Samoubistvo

How yes no.Niko od mojih nije oštetio ženske članove familije za pare i nasledstvo.Ako su htele da gledaju kako se raspadaju i umiru, onda jeste.

Uopšte ne želim da svodim to na lični nivo, ni da pričam o pojedinačnim slučajevima.
Ali ti sad govoriš da je u slučaju teških bolesti i loših prognoza racionalno i pametno odlučiti se na suicid. U suprotnom znači da si osudio svoju porodicu na to da gledaju kako se raspadaš.
 
Samo slobodno napiši svoje mišljenje. Mene ne zanima šta kaže stručna literatura, zanimaju me naša životna iskustva, šta smo doživeli i kako smo proživeli.

Mislim da ne možemo svako samoubistvo gledati na isti način. Nije isto kad se ubije dete u pubertetskim godinama, neko mlađi, srednjih godina ili neko stariji.
Ne mora svako samoubistvo biti kukavičluk, posledica psihičke bolesti, zamračenje uma,.... ali mislim da je svako samoubistvo posledica nesreće koju je osoba nosila u duši.

Nikako ne mogu da poverujem da se srećni ljudi ubijaju.

U sustini je isto. Ko god da se ubije.
Ubija se samo bolesna osoba. Psihicki bolesna.
Zdrav covek(psihicki) se bori do zadnjeg daha.
Psihicki zdrav i jak covek moze da prezivi svasta u zivotu.
Psihicki bolesnom, ili labilnom, i neka sitnica moze biti okidac.
 
Nisam se stručno bavio samoubistvima, ali sam imao nesreću da mi se u društvu desilo nekoliko samoubistava. Pretežno mlad svet, i žensko i muško. Iz takvih situacija ne možeš izaći neokrznut, ne možeš izbeći da o tome razmišljaš i nađeš neko svoje viđenje tužnih događaja.

Zanima me šta vi mislite o tome.
Unapred molim da smirite strasti i ne komentarišete prizemno i primitivno, kako su to neke forumašice na jednoj drugoj temi napale jednu forumašicu s čijim mišljenjem se nisu slagale.

Svako ima pravo na mišljenje, ali nema potrebe da ga se vređa ako se s time ne slažete.

Ako ne možete kontrolisati svoje emocije, lepo vas molim unapred da na ovoj temi ne učestvujete.

ovo ti je tema za psih. u stvari za filozofiju, što žene pitaš?

msš, ubio se neki krelac zbog žene, pa su one najpozvanije da kažu zašto izazivaju muškarce i navode ih na samoubistva ( :
 
Najgore je kad se ubije dete. Posle su svi pitaju kako niko ništa nije video ni reagovao.

Prvenstveno mislim da je tu odgovornost roditelja u pitanju. Mora da znaš kako ti je dete, gde je, s kim se druži i šta radi. Nema opravdanja, nikakav posao, karijera, plata. Kad uradiš dete to je tvoj najveći projekat, posao i obaveza. Dete treba da paziš, da mu posvetiš vreme, da znaš kako diše. Retkost je to danas, najčešće detetu kupiš mobilni od hiljadu evra i misliš to je to.

Drugi red odgovornosti je u školi. Možda čak i prvi, nisam siguran. Kakvi su to prosvetni radnici koji nisu u stanju ustanoviti da se s detetom koje svaki dan viđaju i rade nešto dešava.
Oni znaju šta se u školi dešava, ko od dece ima problema i ko im probleme ih stvara. Samo treba reagovati. Na vreme.
 
Najgore je kad se ubije dete. Posle su svi pitaju kako niko ništa nije video ni reagovao.

Prvenstveno mislim da je tu odgovornost roditelja u pitanju. Mora da znaš kako ti je dete, gde je, s kim se druži i šta radi. Nema opravdanja, nikakav posao, karijera, plata. Kad uradiš dete to je tvoj najveći projekat, posao i obaveza. Dete treba da paziš, da mu posvetiš vreme, da znaš kako diše. Retkost je to danas, najčešće detetu kupiš mobilni od hiljadu evra i misliš to je to.

Drugi red odgovornosti je u školi. Možda čak i prvi, nisam siguran. Kakvi su to prosvetni radnici koji nisu u stanju ustanoviti da se s detetom koje svaki dan viđaju i rade nešto dešava.
Oni znaju šta se u školi dešava, ko od dece ima problema i ko im probleme ih stvara. Samo treba reagovati. Na vreme.

Kosta Kosta...
Nisi svestan koliko nepravedno osudjujes roditelje ovim...

Oni ne znaju, prosto ne znaju i/ili nisu svesni dubine problema...
Pogotovo oni roditelji koji se nikad nisu nasli u tom problemu.
Okolina tek...
Koliko je samo osude onih "lenjih" a ljudi nisu svesni da su ti "lenji" ustvari bolesni...
Mnooogo kompleksna tema...
 
