Hladni Bik

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Bik u horoskopu sam, podznak vodolija.

Ceo život mi ljudi govore da sam neosećajna, veoma hladna osoba

kojoj je stalo isključivo do sebe, novca i napredka na poslovnom polju,

Zanima me da li je to možda istina? Ja lično ne mogu da znam, trudim se da pomognem ljudima

ali ne volim da se preterano zbližavam, da li je to zbog straha ili jednostavno hladan karakter?
 
Poslednja izmena:
Bik u horoskopu sam, podznak vodolija.

Ceo život mi ljudi govore da sam neosećajna, veoma hladna osoba

kojoj je stalo isključivo do sebe, novca i napredka na poslovnom polju,

Zanima me da li je to možda istina? Ja lično ne mogu da znam, trudim se da pomognem ljudima

ali ne volim da se preterano zbližavam, da li je to zbog straha ili jednostavno hladan karakter?

Mogu ti sa sigurnoscu reci da je uticaj vodolije ovde evidentan. A i kazu da podznak vise utice na licnost, a znak odredjuje nase kretanje u zivotu i ono sto zelimo da postanemo :)

Naravno tu su i drugi faktori, ali vodolija je sigurno. Zato sto vodolije ne vole da se zblizavaju. One mogu biti izuzetno inteersantne i privlacne drugima. Mogu i da razumeju druge i da znaju kako da se postave, ali kao da uvek vole da drze odredjenu distancu. Imaju taj neki "strah", neku opreznost od intimnog emotivnog zblizavanja.
A i s druge strane one su okrenute vise umnim stvarima, sve dozivljavaju umno, i to ih drzi "iznad osecaja". A i spoj zemljanog znaka, koji te cvrsto drzi na zemlji i najzrelijeg vazdusnog daje definitivno tu stamenitost, koja ti neda da leprsas mnogo. Nisi ti kriv! :D
Medjutim vodolije znaju da budu jako leprsave, samo im treba neki okidac. Moras da provalis sta je to sto te dovodi u stanje da se prepustis trenutku i da baci u drugi plan tvoj suvise racionalan i odmeren pristup. I bikovski osecaj za uzivanje bi trebo da ti pomogne, tako da mozes da okrenes stvari u svoju korist ;)
Moras savladati tu vodolijevsku potrebu da se bude stalno iznad situacije, prouci malo taj znak i sve aspekte vezano uz to, moze ti pomoci, al ozbiljno


Evo probaj ovo prvo pricitati da vidis dal ce ti se nesto razjasniti
http://natasaluna.blogspot.com/2013/05/bik-podznak-vodolija.html
 
Poslednja izmena:
Bik u horoskopu sam, podznak vodolija.

Ceo život mi ljudi govore da sam neosećajna, veoma hladna osoba

kojoj je stalo isključivo do sebe, novca i napredka na poslovnom polju,

Zanima me da li je to možda istina? Ja lično ne mogu da znam, trudim se da pomognem ljudima

ali ne volim da se preterano zbližavam, da li je to zbog straha ili jednostavno hladan karakter?

Sa astroloske perspektive svaka osoba je unikatna. Znak i podfznak ti ne igraju veliku ulogu, mada podznak igra nesto jacu ulogu generalno gledano, u definiciji toga kako te drugi dozivljavaju.

Skini program WoW, odradi sebi natalnu kartu pa se zezaj s tim.
 
Bik u horoskopu sam, podznak vodolija.

Ceo život mi ljudi govore da sam neosećajna, veoma hladna osoba

kojoj je stalo isključivo do sebe, novca i napredka na poslovnom polju,

Zanima me da li je to možda istina? Ja lično ne mogu da znam, trudim se da pomognem ljudima

ali ne volim da se preterano zbližavam, da li je to zbog straha ili jednostavno hladan karakter?


