Liga Nacija

Auf al su ih izgazili. Izgleda da su komšije pomislili da su neka fudbalska sila... U poslednja dva meča, protiv Francuza i Španaca su primili ukupno 10 komada, toliko o tom mitu.
 
Hrvati su mogli i jos teži poraz doživeti jer posle 6-0 su Spanci nastavili da igraju, možda ne sa tolikom agresijom ali su imali nekoliko opasnih akcija i sansi za jos ubedljiviju pobedu. Ovaj mec je pokazao da rezultat Hrvatske na SP nije bio realan spram kvaliteta tima već više proizvod spleta okolnosti , povoljnog žreba i sreće jer praktično nijedan eleminacioni meč do finala nisu završili u 90 minuta već na penale dva meča i jedan na produžetke, ti mečevi su lako mogli i njihovi suparnici da dobiju .
Opet mora se reći i da za Hrvate, Španci su veoma nezgodan "matchup" jer ne odgovaraju stilu igre koji oni forsiraju odnosno lako rešavaju visok presing a na drugoj strani tehnički su jači na sredini terena od njih tako da su vrlo lako dolazili do opasnih pozicija po gol protivnika.
Špancima ostaje žal za SP u Rusiji jer su lako mogli i da osvoje turnir ali nepromišljena smena trenera i nesrećan meč sa Rusima ih je koštao boljeg rezultata.
Na drugoj strani njihovi nosioci tima su mladi igrači oko kojih se može graditi igra u narednih najmanje 5,6 godina, tu mislim na Iska, Asensia, Rodriga, Saula, Karvahala što je garancija da će biti jaki na najmanje dva EP i jedno SP.
Hrvati objektivno su igrali u skoro najjačem sastavu bez igrača koji su se oprostili Subašića golmana i Mandžukića, povređenih Rebica, štopera Lovrena i beka Strinića koji ne spada u nosioce igre ali kada se ima u vidu da Modrić ima 33 godine, Rakitić 30, Perišić 29 a to su njihovi najbolji igrači a i ostatak tima uglavnom čine igrači blizu treće decenije jasno je da njima sledi vrlo brzo smena generacija i očekivani pad.
 
Poslednja izmena:
auuu ; sunce ti ; sta ovo bi ?

Pa ovo je bruka do te mere da se ja uopste ne bi "hvalio" da imam titulu svetskog vicesampiona a da ovako odigram i to sa timom koji je bio dosta jaci od spanskog jer u spanskom timu nije igralo dosta igraca koji su bili nosioci igre zbog smene generacija.
 
Deklasirali su ih. Da su ovako igrali na svetskom teško da bi ih bilo ko zaustavio. Dokaz kako par budala u savezu i najbolje mogu da izbace iz pozitivnog ritma i sjebu za par dana.

- - - - - - - - - -


P.S. Ode Robi sa bosancima u prvu ligu izgleda. Dve utakmice, tri puta prešli pola i dali tri gola :lol:
 
Deklasirali su ih. Da su ovako igrali na svetskom teško da bi ih bilo ko zaustavio. Dokaz kako par budala u savezu i najbolje mogu da izbace iz pozitivnog ritma i sjebu za par dana.

- - - - - - - - - -


P.S. Ode Robi sa bosancima u prvu ligu izgleda. Dve utakmice, tri puta prešli pola i dali tri gola :lol:

Bosna ima laku grupu tako da ima veoma jake sanse da ode u A
 
Hrvati imaju problem kratke klupe jer su mala nacija. Isto ko i Vels koji je došao do polufinala EP 2016 pa su onda ispali u krš grupi u kojoj smo mi bili prvi.
Jednostavno, izbaciš im tri igrača iz prve postave i oni to ne mogu da nadohnade.
A i smorili su sa dizanjem u nebesa uspeha na SP, vratilo im se.
 
Блам је да су овако прошли мање од 2 месеца након што су постали вицешампиони.

Него баш се сетих како је једна компанија из Хрватске након што су прешли енглезе послала принцу Харију паковање својих чајева и написали "keep calm and dream on"

Можда нека производња тампона у Шпанији сада проба да Колинди пошаље паковање својих производа са натписом "keep cam and shut up bit..."
 
spanci su se israli na rvate doslovce.

na njiove umisljene pacenicke umove i njihvo toboz fudbalsko umece...

covek bi pomislio da se radi o teniskom mecu :D

i to mladi tim spanije, smena generacije, sta bi bilo da su uigrani...

ovi domoljubi su branili rezultat i na 6-0... komedija...

tako je to kad jedva na penale prodjes obicnu dansku i jadnu rusiju pa umislis da si bog...

a ono kese koje su imale vise srece nego pameti na zrbeu u rusiji i u utkamicama...


to vicesampion?

