Sustina Hriscanske religije

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
46.321
Kada covek umre ide na Strasni sud da polozi racune za svoj prohujali zivot.
Ako protiv sebe ima tuzbu.
S obzirom da nema bezgresnih....jasno je da ima.


Bog Otac je svemocni , svemudri sudija.
Bog Sin ,Isus Hristos je advokat branitelj.
Djavo je tuzitelj.


Kako djavo zna za sve covecije grehe?
lako,jer ih je on na sve njih navodio.Kreditirao;
Sada trazi povracaj dobara sa kamatom.

Zasto se Isus naziva i sudijom?
Zato sto on koga uzme u odbranu, on ga i odbrani.
Sam je platio sve za svoje sticenike.Oni su prepusteni njemu.


Naravno, mi znamo za jos neke branioce osim Isusa. Npr: Muhamed ili Mojsije itd...
Koliko su oni uspesni kao branioci,moze se pretpostaviti na osnovu njihovog (gresnog) zivota.
 
Poslednja izmena:
moj retardirani kolega sa bivšeg posla je doslovce svatio da Isus ispašta za grehove naše
pa mu ga ubacio u četvrtu

vadio se na da Boško oprašta

ja kažem: KUR MOJ PRAŠTA SLEDEĆI DOLAZAK IZVRĆE I ŽIVO I MRTVO UNAZAD...

Koga hoce - pomiluje.
To su oni koji u njega iskreno veruju.

- - - - - - - - - -

Po tome, ispade da djavo sedi poted svog oca. Zar nije djavo odbegli sin?
Ili je ovo neko tvoje tumacenje?

Djavo je Lucifer,prvostvoreni, pali andjeo - Sotona.
Tuzioc ne sedi pored sudije. On je na procesu i tuzi svog poverioca za dugove.
Naravno za sve mora imati dokaze koje predano cuva.ne zbog Boga, koji sve zna, nego zbog porote, da bi videla ono sto ce se obelodaniti.

Ako nema dokaze, ako je tuzba neosnovana, onda moze pokusati nagovoriti,podmititi ili naterati zrtvu,tuzenog, da "prizna" svoj greh, tj. da lazno svedoci protiv sebe.U toj opasnosti su najvise njegovi poklonici,kukavice i mekusci ,kao i naivni megalomani koji nasedaju na lazna obecanja.

Nepriznavanje dokazane krivice na samom sudu je opet novi greh,koji povlaci nacin stroge osude,dok su priznanje i pokajanje cinioci za potpuno ili delimicno pomilovanje, tj blaze kaznjavanje;
 
Poslednja izmena:
Kada covek umre ide na Strasni sud da polozi racune za svoj prohujali zivot.
Ako protiv sebe ima tuzbu.
S obzirom da nema bezgresnih....jasno je da ima.


Bog Otac je svemocni , svemudri sudija.
Bog Sin ,Isus Hristos je advokat branitelj.
Djavo je tuzitelj.


Kako djavo zna za sve covecije grehe?
lako,jer ih je on na sve njih navodio.Kreditirao;
Sada trazi povracaj dobara sa kamatom.

Zasto se Isus naziva i sudijom?
Zato sto on koga uzme u odbranu, on ga i odbrani.
Sam je platio sve za svoje sticenike.Oni su prepusteni njemu.


Naravno, mi znamo za jos neke branioce osim Isusa. Npr: Muhamed ili Mojsije itd...
Koliko su oni uspesni kao branioci,moze se pretpostaviti na osnovu njihovog (gresnog) zivota.

Muhamed i Mojsije su krvavi do ramena,pobili su više ljudi od Hitlera i Staljina i to sve nadahnuti tim bogom .:lol:
Što se tiče vanbračnog sina božijeg njega je otac poslao da se samžtvuje za naše grehe,isti onaj otac što je Mojsiju naređivao da izvrši nekoliko genocida,što je pravio potope da poubija ljude jer ne može on više da gleda taj javašluk na zemlji.Zar ne vidiš koliko je ta priča besmislena i suluda?I zar ne vidiš da taj Avramski bog NE POSTOJI?
 
