AMD ili Intel?

Pitanje je ovde da li treba uopste ici na vise jezgara. Svakako da godi da kazes oh imam toliko i toliko jezgara, ali po meni, to je bacena para. Taj 7980 je zesca vuruna, koliko li to vuce struje kad se upogone svih 18 kora ;p
 
Pitanje je ovde da li treba uopste ici na vise jezgara. Svakako da godi da kazes oh imam toliko i toliko jezgara, ali po meni, to je bacena para. Taj 7980 je zesca vuruna, koliko li to vuce struje kad se upogone svih 18 kora ;p

Ma &ebe mamu kakva je to vuruna. Al koliko je nekad najači FX vukao,ok je..7980XE vuče 165W u default. :p
 
Ma kakvi 165W ;)
To vuce preko kilovata ako ga stavis na 4 i vise ;p
Video sam negde da je 7900X vukao kilovat kad se upogoni AVX512, zamisli kolko tek to vuce ;p

edit: na stock taktu nema teorije da 7800X vuce 140w sa 6 kora a ovo sa 18 samo 165 ;)
 
Poslednja izmena:
Rekao sam kako ide, e sad dal je grafa na maks en znam ali toliko je kad pokrenem neku igru. Grafika je 750ti
Valjda ti je poznato da procesor ne radi u full loadu i da tako ne trosi puno... cak ni igrica ne garantuje da ce opteretiti procesor pa da trosi max koliko je tdp (thermal limit).

Ukljuci Furmark pa onda meri :)

A i da dodam 750ti u najboljem slucaju trosi 60W u full loadu (max opterecenje) a postoje verzije koje i vise trose ...
 
Poslednja izmena:
Valjda ti je poznato da procesor ne radi u full loadu i da tako ne trosi puno... cak ni igrica ne garantuje da ce opteretiti procesor pa da trosi max koliko je tdp (thermal limit).

Ukljuci Furmark pa onda meri :)

.Ovako...pod pretpostavkom koliko ima-ventilatora, RAM slotova tj. modula, itd itd-monitora itd-jer i monitor torsi NEKU struju jel...a to se ovde "ne racuna " izgleda??!
ima lepo sajt gde ukucas SVAKU kompo0nentu i on ti izbaci koliko trosi struje od-do...tj.koliko ti napajanje treba,,,i to naravno nije 150 w nego oko 215 npr...realno vrlo moguce i vise...

https://www.saznajnovo.com/2013/04/proverite-koliko-struje-potrosi-vas-racunar/
 
Slusaj, na upsu lepo pise kolko vuce. 150 w kad upogonim WCG, 90w idle. 180w kad igram neku intenzinviju igru i to je to.

Ali covece-nije UPS sprava koja treba to da ti racuna?!Mislim-jel kontas ti to..? Drugo0nije merodavno-PS sluzi samo toliko da kad ti nestane strujr obezbedi ti za narednih, zaviis-2,3 , 4, 10 min TEK TOLIKO da mozes da sacuvas sta si radio-i verovatno ne racuna MAX POTROSNJU....mislim pazi-potrosnja od 150-200 W stvarno deluje jako niska...nerealno niska....750 Ti graficka jste mali potrosac OK-MAX 60 W ali opet...da yrno pod MAX opterecenjem trosi samo 30..? nesto tu laze...i opet ti kazem-uzimas matematiku -bez svih ostalih potrosaca-HDD trosi -10, 15 W, monitor OK nek je 15-20...to je vec 30 W na tvoju matematiku...bez ponekog ventilatora itd...koji sigurno imas.../CD rom, memorija itd
 
^^ ama bre ljudi lepo imate na linku gore kalkulator-uneses hardver i on ti pokaze kolika je potrosnja sa sve odstupanjima...nema lazi nema prevare...A u vezi UPS-a i napajanja takodje-ako pise napajanje 600 W ne znaci da moze da radi uvek i non-stop toliko-zato imate onaj sertifikat gold npr-pa ako je on 80% to znaci da to napajanje moze da radi na 400 W od tih 500(20% manje) non-stop-a MAX 500 moze samo u pikovima...Misloim da slicno i UPSevi pokazuju -ta nazivna vrednost npr 300 W je MAX snaga na pikove, tipa na kratko, loopam, ako radi 10 min od toga moze minut ili 2 na MAX preko toga daje manju W
 
Poslednja izmena:
Valjda ti je poznato da procesor ne radi u full loadu i da tako ne trosi puno... cak ni igrica ne garantuje da ce opteretiti procesor pa da trosi max koliko je tdp (thermal limit).

