uticaj narodnjacke muzike na psihu

naodnjacka muzika je napravila ogromne stete ovom drustvu ?

ako uzmemo da je main stream muzike, narodnjacka , nije ti jasno zasto je to toliko popularno u Srbiji ?

zasto ?

mogla bi biti mainstream muzika i ovaj retardirani popularni izglobalizovani sund i kich koji se pusta po klubovima po svetu ali ne, u Srbiji ipak primat ima narodnjacka muzika, zasto je to tako ?
 
ma ne, sto se vise primices zapadu , mainstream je globalni trend muzike, ali u Srbiji nije prosto , nego izopacena narodna muzika , to je zanr, izopacena je jer ta matrica , taj patern toliko vec isfuran ali i dalje traje pa se pitas prosto sta tu nije u redu i kako taj problem resiti osim ako ne uvidis da to zapravno nije problem, vecina naroda sece vene na izopacene narodnjake

- - - - - - - - - -

pa jel to moguce ?

- - - - - - - - - -

Poslednjih godina mi nikakva muzika ne prija. Ne razumem kako ljudi mogu da traze beg i relaksaciju u muzici, posle celodnevnog dana provedenog u guzvi i buci.

pa de znam, mozda kao lagani oblik mazohizma , nehotice misleci da ce ih muzika opustiti malo , jer ok Tisinu je najbolje oslusnuti
 
ma ne, sto se vise primices zapadu , mainstream je globalni trend muzike, ali u Srbiji nije prosto , nego izopacena narodna muzika , to je zanr, izopacena je jer ta matrica , taj patern toliko vec isfuran ali i dalje traje pa se pitas prosto sta tu nije u redu i kako taj problem resiti osim ako ne uvidis da to zapravno nije problem, vecina naroda sece vene na izopacene narodnjake

- - - - - - - - - -

pa jel to moguce ?

- - - - - - - - - -



pa de znam, mozda kao lagani oblik mazohizma , nehotice misleci da ce ih muzika opustiti malo , jer ok Tisinu je najbolje oslusnuti


Bas je zanimljivo to "primicanje" zapadu, cime se primices? Cemu se primices? Zasto se primices? Zasto ne istoku?

I bre, zasto ne ostanes malo ovde, medju ljude tj. narod.

Meni je izuzetno simpaticno primicanje, preko croacije, pa oni su ubili svoj jezik da bi bili zapad, a najbolje se razumeju sa siptarima...:)
 
Zavisi šta podrazumevate pod narodnu muziku? Tomu Zdravkovića ili Cecu?
Toma Zdravković je bio umetnik, njegovi tekstovi su tekstovi slomljene duše(sam ih je pisao i komponovao). Ne slušam ga lično.
Ceca je već druga stvar(i svi ostali, slični njoj). Proslavili su se tokom 90-ih kada je nastupila kriza vrednosti. Njihova muzika je najjeftinija i to je prijalo narodu koji je u tom trenutku bio jeftin(kao i sada) pa je prihvatao sve što mu se stavljalo pod nos. Zbog toga se ta muzika tako jako probila pa su je prihvatale sve generacije. Kao i moja.
Mešavina trube, harmonike i pakistanskih zvukova je sinonim za stoku i seljačenje. Narod je to oberučke prihvatio pa su učili decu da prihvate isto. Veselja su zbog toga puna tih sranja. Ljudi žele da se napiju i zaborave na sve probleme, zbog toga su im potrebni jednostavni tekstovi. Pogledajte samo sa kojom muzikom se raspuštaju mali i veliki maturanti. Kao muzika za mlade, dodatak pop zvukova i pakistanskih sranja.
 
meni ne smeta mnogo osim ponekad, nekad je čak i volim, ali tu ima onih kao sporijih narodnjaka i ovih mlađih turbo... jednom sam ispratila zvezde granda i bilo mi je zanimljivo, devojke su bile interesantnije ali su bolje prošli momci jer valjda više glasaju žene
ali tu se mnogo toga napravi, češće nalećem na ove mlađe sa supersređenim spotovima i vidi se da se ulaže u sve to i da prate svetske pa prilagode

pa onda ima i ovaj kao neki dens dizelaši što nije narodno

evo jedna ne nabacujem se sada nikom :roll: ovo je ćerka mileta kitića inače malo me je sramota ali staviћу

не знам данас је трештало jer su slavili maturu pa mi nije bila nešto ta narodnjačka priča al generalno nije da mi mnogo smeta??

- - - - - - - - - -

ne znam ne može se mnogo pričati o tome

mada ja sad dosta random slušam muziku a i ne slušam detaljno
 
Poslednja izmena:

Back
Top