Liga Nacija

Renegade-Ns

Iskusan
Poruka
6.559
Večeras kreće novo takmičenje UEFA - Liga nacija.

Liga nacija nudi i alternativni put do Evropskog prvenstva 2020. godine. Nakon što obezbedite prvo mesto u svojoj mini-grupi (u sve četiri lige A, B, C i D), automatski idete u plej-of, gde će se ujedno deliti i poslednje četiri vize za najveću smotru evropskog fudbala.

Predviđeno je i da pobednici grupa prelaze u viši rang i obrnuto poslednji ispada u niži rang takmičenja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Grčka Izrael i Slovenija su solidni...ne znam kakvi su Rumuni ali to bi trebalo da bude to. ovo ladno možemo da uzmemo i dobijemo put na euro na mala vrata. Vredi se potruditi.
Ali koliko vidim rasulo je krenulo tako da piši propalo verovatno.
 
Liga nacija je za Srbiju od izuzetnog značaja. Prvo jer je lakši put do EP, na putu nam nije ni jedna velesila niti ekipa koja je jača od nas a u kvalifikacijama za EP će to izvesno biti. Zatim izvesno je da će Liga nacija biti i kvalifikacioni put i za SP ali u drugačijem modalitetu, vrlo je moguće da iz slabijih liga neće biti direktnog puta do SP već samo iz jačih . U tom smislu treba unapred se pozicionirati u B ligu . Na kraju veća sredstva se izdvajaju za timove iz viših rangova.

Večeras derbi meč igraju Nemačka - Francuska na SK 3 .
 
Poslednja izmena:
Večeras utakmica Nemačka - Francuska.

Liga A će biti kao prvenstvo pre prvenstva.

Skroz mi je gotivno ovo.

Subota: Engleska - Španija

Ponedeljak: Portugal - Italija

Utorak: Španija - Hrvatska
 
Poslednja izmena:
Mi kakve smo jajare, plasljivci i kompleksasi, da igramo ligu sa San Marinom, Luksemburgom i Farskim Ostrvima, a da nas prvo mesto vodi direktno na EURO, ispusili bi sve da se pusi.
Baksusi. Nadam se da gresim, ali sam odavno prestao da se nadam kada je reprezentativni fudbal u Srbiji u pitanju. Mi bolje da ganjamo klupski, to nam vise ide.
 
Večeras utakmica Nemačka - Francuska.

Liga A će biti kao prvenstvo pre prvenstva.

Skroz mi je gotivno ovo.

Subota: Engleska - Španija

Ponedeljak: Portugal - Italija

Utorak: Španija - Hrvatska

I meni je ovo jedno od pametnijih stvari koje je UEFA smislila......prilika da se pogledaju odlicni mecevi, svako ima protivnika po meri i postojace veci takmicarski naboj nego na prijateljskim utakmicama, plus DVE prilike za nase mucenike da se domognu evropskog prvenstva posle 20 godina.....
 
Hrvati se radovali svojoj grupi gde su medu najboljim ekipama, a sad se vidi da nemaju teoretske sanse da kroz Ligu nacija odu na evropsko prvenstvo, a mi mucenici nikad vece sanse nismo imali :hahaha:

Stvarno si šampion.

Krvati igraju 4 tekme sa Španijom i Engelskom...ta jedna tekma je bolja od svih 6 sa Rumununijom, Litvanijom i Montenegrom...Raduj se praznim tribinama osim ako ne puste osnovce za dž...
 
Englezi su podbacili, Španci namerno ubili igru i rutinirali drugo sa tika-taka na sredini. Najviše će se klati u čertvrtoj, njima je to jedina šansa da vide evropsko ikada.

Ovi ostali a naročito iz prve lige se neće nešto polomiti na tim utakmicama.

- - - - - - - - - -

:hahaha::lol: ko to mi, je li napredna kokezanijo



Igraju kvalifikacije a prvi u grupi ispod njih ide dalje.

Final-four se igra nakon kvalifikacija za evropsko. U martu 2020-te. Dakle kvalifikacije idu normalno a oni koji ne uspeju a pobednici su grupa imaju još jednu priliku.
 

Back
Top