Afirmacija zivota

Emotivci se ne vracaju u svoje postupke od ranije, nego u "vrijeme", jer oni nemaju postupke niti vlastitu volju, nego samo ROPSKI rade sta im se nalozi, direktno ili sugestivno.

"Mi smo to tada tako i tako radili i sad ja treba svoju djecu da ucim da rade isto sto i mi tada? Ali to se danas ne radi, zato necu."

Mozda kada bi podigao ropski pogled

roba s povlasticama bi video da ovi ispod tebe nisu odgovorni za sve sto se desava.

Da Svetom vladaju oni koje postujes i tezis da budes kao oni, slobodan, a cena tvoje slobode je da
se popnes na druge robove.

- - - - - - - - - -

Kada bi malo digao pogled i pokusao da shvatis zasto vladari vladaju na nacin koji ti se ne svidja

mozda bi shvatio anahronost tvojih tupljenja.
 
To je stav gubitnika koji za svoj ruzan osjecaj zivota (emocije) uvijek krivi drugog, a pobjednik za svoj dobar osjecaj krivi iskljucivo sebe, zato gubitnik ne planira ponavljanje gubitka, a pobjednik planira, s tim da gubitnik mora da se non stop vraca gubitku, a pobjednik ne mora dobitku. On zeli samo spremu za sebe i ne zanimaju ga okolnosti, dok gubitnika moraju zanimati okolnosti i zato on stalno i svakodnevno rekonstruise cijeli dogadjaj, da bi se odbranio od njega. Dobar ratnik ne sprema se za dogadjaj, nego za sve potencijalne dogadjaje i kad je spreman ne misli vise na njih. Zato i nije zaokupljen sam sobom.

Eto, poslovicno nespremne osobe stalno traze paznju za sebe, a nikad je ne nude drugima.
 
To je stav gubitnika koji za svoj ruzan osjecaj zivota (emocije) uvijek krivi drugog, a pobjednik za svoj dobar osjecaj krivi iskljucivo sebe, zato gubitnik ne planira ponavljanje gubitka, a pobjednik planira, s tim da gubitnik mora da se non stop vraca gubitku, a pobjednik ne mora dobitku. On zeli samo spremu za sebe i ne zanimaju ga okolnosti, dok gubitnika moraju zanimati okolnosti i zato on stalno i svakodnevno rekonstruise cijeli dogadjaj, da bi se odbranio od njega. Dobar ratnik ne sprema se za dogadjaj, nego za sve potencijalne dogadjaje i kad je spreman ne misli vise na njih. Zato i nije zaokupljen sam sobom.

Eto, poslovicno nespremne osobe stalno traze paznju za sebe, a nikad je ne nude drugima.

tuki zapravo hoce jace gubitnike, da bi se morao vise naprezati i jacati da ih pobedi.
zato prezire ove forumske slabasne, gde ne uspeva ni da se oznoji kako treba u sukobu

ne verujem ni da ce horde arapa biti dostojni protivnici.

evropski beli covek izumire, kako zbog preteranog hedonizma i posledicno sebicnosti, tako i zbog svesnosti ili podsvesnosti svog gubitnickog usuda, koji ne moze da promeni.
bolje grob nego rob

tuki zapravo zeli zadovoljne robove
 
Ne, nego da vidim ima li u ovoj rulji vise od dva covjeka (moze biti i mlada-zbunjena) koji bi da malo profiltriraju misli, jer ako se sve kvari, bolje je spasavati ako se ima sta. Spasitelj je u doba kvarenja najunosniji biznis. Ubija dosadu!
A osrednja rulja ce uvijek smisljati nove nacine da prizemlje izvrsne i uspjesne. Izmislili su obavezno ispiranje mozgova (obrazovanje), obavezno socijalno i zdravstveno, posto su temeljno rasturili drustvo i zdravlje svakog pojedinca. I to se onda zove kontrola pojedinaca (divide et impera), iliti rulja iz sjenke.
 
A ti ne možeš shvatiti da su i "najveći pobednici" umišljenog Zaratustre teške luzerčine!
Gde su svi ti tvoji pobednici puni vrlina?
Kao crna dama,pošast ih ordenjem svojim nagradila.
Hajde čuti di si ni za disi nisi!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Boljarin nije stigao da vam kaže da se okrenete za 180 stepeni-metafizika je tamo,a ne gde ste dosad gledali...
Anarhija je naime najprirodniji "sled" u prirodi-ceo Univerzum entropira i sintropija je anomalija tog reda...
Niče je pratio intuiciju kad je rekao "Evo čoveka-umro je Bog,,,",ne može to rečima ni ikakvim metaforama da se izgovori...
Naime,čovek je kao supernova u svemiru-svojim determinizmom osvetljava sopstvenu propast-uzlet tragedije!
 
Aha, vidim da si izabrao intuiciju bez glave, tako da ubuduce rijec "shvatas" nemoj vise koristiti. A gdje je Nice spomenuo covjeka, sem da je covjecanstvo propast i most (od leseva) ka Nadcovjeku? A ti si i religiozan i metafizicar, tako da smo te sad desifrovali. Sad si isprdnuo dusu.
 
Naravno da sam religiozan-agnostik sam i verujem u ljude da će postati bogovi,a neki nadčovečuljci tvog Ničea...:hahaha:
A metafizika,sem ako nisi konj,postoji u reči život,svet,Univerzum,bitak,nastanak,postajanje,postojanje itd...
Nisi shvatio da si metafizićno biće.Onda si gluplji i nego li sam mislio!:rotf:
 
Boljarin nije stigao da vam kaže da se okrenete za 180 stepeni-metafizika je tamo,a ne gde ste dosad gledali...
Anarhija je naime najprirodniji "sled" u prirodi-ceo Univerzum entropira i sintropija je anomalija tog reda...
Niče je pratio intuiciju kad je rekao "Evo čoveka-umro je Bog,,,",ne može to rečima ni ikakvim metaforama da se izgovori...
Naime,čovek je kao supernova u svemiru-svojim determinizmom osvetljava sopstvenu propast-uzlet tragedije!