Ukljuci Furmark pa onda meri :)

.Ovako...pod pretpostavkom koliko ima-ventilatora, RAM slotova tj. modula, itd itd-monitora itd-jer i monitor torsi NEKU struju jel...a to se ovde "ne racuna " izgleda??!
ima lepo sajt gde ukucas SVAKU kompo0nentu i on ti izbaci koliko trosi struje od-do...tj.koliko ti napajanje treba,,,i to naravno nije 150 w nego oko 215 npr...realno vrlo moguce i vise...

https://www.saznajnovo.com/2013/04/proverite-koliko-struje-potrosi-vas-racunar/

Imam u jednoj masini Fx6300 naklokovan na 4.2 ghz i R9 380 , samo to u peak-u vuce preko 250W :super: da ne govorim da su tu jos 2 klasicna hdd , ssd, 3 venta , fan kontroler, bt module, ploca , ram … znaci 300W ako ne i vise.
 
Poslednja izmena:
Pazi sve komponente zajedno su 90W u idle (znaci sa monitorom). (ups je apc backups 500, tvoj je od 400W).

Iskreno nisam video UPS koji prikazuje koliko struje trosi uredjaj koji je prikacen … bar ne ovi jeftiniji ...

Za status baterije u UPSu i tempo punjenja jesam … iskreno da ti nisu otkazale baterije pa non stop ih puni ? Jesi li iste menjao ,znas da se to radi na par godina?


Ovaj ?

apc-back-ups-300-ups-ac-230-v-180-watt-300-va-4-output-connector-s.jpg


https://www.cnet.com/products/apc-back-ups-300-ups-180-watt-300-va-series/specs/

Vidi spec , bice ti jasno sve :lol: sta mislis zasto ne ispisuje npr 181 mesto 180W ili neku vecu vrednost :neutral:


General
Battery Enclosure Type
Internal
Subcategory
UPS
Manufacturer
Schneider Electric
Power Device
Voltage Required
AC 120 V
Input Voltage Range
AC 103 - 150 V
Power Output Connectors Details
2 x power NEMA 5-15
Output Voltage
AC 120 V 60 Hz
Power Capacity
180 Watt / 300 VA
Surge Suppression
yes
Surge Energy Rating
320 Joules
Power Provided
180 Watt
Frequency Required
60 Hz
Power Consumption Operational
180 Watt

Circuit Protection
circuit breaker
Form Factor
external
UPS Technology
on-line
Voltage Provided
AC 120 V
Frequency Provided
60 Hz
UPS Output Waveform
stepped approximation to a sinewave
Power Capacity (VA)
300 VA
Input Voltage Range (Adjustable)
AC 88 - 150 V
Input Connector Type
power NEMA L5-15
Input Connector Qty
1
Output Connector Type
power NEMA 5-15
Output Connector Qty
2
 
Poslednja izmena:
Nije taj nego od 300W, ima usb port preko koga mozes pratiti statistiku i potrosnju. Ajde dosta mi je vise sa ovime.

FYI, kad uredjaj povuce vecu snagu nego sto ups moze da da, ups pocne da pisti, tako da ....

edit:
i da ne bude nedoumica:
DATE : 2018-07-26 19:17:36 +0200
HOSTNAME : maxa-pc
VERSION : 3.14.14 (31 May 2016) unknown
UPSNAME : maxa-pc
CABLE : USB Cable
DRIVER : USB UPS Driver
UPSMODE : Stand Alone
STARTTIME: 2018-07-23 08:24:39 +0200
MODEL : Back-UPS CS 500
STATUS : ONLINE
LINEV : 232.0 Volts
LOADPCT : 49.0 Percent
BCHARGE : 100.0 Percent
TIMELEFT : 8.4 Minutes
MBATTCHG : 30 Percent
MINTIMEL : 2 Minutes
MAXTIME : 0 Seconds
OUTPUTV : 230.0 Volts
SENSE : Medium
DWAKE : 0 Seconds
DSHUTD : 0 Seconds
LOTRANS : 180.0 Volts
HITRANS : 266.0 Volts
RETPCT : 0.0 Percent
ITEMP : 29.2 C
ALARMDEL : 30 Seconds
BATTV : 13.6 Volts
LINEFREQ : 50.0 Hz
LASTXFER : Low line voltage
NUMXFERS : 0
TONBATT : 0 Seconds
CUMONBATT: 0 Seconds
XOFFBATT : N/A
SELFTEST : NO
STESTI : None
STATFLAG : 0x05000008
MANDATE : 2009-12-22
SERIALNO : AB0952291626
BATTDATE : 2016-05-04
NOMOUTV : 230 Volts
NOMINV : 230 Volts
NOMBATTV : 12.0 Volts
NOMPOWER : 300 Watts
FIRMWARE : 808.q8.I USB FW:q8
END APC : 2018-07-26 19:17:40 +0200
 
Poslednja izmena:

Back
Top