Посао у немачким старачким домовима с моралне тачке гледишта

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Немачка је снизила критеријуме за запошљавање наших људи тамо и сада многи лекари, медицинске сестре, техничари, здравствени и други радници одлазе тамо да раде као болничари, неговатељице и геронто-домаћице у старачким домовима у Немачкој. У болницама леже и млађи људи али хајмо у овој теми да се сконцентришемо на старачке домове у Немачкој где бораве стари Немци а стари Немци су нацисти. Понављам, СТАРИ НЕМЦИ СУ НАЦИСТИ! И не може нико да каже да су они били нацисти. Они су још увек нацисти-једном нациста-увек нациста! Ајмо о овој теми да пишемо са моралне тачке гледишта. Дакле, пишемо о Србима и другим бившим Југословенима који сада раде у старачким домовима у Немачкој.

Када се говори о Немачкој, људи често кажу да ови Немци нису исти као оне барабе некада, да су то други људи итд. Узмимо и да је то тачно мада су то њихови синови и унуци, њихова крв...Али нема везе, нека буде да је то тако. Али те звери које бораве у старачким домовима су ИСТЕ ОНЕ БАРАБЕ И НАЦИСТИЧКИ ЗЛИКОВЦИ који су чинили најтеже ратне злочине према свету, Југословенима а нарочито Србима. Дакле, бомбардовали су нас, окупирали, силовали наше жене широм Југославије, држали у ропству и окупацији за време Другог светског рата, масовно убијали наш народ и убијали су 100 Срба за 1 смрдљивог немачког нацистичког војника! Значи, то су дивљаци, злочинци, злотвори и терористи! А ти исти злотвори сада бораве у старачким домовима у Немачкој! Неки су побијени, неки су умрли, неки су осуђени мада, на жалост, ретки, неки смрде по кућама али већина њих сада борави у старачким домовима.

Моје питање за све Србе који раде у старачким домовима тамо је: КАКО МОЖЕТЕ ДА НЕГУЈЕТЕ ТАКВЕ ЗЛОТВОРЕ И ЗВЕРИ? Како вам се то не згади? Како се осећате када помислите на то да су те исте звери које стоје, седе или леже пред вама чинили најгоре злочине према вашем народу и свету уопште и да су убијали 100 Срба за 1 њиховог Швабу? Да ли уопште размишљате о томе? Да ли причате са њима о томе? Да ли видите у њиховим очима стид, патњу, грижу савести и кајање због свега што су учинили нама, Србима и свету током Другог светског рата? Или их није брига за то? А ни вас? Како можете да угађате и да титрате јајца таквим зверима? Да ли знате да су они можда убили вашег деду, прадеду, бабу или прабабу?

Или само одрадите посао технички, узмете плату а њихови нацистички злочини и злодела која су чинили широм ваше земље и света вас не занимају?
 
Imao sam priliku da zivim i radim sa hrvatima,a neki od tih starijih su za vreme Drugog sv.rata bili pod nemackom komandom kao hrvatski vojnici.Kako god su u zivotu zbog toga prosli,nisu promenili svoje misljenje od onda kada su bili mladi do tog vremena kada sam bio u prilici da sa njima radim svakoga dana.To znaci da covek tesko menja svoje politicke stavove.Dobar sam primer samome sebi,jer ni ja nisam promenio svoje stavove sto se tice politike zadnjih 20 godina.Ono sto je bilo meni kao Srbinu zanimljivo,to je da su ti bivsi domobrani i ustashe govorili sa narocitim gadjenjem o Srbima koji odlaze u Nemacku na,,privremeni rad".Uvek su spominjali Kragujevac.Ispadalo je da oni NIKADA i NIPOSTO ne bi isli da rade u Nemacku da su ti isti Nemci izveli kakvo masovno streljanje nad hrvatima bilo gde u hrvatskoj ili bosni.Evo,danas toliko godina posle raspada YU,a hrvati ne dolaze u Srbiju da rade niti im to pada na pamet,ali zato Srbi odlaze i tek se spremaju da idu za hrvatsku,bez obzira na velicinu genocida koju su nam hrvati priredili.Jedna od najlosijih osobina srpskog naroda jeste zaboravnost,a ko ne postuje svoje mrtve taj nema postovanja ni za sebe.Tkdj.se valja podsetiti da onaj ko ne nauchi lekcije iz proslosti,proshlost mu se obavezno ponavlja.Nije sve u parama!!!
 
Тако је. А ту имаш уже и шире становиште. Уже становиште се односи на конкретне звери и терористе који су чинили гнусне злочине према Србима и Југословенима од 41. до 45 и према целом свету од 39. до 45. године а то су управо ти терористи који сада леже у старачким домовима у Немачкој, и шире становиште које се односи на цео немачки (или британски и амерички) народ.

Дакле, онај ко ради у старачким домовима у Немачкој не може да каже-ето ја радим са омладином, дружим се са омладином, то нису они Немци и немам ништа са оним некадашњим Немцима-нацистима који су заробљавали, стрељали и убијали наш народ. Не, они опслужују баш те Немце, баш те нацисте, баш те злотворе, и баш те зликовце и терористе који су овде жарили и палили од 41. до 45.

Што се мене тиче, ја ту имам шире становиште и иако сам здравствени радник, ја баш због тога не желим да идем у Немачку да радим као многи одавде што су отишли. Ни у Америку. Такође, баш због тога што су нас Немци 100 пута кроз историју бомбардовали, окупирали и нападали нас Србе и Југословене, не желим да купујем било каква немачка кола нити неку другу њихову робу!
 

Back
Top