To sve sto opisujes je (vjerovatno zbog odredjenih izazova u karti) prvenstveno tvoj vid ispoljavanja asc.On vanjskom svijetu prvi otvara preostali unutrasnji sklop tvog cjelokupnog bića i budući da je to Vodolija i njeni vladari UR (nezavisnost,izdvajanje,prekid,odudaranje) SA ( distanca,hladnoća,rezervisanost,samoća...), koji su ovdje,u ulozi asc, nagoniski započeti životni zadaci, može se dogoditi upravo ovakvo nešto.Ti te njihove uloge pokretačkih "sila",trebaš u individualnom smislu težiti da osvješćuješ kroz svojevrstan način ispoljavanja sebe kao jednike, zbog koje će reakcije drugih jedinki biti što povoljnije i time omogućiti skladniju vezu sa onom drugom ,medjuzavisnom pokretačkom suprotnošću tebe kao "vanjskog" (materijalizujućeg,realizacionog) bića.

Kod tebe se to bazično aktivno -reaktivno stanje na ličnom niovu očigledno ne ispoljava baš najsretnije ,gorepomenuta veza nije dovoljno skladna,ne uskladjuješ povoljno lično reaktivno stanje sa aktivnim, pa mnogi u tvom slucaju nailaze na izvjestan zid,odbijanje-SA i nadilaženje,izdizanje (UR) tj. vide te kao nepristupačnu,samofokusiranu jedinku...
Dakle,kako pomenuta 1-7 veza ovdje nije dovoljno protočna...dogadja se da vodolijsko samoistupanje od strane tebe nema sagledan uvid u njegov prevashodni izvor realizacije- opozita lava (drugu stranu toga)...pa te drugi kroz odnos,saradnju vide kao izobličenog (nepovoljnog) lava -samovolju,egocentrizam.
Poenta je sto moras osvjestiti da je upravo odnos sa ljudima (7 polje) ono sto je izvor tvog nagonskog samoaktiviranja( 1 polje)...i u tom smislu dopustiti drugima da budu tvoje kreativno nadahnuće..tj da dozvoliti im potpunu slobodu da u tom odnosu ispolje svoj istinski,neponovljivi kvalitet koji svi redom imaju da daju...bez da ti te kvalitete 'izgoniš' (na njih žmuriš,nipodaštavaš,banalizuješ)...već upravo realizujes svojim "izdignutim" idejama.

Tada odnosi u tvom slucaju postaju nesto sto stvara medjupouzdanje i prodor u ostatak tvog preostalog unutrasnjeg bića bez da druge jednike u tom smislu docekuje bijeg i zid.
Ti vjerovatno imas poneki baš ovakav ,povoljno izgradjen uskladjen odnos...i to je otprilike onaj bazični pattern koji bi trebala na slicne nacine graditi i sa ostalima...bez obzira koliko oni tebi bili dovoljno nestimulativni i nezanimljivi za takav vid saradnje...kakav npr. imas samo sa onim "posebnim" ljudima u tvom zivotu.
 
Sa astroloske perspektive svaka osoba je unikatna. Znak i podfznak ti ne igraju veliku ulogu, mada podznak igra nesto jacu ulogu generalno gledano, u definiciji toga kako te drugi dozivljavaju.

Skini program WoW, odradi sebi natalnu kartu pa se zezaj s tim.

Podznak definise izgled, kako te drugi ljudi vide gleda se kroz X polje (status)
 
To samo kada se nesto postigne, ali i dalje ne govori o pravoj slici osobe kakva je uzivo.

NPR MC ti kaze o uspehu osobe, ali ne kaze ti da li voli da nosi krstic oko vrata zbog kombinacije Venere i Saturna. Govorim o fizickom izgledu, mahom i o nastupu energetskom...

Mada Jarcevi vole da gledaju ljude kroz status, tako se prepoznaju i njuskaju jedni s drugima :mrgreen:
 
Ista sam kombinacija, ali meni još niko nije rekao da sam hladna distancirana osoba...čak mi ljudi sami prilaze jer nemam nekih visokih ograda oko sebe, imam tu vodolijsku širinu, ja mislim da je to karakteristično za vodolije..
Mislim da više naginjem na tu vodoliju a volela bih da malo više imam tog praktičnog bika ali opet, ima i to svojih prednosti :)
 
To samo kada se nesto postigne, ali i dalje ne govori o pravoj slici osobe kakva je uzivo.

