Idemo u MALINEEE ?

LepoJebiTifin

Primećen član
Poruka
643
E jednom da rodi i sirotinji .

Oglasi puni ponuda za branje malina, a radnika nigde! NIKO NEĆE DA RADI ZA 70.000 DINARA!

Vlasnici malinjaka nude dnevnicu od 20 evra, smeštaj, tri obroka dnevno, pauzu od dva sata tokom najtoplijeg doba dana, ali radnici se ne javljaju. A berba počinje za 15 dana

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...-puni-ponuda-za-branje-malina-a-radnika-nigde


Ispod 2.500 din nece biti dnevnica ,pa kad se na kraju meseca sve sabere bice zarada skoro pa duplo veca od prosecne u Srbiji .

Za koliko dnevno bi ste vi pristali da berete maline ?
 
Да сам гладна и немам за дете, брала бих и за мање.

Али, у Србији изгледа нема гладних.
 
crnacki posao

barem kako sam cuo

nisam brao , brao sam visnje kao srednjeskolac

a maline su nize , moras savijen dok sunce przi

jos ako naletis na loseg gazdu , pa da dva sata preko dana a posle tera do 8 dnevnicu
 
Smještaj - Ništa posebno, trošna seoska kuća.
Hrana - Kako kad. Uglavnom na početku bude dobra, a sve lošija kako dani idu. Meni se dešavalo da oko 7. dana dobijem keks za večeru, a od 10. do 20. dana večere nije nikako ni bilo.
Rad - Obično se radi od 6h do 20h. Ako nema malina da se bere, onda cijepaš drva, kosiš, hraniš stoku...Ja sam čak porađao kravu.
Pauze - 20 min za doručak, 15 min za kafu oko 13h, 30 min za ručak. Pauzu od 2h tokom dana nećeš dobiti ni u malinjaku patrijarha Pavla.
Vremenski uslovi - sredina ljeta, gori i nebo i zemlja, svaki dan je oko 40 stepeni, pravi pakao! Ljudi padaju u nesvijest, umiru u redovima, nose ih u bolnicu, ali većina ipak nekako preživi.
Gazda - Obična bahata seljačina koja te konstantno provocira i tretira kao roba.
Dnevnica - 20 evra.

Baš me čudi što nema radnika!
 
pa nek ide gazda da bere ako berac zaradi vise

nego blokiraju puteve ucenjujuci za cenu.

- - - - - - - - - -

Smještaj - Ništa posebno, trošna seoska kuća.
Hrana - Kako kad. Uglavnom na početku bude dobra, a sve lošija kako dani idu. Meni se dešavalo da oko 7. dana dobijem keks za večeru, a od 10. do 20. dana večere nije nikako ni bilo.
Rad - Obično se radi od 6h do 20h. Ako nema malina da se bere, onda cijepaš drva, kosiš, hraniš stoku...Ja sam čak porađao kravu.
Pauze - 20 min za doručak, 15 min za kafu oko 13h, 30 min za ručak. Pauzu od 2h tokom dana nećeš dobiti ni u malinjaku patrijarha Pavla.
Vremenski uslovi - sredina ljeta, gori i nebo i zemlja, svaki dan je oko 40 stepeni, pravi pakao! Ljudi padaju u nesvijest, umiru u redovima, nose ih u bolnicu, ali većina ipak nekako preživi.
Gazda - Obična bahata seljačina koja te konstantno provocira i tretira kao roba.
Dnevnica - 20 evra.

Baš me čudi što nema radnika!

i 30 je malo
 
Radnik bere čitav dan i nabere malina u vrijednosti 60 evra. Od toga njemu ide 20, a gazdi 40. A gazda samo uveče odveze maline na stanicu.

И само је засадио на својој њиви, и само је уложио у засад, и само ради око малина док не дође време за бербу, и само плати порез, и само берачима исплати зараду како год да иде продаја, и само ризикује до задњег тренутка да све убије град...

И на крају само одвезе до станице.
 
I vi verujete da malinari toliko plaćaju ljude i da je to sjajna prilika da se zaradi? Nemate dodir sa stvarnim životom.
Imao sam prilike da vidim ljude koji su sa juga Srbije išli da rade sezonske poslove na sever Bačke i to za nekih 1000 dinara.
Obično ovi koji se pro.se.ravaju i mlate kako su Srbi lenji nisu u životu morali da raskrvare dlan za parče hleba. Mudro.se.ri i je.bi.vetri.
 
I vi verujete da malinari toliko plaćaju ljude i da je to sjajna prilika da se zaradi? Nemate dodir sa stvarnim životom.
Imao sam prilike da vidim ljude koji su sa juga Srbije išli da rade sezonske poslove na sever Bačke i to za nekih 1000 dinara.
Obično ovi koji se pro.se.ravaju i mlate kako su Srbi lenji nisu u životu morali da raskrvare dlan za parče hleba. Mudro.se.ri i je.bi.vetri.

