Kupovna moc samoupravljaca za vreme SFRJ

Kako dostici tu neverovatnu kupovnu moc koju su imali samoupravljaci

  • Hitno klonirati Tita, mozda ova generacija ne bi imala koristi, ali bi imale sve buduce

  • Ujediniti se sa Rusijom

  • Pobiti poslodavce koji nude robovske uslove rada


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Vreme SFRJ je bilo vreme napretka za sav radan narod. Mladi pioniri i pionirke su sa uzbudjenjem nosili stafetu Titu, ocu svih nasih naroda. Za prosecnu platu mogao si da kupis kola i dva stana. Ljudi su bezali iz Nemacke da bi dosli kod nas da zive i rade. SFRJ je malo pre rata primila par velikih talasa izbeglica od par miliona ljudi, koji su dolazili da traze srecu u jugoslovenskom eldoradu.Treca vojna sila evrope sa industrijom koja je overinzenjeringovala svaki proizvod.
To je prica sad vec izlapelih matoraca. Medjutim kakva je bila realnost.

U tabeli se nalaze podaci prosecne cene namernica za odredjenu godinu.
I prosecne plate. A i vladala je stabilnost cena, sto je tipicno za razvijene ekonomije poput SFRJ

Pogledajte prilog 508841


za jugoslovensku prosecnu platu 1980 od 7000 dinara mogao si da uzmes nekih 65 kila juneceg mesa. Ili isto toliko svinjskog :Ili neverovatnih 7 metara drva. To je dovoljno da se greje cela kuca od 800 kvadrata cele godine, a to je i bila prosecna kvadratura jugoslovenskog radnika Ni taj jugoslovenski metar drva nije bio kao ovaj danas. Nego je bio visestruko kaloricniji, visestruko veci, laksi za cepanje.

Ili si mogao da kupis od cele plate 600 litara mleka. 600 litara mleka dobije prosecna krava muzara. Prosecan sfrj radnik je bio toliko produktivan kao da je imao jednu kravu muzaru, a vi kazete da se rad na selu ne isplati

Koliko puta je smanjena kupovna moc i kako dostici taj neverovatan standard koji smo imali 80ih godina.

Ti samo na guzicu mislis sta ces u nju da strpas. Tako misle i stranke pa nam zato tako ide.
 
Boldriče, meni da je do hvalisanja nastupio bih imenom i prezimenom , tolko tupav valjda nisi da ne možeš bar to da shvatiš?
To što sam naveo da sam domaćin čovek i da nisam dobio kocku u betonskom kokošarniku je bilo u funkciji fabule koja ti promiče, Boldriče.
Тако је потомку турских коњушара. Родослов за понос...:zcepanje::hahaha:
 
Ludačke?

Pa to je malamaca u odnosu na ludilo koje su počinili titoistički podrepaši poput tvog deke.

Koliko mi je poznato a pricala mi baba kasnije posle dedine smrti , jurio je iskljucivo extremiste poput ustasa.... ne znam za kime ti zalis zapravo ? :think:

- - - - - - - - - -

pa i to je nacionalizacija.

Podrzava MMF ... cudno :think: ? Nije cudno ...
 
Koliko mi je poznato a pricala mi baba kasnije posle dedine smrti , jurio je iskljucivo extremiste poput ustasa.... ne znam za kime ti zalis zapravo ? :think:

.

Lagala te baka da te poštedi.

Mnogim su se zlotvorima deca i unuci samoubijali kad shvate kakve su gnjide imali za pretke.

Evo, žalim recimo za ovako nekim ljudima....

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/t...reljao-nam-oca-pa-preoteo-deo-imovine/14hk5st

- - - - - - - - - -

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...ri-vlasnici-Necemo-Kucu-cveca-u-svom-dvoristu
 
Poslednja izmena:
sve sto je dobro za mene dobro je i za drzavu. opste dobro

Lopovluk ? 30eura Sumaru da bi uzeo drva u vrednosti 5000e ? :eek:

- - - - - - - - - -

Lagala te baka da te poštedi.

Mnogim su se zlotvorima deca i unuci samoubijali kad shvate kakve su gnjide imali za pretke.

Evo, žalim recimo za ovako nekim ljudima....

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/t...reljao-nam-oca-pa-preoteo-deo-imovine/14hk5st

- - - - - - - - - -

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...ri-vlasnici-Necemo-Kucu-cveca-u-svom-dvoristu

;) ne Kmeci ... pun si mrznje sto si morao da ides da se "snadjes" u Nemacku ... jbg sam si odabrao taj put.

