Da li je lepim ljudima lakše u životu?

Malo morgen, ovo podvalu je smislio neki gabor...
Zna se tacno kakvi ljudi mogu da uđu u svet manekenstva...

Meni dobar deo tih manekeni uopste nije privlacno i lepo,na ulici ima mnogo lepsih zenskih osoba koje nisu manekenke.
Postoje filteri u mozgu koji se godinama stvaraju i kada neko udje u taj sablon odmah nam je lep isto tako kada je neko izvan sablona onda nam je ruzan.
Lepota je subjektivna stvar i zato je o lepoti uopste glupo polemisati,idiotski je deliti ljude na lepe i ruzne.
 
Mala, jel onaj tvoj Abdul lep? :)

- - - - - - - - - -

Meni dobar deo tih manekeni uopste nije privlacno i lepo,na ulici ima mnogo lepsih zenskih osoba koje nisu manekenke.
Postoje filteri u mozgu koji se godinama stvaraju i kada neko udje u taj sablon odmah nam je lep isto tako kada je neko izvan sablona onda nam je ruzan.
Lepota je subjektivna stvar i zato je o lepoti uopste glupo polemisati,idiotski je deliti ljude na lepe i ruzne.

Aha, samo ti lazi sebe..lepota je OBJEKTIVNA !!
Ukusi se mogu tolerisati samo u nijansama...
 
Šta mislite o ovome? Da li lepi ljudi bolje prolaze u u životu od onih manje lepih, posebno u sferi m/ž odnosa, ili bolje rečeno, da li imaju bolje startne pozicije u životu? Da se razumemo, izuetno atraktivan muškarac/žena mogu da prodju ko bosi po trnju, ali opet imaju više izbora u životu, više "orudja" na raspolaganju.

Nikada neću zaboraviti. Bila sam u psoeti jednoj prijateljici. Dok sam se tuširala došao je njen stanodavac i nešto ju je smarao oko kirije. Čak je počeo i da je vredja ,,Da ne jedeš toliko imala bi više para, pogledaj se na šta ličiš". Znači, ničim izazvan povezao je njen fizički izgled (devojka je debela) sa tim što je kasnila sa kirijom. Ubrzo sma izašla iz kupatila, u bade mantilu. Ljudi moji, ovaj se promenio za sto stepeni. netremice je buljio u mene, kao da žensko nije video. Postao je tkao umilan i predusretljiv. Očitala sma bukvu smradu seksistčkom.

Pošto već pitaš šta mislimo, e pa ja mislim da je tebi mnogo bitno da okarakterišeš čoveka kao lepog ili ružnog. Misliš da se ceo svet vrti oko toga. Što verovatno znači da ti nedostaje samopouzdanje pa od nas, virtuelnih likova očekuješ potvdru neke lepote...
 
U našem društvu je uvreženo mišljenje da su lepi muškarci sa ružnim ženama, i obrnuto. Reklo bi se onda da priroda teži proseku.

Šta vidi ovakav muškarac na ovoj ženi i kako može da se oseća lepo i prijatno pored nje i obrnuto? Tipičan lep muškarac.

zenski-magazin-lifestyle-celebrity-top-10-oni-su-lepi-i-slavni-ali-imaju-ruzne-supruznike-1%20(3).jpg




Tipičan ružan muškarac.
nintchdbpict000261355570.jpg



Tipičan ružan muškarac.
lovey-dovey4--a.jpg





http://photos.posh24.com/p/851291/z/baby_celebrity/vincent_cassel_monica_bellucci.jpg



Ti pogresno gledas ovu situaciju!
Sta oni imaju sto su lepi?

Bitno je da su se dobro pokazali kao majke i tate.
Jebess lepotu ako imas decu i provodis do jutra u diskotekama u pijanom stanju,ta osoba je odmah odvratna!

Ponavljam morate da gledate drukcije stvari,a ne da gledate ljude kakvi ce vam biti u krevetu...
 
Lakše im je ako i oni za sebe misle da su lepi, i osećaju se lepo u vezi sa sobom i u svom životu. Čovek se ne oseća lepo u svojoj koži zato što mu neko tamo sa strane kaže da je lep... To samo zamaskira problem. A ako se neko oseća lepo u svojoj koži, može ceo svet da mu kaže da je ružan, on će se opet osećati dobro. Znači poenta nije u koži i obliku tela, već u zadovoljstvu sopstvenom ličnošću. Ono kad voliš sebe baš takvog kakav si. Sva svoja dela i nedela. Znaš da si i grešio, i da nisi savršen, ali razumeš sebe i umeš i sebi da praštaš, i da se voliš takav nesavršen. Ružan je čovek koji sebe ne voli, ma koliko drugima bio naizgled lep.

Meni lično je lepo čovekovo ponašanje, pokreti... Pokreti odaju upravo to, koliko se neko oseća prijatno sam sa sobom, u svojoj koži.

Može da ima najružniji nos na svetu, ako ga nosi lepo, i prijatno, i drugima će biti prijatno da to vide. A to zavisi od tog unutrašnjeg mira sa sobom.
 
Ja sam mišljenja da nije. Kažu da je lepota prokletstvo, a ja se slažem sa tim. Iako mnogi zavide lepima, oni bi često voleli da privlače manje pažnje. Ljudi koji poseduju lepotu, fuzičku ili duhovnu, su češće na 'udaru' zavisti, ljubomore, osoba koje žele da ih poseduju...
Sreća je nešto što nam konstantno izmiče. Ružni bi želeli da su lepši, a lepi da su manje upadljivi i da ih neko voli zbog drugih stvari i osobina koje imaju... Ironija. :)
 
Tačno je to da bilo kakva lepota privlači odmah one koji bi da se nahrane na izvoru toga... Vampire, energetske ili drugojake... Nije to ni zavist, već jednostavno privlačenje pluseva i minuseva, jer gde god se pojavi puno nečeg, pa i lepog, to je disbalans... Odmah privlači minuseve... Jbg... Ali zato treba naučiti sačuvati ljubomorno svoju lepotu, koje god vrste da je.
 
U našem društvu je uvreženo mišljenje da su lepi muškarci sa ružnim ženama, i obrnuto. Reklo bi se onda da priroda teži proseku.

Šta vidi ovakav muškarac na ovoj ženi i kako može da se oseća lepo i prijatno pored nje i obrnuto? Tipičan lep muškarac.

zenski-magazin-lifestyle-celebrity-top-10-oni-su-lepi-i-slavni-ali-imaju-ruzne-supruznike-1%20(3).jpg




Tipičan ružan muškarac.
nintchdbpict000261355570.jpg



Tipičan ružan muškarac.
lovey-dovey4--a.jpg





http://photos.posh24.com/p/851291/z/baby_celebrity/vincent_cassel_monica_bellucci.jpg
Ova brosnanova je bas zgodna zenska, jedino sto je malo deblja, ali kome to smeta. A on je stari konj
 
Ja sam mišljenja da nije. Kažu da je lepota prokletstvo, a ja se slažem sa tim. Iako mnogi zavide lepima, oni bi često voleli da privlače manje pažnje. Ljudi koji poseduju lepotu, fuzičku ili duhovnu, su češće na 'udaru' zavisti, ljubomore, osoba koje žele da ih poseduju...
Sreća je nešto što nam konstantno izmiče. Ružni bi želeli da su lepši, a lepi da su manje upadljivi i da ih neko voli zbog drugih stvari i osobina koje imaju... Ironija. :)

X

potpisujem
 

Back
Top