Толико су плаћали за кукуруз, нити је исти посао, нити је иста цена, реално.
 
И само је засадио на својој њиви, и само је уложио у засад,

Dobijaju oni subvencije, nemoj ti da brineš ništa.

и само ради око малина док не дође време за бербу,

Aha, on sam radi.

и само плати порез,

Porez plaćaju i oni što crnče u fabrikama za 25000

и само берачима исплати зараду како год да иде продаја

Jok bre. će da mu rade za džabe

, и само ризикује до задњег тренутка да све убије град...

И на крају само одвезе до станице.

E vidiš ovo jeproblem srpskog seljaka, svaki od njih hoće da bude veliki gazda umesto da se ujedine kao Švebe ili Talijani pa lepo naprave protivgradne stanice i hladnjače.

- - - - - - - - - -

Толико су плаћали за кукуруз, нити је исти посао, нити је иста цена, реално.

Ti znaš šta su plaćali, ja sam lično bio tamo. Sve sami mudrose-ri ste ovde, kao što sam napisao gore.
 
И само је засадио на својој њиви, и само је уложио у засад, и само ради око малина док не дође време за бербу, и само плати порез, и само берачима исплати зараду како год да иде продаја, и само ризикује до задњег тренутка да све убије град...

И на крају само одвезе до станице.

Gazda godišnje oko malina ima oko 3 mjeseca laganog posla i opet zaradi 10-20 hiljada evra, a da guzicom ne mrdne. I te pripremne i završne poslove mu uglavnom rade drugi.
 
Dobijaju oni subvencije, nemoj ti da brineš ništa.

Са субвенцијама се нису усрећили, нико од пољопривредника.



Aha, on sam radi.

Не ради сам, ради цела његова породица.



Porez plaćaju i oni što crnče u fabrikama za 25000

Али не и берачи малина, они добијају соларно...



Jok bre. će da mu rade za džabe

Боље су плаћени од оних које си помињао за 25.000



E vidiš ovo jeproblem srpskog seljaka, svaki od njih hoće da bude veliki gazda umesto da se ujedine kao Švebe ili Talijani pa lepo naprave protivgradne stanice i hladnjače.

Са овим последњим се слажем.

Моји одговори су некако зглајзнули уз твоје :lol:
 
Са овим последњим се слажем.

Моји одговори су некако зглајзнули уз твоје :lol:

Bar da si do sad naučila kako da citiraš post.

Са субвенцијама се нису усрећили, нико од пољопривредника.

Nemaš pojma o čemu pišeš

Не ради сам, ради цела његова породица.

Radi za njega seoska sirotinja

Али не и берачи малина, они добијају соларно...

Berači radi duplo više, nemaju socijalno, zdravstveno itd.

Боље су плаћени од оних које си помињао за 25.000

Bolje su plaćeni jer kao što sam napisao rade duplo više, kad bi sami plaćali penziono i zdravsteno od tog što dobiju imali bi manje nego ovi u fabrikama.

Da ponovim, ovde su sve sami mudrose-ri koji dodir sa stvarnim životom nemaju.
 
Bar da si do sad naučila kako da citiraš post.



Nemaš pojma o čemu pišeš



Radi za njega seoska sirotinja



Berači radi duplo više, nemaju socijalno, zdravstveno itd.



Bolje su plaćeni jer kao što sam napisao rade duplo više, kad bi sami plaćali penziono i zdravsteno od tog što dobiju imali bi manje nego ovi u fabrikama.

Da ponovim, ovde su sve sami mudrose-ri koji dodir sa stvarnim životom nemaju.

Јао, физикалцу за компјутером, не филозофирај више, мајке ти...

Ако овде неко просипа глупости то си ти, а у животу њиве ниси видео.
 
Radnik bere čitav dan i nabere malina u vrijednosti 60 evra. Od toga njemu ide 20, a gazdi 40. A gazda samo uveče odveze maline na stanicu.

A gazdi su maline same nikle, nije ništa uložio u njih. Pale mu sa neba. Da...

- - - - - - - - - -

pa nek ide gazda da bere ako berac zaradi vise

nego blokiraju puteve ucenjujuci za cenu.

- - - - - - - - - -



i 30 je malo

Ja sam daleko od toga da sebe nazovem "gazdom" ali ja sam prošle godine brao sam. I roditelji pa koliko stignemo. Da sam plaćao berače bio bih u žešćoj dubiozi. Krajnja cena po kojoj su mi sve platili je bila 100 din za kg.
 

Back
Top