NPR MC ti kaze o uspehu osobe, ali ne kaze ti da li voli da nosi krstic oko vrata zbog kombinacije Venere i Saturna. Govorim o fizickom izgledu, mahom i o nastupu energetskom...

Mada Jarcevi vole da gledaju ljude kroz status, tako se prepoznaju i njuskaju jedni s drugima :mrgreen:
Logicno da se gleda kroz status:mrgreen:
 
Bik u horoskopu sam, podznak vodolija.

Ceo život mi ljudi govore da sam neosećajna, veoma hladna osoba

kojoj je stalo isključivo do sebe, novca i napredka na poslovnom polju,

Zanima me da li je to možda istina? Ja lično ne mogu da znam, trudim se da pomognem ljudima

ali ne volim da se preterano zbližavam, da li je to zbog straha ili jednostavno hladan karakter?

Nije ovo dovoljno podataka.

Oba ova znaka su mogla da daju to što govoriš.

Bik jeste sebičan znak koji jako voli sebe, sve radi po svom, voli svoje, i voli da stiče. On se zaista bavi sobom, i boli ga uvo šta drugi kažu, tera po svom. Njega ne mogu pomeriti drugi ljudi, jako teško... On je stabilan u svom svetu.

Vodolija je emotivno distancirana, jer je istraumirana. Da, Vodolija vlada traumama. I baš zbog svega toga, je naučena da se ne otvara mnogo, već glumi neka ludila. Ima potrebu da pravi otklon od svega sa čim se sretne, da bi odgovor pronašla u nečemu drugom i daleko od toga, da bi se kasnije vratila i prihvatila to nešto odakle je krenula..

Vodolija predstavlja fragmentaciju duše, ono kad nešto razbiješ na milion delića. Ona traži te svoje deliće koje su razne traume životne raznele ko zna gde... Traži u nekim drugim svetovima...

Zato je tako divlja... Recimo priča Vodolije je neko ko odrasta u domu, bez roditelja, u zajednici gde ima puno dece. Niko nije posebno izdvojen. Nema mame i tate da te izdvajaju, da ti kažu da si najbolji... Nema lavovskog dela... I tvoje srce nauči da se zgrči, da ne peva, jer niko i neće doći na njegovu predstavu... On je navikao. Uvek da pravi kompromise za dobro svih, ne samo sebe... Navikao je da funkcioniše u grupi. Ali ne ume nikoga da izdvoji, ne ume onako srčano da se nasjmeje, jer joj je taj deo istraumiran... I onda je ljudi ne osećaju dovoljno. Deluje im distancirano, iako ona više misli na njih sve, nego neko tamo ko im se toplo nasmeje... To je znak humanosti, ali duboko neshvaćen.

U sdemoj kući Asc Vodolije je Lav, pa će u svim odnosima sa ljudima imati neki ego sukob, i neke tripove, gde će osećati da je identitet bitan da se dokaže, te neće popuštati zbog sujete... Ne ta osoba, već možda i ti neki sa kojima se sreće... Tj. njeni partneri će uvek biti popularniji od nje, ili će se međusobno boriti za popularnost u društvu. A kao par će biti uvek primećeni.

Takođe ako ti je Sunce u Biku u 4. to je kao Rak, a Rak važi za zatvoren znak koji sebično čuva svoju intimu i život. Pa deluje sebično...

Sunce u Biku u 4. da, naravno da deluješ sebično, hladno i zatvoreno. Takođe ti je znači na MC-u Škorpija, koja se javno ne otvara, i deluje kao opasan, mračan manipulativan tip ljudima koji te ne poznaju, ili su poslovno nekako čuli za tebe i sl.

Zavisi od svakakvih drugih aspekata...
 
Poslednja izmena:
Bik u horoskopu sam, podznak vodolija.

Ceo život mi ljudi govore da sam neosećajna, veoma hladna osoba

kojoj je stalo isključivo do sebe, novca i napredka na poslovnom polju,

Zanima me da li je to možda istina? Ja lično ne mogu da znam, trudim se da pomognem ljudima

ali ne volim da se preterano zbližavam, da li je to zbog straha ili jednostavno hladan karakter?

Ja sam ista kombinacija a nikad mi niko nije rekao da sam hladna
 

Back
Top