Porodica VS karijera

Можда је Пророк мало суров, али ово што је написао има логике.

Преоптерећена жена може да се истреса на деци, или да наштети себи.

Кад је презаузета, неко увек трпи, породица, посао или она сама.

Tako je Mina
Ali postoji i druga strana medalje.
A to je nezadovoljna majka

NEZADOVOLJNE majke uvek više biju svoju decu od zadovoljnih.

a zamisli koliki izvor nezadovoljstva ima žena koja ide na poso samo da bi zaradila za minihop i busplus?
 
E, aj pošteno...danas mnoge žene nemaju ništa...nit su dobre domaćice..ne peglaju, ne kuvaju, samo su se razmnožile, i nemaju ni karijeru.

Starija garda je sve strizala. I da ima visoku školsku spremu i da svako jutro postavi deci doručak i ispega, ide na posao koji nije bio palamuđenje i da ode sa mužem u bioskop...i sa drugaricama nakafu u kafić..

Svetli primeri su izuzeci, al ih ima i nema ih sad ni premalo, ali su manjina debela.....i normalno, svaka je forumašica ostvarena na svim poljima.
 
Onda si svesna svega, a to je najbitnije, da se ne zanosiš i ne laguckiš sebe.
Svaki roditelj mora biti samoodrživ i u stanju da sam podnese teret koji treba da podele dvoje.

Ja sam čuo od nekoliko inženjera da je po engleskim utabanim metodama jedna plata za njihove ljude
a druga za dodjoše iako je posao isti.

- - - - - - - - - -

Dešava se da iskusni dodjoš ima manju platu nego njihov pripravnik.
Ne zna turski narod mnogo toga, misli to tek tako...
 
pa najteže je naći ravnotežu u život.
između sebe, i sveta.
ravnoteža je sve.
ako se pretovartiš previše, onda relano ne valjaš ni sebi ni drugima..nervoza grize, stiže i uništava
ako si lelemood, ond anema o čemu d apričamo
imamo neki ideal, kako moramo da budemo uspešne u svemu..šio mi ga djura..
 
Nisam za pojedinačne štekove, tu smo jedinstveni. Pa koliko traje neka traje. Ne umem drugačije da funkcionišem.
Ostala sam dosta rano bez oca, tako da sam svesna šta sve može život da donese. Da mama nije bila čvrsta kao što jeste, bilo bi gadno.

nisam ni ja bila. ali sada imam svoj štek i ako mi veruješ ama nijednom do sada ga nisam spucala na sebe. :lol:
 
Tako je Mina
Ali postoji i druga strana medalje.
A to je nezadovoljna majka

NEZADOVOLJNE majke uvek više biju svoju decu od zadovoljnih.

a zamisli koliki izvor nezadovoljstva ima žena koja ide na poso samo da bi zaradila za minihop i busplus?

Да, заборавила сам незадовољне мајке, али и то је врста фрустрације...

Извора фрустрације има свеколиких: преоптерећеност послом, обавезама у кући, незадовољство мужем, односом са свекрвом, недовољно плаћен посао, дуготрајна болест неког блиског, незапосленост...

Има свачега.

Битно је како жена на све то реагује.

- - - - - - - - - -

MOJE DUBOKO IZVINJENJE!
(ovo da se urami - nikad se ne izvinjavam nikome al aj budem džentlmen)

Uspeh Novac Karijera
Sve to jednog dana prodje
Ustaneš pa opet legneš
Uvek ti na isto dodje

CECA - BRŽE BRŽE :lol:

Иииииик, мени се никад ниси извинио :evil:

Одмах да ми се извиниш унапред.
 
pa najteže je naći ravnotežu u život.
između sebe, i sveta.
ravnoteža je sve.
ako se pretovartiš previše, onda relano ne valjaš ni sebi ni drugima..nervoza grize, stiže i uništava
ako si lelemood, ond anema o čemu d apričamo
imamo neki ideal, kako moramo da budemo uspešne u svemu..šio mi ga djura..

Tačno tako. Naći meru prema sebi i svojoj porodici, trenutnim okolnostima.
I taj ideal je stvorio više problema nego bilo šta drugo. Od ličnog nezadovoljstva, preteranih očekivanja, do gro loših osobina koje izniknu iz te neiskrenosti prema sebi.
 
Да, заборавила сам незадовољне мајке, али и то је врста фрустрације...

Извора фрустрације има свеколиких: преоптерећеност послом, обавезама у кући, незадовољство мужем, односом са свекрвом, недовољно плаћен посао, дуготрајна болест неког блиског, незапосленост...

Има свачега.

Битно је како жена на све то реагује.

- - - - - - - - - -



Иииииик, мени се никад ниси извинио :evil:

Одмах да ми се извиниш унапред.

Upravo! To je i pitanje i odgovor. Ali ženama je mnogo lakše da hendluju na nekoliko frontova
Žene su pravi žongleri koliko i šta sve mogu postići u toku dana.
Tako da za ljubav i nežnost sa decama sve zavisi od toga kakva je Žena lično intimno i karakterno.
 
Nešto razmšijam... a imam dosta kontakata sa nekoliko strana sveta
Evropa, Afrika, Amerika, Kanada...

TURSKA

Najčešće je plata (tamo) takva da pokrije Balkanski stil života.
Ona da se bavi sa decom komada 2, a ON nek zapne.
Bude dovoljno za 4
Ne mnogo ali ne fali.