Čičak, roditelji moraju da budu svakodnevno sa svojom decom, moraju znati kako se ponašaju, moraju primetiti da se nešto dešava. Jesu deca dobri glumci, ali nesrećna deca se povlače u sebe, ne mogu da glume sreću, a to roditelji moraju da osete i ustanove razlog dečje nesreće..
 
Čičak, roditelji moraju da budu svakodnevno sa svojom decom, moraju znati kako se ponašaju, moraju primetiti da se nešto dešava. Jesu deca dobri glumci, ali nesrećna deca se povlače u sebe, ne mogu da glume sreću, a to roditelji moraju da osete i ustanove razlog dečje nesreće..

Da, to ima uticaja
Ali moras shvatiti da onaj ko ima potencijal da razvije dusevnu bolest, razvice je u vecini slucajeva.
Ko nema, nece ni da sahrani celu svoju porodicu i prezivi tri rata...
 
Dobro je sto je za taj cin potrebna ogromna hrabrost, odlocno je sto je nema svako za to, inace bi statistika bila mnogo gora
Poslednje sto (o) tim ljudima treba reci je da su kukavice i da je to cin kukavicluka
I ja mislim.:lol:

Znam sigurno da nije.

To nije samo onima koji ne vole sebe i koji su neke sociopate.

- - - - - - - - - -

Svako moze doci u stanje beznadja, kad ne vidi vise izlaz...svako...misliti drugacije je arogantno i glupo..
Ovo, narocito u ovoj ocajnoj Srbiji to mu mozda neretko dodje ko racionalna odluka.:lol:
 
Kao jednu od opcija hoće, svako.
Ne postoji čovek koji bar jednom u životu nije pomislio na samoubistvo, kao izlaz iz beznadja.

A da li će je izabrati kao konačnu, to već zavisi od niza faktora.

Ne slazem se. Trebalo bi da poznajes sve ljude na ovoj planeti da bi tako nesto mogao napisati kao proverenu informaciju. Neke ljude oko sebe ni na trenutak ne mogu da zamislim kao nekog ko bi o samoubistvu uopste razmisljao. Ali to i jesu ljudi bez velikih zivotnih problema.
 
pa dobro, ali ne postoji osoba koja nijje pomislila barem jednom da je žifot apsurdna pojava...čak i deca kada saznaju za smrt koja im je totalna nepoznanica jer, prema smrti se određujemo tj. postajemo je svesni tek kad nas prođe doba adoslescencije..ne shvatamo je ozbiljno, daleka nam je ako smo zdravi i .ako nam nije umro u međuvremenu neko blizak...čemu žifot ako se mre..pomislio je svako..
 
pa dobro, ali ne postoji osoba koja nijje pomislila barem jednom da je žifot apsurdna pojava...čak i deca kada saznaju za smrt koja im je totalna nepoznanica jer, prema smrti se određujemo tj. postajemo je svesni tek kad nas prođe doba adoslescencije..ne shvatamo je ozbiljno, daleka nam je ako smo zdravi i .ako nam nije umro u međuvremenu neko blizak...čemu žifot ako se mre..pomislio je svako..

Razmisljanje o smislu (ili besmislu) zivota je nesto sto ljudsku vrstu prati jos od razvijanja inteligencije, ali to po meni nije direktno vezano sa razmisljanjem o samoubistvu.
 
Kao jednu od opcija hoće, svako.
Ne postoji čovek koji bar jednom u životu nije pomislio na samoubistvo, kao izlaz iz beznadja.

A da li će je izabrati kao konačnu, to već zavisi od niza faktora.

Ne slazem se. Trebalo bi da poznajes sve ljude na ovoj planeti da bi tako nesto mogao napisati kao proverenu informaciju. Neke ljude oko sebe ni na trenutak ne mogu da zamislim kao nekog ko bi o samoubistvu uopste razmisljao. Ali to i jesu ljudi bez velikih zivotnih problema.
BEZNAĐE!
Izraz je nastao kao kovanica sintagme "BEZ NADE".

Nadam se da ti je sada jasnije na osnovu čega Koja izosi tvrdnje, sa kojima se tvoje Bambi misli ne slažu.
 
Tuđe samoubistvo - tuđe iskustvo. Ne mogu da znam nečije motive, da ih objektivno ocenjujem i kvalifikujem sve i da mi je rod najrođeniji.
:rotf:

Sačekaću te da se samoubiješ časkom, pa ćemo posle nastaviti razgovor, u nadi da ćeš tako iskusnija konačno prestati da iznosiš svoj subjektivno-objektivan stav.
 

Back
Top