Muhamed i Mojsije su krvavi do ramena,pobili su više ljudi od Hitlera i Staljina i to sve nadahnuti tim bogom .:lol:
Što se tiče vanbračnog sina božijeg njega je otac poslao da se samžtvuje za naše grehe,isti onaj otac što je Mojsiju naređivao da izvrši nekoliko genocida,što je pravio potope da poubija ljude jer ne može on više da gleda taj javašluk na zemlji.Zar ne vidiš koliko je ta priča besmislena i suluda?I zar ne vidiš da taj Avramski bog NE POSTOJI?

Razlicitost dolazi od gresnog ljudskog vidjenja;
Bog je onakav kakav jeste i na njega ne utice to kako ga bilo ko vidi.

On je onakav kakav jeste - LJUBAV PRAVDA ISTINA

Nesporazum nastaje od toga kad gresnici to pocnu da tumace svako na svoj nacin;

Ali to nikako ne utice na pravu prirodu Boga, vec se svako lazno tumacenje njima obija o glavu.


U cemu je krivica Isusa? Za sta ga mozes optuziti?

A sta je onaj koji je bez greha ?
 
Poslednja izmena:
Jesu i o tome se hvale u Talmudu i kažu kako su bukvalno naterali Rimljane da ga ubiju jer je bogohulnik itd.
Hrišćani imaju taj problem što hoće samo ovaj(nešto) srećniji deo Biblije da prihvate Stari zavet im se baš i ne sviđa,ako je Biblija od boga kako tvrdite onda mora sve da se prihvati nije vam to samousluga pa ovo ću da uzmem a ovo ću da vratim.
 
Jesu i o tome se hvale u Talmudu i kažu kako su bukvalno naterali Rimljane da ga ubiju jer je bogohulnik itd.
Hrišćani imaju taj problem što hoće samo ovaj(nešto) srećniji deo Biblije da prihvate Stari zavet im se baš i ne sviđa,ako je Biblija od boga kako tvrdite onda mora sve da se prihvati nije vam to samousluga pa ovo ću da uzmem a ovo ću da vratim.

Hriscani su deca Avraamova.

Cela je biblija za pouku .
 
Kada covek umre ide na Strasni sud da polozi racune za svoj prohujali zivot.
Ako protiv sebe ima tuzbu.
S obzirom da nema bezgresnih....jasno je da ima.


Bog Otac je svemocni , svemudri sudija.
Bog Sin ,Isus Hristos je advokat branitelj.
Djavo je tuzitelj.


Kako djavo zna za sve covecije grehe?
lako,jer ih je on na sve njih navodio.Kreditirao;
Sada trazi povracaj dobara sa kamatom.

Zasto se Isus naziva i sudijom?
Zato sto on koga uzme u odbranu, on ga i odbrani.
Sam je platio sve za svoje sticenike.Oni su prepusteni njemu.


Naravno, mi znamo za jos neke branioce osim Isusa. Npr: Muhamed ili Mojsije itd...
Koliko su oni uspesni kao branioci,moze se pretpostaviti na osnovu njihovog (gresnog) zivota.

A, bre, Milance, mnogo si zastranio.

Nemere ni slucajno, popapili crvici i odleteli na sve mioguce (cetiri) strane, Ko ce, bre, da ih skupi. Bice sve sam kiostur do kostura, skelet do skeleta: "a te kosti smejase se bog da prosti". Kome ce da sude i za koj moj.
 
A, bre, Milance, mnogo si zastranio.

Nemere ni slucajno, popapili crvici i odleteli na sve mioguce (cetiri) strane, Ko ce, bre, da ih skupi. Bice sve sam kiostur do kostura, skelet do skeleta: "a te kosti smejase se bog da prosti". Kome ce da sude i za koj moj.

Proces transformacije.
Pa i vi materijalisti verujete da je materija neunistiva;dakle vecna.Samo se transformise.
 
Kada covek umre ide na Strasni sud da polozi racune za svoj prohujali zivot.
Ako protiv sebe ima tuzbu.
S obzirom da nema bezgresnih....jasno je da ima.


Bog Otac je svemocni , svemudri sudija.
Bog Sin ,Isus Hristos je advokat branitelj.
Djavo je tuzitelj.


Kako djavo zna za sve covecije grehe?
lako,jer ih je on na sve njih navodio.Kreditirao;
Sada trazi povracaj dobara sa kamatom.

Zasto se Isus naziva i sudijom?
Zato sto on koga uzme u odbranu, on ga i odbrani.
Sam je platio sve za svoje sticenike.Oni su prepusteni njemu.


