U kom znaku se radja najvise namcora

Mars u Jarcu je egzaltiran.
On je tu u vrlo jakom dostojanstvu.
Loš je u Raku, Vagi i Biku.

U kom smislu pozitivan?

Mars je manji malefik, Saturn je veliki malefik.

U tom primeru je više nego jasno zašto je čovek namćor i stalno negativan, sav je sazdan od kombinacije Merkura/Marsa/Saturna.
I još ima opoziciju Marsa i Saturna preko Device, to je stalna paranoja i nepoverenje.
 
Medjutim da se vratimo na temu ,u modernoj astrologiji, opozicija sunca u djevici i mjeseca u ribama ne čini mjesec suvim i hladnim...on je u modernoj uvijek "vlažan"(voden) kakva mu je i prava priroda a ovdje u ribama je ta njegova "vlažnost" još i naglašena('snažna') jer je on u svom vodenom elementu

Zbog cega bi bio suv i hladan? Otprilike bi ovako isla racunica: hladan i vlazan zbog znaka Riba, zbog faze(pun Mesec) bi bio topao i suv( jer tad je na vrhuncu primanja svetlosti od Sunca nevezano za znak u kojem je Sunce) i na kraju se dobije nesto manje hladno i vlazno nego standardan Mesec u Ribama, primera radi.
 
Zbog cega bi bio suv i hladan? Otprilike bi ovako isla racunica: hladan i vlazan zbog znaka Riba, zbog faze(pun Mesec) bi bio topao i suv( jer tad je na vrhuncu primanja svetlosti od Sunca nevezano za znak u kojem je Sunce) i na kraju se dobije nesto manje hladno i vlazno nego standardan Mesec u Ribama, primera radi.

Stavila ti je nastia boldanim slovima te stavove iz tradicionalne o fazama mjeseca u njenom prethodnom postu.

...jer je mjesec u ribama u opoziciji(180°) sa suncem u djevici...Tada je pun i u tradicionalnoj se smatrao melahnolicnim - hladnim i suvim....manje povoljnim od onih prethodnih "muskih" faza rasta..

ili to da je on u fazi posljednje četvrti, kada je Mjesec na 90° ispred Sunca...vlažan hladan flegmatičan (prava njegova priroda)...a u fazi prve četvrti, kada se Mjesec nađe na 90° iza Sunca je topao ,suv i koleričan.
 
Poslednja izmena:
Pun Mesec postaje melahnolican kad vec krece da opada, razmisli sta ti je logicnije.
Mesec je jaci odnosno topliji sto vise svetlosti primi od Sunca, svetlost postepeno raste od mladog i dostize vrhunac kad je Mesec pun(od 0-180), pa onda krece da opada(od 180-360).

dakle 0-90 sangvinican
90-180 kolerican
180-270-melanholican
270-360-flegmatican
 
Pun Mesec postaje melahnolican kad vec krece da opada, razmisli sta ti je logicnije.
Mesec je jaci odnosno topliji sto vise svetlosti primi od Sunca, svetlost postepeno raste od mladog i dostize vrhunac kad je Mesec pun(od 0-180), pa onda krece da opada(od 180-360).

dakle 0-90 sangvinican
90-180 kolerican
180-270-melanholican
270-360-flegmatican

Nije tacno...mjesec postaje melaholican od onog trenutka kada dostigne 180° i postane pun...i takav (melanholican) bude dok ne opadane do 270...Kada dostigne 270 postaje flegma.

Dakle koleričan (suv i topao) je OD 90 DO 180

melanholičan (suv i hladan) OD 180 do 270

I sasvim je to logicno jer je 180 aspekt opozicije koji je napet (los)... tada kazemo : nisam bio sav svoj,i bio sam u bunilu nekom, bio je pun mjesec ... Mjesec je na 180° fizički daleko od toplog okrilja sunca ,postaje hladan.Suncu i mjesecu je ovdje potreban izvjestan napor da bi se uskladili,bili medjusobno protočni.
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da ti uopste ne citas moje postove, jer si upravo napisao sve sto sam ja napisala.
Ako sledeci put zelis da mi kontriras samo da bi pisao nesto isto, nemoj.
Ne zanimaju me prepucavanja.


Niko ne kaze da je opozicija Sunce-Mesec dobar aspekt, vec naprotiv. Ali Mesec je tad na vrhuncu svetlosti koju je primio od Sunca, i tada ima najvise toplote i suvoce...sto mu inace i ne prija jer je njegova priroda hladno i vlazno, a toplo i suvo je sve obrnuto od toga.

Nema potrebe za cepidlacenjem, jasno je sta je 180.
 
Prva verzija namćorstva :

Kada govorimo o poziciji Sunca u hzoroskopu, govorimo o samo jednoj poziciji za koju možemo reći kada nam neko prija ili ne prija.

Naravno, prijaju trgoni Sunca, a odbijaju Kvadrati Sunca.

Iz tog razloga Rak i Jarac će namćorima videti Ovna i Vagu, i obratno.
Lav i Vodolija će namćorima videti Bika i Škorpiju, i obratno.
A Devica i Ribe će namćorima videti Blizanca i Strelca, i, naravno, obratno.