Kako da se okrene kada je stavio kacigu s amovima iz praistorije?

Kako da razume da je Niceov nadcovek onaj koji zivi u iracionalnom okruzenju

ciji je dosadasnji vlasnik bio samo Bog?

Kako da shvati da je sve sasvim logican nastavak civilizacije

koju bi on da spasava bukagijama?

Moze li uopste da shvati da spada u red nasilnika koji su prezivljeni

i pobedjeni?

Ne verujem da za to ima resurse, da ne pominjemo subjektivizam

svog ega.
 
opravdanje da je potrebna obnova starih vrednosti mozda nekome izgleda prirodna i opravdana,
ali iza nje se nalazi potreba za stvaranjem tiranije. umuvati sve za potrebe obnavljanja kulture
da se vlasi ne sete, posvadjati ih i pojaviti se kao spasilac.
Takve treba pustiti da sede u svom svetu, sto im se i desava, jer ceo civilizovan svet ide napred.

Je l vruce u tom oklopu? A zamisli kako je dobro u odelu astronauta.
 
Da zakljucimo temu: da bi se afirmisao zivot potrebno je prihvatiti zivot takav kakav je bio, i htjeti ga ponoviti.

Afirmacija je tudja potvrda, ne mozemo mi da afirmisemo sami sebe...Ponoviti zivot ? Retko ko bi na identican nacin ponovio svoj zivot sa saznanjem koje ima trenutno jer svi smo mi tokom zivota negde pogresili a neke stvari bi zeleli ispraviti kada bi nam se ponovo ukazala prilika. Autoriteti i nadljudi sa jakom ideologijom takodje. Zivot je dat da ucis na svojim greskama. Ako bi neko zeleo proziveti svoj zivot na 100% identican nacin taj bi bio ili idiot ili savrsen. Posto nema savrsenih ostaje ovo prvo. Primera radi neko moze ozeniti neku dobru zenu, medjutim kada bi ponovio zivot, ozenio bi verovatno neku drugu. Poenta bi bila u tome da ni u jednom ni u drugom slucaju ne bi pogresio nego bi zivot otisao u nekom drugom pravcu, a to opet znaci da zivotni izbori nisu ni dobri ni losi.
 
Poslednja izmena:
Ko je rekao "ne" jednom trenutku iz prošlosti, taj je rekao "ne" svemu iz čega mu se trenutni život sastoji. Doslovce sve što se odigralo pre određene tačke u životu jednog pojedinca je neraskidivo povezano sa onim što taj pojedinac ima i jeste (a samim tim i onim što ima potencijal da postane), tako da je želja povratka u prošlost zarad "ispravljanja nekih grešaka" simptom dubokog nezadovoljstva sobom, i ljudi koji o tome maštaju - ako već nisu - najčešće postaju negatori života u manjem ili većem stepenu.

Jednom prilikom sam slušao kuknjavu jedne žene koju je ozlojeđenost na život usled bednog materijalnog položaja navela da kaže kako bi joj sve bilo bolje da je završila fakultet, na šta sam joj rekao da je upravo pljunula na postojanje svog navodno voljenog deteta. "Šta lupetaš, kakve to veze ima?", podivljala je. Takve da i najsitnija promena u prošlosti može suštinski da izmeni život, a pošto je ona konkretno od fakulteta odustala pre nego što je rodila, jedna takva drastična promena kursa bi joj promenila život iz korena u tom pogledu. Pokušala je da se izvadi argumentom kako je mogla da ga rodi i posle toga, ali sam je tada nokautirao istinom da to dete ne bi bilo ovo koje ima sada, s obzirom da je njegov život posledica jedinstvenog događaja u toku vremena za čiji je postanak bilo potrebno bezbroj antecedensa; događaja u kom se izvesni spermatozoid spojio sa izvesnom jajnom ćelijom i stvorio ovo živo biće koje zove svojim detetom, te da bi i najmanja izmena prošlosti u vidu prevremenog ili zakasnelog orgazma vrlo verovatno rezultirala potpuno drugim živim bićem.

Onaj ko je zadovoljan sobom se ničega iz svoje prošlosti ne bi odrekao, a pogotovo ne najintenzivnijih trenutaka i perioda patnje jer je upravo to ono što svakog čoveka u najvećoj meri oblikuje. Za onog ko izvlači pouke i raste ne postoje greške, samo lekcije.
 
Upravo to, jer je cio svemir povezan i jedan dogadjaj vuce drugi. I onda se mozemo zapitati zasto recimo danasnje zene govore Ne nacinu zivota zena od ranije. Pogotovo sto njihov sadasnji zivot govori Ne svim buducim trenucima. Prema plodovima njihovim prepoznacete ih.
 
Slazem se sa svim osim da covek koji bi zeleo nesto promenuti u svom zivotu negira sebe. Ne negira on sebe nego neki svoj izbor i iskustvo koje je u vezi sa tim izborom. U krajnjem slucaju necija majka moze reci: "Bolje je da se nisam udala" ali to ne negira nju nego njenu decu. Izbor je reci Da jednome a Ne drugome ali ni jedno ni drugo nije ni dobro ni lose.
 

Back
Top