Ko zna sta te tu zapravo muci ... svasta se izdesavalo dok nisi bio u Srbiji ... :(
 
Nema ljutnje, Svaka cast sigurno si vredan ali ipak mislim da je komunizam NEOPHODAN neko vreme za najsiromasnije zemlje kakva je bila Srbija, Imao si samo ljutu polkjoprivredu i nesto industrije u povoju. Ceska je pre ww2 bila pojam za Srbiju ali se to preokrenulo u Titovo vreme.Nas je unistio Sloba Milosevic,Bili smo ispred mnogih,





Nismo sinko bili ''ispred mnogih'',lagali su te...možda ispred Abanije i eventualno Mađarske,svi ostali su bili ispred SFRJ
Češka jje i za vreme SFRJ bila pojam za nju ...
 
;) ne Kmeci ... pun si mrznje sto si morao da ides da se "snadjes" u Nemacku ... jbg sam si odabrao taj put.

Ne kmečim ja nego ti govorim o tom vašem ljudožderskom standardu za udbaše i titoiste saradnike udruženog zločinačkog poduhvata dok šljakeri žive kao što žive i danas.


Nigde se ja nikom nisam žalio na svoj put.


Čak su meni bili da se pravdaju neki tipovi poput tvog deke ,da se kaju što su morali ...i slična proseravanja.

Sad su pokojni, a deca su im babe i dede .
Gledam kako im se karma vraća i kako im se unučad samoubijaju, drogiraju i rasprodaju dekin plen .


Ni tebi se bolje ne piše verovatno.
 
Samo u tvojoj proleterskoj maštici.

U kapitalizmu no no..ćorkica i oduzimanje nelegalno stečene imovine za koju nema dokaz da je plaćena porezA

:hahaha: e naivcino :lol:

Slupo si tolike godine da bi na kraju se spustio na nivo deteta od 10 godina ...

- - - - - - - - - -

Ne kmečim ja nego ti govorim o tom vašem ljudožderskom standardu za udbaše i titoiste saradnike udruženog zločinačkog poduhvata dok šljakeri žive kao što žive i danas.


Nigde se ja nikom nisam žalio na svoj put.


Čak su meni bili da se pravdaju neki tipovi poput tvog deke ,da se kaju što su morali ...i slična proseravanja.

Sad su pokojni, a deca su im babe i dede .
Gledam kako im se karma vraća i kako im se unučad samoubijaju, drogiraju i rasprodaju dekin plen .


Ni tebi se bolje ne piše verovatno.

Mozda me neka kletva stigne ako je deda ubio neku neduznu i cednu kvinslisku dusu :sad2:
 
:hahaha: e naivcino :lol:

Slupo si tolike godine da bi na kraju se spustio na nivo deteta od 10 godina ...

Nek ti ispriča čika franak čega se najviše plaši u Švajcarskoj.

- - - - - - - - - -

Mozda me neka kletva stigne ako je deda ubio neku neduznu i cednu kvinslisku dusu :sad2:

Možda tvoje dete ili unuče.

Nikad ne znaš gde bije, al znaj da bije u najbolnije.
 
Nek ti ispriča čika franak čega se najviše plaši u Švajcarskoj.

Da ne postane toliko slupan kao budala ? To je zaista izazov :super:

- - - - - - - - - -

Nek ti ispriča čika franak čega se najviše plaši u Švajcarskoj.

- - - - - - - - - -



Možda tvoje dete ili unuče.

Nikad ne znaš gde bije, al znaj da bije u najbolnije.

:eek: prepao sam se!

:rotf:
 
Lopovluk ? 30eura Sumaru da bi uzeo drva u vrednosti 5000e ? :eek:

- - - - - - - - - -



;) ne Kmeci ... pun si mrznje sto si morao da ides da se "snadjes" u Nemacku ... jbg sam si odabrao taj put.

Ko zna sta te tu zapravo muci ... svasta se izdesavalo dok nisi bio u Srbiji ... :(
rad da se dobiju drva od 5000 evra kosta sigurno 4000 evra. A te pare se u svakom slucaju oporerezuju pa drzava dobije opet svoj deo kroz poreze
 
kad kucas na tastaturi unistavas prirodne resurse jer energija mora da dodje od nekud. a vecina su neobnovljivi

:lol: dakle nista , samo unistavanje.

- - - - - - - - - -

Bolje da se pokrješ crvenim ušesima .
U poređenju sa biznisom tvog deke i tvojim neradničkim , sigurno je poštenije raditi kao drvoseča ili kasapin u klanici.

Jel tebi zanimljivo kada lajes u prazno ? :lol:

- - - - - - - - - -

a vidi se da sume nisi video. pa ne radi se gola seca. Nego se suma samo proredi . iseku se deblja stabla tanja ostanu. Ta tanja ne mogu svedno da narastu od ovih vecih. I tako u krug.

Ali zato sumaru koju deseticu eura a ti izneses nekoliko slepera drva :per: kupis mu cigare , box Malboro po obicaju :D
 

Back
Top