Ovo je nemoguće izbeći jer dolazi do jakih i negativnih suprostavljanja u načinima kako bi nešto trebalo odraditi, na koji način bi trebalo razmišljati ili kako se prema nečemu treba ophoditi.

Druga verzija namćorstva

Znak u 12-oj kući.

Namćorima ćemo smatrati sve ljude koji su rođeni u znaku koji obuhvata našu 12-tu kuću. Takvi ljudi će nam biti teški iako sa njima možemo da pronađemo funkcionalan odnos, uvek će biti nečega što će nam smetati ili ćemo smatrati ''ljigavim namćorstvom''...

Treća verzija namćorstva

Pozicija Saturna u znaku. Jednostavno nam ne prijaju ljudi rođeni u znaku gde nam se nalazi Saturn. To mrzimo (Saturn) i ne možemo da pređemo preko te mržnje (Saturn). Nervira nas sve što rade i konstantno želimo da im se bezrazložno suproststavljamo (Saturn). Najgore je kada je baš u pravilnom odnosu znaka, kuće i simbolike što ume da stvara apsolutno ogromnu količinu nervoze (Saturn) i namćorstva (Saturn).



Mislim da je apsolutno jasno da ''NAMĆORSTVO'' dolazi preko Saturna, s obzirom da govorimo o inatu. Ovo namćorstvo se najviše ispoljava kada je na njima red da troše sopstveni novac. ali, ako može da izvuče social points iz te priče, učiniće iz prve ruke bez premišljanja.

Tako da Jarac možda i NIJE najveći namćor Zodijaka? Veći namćor od Jarca je upravo DEVICA koja jednostavno neće hteti da troši novac u ma kom smislu i hladno će posmatrati na celu situaciju, konstantno se ograđujući od problema, gledajući isključivo sebe, sopstveni mir sa velikom dozom pomankanje razumevanja za sve ono što nije u njihovoj perspektivi racionalnosti. Devica je znak koji najviše gleda sebe. Prvo sebe, pa sve drugo.

Devica može da pobegne od ovoga ako je u podznaku nekih plemenitijih znakova poput Riba, Vodolije, Strelca, Lava ili Raka.

To je iz iskustva, u radu, sa razmišljanjima, sa planiranjem kao i sa generalnom nemogućnošću da se suoče sa filozofijom (kvadratiranje Strelcu, mrze filozofiju i dugačke priče), lično smatram da je Devica znak koji je najveći Namćor Zodijaka i to je prvenstveno njihov način da se suoče sa svetom koji smatraju nesavršenim, nedostojanstvenim i nekarakternim. Zbog toga će pronalaziti sitnice koje samo njima smetaju kod drugih ljudi. Manje postaju namćorasti kada se bave isključivo sobom, ali tada su uveliko u stanju depresije i velike nervoze. Sve što nije po meri im smeta, nemaju optimizma, nemaju poleta i stoga postaju namćori tokom dana. Nije retkost i da beže od posla pronalazeći lokaciju najmanjeg otpora, te u tome vide sopstvenu sposobnost i agilnost koja nije ništa drugo do čist slučaj bežanja od posla. Često su nezadovoljni da bi bili nezadovoljni. ako se pronađu u poslu koji od njih zahteva detaljisanje (dizajn i slično), tu mogu da pruže dobar deo sebe i da tu vidno uspeju u poslovima.

Tipičan Virgoz :

300px-_Sponge_Bob_Square_Pants_Squidward_Tentacles_Transparent_PNG.png
 
+1

Jos da dodam osma kuca su obicno oni koji nam ne prijaju po znaku.
Inace mora cela karta da se gleda, neko ima naglasene razne znakove, pa u sustini moze lakse da se nadje sa raznim tipovima ljudi.
Kod stelijumasa bas dolaze do izrazaja losi odnosi sa kvadratnim znakovima, jer im nije disperzivna karta.
 
Kako znate da vam je tacno upisano vreme rodjenja, odnosno datum?

Moj primer je recimo samo 20 minuta razlike u datumu. Nije na granici izmedju Suncevih znakova...

Muske Device i zenski Jarci, koze, sto se tice mog misljenja za namcore, ako se to moze tumaciti kroz zodijak, jer ipak i druge stvari stvaraju osnove kakav ces biti prema zivotu i zivotima drugih.
 
Ovo sto sam obrisao sam znao, a sta je ovo drugo, rektifikacija preko horoskopa?

http://jovanalg-astrology.com/rektifikacija.html
vladalo je Ratno Racunanje Vremena...LOL

Kada kažemo ''Ratno računjanje vremena'' mislimo na DST koji se koristio početkom WWI. Tokom WW2 to vreme se, takođe, nazivalo i ''Hitlerovo Vreme'' (misleći se na hronološku odrednicu).

Tako da kada se posmatra horoskop neke osobe koja je rođena u periodima ratova, posmatra se tačno koje je vreme i bitnije od toga koje je vremenske zone jer se mora, obavezno, smanjiti ili dodati sat-dva-tri u zavisnosti od toga koja je lokacija na mapi kako bi se izveo tačan horoskop.

Postoji War DST kao i Peacetime DST (standardna verzija).
 

Back
Top