Naravno, mi znamo za jos neke branioce osim Isusa. Npr: Muhamed ili Mojsije itd...
Koliko su oni uspesni kao branioci,moze se pretpostaviti na osnovu njihovog (gresnog) zivota.

Znači imamo sudsko veće i đavola kao glavnog tužioca .....ko haški tribunal....:lol:
 
Hm...Dve hriščanske "istine":Ideš pred Boga kad umreš i on ti odmerava da li si grešio,verovao u njega itd i da li zaslužuješ u raj ili pakao...O da ili u
čistilište ako nisi baš toliki grešnik pa da se očistiš od greha...
Druga mogućnost je Hristovo spasenje koji je vaskrsao i može da vaskrsne čestite,poštene vernike ...Nejasno je malo da li i nevernike obzirom na njegova učenja...

Dakle:ne može i jedno i drugo!
Da li Bog sudi ili Isus prašta?!
Ozbiljna kolizija u kojoj se ne zna ko kosi,a ko vodu nosi!
Još i imajući u vidu Sveto Trojstvo,stvari postaju još zamršenije-ko je tu za šta nadležan i kom treba ukazati poverenje.
Nisam neki cepidlaka,ali ovo nisu dlake već balvani! I više! ! !

- - - - - - - - - -

Mene ta privlačna obećanja neodoljivo podsećaju na obećanja oveštalog zavodnika naivnoj devojci...Kule i gradovi...:mrgreen:
 
Hm...Dve hriščanske "istine":Ideš pred Boga kad umreš i on ti odmerava da li si grešio,verovao u njega itd i da li zaslužuješ u raj ili pakao...O da ili u
čistilište ako nisi baš toliki grešnik pa da se očistiš od greha...
Druga mogućnost je Hristovo spasenje koji je vaskrsao i može da vaskrsne čestite,poštene vernike ...Nejasno je malo da li i nevernike obzirom na njegova učenja...

Dakle:ne može i jedno i drugo!
Da li Bog sudi ili Isus prašta?!
Ozbiljna kolizija u kojoj se ne zna ko kosi,a ko vodu nosi!
Još i imajući u vidu Sveto Trojstvo,stvari postaju još zamršenije-ko je tu za šta nadležan i kom treba ukazati poverenje.
Nisam neki cepidlaka,ali ovo nisu dlake već balvani! I više! ! !

- - - - - - - - - -

Mene ta privlačna obećanja neodoljivo podsećaju na obećanja oveštalog zavodnika naivnoj devojci...Kule i gradovi...:mrgreen:

O strasnom sudu ne vole da misle oni koji ga se boje.
Kojima savest nije mirna.
Pa onda pokusavaju da devalviraju u svojim ocima smisao , znacaj i njegovu moc....kao kad duznik bezi od poverioca.
Ali smrtni cas je neminovan.

- - - - - - - - - -

Kakve veze materija ima sa Strasnim sudom i crvicima?



Matematika je duhovni zakon koji odredjuje materijalni.
 
Kada covek umre ide na Strasni sud da polozi racune za svoj prohujali zivot.
Ako protiv sebe ima tuzbu.
S obzirom da nema bezgresnih....jasno je da ima.


Bog Otac je svemocni , svemudri sudija.
Bog Sin ,Isus Hristos je advokat branitelj.
Djavo je tuzitelj.


Kako djavo zna za sve covecije grehe?
lako,jer ih je on na sve njih navodio.Kreditirao;
Sada trazi povracaj dobara sa kamatom.

Zasto se Isus naziva i sudijom?
Zato sto on koga uzme u odbranu, on ga i odbrani.
Sam je platio sve za svoje sticenike.Oni su prepusteni njemu.


