GTX 1060 6gb vs rx 580 4bg vs 8gb Sta uzeti?

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Cilj je 1080p gejming sve na ultra 60fps i da moze tako jos barem godinu dana da se igra. Da li je dovoljan rx 580 sa 4 gb ili da pricekam mesec dana i da uzmem rx 580 od 8gb? Ili da dignem ruke od rx 580 i da uzmem gtx 1060 od 6gb?

Ostale komponente su ryzen 1600, 8gb ddr4, as rock AB350M PRO4 , napajanje lc power 600w, 1 ssd, 1 hdd.

Glavna muka mi je koliko je memorije potrebno za graficku? Razmisljao sam ako se odlucim za rx 580 da uzmem sapphire nitro+. Help plis.
 
Cilj je 1080p gejming sve na ultra 60fps i da moze tako jos barem godinu dana da se igra. Da li je dovoljan rx 580 sa 4 gb ili da pricekam mesec dana i da uzmem rx 580 od 8gb? Ili da dignem ruke od rx 580 i da uzmem gtx 1060 od 6gb?

Ostale komponente su ryzen 1600, 8gb ddr4, as rock AB350M PRO4 , napajanje lc power 600w, 1 ssd, 1 hdd.

Glavna muka mi je koliko je memorije potrebno za graficku? Razmisljao sam ako se odlucim za rx 580 da uzmem sapphire nitro+. Help plis.

GTX 1060ti ( verovatno taj model jer mislim da nemas obican sa 6gb ) manje trosi od RX580 a ta 4 dodatna GB ti nece mnogo znaciti. Takodje ako hoces da cekas, sacekaj sledecu godinu, tada bi trebala da izadje nova serija Nvidia grafickih pa ce, iskreno se nadam, 10xx seriji pati cena.
I
 
GTX 1060ti ( verovatno taj model jer mislim da nemas obican sa 6gb ) manje trosi od RX580 a ta 4 dodatna GB ti nece mnogo znaciti. Takodje ako hoces da cekas, sacekaj sledecu godinu, tada bi trebala da izadje nova serija Nvidia grafickih pa ce, iskreno se nadam, 10xx seriji pati cena.
I

Mislim da 1060 ne postoji sa prefixom Ti...ima samo verzija sa 3 i 6 Gb..I mislim da su verzije sa 6 Gb best buy i bolje od rx 580...ar mi se cini jer realno nisam probao. Nove-Volta Nvidije bi trebalo da stignu ove godine-e sad kad ce DO NAS da dodju...pitanje je...
 
I ako dodju, bice skuplje od 10xx serije. Znaci rx 580 ne moze da iskoristi svih 8gb na 1080p?

- - - - - - - - - -

Koliko sam istrazivao do sada, blower edicije i vrv manli kartice treba izbegavati. Koja gtx 1060 verzija bi bila dobra da se uzme?

Jbg, to se raspitaj po NETU ko je koristio, kod nas na Benchmark Forumu mozda...UGl posto su razlike u cenama velike od brenda do brenda-suzi izbor na nekoliko pa trazi...Ugl sa prefixima OC< Gaming kod Asusa STRIX itd...iako bih ja isao na Inno 3d, Gainwaard,Zotaca ili Gigabyte...
 
Pa imao sam pare, radim. Duuuh. Nasao sam povoljno polovnjakusu pod domacom garancijom. Videcu sutra jel stigla grafika ili cepanica u kutiji. :hahaha:

Nisam dovodio u pitanje,dal imaš pare,već me iznenadila brzina,nisi trebao da žuriš,po meni. Pogotovu kad su polovne grafičke u pitanju,sve te malo jače grafičke što se prodaju za pristupačnu cenu,su sumnjive,i treba da postaviš par pitanja prodavcu,kao što je,da li je koristio za rudarenje bitkoina,što krši grafičku i smanjuje joj vek.

- - - - - - - - - -

Jel to ona od 300eura rezervisana što korišćena 6-7 meseci?
 
Osim ako nisu grafike bile kod nekog rudara retarda, rizicno je samo u kakvom je stanju kuler na grafickoj. To se istrosi, a ostatak cipa ako su bile normalne temparature, njima nece nista biti.
Mislim da danas niko ne drzi grafike na maksimalnom opterecenju prilikom rudarenja vec na nekim normalnim temparaturama i obrtajima kulera tako da ne bi trebalo da bude nekih problema. Jedino ako neko bas nema pojma, onda ******.
Videcemo sta je stiglo, prodavac deluje da je normalan lik i kaze da je sve ok.
 
Mislim da 1060 ne postoji sa prefixom Ti...ima samo verzija sa 3 i 6 Gb..I mislim da su verzije sa 6 Gb best buy i bolje od rx 580...ar mi se cini jer realno nisam probao. Nove-Volta Nvidije bi trebalo da stignu ove godine-e sad kad ce DO NAS da dodju...pitanje je...

Ma to sam mislio, samo me mrzelo da ispravljam.

Nove nvidia graficke su u planu tek za sledecu godinu, tako su sami saopstili, odlazu od Aprila
 

Back
Top