ZAPAD JE PRSO
 
pa najteže je naći ravnotežu u život.
između sebe, i sveta.
ravnoteža je sve.
ako se pretovartiš previše, onda relano ne valjaš ni sebi ni drugima..nervoza grize, stiže i uništava
ako si lelemood, ond anema o čemu d apričamo
imamo neki ideal, kako moramo da budemo uspešne u svemu..šio mi ga djura..

Pa najlakše je biti ladolež....tačno. Ne mora ideal, a što se shvata sve toliko teško... kao yebote..pa to je žifot, normalno da moraš da radiš i da brineš o deci....što bi se tu žene razlikovale od mučkaraca.

- - - - - - - - - -

MuČkarac.. ( :
 
Upravo! To je i pitanje i odgovor. Ali ženama je mnogo lakše da hendluju na nekoliko frontova
Žene su pravi žongleri koliko i šta sve mogu postići u toku dana.
Tako da za ljubav i nežnost sa decama sve zavisi od toga kakva je Žena lično intimno i karakterno.

Ја се стварно уморим понекад, али баш...

Тад ми је потребно да ме оставе на миру једно поподне, да све то сварим да бих кренула даље.

И разумеју ме, стварно...

Јер то се деси можда једном годишње, али кад се деси стварно је ух!
 
Upravo! To je i pitanje i odgovor. Ali ženama je mnogo lakše da hendluju na nekoliko frontova
Žene su pravi žongleri koliko i šta sve mogu postići u toku dana.
Tako da za ljubav i nežnost sa decama sve zavisi od toga kakva je Žena lično intimno i karakterno.

Evo naučnih saznanja za muške sposobnosti:
Dokaz da muškarci mogu da rade dve stvari istovremeno su ženske sise. :rtfm:
 
Ne moras da budes tip za benefite od drzave...spici te zivot posred celenke i natera te da odes i molis...

@...
Ako novi posao ne nudi znacajnu promenu na bolje, ne bih menjala...
Ne postoji uspesna karijera, a da porodica nije patila..
 
Moja svekrva nije radila, gajila je decu i sinovi su je postovali vise nego ista.
Kod nas je to bila takoreci sramota, nesposobna zena kao sto ti kazes.

Žena je bila osovina svake porodice s početka prošlog veka i nije radila jer je bila stub kuće.
A onda smo se izborile za svoja prava da radimo!!!

I šta sad?

Tražimo pravo da nas poštede jer smo majke...

koga zaebavamo u stvari?

- - - - - - - - - -

Evo naučnih saznanja za muške sposobnosti:
Dokaz da muškarci mogu da rade dve stvari istovremeno su ženske sise. :rtfm:

od nečega se mora početi :lol:

- - - - - - - - - -

Ја се стварно уморим понекад, али баш...

Тад ми је потребно да ме оставе на миру једно поподне, да све то сварим да бих кренула даље.

И разумеју ме, стварно...

Јер то се деси можда једном годишње, али кад се деси стварно је ух!


znam, znam, sve mi kažemo uh više puta na dan, a nekada nam je za Uh potrebno da naS bar 24 sata niko ne provuče kroz mašinu za mlevenje mesa. i ugura u onaj celofan za viršle :lol:
 
Poslednja izmena:
Pa najlakše je biti ladolež....tačno. Ne mora ideal, a što se shvata sve toliko teško... kao yebote..pa to je žifot, normalno da moraš da radiš i da brineš o deci....što bi se tu žene razlikovale od mučkaraca.

- - - - - - - - - -

MuČkarac.. ( :
pa u tome je fora, da izbalansiraš da ne bude preteško. ima tu milion faktora, koliko su stara deca, koliko je radno vreme muža, koliko je generalno materijalno stanje porodice, dal su tu baba i deda..
ja sam sve radila sama, i nekad mi je stvarno bilo bas pretesko.
ne fizicki kao sad cu leci mrtva, nego npr dete dobije temperaturu, i treba da ostanes kuci, a posao/ poslodavac trazi svoje..onda zoves i kao objasnjavas, a cujes u glasu kako ga /nju bole bash k za tvoje dete..
 
Tamo na Zapadu, mada prevoz organizovan, ljudi (i žene) putuju 2 sata do posla
onda rade pa opet 2 sata za nazad.

Ovde Gazda lepo pita gde stanuješ pa od tog vremena oduzme ona 4 sata sa Zapada i lepo ti doda na radno vreme.
Bolje kod njega da radiš nego da lelemudaš nit tamo nit vamo

- - - - - - - - - -

pa u tome je fora, da izbalansiraš da ne bude preteško. ima tu milion faktora, koliko su stara deca, koliko je radno vreme muža, koliko je generalno materijalno stanje porodice, dal su tu baba i deda..
ja sam sve radila sama, i nekad mi je stvarno bilo bas pretesko.
ne fizicki kao sad cu leci mrtva, nego npr dete dobije temperaturu, i treba da ostanes kuci, a posao/ poslodavac trazi svoje..onda zoves i kao objasnjavas, a cujes u glasu kako ga /nju bole bash k za tvoje dete..

mada nije loše to da ONA zaradjuje a ja jedem sladoled sa malim...
i čekamo da mama dodje sa posla da nam skuva šta smo mi odlučili

dobra ova demokratija :D
 

Slične teme


Back
Top