6-0

moglo je hlando biti 10-0


kakva fekalija po hrvatskim facama...


sad se vidi kolko su cudo napravili rusi izbacivsi spaniju i tako rvatim pruzili nevidjenu sansu...
 
hrvati ce izgleda debelo da plate to finale SP....jednostavno nisu u stanju da opravdaju epitet vicesampiona sveta i taj pritisak ce da ih slomi

Pa dobro na SP su stvarno igrali kao u transu i sto je najvaznije imali su momentum sto je najvaznije za uspeh na nekom turniru , a momentum naravno ne moze sad predugo da traje , takodje ova Liga nacija je jedno novo takmicenje , koje po meni malo ko shvata ozbiljno, ono nit su kvalifikacije, nit su prijateljske vec nesto izmedju, sad da li ce to zaziveti videce se i sto se tice Hrvata par igraca im se povuklo iz reprezentacije iako komotno mogu da igraju jos jedno 4,5 godina , sto ukazuje da je doslo malo i do emotivnog praznjenja nakon finala SP, ono dosli su do samog kraja i prakticno nema nista iznad toga i sad jako je tesko naci motiv da igraju sad sve ispocetka, sto tu Ligu nacija, prijateljske kvalifikacije....itd , prakticno je nemoguce da sad igraju sa onom energijom i onakvim pristupom kako su igrali na SP, a Spanija jedna vrhunska ekipa koja je dozivela neuspeh u Rusiji, ispali mnogo ranije nego sto su ocekivali sad imaju potrebu da grizu i da se iskupljuju za to i sad ce svaku utakmicu da grizu ko ludi ne bi li pokazali da su oni svetska klasa i da je taj poraz od Rusije bio samo slucajnost.
 
Pa dobro na SP su stvarno igrali kao u transu i sto je najvaznije imali su momentum sto je najvaznije za uspeh na nekom turniru , a momentum naravno ne moze sad predugo da traje , takodje ova Liga nacija je jedno novo takmicenje , koje po meni malo ko shvata ozbiljno, ono nit su kvalifikacije, nit su prijateljske vec nesto izmedju, sad da li ce to zaziveti videce se i sto se tice Hrvata par igraca im se povuklo iz reprezentacije iako komotno mogu da igraju jos jedno 4,5 godina , sto ukazuje da je doslo malo i do emotivnog praznjenja nakon finala SP, ono dosli su do samog kraja i prakticno nema nista iznad toga i sad jako je tesko naci motiv da igraju sad sve ispocetka, sto tu Ligu nacija, prijateljske kvalifikacije....itd , prakticno je nemoguce da sad igraju sa onom energijom i onakvim pristupom kako su igrali na SP, a Spanija jedna vrhunska ekipa koja je dozivela neuspeh u Rusiji, ispali mnogo ranije nego sto su ocekivali sad imaju potrebu da grizu i da se iskupljuju za to i sad ce svaku utakmicu da grizu ko ludi ne bi li pokazali da su oni svetska klasa i da je taj poraz od Rusije bio samo slucajnost.

o kakvom ti transu pricas?

ja ne videh taj trans protiv danske ni malo, vec je danska bila bolja kolko tolko a rvati presrecni na penalima...

sa rusijom rvati doduse behu nesto bolji i opet penali... kakav trans? protiv rusa danaca i tunjavih propalih engleza?

dajte ljudi , realnost je da nisu ni u 12 a ne vicesampioni...

jos smrdi kako su se spanci isr.ali po njima... ko da su irgali protiv lihtenstajna...
 
Pa realno na SP su igrali kao u transu , definitivno ih niko nije nadigrao , cak ni Francuzi u finalu , sad jesu sve 3 utakmice nokaut faze bile povuci potegni , pogotovo protiv Danske koja opet nije bila bolja od njih , protiv Engleza niko ne moze da kaze da je bas izraziti favorit , pogotovo ne u poluinalu SP, opet Hrvati su tukli jednu Argentinu 3:0 , solidnu Nigeriju sa 2:0 , Island mozda najprijatnije iznenadjenje u svetu fudbala u poslednjih nekoliko godina i cak 3 evropske selekcije su eliminisali na putu do finala , realno tako nesto ne bi moglo nama ni u ludilu da se desi , uradili su nesto zaista izvanredno (kao i recimo 1998) sto nikad niko nece moci da im oduzme.

Takodje opet kad imas igrace koji su standardni u Real Madridu, Barseloni, Atletiko Madridu, Juventusu, Interu,Liverpulu, Monaku onda nema sumnje da je to ekipa koja poseduje izuzetan kvalitet.

Sad ja znam da nekima je taj njihov uspeh bas tesko pao ali jbga to je vec njihov problem i vec neka potpuno druga prica.

Da se razumemo nisam ja nista manje Srbin od tebe , moje misljenje o toj naciji i o toj drzavi nije nimalo pozitivno ali cisto sa fudbalske tacke gledista ono sto su uradili u Rusiji je zaista izuzetno i za svaki respekt i to je prosto cinjenica.
 
good, good, let it flow through you :mrgreen:

Btw, Liga nacija je natjecanje kroz koje Hrvatska sa 0 pobjeda, 0 nerješenih i 6 poraza, uz gol razliku 0:60 može izboriti nastup na EURU :D
 
Poslednja izmena:
o kakvom ti transu pricas?

ja ne videh taj trans protiv danske ni malo, vec je danska bila bolja kolko tolko a rvati presrecni na penalima...

sa rusijom rvati doduse behu nesto bolji i opet penali... kakav trans? protiv rusa danaca i tunjavih propalih engleza?

dajte ljudi , realnost je da nisu ni u 12 a ne vicesampioni...

jos smrdi kako su se spanci isr.ali po njima... ko da su irgali protiv lihtenstajna...

Jedine prave pobede su Hrvati imali protiv Argentine u grupnoj fazi i na kraju protiv Engleza.
 
Poslednja izmena:

Back
Top