Hocu da naucim da kuvam

FB_IMG_1533753211447.jpg



Google, i sve ces moci. Za kuvanje je potrebna volja, i bar 2 namirnice. :)
 
Odakle da pocnem ? Sta je najlakse ? Ja trenutno ne znam ni palacinke da napravim ma ni kafu da skuvam a hocu da budem dobar kuvar imam zelju .

Ne sekiraj se sto ne znas da kuvas,ja sto sam zensko pa do 24 godina sam znala kafu da skuvam i jaja da isprzim,kreni sa nekim osnovama,imas na internetu razne recepte za pocetnike ja sam tako pocela,kad naucis lakse stvari kreni sa slozenijim,sto rece neko samo ti treba volja i par namirnica
 
Odakle da pocnem ? Sta je najlakse ? Ja trenutno ne znam ni palacinke da napravim ma ni kafu da skuvam a hocu da budem dobar kuvar imam zelju .

ako bas ne znas nista, onda kreni od najjednostavnijih supa- za pocetak od pilecih ili govedjih kocki sa rezancima i seckanom sargarepom, cisto neka simulacija kuvanja. onda kreni na corbe, jer one mogu da se zaguste- isto jednostavna corba- pileca i govedja kocka, kad se ukuvaju dodas pasirani paradajz i umutis brasno sa vodom i zagustis, smanjis vatru na trecinu i mesas da ne zagori....
to su neke osnovne radnje koje ti daju osnov da krenes na kuvana jela.

na primer suljpa- naseckas luk i proprzis na ulju i u prethodno poluskuvan pasulj krknes neke dobre kobaje i proprzen luk i kuvas kao sto si kuvao supu sa rezancima...
pred kraj kuvanja u tiganju proprzis na ulju malo brasna i aleve paprike i zagustis pasulj, SMANJIS vatru na trecinu i malo prokrckas...
na slicnu foru mozes kuvati grasak, boraniju sa piletinom, svinjetinom....
za pocetak ti to daje osnovne vestine da ne zajebes nesto..... :)
 
Ako hoces da budes dobar kuvar, od njega te moze razlikovati samo to sto on ima pomocnike da peru sudove, ti ne.
Sve mozes nauciti, i to lako, kuvanje je ustvari vrlo jednostavno kad udjes u štos, ali ni ne počinji ako nisi voljan za sobom ostaviti čisto. Po meni prvi osnov ako hoces nesto da spremas je da posle sve sredis, cistoca i urednost kuhinje. Dzaba ti tvoj ručak ako posle treba da dodje sluzba za dezinsekciju, dezinfekciju i deratizaciju.
Ako ti nije problem srediti i pospremiti posle, racunaj da vec znas da kuvas, volju imas, to je to :)
 
Odakle da pocnem ? Sta je najlakse ? Ja trenutno ne znam ni palacinke da napravim ma ni kafu da skuvam a hocu da budem dobar kuvar imam zelju .
Почни тако што ћеш да се запиташ да ли волиш да куваш. Ако је одговор да, терај даље. Али ако је не, не губи време.
Добар кувар не кува по рецептима него по укусу а то значи да треба да волиш да то радиш.
 
Почни тако што ћеш да се запиташ да ли волиш да куваш. Ако је одговор да, терај даље. Али ако је не, не губи време.
Добар кувар не кува по рецептима него по укусу а то значи да треба да волиш да то радиш.

Kako ce da zna da li voli da kuva ako ne ume ni kafu fa skuva kao sto kaze:think:
 
Почни тако што ћеш да се запиташ да ли волиш да куваш. Ако је одговор да, терај даље. Али ако је не, не губи време.
Добар кувар не кува по рецептима него по укусу а то значи да треба да волиш да то радиш.

mozda je nesto zajebao kod zene pa je vec treci mesec na pasteti i mesnom naresku :D
 
i jel hoćeš onako da naučiš za neku budućnost kad ne bude mame, žene itd... ili ti baš treba? zato što nije uvek zabavno baš kuvati, mada nekim ljudima jeste... kuvanje je seckanje, planiranje šerpi, pranje... eksperimenti mogu i da ne uspeju pa se bar u nekim stvarima drži recepata bar u početku jer moguće je napraviti i nešto nejestivo :evil:

ima i taj neki faktor planiranja kad kupuješ, za obroke itd... pa i da se ne upropastiš previše nezdravom hranom al mislim da to ljudi osete sami
 
Poslednja izmena:

Back
Top