Ambicija ,karijera i opcije
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Ambicija ,karijera i opcije

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Ambicija ,karijera i opcije

Ovo trece je najbitnije....za frustracionu osobu, ali krenimo redom...

Ne mogu da se preselim iz iznajmljenog stana kod tebe u dve sobice u kuci tvoje majke, ....rece ona, zaposlena u velikom gradu...

Neko ce tumaciti to kao ambiciju, jer ima stalan posao u gradu, nije to karijera bukvalno, cevci od nizeg predradnika do viseg referenta...3,4 ranga slicnih sposobnosti i samo mala hijararhijska razlika..

Ambicija je bila , mozda je i ima, ali nije ono leci cu , kidacu, skidacu, samo da se docepam uspeha...

Ali ovo poslednje, e to zvuci ovako.....nesto sam postigla, imam svoj zivot, nezavisan, koliko toliko zabavan...i imam opcije...mogucnosti...
    I kad raskinem sa jednim skotom , ima u okruzenju jos mladica da imam sledecu sansu....

A toga nema , tog privida uspeha nema na selu ili varosi....a i pucanje veze je mnogo katastrofalnije...

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    338

Podrazumevano Re: Ambicija ,karijera i opcije

Kolega, kod mene u ovoj vukojebini još uvek žive u starovremenskim porodičnim zadrugama. Znači ono redom i patrijarhalnim poretkom: baba, đed u prizemlju, , svekar , svekrva, snajka i sin odvojeni ulazi ali dele prvi sprat...djever sa svojom ženom u potkrovlju ili drugoj kući al na istom placu.
    Unučadi ukupno komada pet....i mogu ti reći...svaka druga treća kuća tako...
    Ma i ja sam u čudu bila kad sam došla ovde, ali šta da ti kažem, mogla bih Boru Otića iz onog Petkazanja da pozovem da snimi taj fenomen: ))...ali ovde zaista postoje funkcionalna (valda su, još nemamo sugrađana u crnoj hronici) domaćinstva u kojima snajke furaju karijeru, babe čuvaju sitnu djecu, a muževi...bemliga, rade nešto, muvaju kako znaju i umeju ali žive i množe se i
    vidim osmehe na tim licima....i družimo se i nisu svi toliko0 sjebani da osetiš onaj bolni pesimizam kako je sve otišlo u curac,
    žive ljudi, pomireni sa svojim sudbinama, raduju se, brinu svakidašnje brige, bore se, zapinju i posrću , pa krenu dalje...sve dok se nekom ne zalomi viza za kanadu,nemačku, maltu ili tako neku šatro oazu sigurne i savršene budućnosti

Dakle, ako sam fulala temu i poentu, ja se duboko izvinjavam, nisaam dugo kuckala na forumu,
    praštaj kolega ako Boga znaš
    Poslednji put ažurirao/la Ripley* : 07.02.2018. u 22:44
    Everything you want is on the other side of fear

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Ne, ne...odlicno je....

Veoma poznat Honduras (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    961

Pa šta sad fali? Žena lepo živi od svog rada, na svom je putu, nikoga ne smara, i ne interesuje je da joj svekrva vedri i obači.

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Ne fali nista....samo iznosim okolnosti koje dovode do toga da je zivot u selu ili maloj varosi danas nepodnosljiv zenama...zbog opcija... a ne zbog nepogodnosti...

Slične teme

1. karijera ili porodica
    Autor maći u forumu Muškarci
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 04.04.2007., 15:21
  2. baze podataka kao karijera
    Autor ja bi da pitam u forumu Programiranje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 07.10.2004., 23:20
  3. AMD BARTON 2,5 GHZ - KAKAV JE??evo opcije
    Autor sada u forumu Hardver
    Odgovora: 13