Naravno, mi znamo za jos neke branioce osim Isusa. Npr: Muhamed ili:ovog (gresnog) zivota.
Lično ne znam gde su ti tužioci i branioci, ali pretpostavljam da su posle ovog istinitog i dokumentovanog iskustva koje ću ovde izneti.
Čitava stvar je opisana u knjizi "Pokajanje put spasenja". Radi se o posthumnom iskustvu blažene Teodore. Koga interesuje sve je zapisano na str 86, pomenute knjige. Izvinjavam se zainteresovanima ako nije isto izdanje, a za ovo, iz kojeg van navodim citatn nisam zapisao.
Na samrti blažena Teodora je videla demone oko odra i dva prelepa Anđela u vidu mladića. Posle je naišla smrt, i dalje citiram: "I gle, smrt naiđe ričući kao lav, veoma strašno po izgledu, nekako je ličila na čoveka ali nije imala mesa na telu , sva bela sastavljena od golih kostiju ljudskih. A nosila je raznorazna oruđa za mučenje: mačeve, strele koplja, kose, srpove, ostane testere, sekire, tesle, čekiće, udice i naka druga nepoznata oruđa. Ugledavši to, jadna duša moja uzdrhta od straha. A sveti Anđeli rekoše smrti: šta oklevaš? Razreši ovu dušu od tela, razreši je brzo i kratko, jer nema velike terete duhovne. I ona mi odmah priđe: uze mali čekić i stade mi odsecati najpre noge, potom ruke, pa onda mi drugim oruđima oduze sve otale delove tela, I ja ne imađah ruke ni noge, i celo telo mi se umrtvi, te ne mogah više da se pokrenem. Zatim uze teslu i odseče mi glavu",(kratka pauza ovde dok otrčim da:bljak: , znate ne podnosim baš sve ovo. Ali nastavljam ) "te više ne mogah pokrenuti glavu, jer mi postade tuđa. Posle svega toga ona napravi u čaši neku tečnost, prinese mi usnama i natera me da je popijem. No, taj napitak tako gorak, da se duša moja sva ustrese i iskoči iz tela kao silom istrghnuta. I odmah je svetlonosni Anđeli uzeše u svoje ruke. I osvrnuvši se nazad ja ugledah telo moje gde leži mrtvo neosetljivo i nepomično.... "
Eto, nadam se da si se i ti Milane vratio iz WC-a posle ovog horora, ili, izvini, možda je ovo za tebe normalna, već veoma poznata stvar pa si oguglao.
 
Poslednja izmena:
Sve je ovo prilično nejasno i "na dugom štapu".

Očekivao sam više obuhvatiš kako treba hrišćani da se ponašaju u ovozemaljskom životu. Nešto što lako vidimo svaki dan.

Moje je lično shvatanje da bi suština hrišćanstva (tokom života vernika!) trebalo da bude: "Čini dobra dela."

Ako je to tačno veoma je lako odvojiti prave hrišćane od pomodara.
 
Sve je ovo prilično nejasno i "na dugom štapu".

Očekivao sam više obuhvatiš kako treba hrišćani da se ponašaju u ovozemaljskom životu. Nešto što lako vidimo svaki dan.

Moje je lično shvatanje da bi suština hrišćanstva (tokom života vernika!) trebalo da bude: "Čini dobra dela."

Ako je to tačno veoma je lako odvojiti prave hrišćane od pomodara.

Ovo je size sustine za spasenje: pokajanje i milost.

Od toga zavisi kako cemo proci .

Da toga sto vise imamo u sebi.
 
Poslednja izmena:
Ovo je size sustine za spasenje: pokajanje i milost.

Od toga zavisi kako cemo proci .
"Pokajanje i milost"? Ako je to suština hrišćanstva onda mnogo toga postaje jasnije.

"Pokajanje" mi liči na greši, pokaj se, greši opet, pokaj se, ... i na kraju ti je oprošteno sve! Učini zločin, pokaj se - nikom ništa. Možeš i da ponoviš.

Kao kada bi neka fabrika proizvodila sistematski lošu robu pa onda svaki primerak popravljala.
 
"Pokajanje i milost"? Ako je to suština hrišćanstva onda mnogo toga postaje jasnije.

"Pokajanje" mi liči na greši, pokaj se, greši opet, pokaj se, ... i na kraju ti je oprošteno sve! Učini zločin, pokaj se - nikom ništa. Možeš i da ponoviš.

Kao kada bi neka fabrika proizvodila sistematski lošu robu pa onda svaki primerak popravljala.

Po bozjem,kriterijumu, nema lazi, nema prevare.
Ne varajte se da se Bog moze prevariti.

Priznaje se samo iskreno pokajanje. Lazno pokajanje se dodaje u greh kao pokusaj obmane.

Nekad je covek vezan porokom pa mu je tesko da ga se oslobodi.Mora da se bori.
Sve se uzima u obzir po svojoj pravoj nameni ,onako kako treba.
 
Poslednja izmena:

Back
Top