Ambicija ,karijera i opcije

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.059
Ovo trece je najbitnije....za frustracionu osobu, ali krenimo redom...


Ne mogu da se preselim iz iznajmljenog stana kod tebe u dve sobice u kuci tvoje majke, ....rece ona, zaposlena u velikom gradu...


Neko ce tumaciti to kao ambiciju, jer ima stalan posao u gradu, nije to karijera bukvalno, cevci od nizeg predradnika do viseg referenta...3,4 ranga slicnih sposobnosti i samo mala hijararhijska razlika..

Ambicija je bila , mozda je i ima, ali nije ono leci cu , kidacu, skidacu, samo da se docepam uspeha...

Ali ovo poslednje, e to zvuci ovako.....nesto sam postigla, imam svoj zivot, nezavisan, koliko toliko zabavan...i imam opcije...mogucnosti...
I kad raskinem sa jednim skotom , ima u okruzenju jos mladica da imam sledecu sansu....

A toga nema , tog privida uspeha nema na selu ili varosi....a i pucanje veze je mnogo katastrofalnije...
 
Kolega, kod mene u ovoj vukojebini još uvek žive u starovremenskim porodičnim zadrugama. Znači ono redom i patrijarhalnim poretkom: baba, đed u prizemlju, , svekar , svekrva, snajka i sin odvojeni ulazi ali dele prvi sprat...djever sa svojom ženom u potkrovlju ili drugoj kući al na istom placu.
Unučadi ukupno komada pet....i mogu ti reći...svaka druga treća kuća tako...
Ma i ja sam u čudu bila kad sam došla ovde, ali šta da ti kažem, mogla bih Boru Otića iz onog Petkazanja da pozovem da snimi taj fenomen: ))...ali ovde zaista postoje funkcionalna (valda su, još nemamo sugrađana u crnoj hronici) domaćinstva u kojima snajke furaju karijeru, babe čuvaju sitnu djecu, a muževi...bemliga, rade nešto, muvaju kako znaju i umeju ali žive i množe se i
vidim osmehe na tim licima....i družimo se i nisu svi toliko0 sjebani da osetiš onaj bolni pesimizam kako je sve otišlo u curac,
žive ljudi, pomireni sa svojim sudbinama, raduju se, brinu svakidašnje brige, bore se, zapinju i posrću , pa krenu dalje...sve dok se nekom ne zalomi viza za kanadu,nemačku, maltu ili tako neku šatro oazu sigurne i savršene budućnosti:lol:

Dakle, ako sam fulala temu i poentu, ja se duboko izvinjavam, nisaam dugo kuckala na forumu,
praštaj kolega ako Boga znaš:D
 
Poslednja izmena:

Back
Top