом која више воли да има статус самохране мајке него распуштенице.

јбт...сто пута смо апсолвирали како Срби и Српскиње имају менталитет жртве.

- - - - - - - - - -

2. Ја сам поборник ДА СЕ ХИТНО МОРАЈУ ПОВЕСТИ ИСТРАГЕ ПРОТИВ тзв.ИЗВРШИТЕЉА јер сматрам да су они једна "удруга" која врши организовану пљачку нарочито оних људи за које процене да су беспомоћни - а оне људе који су стварно ДУЖНИ МИЛИОНЕ не смеју ни да погледају а не да дођу да им нешто наплаћују.

Што се истрага тиче, постоје правни механизми за све незаконите радње извршитеља.

Ал' обично дуг заиста постоји.
 
Samohranoj majci prioritetno treba muž, a ne pomoć države. Jer osim što je zabavlja i pazi, takođe je finansira realnim prihodima.
Novac iz bužeta je novac poreskih obveznika, zašto bi građani izdržavali tuđu decu? Zato što joj se niko ne sviđa?

Држави требају деца, и треба да буду финансирана из буџета.

Али самохране мајке не треба да имају ни једну привилегију више у односу на све остале мајке у овој држави.
 
Држави требају деца, и треба да буду финансирана из буџета.

Али самохране мајке не треба да имају ни једну привилегију више у односу на све остале мајке у овој држави.

Ne slažem se. Porodica mora da se finansira prioritetno iz realnih prihoda. To jest od zarađenog novca, dosta više s tim brozovsko-komunjarskim vešanjem o blagajnu i retorikom "daj mi!".
Kao Romi ste postali.

Država je dužna da stvori ekonomski ambijent u kome može da se radi i zaradi (i ništa više!), ako se i ukine alimentacija na određeno vreme to ne bi smeo da bude nikakav "dan D", jer kao što sam rekao
porodica mora da se izdražva iz realnih prihoda, da bude samoodrživa. Ništa na infuziji nije sposobno za život, pa ni porodica.

Zato sam protiv preteranog uplitanja države u porodične odnose, kao kompenzacija država se tu sada nameće kao stranac sa podebljim novčanikom koji će da gazduje šta će da se radi.
To je loše.

Toj ženi treba čovek koji će se brinuti o njoj i detetu. To je trajno rasterećenje za budžet i najbolji scenario za nju i dete.
 
pa onaj ko ne moze da prehrani decu ne treba ni da ima decu. i takva deca su buduci socijalni slucajevi. Treba sposobne ljude rasteretiti da se oni mnoze.

A alimentacija ne bi trebala da se placa u slucaju da je dete doslo na svet van braka.

не да финансираш живот. Већ да субвенционишеш децу.

Субвенције за друго дете. По мало за прво, и евентуално треће.

Четврто и пето никако.

Држави треба становништво. Државу чине 1. територија, 2. народ, 3. власт.

Ако нема једног елемента, нема државе. Ако нема народа, доћи ће нам разни Сиријци, Асирци и Турци.

Ако протежираш субвенцијама друго дете, онда подстичеш нормалне породице да имају друго дете (евентуално треће).
 
не да финансираш живот. Већ да субвенционишеш децу.

Субвенције за друго дете. По мало за прво, и евентуално треће.

Четврто и пето никако.

Држави треба становништво. Државу чине 1. територија, 2. народ, 3. власт.

Ако нема једног елемента, нема државе. Ако нема народа, доћи ће нам разни Сиријци, Асирци и Турци.

Ако протежираш субвенцијама друго дете, онда подстичеш нормалне породице да имају друго дете (евентуално треће).

Naseljavanje Srbije je već počelo, mi nemamo mehanizme da utičemo na državu da to zaustavi a kao narod slabe šanse imamo da se tome
u doglednoj budućnosti demografski odupremo. Gubićemo prava kako godine odmiču, jer nas je sve manje.
Veći bi stimulans bio ponuditi bračnim parovima mlađim od 30 ponuditi povoljnije uslove za stambene kredite, u kojima država preuzma dobar deo obaveze.
Mađarska ima sjajna rešenja po tom pitanju, ali aljkavi Srbi to ne umeju ni da prepišu.
 
Poslednja izmena:
Naseljavanje Srbije je već počelo, mi nemamo mehanizme da utičemo na državu da to zaustavi a kao narod slabe šanse imamo da se tome
u doglednoj budućnosti demografski odupremo. Gubićemo prava kako godine odmiču, jer nas je sve manje.
Veći bi stimulans bio ponuditi bračnim parovima mlađim od 30 ponuditi povoljnije uslove za stambene kredite, u kojima država preuzma dobar deo obaveze.
Mađarska ima sjajna rešenja po tom pitanju, ali aljkavi Srbi to ne umeju ni da prepišu.

У земљи у којој има вишка стамбеног простора ти би давао стамбене кредите само некима?

Што брачним паровима? Шта држава има од њих?


Ја мислио да си ти као Пивосок, а ти си супротност њему, државни интервенциониста.
 
У земљи у којој има вишка стамбеног простора ти би давао стамбене кредите само некима?

Што брачним паровима? Шта држава има од њих?


Ја мислио да си ти као Пивосок, а ти си супротност њему, државни интервенциониста.

Ovo nikad neće biti uređena država.
 

Back
Top